Tecrübeli annelerden yeni anne olacaklara tavsiye ve öneriler..

arkadaşlar doğumdan sakın korkmayın .. asıl önemli olan doğum sonrası bakım emzirme gece uykusuz kalmalar.... benim size hamile iken tek tavsiyem güzelce uyuyun.. ben şimdiki aklım olsa yatardım :) bol bol emzirirkende lütfen dikkat edin ben çok çektim ve hala emziremiyorum... bebeğiniz sadece göğüs ucunu değil göğüsün kahverengi kısmı ile birlikte emmeli.. Allah yardımcınız olsun..

benim 7 yaşında bir kızım var ama genede yazdıklarınız çok faydalı oldu benim için insan zamanla unutuyo şimdi 3.5 aylık hamileyim valla oturdum kalkamadım bir saattir okuyorum yazılanları çok teşekkkürler tüm annelere

ben de 31. haftamdayım, dünden beri sanki ders çalışır gibi okudum burada ne varsa aklıma yazmaya çalıştım. neyi neyle giydiririm hiç bilmiyordum, sayenizde öğrendim :)

benim size bir sorum var, doğum sonrası malum en önemli şey emzirmek, genelde de göğüsler yara oluyor. yeni doğum yapan bir arkadaşım bu konuda çok çekti, göğüsleri felaket yara oldu ve bana bir tavsiyede bulundu. hamileliğin sonlarına doğru 1 tane soğanı rendele, suyunu sık ve soğanı göğüs uçlarına koy 15dk. beklet dedi, bunu iki kere falan yapmak yeterliymiş. soğan orayı önceden pişiriyormuş ve antibiyotik etkisi sayesinde de iyi geliyormuş. arkadaş bunu sonradan yapmış ve ancak öyle iyileşmiş, tüm hamilelere vasiyetimdir diyor. şimdi ben de doğuma 1 hafta kala lansinoh kullanmayı düşünüyorum ama sizce bu nu da yapayım mı, böyle bir şey duyan bilen var mı??bilmiyorumkismile

ben de 31. haftamdayım, dünden beri sanki ders çalışır gibi okudum burada ne varsa aklıma yazmaya çalıştım. neyi neyle giydiririm hiç bilmiyordum, sayenizde öğrendim :)

benim size bir sorum var, doğum sonrası malum en önemli şey emzirmek, genelde de göğüsler yara oluyor. yeni doğum yapan bir arkadaşım bu konuda çok çekti, göğüsleri felaket yara oldu ve bana bir tavsiyede bulundu. hamileliğin sonlarına doğru 1 tane soğanı rendele, suyunu sık ve soğanı göğüs uçlarına koy 15dk. beklet dedi, bunu iki kere falan yapmak yeterliymiş. soğan orayı önceden pişiriyormuş ve antibiyotik etkisi sayesinde de iyi geliyormuş. arkadaş bunu sonradan yapmış ve ancak öyle iyileşmiş, tüm hamilelere vasiyetimdir diyor. şimdi ben de doğuma 1 hafta kala lansinoh kullanmayı düşünüyorum ama sizce bu nu da yapayım mı, böyle bir şey duyan bilen var mı??bilmiyorumkismile

bende duydum bunu,mutlaka uyguluycam.Şimdiden sürüyorum bişeyler göğüslerime,bende 31.haftamdayım bu arada. Soğan suyunu son 2 haftada sürücem,inşallah yara olmaz,çok korkuyorum bundan

güzel bir konu açılmış.
şuan vaktim olmadığı için tüm sayfaları okuyamadım ama en kısa azmanda hepsini okuyacağım.
paylaşım yapanlara teşekkürler.

bende duydum bunu,mutlaka uyguluycam.Şimdiden sürüyorum bişeyler göğüslerime,bende 31.haftamdayım bu arada. Soğan suyunu son 2 haftada sürücem,inşallah yara olmaz,çok korkuyorum bundan

yara olacağını zannetmiyorum canım, eşim biz küçükken yaralarımıza soğan koyardı babaannem diyor, aksine iyileştiridi diyor. ben de kesin yapacam ama ne olur ne olmaz son 2 haftaya kalmadan bir kere deneyeceğim bir iki hafta sonra :)

tecrübeli anneler benim bir türlü tam anlayamadığım bir şey var:
bebek yeni doğduğunda kusarsa falan boğulmasın diye uyurken yan yatırma yastığının kullanılması gerek bu kısmı anladım, ben de aldım bu yastıklardan. asıl anlayamadığım bebek ne zaman sırt üstü yatacak, ne zaman yan yatacak, gece ben uyurken onun iyi olup olmadığını, kusup kusmadığını nasıl bilcem, gece ben uyurken onu yan mı yatırmam lazım?

bir de üzerini nasıl ve neresine kadar örtmem gerekiyor yani nasıl örtmek güvenli?

bir deee boğulma önleyici delikli yastıklardan bahsediyorlar, onlar bebek hareketlenince mi kullanılıyor? yani yeni doğana yastık kullanılmıyor değil mi?

anlayacağınız ben bu güvenlik olayına takılmış durumdayım ama çok acemiyim ve yanlış birşey yapmaktan çok korkuyoruma.s

tecrübeli anneler benim bir türlü tam anlayamadığım bir şey var:
bebek yeni doğduğunda kusarsa falan boğulmasın diye uyurken yan yatırma yastığının kullanılması gerek bu kısmı anladım, ben de aldım bu yastıklardan. asıl anlayamadığım bebek ne zaman sırt üstü yatacak, ne zaman yan yatacak, gece ben uyurken onun iyi olup olmadığını, kusup kusmadığını nasıl bilcem, gece ben uyurken onu yan mı yatırmam lazım?

bir de üzerini nasıl ve neresine kadar örtmem gerekiyor yani nasıl örtmek güvenli?

bir deee boğulma önleyici delikli yastıklardan bahsediyorlar, onlar bebek hareketlenince mi kullanılıyor? yani yeni doğana yastık kullanılmıyor değil mi?

anlayacağınız ben bu güvenlik olayına takılmış durumdayım ama çok acemiyim ve yanlış birşey yapmaktan çok korkuyoruma.s

Yeni doğana yastık kullanmıyorsun canım. Yatağının başını yukarı doğru biraz yükseltmen yeter. Ben beşiğindeki pamuk yatağın altına battaniye ile eğim vermiştim. Böylece kusarsa soluk borusuna kaçmasını engellersin. Gece uyurken yan yatırma. Yan yatırdığın zamanlarda aralıklarla hep kontrol et. Nolur ne olmaz yüz üstü dönebilir, yüzü yere kapanabilir. Bu sefer havasız kalır. Başıma geldi de ondan söylüyorum. Bebeği yan yatırmış kısa süre için mutfağa gitmiştim. o ara kusmuş,kusarken de yüzü koyun kapaklanmış. Hemen yetişmesem nolurdu düşünmek bile istemiyorum. O sırada 2 aylık falandı bebişim.

Bebek yeni doğduğunda öyle uzuun uzuun gece uykuların olamayacağından zaten kussa bile çabuk fark ediyorsun :) endişelenme. Algıların o kadar açık oluyor ki nefes alış verişini bile duyuyorsun...

Bebeğin üstünü örterken, yün bir battaniyeyi kollarının altına kadar çek ve yatağının iki ucuna battaniyenin kenarlarını sıkıştır. Evinizde ısınma problemi yoksa sorun yaşamazsın zaten. Bu havalarda bebişi gırtlağına kadar örtmeye gerek yok. Havalar soğuyunda kollarını da battaniyenin içine al ama mutlaka battaniyeyi beşiğin yanlarına sıkı sıkı sıkıştır. İyi yaptın mı zaten kolarını oynatıp üstünü açamıyor (yeni doğan zamanından bahsediyorum). Kızım 1 yaşına girdi, şimdiye dek hiç yastık kullanmadık, ihtiyaç duymadık.

Arkadaşlar pek tecrübeli değilim.kızım 2,5 aylık.ama olan biteni anlatayım.

Bebek için bize hastaneden eğimli yastıkta yatırmamızı önerdiler(boğulma önleyici yastık diye geçiyor).hem kusma tehlikesi için hem de reflü olmasın diye.biz 2 ay bitene kadar kullandık.artık gerek görmüyorum.

Bebeklerinizin ateşini kontrol ederken el ve ayaklarına bakmayın.kılcal damarları tam gelişmediği için genelde soğuk oluyor.giyinik yerlerine göre karar verin ateşine.

Bebeğinize park yatak,mama sandalyesi v.b. Alırken netten tüm ürünleri mümkün olduğunca inceleyin.bazılarının birden fazla işlevi oluyor.2 farklı ürün yerine 1 tane alıp iki işi de yaptırabiliyorsunuz.

Uyku olayını kafanıza takmayın.belki çok uslu bir bebeğiniz olacak.ayrıca siz şimdiden uyku sorunu olacak diye gerilirseniz bebek olunca daha kötü olur,bebekler gerilimnizi fark edip daha huysuz olur.

Arkadaşlar pek tecrübeli değilim.kızım 2,5 aylık.ama olan biteni anlatayım.

Bebek için bize hastaneden eğimli yastıkta yatırmamızı önerdiler(boğulma önleyici yastık diye geçiyor).hem kusma tehlikesi için hem de reflü olmasın diye.biz 2 ay bitene kadar kullandık.artık gerek görmüyorum.

Bebeklerinizin ateşini kontrol ederken el ve ayaklarına bakmayın.kılcal damarları tam gelişmediği için genelde soğuk oluyor.giyinik yerlerine göre karar verin ateşine.

Bebeğinize park yatak,mama sandalyesi v.b. Alırken netten tüm ürünleri mümkün olduğunca inceleyin.bazılarının birden fazla işlevi oluyor.2 farklı ürün yerine 1 tane alıp iki işi de yaptırabiliyorsunuz.

Uyku olayını kafanıza takmayın.belki çok uslu bir bebeğiniz olacak.ayrıca siz şimdiden uyku sorunu olacak diye gerilirseniz bebek olunca daha kötü olur,bebekler gerilimnizi fark edip daha huysuz olur.

meraba, yeni doğan için boğulma önleyici yastığı ne marka kullanmıştınız? ben chicconunkini buldum internette ama o 5.aydan sonrası için.

meraba, yeni doğan için boğulma önleyici yastığı ne marka kullanmıştınız? ben chicconunkini buldum internette ama o 5.aydan sonrası için.

biz bebefox kullandık.5. aydan sonrayı ilk kez duyuyorum.belki başka bir üründür söylediğiniz.bu yastığı bize 9 eylül üni.hastanesinden önerdiler.eğimli yatması gerekliymiş bebeklerin.kusma riski ve reflüye karşı.yastık süngerden ve ince,üçnen bir yastık.pasta dilimi gibi.isterseniz eğimli yastık diye araştırın.ben nette çok gördüm.bulamazsanız tekrar yazışalım,yardım etmeye çalışırım.

biz bebefox kullandık.5. aydan sonrayı ilk kez duyuyorum.belki başka bir üründür söylediğiniz.bu yastığı bize 9 eylül üni.hastanesinden önerdiler.eğimli yatması gerekliymiş bebeklerin.kusma riski ve reflüye karşı.yastık süngerden ve ince,üçnen bir yastık.pasta dilimi gibi.isterseniz eğimli yastık diye araştırın.ben nette çok gördüm.bulamazsanız tekrar yazışalım,yardım etmeye çalışırım.

meraba, bahsettiğiniz yastığa internette baktım ama üçgen olanından bulamadım. dün de chicconun mağazısına gidip baktım, 5.aydan sonra diye ebatı uzun olduğu için diyorlarmış, yeni doğan da kullanabiliyormuş. ben yan yatırma yastığını almıştım, bu chiccoda gördüğüm de, sizin söylediğinize benziyor, 2 parmak kalınlığında, sünger ve delikli bir şey. acaba buna da gerek var mı, alsam mı karar veremedim. kesin eğimle yatması gerekiyorsa almam lazım galiba :)

meraba, bahsettiğiniz yastığa internette baktım ama üçgen olanından bulamadım. dün de chicconun mağazısına gidip baktım, 5.aydan sonra diye ebatı uzun olduğu için diyorlarmış, yeni doğan da kullanabiliyormuş. ben yan yatırma yastığını almıştım, bu chiccoda gördüğüm de, sizin söylediğinize benziyor, 2 parmak kalınlığında, sünger ve delikli bir şey. acaba buna da gerek var mı, alsam mı karar veremedim. kesin eğimle yatması gerekiyorsa almam lazım galiba :)

mymiracle merhaba

evet bahsettiğim ince ve delikli bir yastık.bende ilk önce almamıştım.ama hastanede hep eğimli beşikte yattı kızım.çıkarken de onlar önerdi bize.ben sormamıştım bile.ama gece daha rahat uyursun.kusması olmuyor ve reflü de oluşmadı.çok pahalı değilse(chicco değil başka marka bak) al derim.reflü çok kötü oluyormuş,sürekli kusuyormuş bebeklr.ben nette bulursam sana siteyi yazarım.sanırım doğuma daha var.allah sağ salim kavuştursun:)

mymiracle merhaba

evet bahsettiğim ince ve delikli bir yastık.bende ilk önce almamıştım.ama hastanede hep eğimli beşikte yattı kızım.çıkarken de onlar önerdi bize.ben sormamıştım bile.ama gece daha rahat uyursun.kusması olmuyor ve reflü de oluşmadı.çok pahalı değilse(chicco değil başka marka bak) al derim.reflü çok kötü oluyormuş,sürekli kusuyormuş bebeklr.ben nette bulursam sana siteyi yazarım.sanırım doğuma daha var.allah sağ salim kavuştursun:)[/QU

bebeközel. sitesinde casual nest güvenli uyku minderi diye var

gizemsa çok teşekkür ederim. yastığı internette buldum, hemen sipariş vereceğim. eğim olayı bir tek bu yastıkta var. yeni doğum yapan bir arkadaş eğim için nevresim katlayıp bebeğinin yatağının altına koyuyormuş, bence bununla uğraşmak yerine direk bu yastığı almak daha iyi ve daha güvenli. tavsiyen ve yardımın için çok teşekkür ederim :))

bu arada almayı düşünenler için aynı yastık hepsiburadada var.

emeği geçen herkese çok teşekkürler.çok güzel bir paylaşım olmuş.hamileliğimin son günlerinde çok faydalı oldu....

mymiracle merhaba

evet bahsettiğim ince ve delikli bir yastık.bende ilk önce almamıştım.ama hastanede hep eğimli beşikte yattı kızım.çıkarken de onlar önerdi bize.ben sormamıştım bile.ama gece daha rahat uyursun.kusması olmuyor ve reflü de oluşmadı.çok pahalı değilse(chicco değil başka marka bak) al derim.reflü çok kötü oluyormuş,sürekli kusuyormuş bebeklr.ben nette bulursam sana siteyi yazarım.sanırım doğuma daha var.allah sağ salim kavuştursun:)

canım ya aklıma birşey takıldı yine....sipariş vereceğim şu casual nest yastıktan ama internetteki açıklamasında yastığın süngerinin delikli olup olmadığından bahsetmiyor. sen kullandığına göre bilirsin, içi de delikli mi casula nest yastığın? yani bahsettiğim hani böyle süngerinde delikler var, tıpkı çizgi filmlerdeki eski kaşar dilimleri olur ya onun gibi kaydirigubbakcemile3

X