Doğumu Hızlandırmak ve Kolaylastırmak için...

bence günü gelmeyınce hıc bısey olmuyo
ama benım drum tavsıye olarak gunde 30 dk yuruyus verdı
3-4 gundur yurudum ama tık yok
vaktı gelınce 1 sn durmaz derler

sancılar başlamadan bişiy yapmak pek işe yaramıyo yanlız doğum sonu bel ağrısı çekmek istemiyosan ben gibi:KK43:( yürüyüş yap vücudunu tembel tutma.doğum sancıları sıklaştığında sakın yatakta kalma yürüyüş yap çömel yürüyüş yap çömel ıkınma hissi geldiğindede ıkın.ıkınma hissi gelmeden ıkınmya kalkma.o halde doğum kolay olur.bence suni sancı bile isteme açıklık 8-9 cm olana kadar sancını çek sonra suni sancıyı taktır..ha birde ben doğuma yakın zamanda çörek otu ve hurma yiyordum:)

benimde doğuma az kaldı, ne yemeli ne yapmalıda doğum kolay olsun diye kara kara düşünüyordum. yürüyüş, merdiven inip çıkmak, ananas ve hurma yemenin dışında başka neler var? doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. gerçekten bu bilgilere ihtiyacımız var :26:

bugün süreyi dolduruyoruz. yarın 40 hafta bitiyor ve bende de tık yok. hareketler yapıyorum 1 saate yakın yürüyorum ama yok! gün geçtikçe korkum artıyor. soranlar falan umrumda değil de riskler beni korkutuyor. ılık banyo+ hurma+ yürüyüş... ilişki korkutuyor şimdilik, çünkü 3 gün önce nişan gelmesi gibi bişey oldu.

Bende her akşam yarım saat yürüyorum..Karın kasık bel ağrıları hemen hemen hergün yaşıyorum ama kısa sürüyor gidiyor :KK43: Allah sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip etsin..Evde oturup doğumu beklemek gerçekten biraz sıkıcı..İşteyken vakit geçiyordu en azından..

Bence hamilelikte merdiven inip çıkmak riskli. Zaten dengede durmak zor oluyor. Dengenizi kaybedip düşebilirsiniz. Bebekte siz de zarar görebilirsiniz. Bana doktorum sabah yarım saat, akşam yarım saat yürüyüş önerdi. Doğum kolay oluyormuş. Doğumun kolay olması için hamilelikte bol bol Meryem Suresi okumak gerekiyor. Yediğinize içtiğine dikkat edin çok kilo almayın. Bebek hantal olursa doğum zor olur. Doktorunuzun sözünden çıkmayın. Her duyduğunuzu da uygulamayın. Doktora danışın...

Kizlar tecrube ile sabittir hurma yeyin bol bol rahimin acilmasina yardimci oluyor ama sakin 38.HAFTADAN ONCE YEMEYİN benim gibi erkenden dogurursunuz ben 34+5 te dogurdum oglumu ama 9 cm acik doguma gittim birde insikak duasini ve meryem suresini okuyun

günde en az yarım saat yürüyüp 40 dk pilates yapıyorum. ev işleri yemekti şuydu buydu derken hareketsiz hiç kalmıyorum nerdeyse. hurmayı en az 5 tane yiyorum, her gün sıcak banyo yapıyorum, meryem suresini neredeyse ezberledim ama yok! doğum tarihimiz bugündü ama belirti yok. kötü rüyalar görmeye başladım. zaman geçsin diye pasta börek falan yapıyorum ama aklım hep bebekte. bi 10 gün daha beklemeye çalışacağım inş. kendiliğinden gelir. gelir de ben de bu psikolojiden kurtulurum inş.

pazartesi günü gelmesi gerekiyodu oğlum hala gelmedi napcam bilmiyorum sancıda yok kasılmada hareketsizde değilim temizlik bile yaptım yapmadığım bişi kalmadı tık yok hiç doğuramıycakmışım gibi geliyo bide bebegin kakasını yutma ihtimalide var sezeryanda istemiyorum piskolojim iyice bozuldu :KK43:

Son düzenleme:
bugün süreyi dolduruyoruz. yarın 40 hafta bitiyor ve bende de tık yok. hareketler yapıyorum 1 saate yakın yürüyorum ama yok! gün geçtikçe korkum artıyor. soranlar falan umrumda değil de riskler beni korkutuyor. ılık banyo+ hurma+ yürüyüş... ilişki korkutuyor şimdilik, çünkü 3 gün önce nişan gelmesi gibi bişey oldu.

nişan geldiyse doğum çok yakın demektir.Bende çarşamba nişan geldi pazar sabah 5 te doğum yaptım.

pazartesi günü gelmesi gerekiyodu oğlum hala gelmedi napcam bilmiyorum sancıda yok kasılmada hareketsizde değilim temizlik bile yaptım yapmadığım bişi kalmadı tık yok hiç doğuramıycakmışım gibi geliyo bide bebegin kakasını yutma ihtimalide var sezeryanda istemiyorum piskolojim iyice bozuldu :KK43:

bu durumu doktorunuzla görüştünüz mü?benim bir arkadaşımda sizinle aynı durumdaydı doktoru suni sancı vererek normal doğum yaptırdı.Sezeryan olmak istemiyorsanız bu teklifi doktora sunun bence...

benimde 29 günüm kaldı oda tam 9 ay taşırsam anneme benzersem annem hep 10 gün 1 hafta erken doğururmuş benimde karnım iyice düştü çok korkuyorum hem biran önce doğsun istiyorum hem çok korkuyorum doğumdan Allahım hepimizi kurtarsın yaklaştıkça korkumda artıyo

doğum zamanı geçmiş ve sancıda hala yoksa normal doğumda diretmeyin derim çünkü bebek anne karnında açta kalıyormuş bir arkadaşım öyle oldu doktor sezeryana çağırdı o iki gün daha evde bekledi belki doğum sancım gelirde normal doğururum diye çocuğu şimdi hastanede gözetimde neyi var bilmiyorum ama anne karnında aç kalmış

bugün 40+4 . kontroller gayet normal.beklemekte sakınca olmayınca artık telaş yapmayı da bıraktım bi 4-5 günümüz daha var. elbet gelecektir diyorum. ikizler burcu olmayı bekliyor sanırım. ama doğumdan daha beter tükendim şu 3 günde. inşirah suresini çok okuyun arkadaşlar. böyle zamanlarda insana ferahlık veriyor. elimizden gelen bişey yok, bekleyeceğiz..

Ben bu arala başlayayım hurma yemeye diye düşünüyordum da kafam karıştı arkadasın biri 35+ 4 de dogum yaptım yazınca :KK53:

kızlar 38. haftamdayım bende hiç bi belirti yok ne kasılmalar ne akıntı nede nişan
acaba her hamile doğumdan önce nişan görür mü yoksa nişan olmadanda doğum gerçekleşebilirmi

kızlar 32.haftamdayım dr.sordum yürüyüş yapmalımıyım diye ki faydası olur diye hergün yarım saat yürüyorum ve aynı zamanda çalışıyorum.dr.36.haftadan sonra doğumu hızlandırmak için tavsiye ediyoruz dedi.ben öğretmenim ve hergün 15dk okula gidiş 15 dk okuldan dönüş yürüyürüm korktum şimdi yürümesem mi acaba?

kızlar 32.haftamdayım dr.sordum yürüyüş yapmalımıyım diye ki faydası olur diye hergün yarım saat yürüyorum ve aynı zamanda çalışıyorum.dr.36.haftadan sonra doğumu hızlandırmak için tavsiye ediyoruz dedi.ben öğretmenim ve hergün 15dk okula gidiş 15 dk okuldan dönüş yürüyürüm korktum şimdi yürümesem mi acaba?

tecrübeli biri olarak söyleyim yürümeye devam et.Hamilelikte yürüyüş çok önemli.Ne kadar çok yürürsen doğumun o kadar kolay olur.Ben çok yürümüştüm hatta suyum geldikten sonra hastaneye gitmiştim doğum anına kadar beni yürüttüler.Ne kadar yürüdüysem o kadar çabuk açılma oldu.Ayyy bak şimdi doğum anımı hatırladım :18:

X