Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kuru saçlar için öneriler

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
M

MeDuSa

Ziyaretçi
boyadan saçlarım yandı mahvoldu
eskisi gibi ipek kadar güzel olsun demiyorum ama şu kuruluk nasıl geçecek ya kuruyup dökülüyo ve ben yardım bekliyorum senağlama

ya ben bi kere yaptım onu.. benimde sacımda kuruluk var ama yumurtanın kokusu okadar sarıyoki heryeri midem kalktı resmen.. cıkarana kadar bi dünya sampuan harcıyosun ve ne işe yarıyo anlamadım

dökülme için saç diplerine ısırgan suyu masajını kuruluk için de dfn garlı saç maskesini (aktarlarda satılıyor) ve durulanmayan ve saç diplerine uygulanmayan bir ürün tavsiye edebilirm sanırım 7 24 gibi ya da mavi su gibi mavi su sarıkız,selective ve başka markalarda da olan minarel özlü ve silikon içeren şekil verici krem gibi bir ürün saç kremi yerine geçiyor diplere uygulama yalnız cnm ve saçların çok dökülüyorsa şampuanını değiştir mesela hangi şampuanı kullanıyorsun?

dökülme için saç diplerine ısırgan suyu masajını kuruluk için de dfn garlı saç maskesini (aktarlarda satılıyor) ve durulanmayan ve saç diplerine uygulanmayan bir ürün tavsiye edebilirm sanırım 7 24 gibi ya da mavi su gibi mavi su sarıkız,selective ve başka markalarda da olan minarel özlü ve silikon içeren şekil verici krem gibi bir ürün saç kremi yerine geçiyor diplere uygulama yalnız cnm ve saçların çok dökülüyorsa şampuanını değiştir mesela hangi şampuanı kullanıyorsun?

krem 7/24 uyguladım cnm yinede kuru o kadar çok şampuan denedimki blandax çok kullandım phantene elidor recous clear dove hepsini denedim şimdide kuru saçlar için durunun şampuanını aldım yani şampuanda fayda etmiyo ayrıca elidorun koparak dökülmelere karşı maskesini kullanıyorum mahvoldu saçlarım ya :sm_confused:

dfn garlı yı bir dene istersen aktarlarda satılıyor dfn garlı saç maskesi bence o iyi peki saçın yağlanmıyor mu kolay kolay yoksa saç diplerin yağlanıyor sa saçlarının kendisi mi kuru saç bakım yağları da deneyebilirsin maa dökülme sorunun varsa doktora gitmeni öneriyorum bu kuruluk sorununu da anlat bakalım ne diyecek olmazsa bephanten bemiks badem yağı maskesini de uygulayabilirsin 1 adet bephanten 1 adet bemiks ampullerini badem yağı ile karıştırıp saç maskesi olarak uygulayabilirsin çok işe yaradığını duydum cnm

tmm cnm aktara da bi sorim ilgin içn çok saol

canım hazır aktara sorcakken bu maskenin sampuanıda var defne garlı ş ampuan tamamen bitkisel ve gercekten sacları yumusacık yapıyo ben cok memnunum

benim de saçlarım çok kuru canım özellikle banyodan çıktıktan sora..:1no2:
glissin saç kremlerinden çok memnun kaldım canım tavsiye ederim saçlarım sarı olduğu için sarı saçlara özel olandan aldım mikrosimler var içinde saça parlaklık da veriyo :lepi:

benim saçlarımda çok kuru .. kuru saçlar içi olan şampuanla yıkıyorum hep .. birde haftada bir badem yağı ve limon yağını karıştırıp saçlarıma sürüyorum .. evdeysem o gün akşama kadar bekletip yıkıyorum .. sonra yıkayıp kuruladıktan sonra da her defasında acı badem sütü sürüyorum saçlarıma .. hem nemlendirio hemde pırılpırıl oluyo ..

benim saçlarımda çok kuru .. kuru saçlar içi olan şampuanla yıkıyorum hep .. birde haftada bir badem yağı ve limon yağını karıştırıp saçlarıma sürüyorum .. evdeysem o gün akşama kadar bekletip yıkıyorum .. sonra yıkayıp kuruladıktan sonra da her defasında acı badem sütü sürüyorum saçlarıma .. hem nemlendirio hemde pırılpırıl oluyo ..

Baya bildiğimiz acı badem sütü mü? İlginç ya hiç duymamıştım.
Ben de deneyeyim. İşe yarar inşallah.
Yalnız her banyodan sonra mı sürüyosun yoksa sadece bakım yaptığın günlerde mi?

Kızlar ben kuru saçlarımı yumuşatıcam diye düzenli olarak bitkisel yağla maske yapıyorum saçıma ama saçımın röflelerini soldurdu bu belirgin şekilde,hem de yeniydi röflelerim.Acaba bunla ilgisi var mı?Ben buna bağlıyorum..

arkadaşlar bi hafta öncesine kadar benimde saçlarım boya düzleştirici sayesinde çok kuru ve hiç şekil almas hale gelmişti. bi ara zeytinyağının çok etkili olduğunu duydum . ilk başta saçları hafif ıslatıp zeytinyağını bi gsel sürdüm:dance: ilk seferden itibaren yumuşacık oldu bence denemeye değer:sm_cool:

benim saçlar kıvırcık kuru ve kırıklı. saç uzatma yöntemlerinde okudum. 2Muskatı rendeliyorsun 1 tutam karanfili eziyorsun ikisini zeytinyağının içine karıştırıp 5-6 saat bekletiyorsun sonuç çok çok iyi. Mutlaka denemelisiniz.Ayda 2 kere yeterli

kızar,ben kuru saçlar için schwarskopf'un bi ürünü olan indola innova serisinin saç bakım kapsüllerini öneriyrm.mükemmel nem veriyr saça.her yerde bulamazsınız bu ürünü.sadece bazı kuaförlerde satılıyor.balık yağı hapı gibi kapsüller düşünün, içinde sıvı var kapsüllerin.o kapsülü delip saçınıza sürüyorsunuz ve saçınızı durulamıyorsunuz,sonuç mükemmel.saça nem veriyor ve inanılmaz yumuşak yapıyor

$034419.jpg $034419.jpg

ürünün fotoğrafını da koydum,hemen yukarıda.
eğer daha kolay bi şey denemek isterseniz de eczaneden saf gliserin satın alın.fiyatı 5 tl civarı.saç uçlarınızı suyla hafif ıslatın,bir havlu yardımıyla saçınızın ıslaklığını alın,sadece nemi kalsın.nemli saçınıza bir tatlı kaşığından daha az,ya da saçınız gürse 1 tatlı kaşığı da olabilir, gliserini yedirin,fönle kurutmadan saçınızı kendiliğinden kurumaya bırakın.gliserin nemi saça hapseder.yalnız dikkat !!! bu uygulama sadece nemli saçlara yapılır.saçlarınız kuruyken gliserin saça uygulanmaz.eğer saçınız kuruyken gliserini uygularsanız saçınızda var olan nemi gliserin kendi bünyesine çeker ve saçınız daha da kurur

X