Çocuk Hastalıkları bebeği kilo almayan anneler, lütfen yardım :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

erdems

Herşey güzel olacak :)
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2009
235
156
42
oğlum 7,5 aylık. bugün sağlık ocağına gittim 25 hazirandan beri sadece 100 gram almış :sinifsinif: alt dişleri çıktı, şimdi üstler gelecek heralde ondanmıdır nedir çok iştahsız. emmeyi bıraktı, 90 cc lik mamayı bile zor yiyo, ek besinleri zorla veriyorum, ağzını kapıyor açmıyor yememek için. sıcaklarmı yaptı anlamadım, ama moralim çok bozuk :sinifsinif:
nolur bi akıl verin bana... :enbuyukkk:

merhaba arkadaşım benim kızımda bir buçuk iki aydır hiç kilo almadı..kilo alımı çokda güzel gidiyorduk aslında...
idrar yolu enfeksiyonu kilo aldırmayı engellediği için doktora gitmeden idrar tahlili yaptırdım ne ateşimiz ne öyle huysuzluğmuz vardı ve düşündüğüm gibi idrar yolu enfeksiyonu geçiriyormuş bebeğim.
daha sonra doktora gittik antibiyotik kullanıyoruz şimdi.
tavsiyem idrarını bakdır canım..

bebekler diş çıkartırken iştahsızlaşıyor...bu dönemde aslında kilo alıyorlar ama alıp verdikleri için almıyormuş gibi görünüyo malesef..yemek istemeyince zorlamayın birde sık sık az az verin bıkmadan yer sizde yorulmazsınız...

bende idrar tahlili yaptırayım dedim ama herkes öyle bişey olsa ağlar, huzursuz olur filan diyodu ondan vazgeçmiştim. sağlık ocağında bakıyorlarmış enfeksiyon için ama ne kadar güvenilirdir acaba? bilmiyorumkismile
şimdi az az yedirmeye çalışıyorum, bakalım nolcak. CADIARZU
en sinir bozucusu annem dahil herkesin ay bu zayıf demeleri, bigün patlıcam ama bakalım ne zaman alsanaalsanasmile benim özel zevkim çocuğu beslememek zaten :umursamaz:

milletin demesine kulak asma herkes bilip bilmeden konuşur.sağlıklı olsun da kilo çok önemli değil.

benim kizimda kilo alamayanlardan hic uzulme canim 9.5 aylikken 7.5 kiloydu dusun yani cok haraketli istahi bazen cok iyi bazen hic yok memede keyfi emiyo ama doktorumuz gelisimi iyi diyor bende cok uzuluyorum zayif diye ama napayim elimden geleni yapiyorum yinede almiyor iste

benim kizimda kilo alamayanlardan hic uzulme canim 9.5 aylikken 7.5 kiloydu dusun yani cok haraketli istahi bazen cok iyi bazen hic yok memede keyfi emiyo ama doktorumuz gelisimi iyi diyor bende cok uzuluyorum zayif diye ama napayim elimden geleni yapiyorum yinede almiyor iste

eşimde diyor niye sıkıntı yapıyorsun diye. çok şükür bizimkininde gelişimi iyi durduğu yerde durmuyor kerata ama insan üzülüyor yinede :sinifsinif:

benim kızımda 10.5 aylık 8500 gr ama çok hareketli su oluyo günde 3kez banyo yapıyo ne versek deli gibi yiyo maşalla hama yakıyo müzik duysun popo sallıy oelkol hep uyurken bile hareket halinde ve ayından üstün becerileri var maşallah boşiverin saglıklı olsunda bir tekme atıyo boşluguma yatrken valla içim acıyo vurdugunun acısıylaa

ya ne güzel işte,
çocuk hep yiyip yakabilen bir bünyeye sahip olacak,
çocukluğunda da,genç kız olduğunda da kilo sorunu olmayacak,
bir de bu tarafından bakın,
çünkü gözlenebilir başka bir sorun gözlemlemediğini okuyorum canım..

bir de benim kızım 8.aylıkken 10 kilo idi,şuan 10.5 aylık 10.5 kilo,
yani uzun zamandır neredeyse kilo almıyor,
çünkü bu aylar gerek hareketlilik gerek diş çıkarma dolayısıyla istahın az olduğu zamanlar,
bir de sıcakta su içiyorlar sürekli,iştahları da kış gibi değil diye düşünüyorum,
takmamak ve hastalık aramamak lazım,
çünkü hasta olsa zaten belli ediyorlar..

evet cnm demek istedigim takmayın anneleri onlar gayet saglıklı bende çok takardım yanyana yaşıtı bebekle geldigimizde sorardım derdiki senin kız maşalla hhiç durmuyo nasıl baş ediyon derdim seninki duruyomuki oturdugu yerden oyun oynar ben derdim oturmakmı one biz ögrenemedik onu hep ellerinden tutup koışturuyo evde benle kadım gülerdi

evet bende kaka tahlili verdim mikroskobik araştırsınlar diyo 4ayda gram almamış die 10gr alsa havaya uçcaktım o derece idrar tahlili kan tahlili böbrek usgsi çekildi hepsi temiz çıktı şükür idrar yolu problemimiz oluyodu ondanmı dedim oda kalmamış şükür

Merhaba Arkadaşlar,
kızım 3.5 aylık 2 ayından itibaren şkence çekerek emziriyorum. denemediğim yol kalmadı. doktorda sütün az mama ver dedi. Ancak kızım emmeyi kısa tutuğu için yada zorla emdiği için, yeterli kilo almadığını düşünüyorum.Doktor 24 saat boyunca sağ eğer 700 cc çıkıyorsa yeterli dedi. Fakar bu sefer sürekli sağıp bieronla verirsen iyice memeden kopar kaygısı yaşıyorum.Bana bu konud yardım edebilecek var mı?
teşekkürler

X