halkla ilişkiler mezunları iş olanakları

E

ela

Ziyaretçi
arkadaşlar halkla ilişkiler 1.sınıfta okuyorum ve seneye mezun olduktan sonra 2 yıllık bir a.ö diplomasıyla iş bulma olanağım nedir özellikle mezun olan iş bulan ya da bulamayanlardan bilgi istiyorum.(olmadı işletmeye geçişi düşünüyorum nasip olursa tabii)

arkadaşlar bilgi vercek bir allahın kulu yok mu yawww

Müşteri temsilcisi, satış danışmanı, olabilirsin.

Müşteri temsilcisi, satış danışmanı, olabilirsin.

bu işleri yapabilmek için üniverste okumaya gerek yok zatenkafamçokkarıştı.bankaların ilgili bölümlerine(danışmanlık vs) girebilirsin diye tahmin ediyorum.sonra..her şirkette mutlaka bulunur insan kaynakları veya halkla ilişkiler elemanı vs..

bu işleri yapabilmek için üniverste okumaya gerek yok zatenkafamçokkarıştı.bankaların ilgili bölümlerine(danışmanlık vs) girebilirsin diye tahmin ediyorum.sonra..her şirkette mutlaka bulunur insan kaynakları veya halkla ilişkiler elemanı vs..

bende sizin gibi düşünüyorum liseyi bırak hatta ortaokul mezunları bile o mesleği yapıyor ne anlamı kaldı o kadar kafa patlamamın demi amaaa.
teşekkür ederim bilgi için bankalara başvuru yapıcam mezun olunca ama biraz şans ve torpil işi gibi gözüküyor hayırlısı.. sizin bölüm nedir?

Yanlış tahmin ediyosun. Ben hiç deneyimsiz lise mezununu müşteri temsilcisi, satış danışmanı görmedim. Dükkanda çalışan geçiçi elemanlardan bahsediyosanız olabilir. Şirketler alırkende deneyim ve nerden mezun olduğuna bakıyor. Bankalar gibi yerde daha önce 2 yıllık tecrübe aranıyor. Şu zamanda daha çok özellik arıyor iyi bir ücret ve konumda olmak istiyosanda yabancı dil bilmen şart müşteri ilişkileri departmanına girebilirsin şirketlerin.

İnsan Kaynağı Müdürü varsa aramızda size daha ayrıntılı anlatabilir ve herkesin her işi yapamıycağını açıklıyabilir. Diploma her zaman önemlidir.

Herşey istediğiniz gibi olur inş.

ben örgün öğretimde iki yıllık okudum halkla ilişkiler ve reklam bölümünü
mezun oldum açık öğretime girdim, işletme son sınıfa geçtim
son bir yıldır sektererlik yapıyorum çünkü iş bulamadım
inşallah şu işletmeyi bitirip fakülte diploması alınca daha düzgün bi iş bulabilirim

öyle bir devirdeyiz ki okusanda kar etmiyor varsa torpilin ya da şansın güzel yoksa maalesef içler acısı:KK43:(

öyle bir devirdeyiz ki okusanda kar etmiyor varsa torpilin ya da şansın güzel yoksa maalesef içler acısı:KK43:(

Şansı kendiniz yaratcaksınız. Kimse doğuştan şanslı değildir. Torpilli olanlarıda gördüm ama belli bir zamana kadar çalıştırıyolar ondan sonra bilgi tecrübe istiyorlar ve işine son veriyorlar. Birde işin maaş konusu var kimisinin deneyimi yok aylık 600 tl beğenmez bunlar tabiki işsiz kalır.

insan işe ilk giriş de tabi ki beğenmezlik yaparsa olmaz sonuçta bir yerden başlamak lazım ülkemizde aza tamah etmeyen çoğu hiç bulamıyor ama insanların o azlık kısmı bile reddedeceğini sanmıyorum bu kriz ortamında.

bende sizin gibi düşünüyorum liseyi bırak hatta ortaokul mezunları bile o mesleği yapıyor ne anlamı kaldı o kadar kafa patlamamın demi amaaa.
teşekkür ederim bilgi için bankalara başvuru yapıcam mezun olunca ama biraz şans ve torpil işi gibi gözüküyor hayırlısı.. sizin bölüm nedir?

bende halkla ilişkiler okuyorum.ve bu bçlümün iş olanaklarını az çok araştırıp seçtim bu bölümü..bence gerekli ve ihtiyaç duyulan bir bölüm..bir yandan haklısın ama özellikle banka işi biraz torpile bakıyor ama kısmet yinede. inş emeğimizin karşılığını alır öncelikle okulumuzu bitirp sonra da güzel bir iş buluruzsositosositokaydirigubbakcemile3

konuyu gordum yazayım dedım aöf 3.sınıfım suan ama iş arıyorum bulamıyorum lıse mezunu ıken kasada calıstım satıs danısmanı bunları yıne bulabılıyorum ama o zaman ne kıymeyı kaldı kı okumanın lıse mezunu kalsaydım dıyorum aynı ısler cunkı

konuyu gordum yazayım dedım aöf 3.sınıfım suan ama iş arıyorum bulamıyorum lıse mezunu ıken kasada calıstım ama o zaman ne kıymeyı kaldı kı okumanın lıse mezunu kalsaydım dıyorum aynı ısler cunkı

ne oluyor biliyormusun üniversite mezunu kasiyer ,satış danışmanı oluyosun başka artın yok...maaleseffama inatla 4 yıllığı bitircem..güç geliyor bana bilmiyorum size oluyor mu,en azından bir idealim var diyorum

ne oluyor biliyormusun üniversite mezunu kasiyer ,satış danışmanı oluyosun başka artın yok...maaleseffama inatla 4 yıllığı bitircem..güç geliyor bana bilmiyorum size oluyor mu,en azından bir idealim var diyorum

içimdekı okuma ıstegı cok fazla var hıc pes etmedım gec kaldım bıle demıyorum artık ama ıse gelınce hala arıyorum bır sure daha bakıcam olmadı kasıyerlık yıne ne yapayım

arkadaşlar halkla ilişkiler bitirince örneğin bazı firmaların halkla ilişkiler departmanında da görev alabiliyoruz:82:

mrb. ben yeni üye oldum , 2 yıllık büro yönetimi okudum şimdi dgs ile halkla ilişkilere geçiş yapmak istiyorum ama internetteki bölüm hakkındaki yorumlara bakınca moralim çok bozuluyor ama 4 yıllık geçiş yapabileceğim en iyi bölüm halkla ilişkiler acaba kazanırsam mezun olduktan sonra iş bulabilirmiyim .. bu bölümü okuyan yada bu bölümden mezun olan arkadaşlar yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirimm..

arkadaşlar, sadece diplomayla iş bulunamadığı bir gerçek. mutlaka diploma aldığınız ister örgün öğretim olsun ister açık öğretim kendinize ek özellikler eklemeniz şart! sonuçta binlerce işsiz, iş arayan, iş değiştirmek isteyen insandan, gençten söz ediyoruz.

ortaokul mezunu olup da satış danışmanı olmak burada kastettiğiniz mağazada tezgahtırlıksa olabilir belki ama sigortası tam yatan, biraz daha hakları olan büyük mağazalarda vb çalışmak istediğinizde 100 lise mezunu varsa onlar da tercih sırası ya da maaşı düşük olacaktır diye düşünüyorum.

ayrıca; pat diye bir yere gelemiyor insan arkadaşların da dediği gibi, hepimiz bu yollardan geçtik yeri geliyor hala nelere katlanıyoruz, tecrübeyse aranan iyi pozisyonlarda boğaz tokluğuna da olsa o tecrübeyi edinmek olmalı ilk hedef.

atıyorum büyük bir firmaya resepsiyonist olarak kapağı atabilmek bile orada başka bölümlere geçebilmenize olanak sağlayabilir, ve böyle bir yere de mesela 3 kişi başvursa siz halkla ilişkiler mezunu ve diğer bilgileriniz de bilgisayar, yabancı dil, büro makinelerini kullanma vb en az onlar kadar iyiyse siz tercih edilirsiniz.

biz bize konuşalım (ben de öğretmenliği bitirdikten sonra 2. bir iş şansım olsun diye açıköğretim halkla ilişkiler okudum) şimdi sizi işe alacak insanlar da aynı yollardan geçmiş ya da İK cılar da eğitim sistemini biliyor olacak. mesela ne derslerimiz vardı, bilgisayar -temel bilgi teknolojileriydi sanırım- yazılı sınavla ofiste koşturma arasında nasıl iş çıkaracağımız arasında fark olacaktır. ya da neydi, reklam yazarlığı falan mı, uygulamalı bir şey yapılmıyor ki eğitim sırasında, belki meraklıyız kendimize güveniyoruz ama iş verenler de e bunlar sınavlara girdi geçti aldı diplomayı şeklinde bakıyor olabilir, o yüzden kendinizi ispat edip daha iyi şartlara kavuşabilmek için öncelikle istediğiniz firmalara düşük pozisyon da olsa kapağı atın, kendinizi kanıtlayın!

ve sadece okul diplomasıyla asla yetinmeyin!

bu arada sözüm açıköğretime karşı değil, örgün öğretim için de geçerli, çünkü bir yarış, maraton gibi iş bulma süreci, ve kim daha fazlasını yapmışsa, çok yönlüyse o alınıyor- tabii maaş isteği çok fazla olmadıkça. ha tabii bir de aşırı geliştirmiş olanlar da , düşük pozisyonlarda kabul göremeyebiliyor, firmalar nası olsa fazla durmaz gözüyle bakabiliyor.

her kesin emeğinin karşılığını aldığı, hak ettiği pozisyonda çalışabilmesi dileğiyle...

X