Saç Rengi ve Saç Boyama içinde kızıl bulundurmayan kahve tonları istiyorummm .:(

meltem2809

Guru
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
201
10
31
kızlar saçlarımı boyatıcam ve artık bi renkte sabit kalmak istiyorum sürekli boyamaktan çok sıkıldım mutlaka bi kızıl tonu oluyor boyadıgım tüm kahvelerde , ya da kızıl parlıyor güneşte . İçinde hiçbir şekilde kızıl olmayan kahve tonlarından marka ve numaraları hakkında önerilerde bulunabılırmıyız hemde diger arkadaşlarımızada faydalı bilgiler olmuş olur

örnegin şöyle ;

biraz küçük gözkmüş resim aslı tandoganın saç rengi gibi...

Eklentiler

• $asli-tandogan.jpg
    $asli-tandogan.jpg
    9,2 KB · Görüntüleme: 19.677
kestane küllü akaju nasıl sizce içinde kızıl warmı yada koyu kumralirize dore. loreal recital prefence renklerinden bu renkler lorealturkıye sıtesınden bakabılırsınız rengıne

emin olmasam da akaju ifadesi kızıllık demek,bir de çıkolata kahve ve tonları(bitteri,sıcağı..vs) da kızıllık içeriyor..

ben yeni katıldım aranıza arkadaşlr.herkese merabaa. bu resmdeki rengi bulabildinmi meltem.bende saçımı boyucamda kızıl olmayan kahve rengi arıyorum hepsinde kızıllık oluyo istemiyorum

kızıl olmayan kahve tonları ancak küllü tonlar olabilir. Onun dışında arkadaşın da dediği gibi adında altın, irize, dore, sıcak, çikolata.. vb ifadeler bulunan boya tonları özellikle kızıllık barındırır. Aslı Tandoğan'ın bu resimdeki saç rengi koyu kumrala daha çok benziyor. Ancak resmi google görsellerden az önce bulup baktım daha büyük bir versiyonundan, onun da saç renginin zemininde çok çok hafif bir kızıllık var aslında. Demek ki parıltılı olmayan düz bir kahveye boyatmış saçlarını.

bütün kahvelerın ıcınde azda olsa kızıllık oluyor bende 2 gün önce boyattım saclarımı kuafore içinde kızıllık olmasın ama ben cıkolata kahve ıstıyorum dedım oda cıkolata kahvenın içine kumral kattı kızıllıgı minimum seviyeye indirdi cokta güzel oldu cok dogal duruyor evde kendın boyarsan zor bıraz

içinde kızıl dore falan bulundurmayanını istiyorsan akaju kestane falan bunlardan uzak dur..aslı tandoğanın saçı bana 4 ya da 3 numara gibi geldi ... zaten numararın sonu 0 la bitmesi gerekiyo 4.0,3.0,5.0 gibi bunlarda kızıllık ya da karışım yoktur..benim saçımın rengi bakırdı.. 5 numaraya boyadım üstleri açıktı orayıda 4 le boyadım hafif yansıma var ama o kadar bariz değil eğer sende de kızıllık varsa beyaz sabunla yıka biraz akana kadar sonra bu renklerden birine boya derim.. ben haziranda falan 3 numara boyıcam

Son düzenleme:
kızlar saçlarımı boyatıcam ve artık bi renkte sabit kalmak istiyorum sürekli boyamaktan çok sıkıldım mutlaka bi kızıl tonu oluyor boyadıgım tüm kahvelerde , ya da kızıl parlıyor güneşte . İçinde hiçbir şekilde kızıl olmayan kahve tonlarından marka ve numaraları hakkında önerilerde bulunabılırmıyız hemde diger arkadaşlarımızada faydalı bilgiler olmuş olur

örnegin şöyle ;

biraz küçük gözkmüş resim aslı tandoganın saç rengi gibi...

yansıması 4,5,6 olan tonlardan kaçınacaksınız....fakat 1,2,3,7 olabilir.....nette uzman bir kuaför wella koleston perfectin 7.77 nosu içinde kızıllık barındırmayan bir kahvedir diyordu....7.7 yansıması için bu son derece doğru.... bir de 7 sonrası ana renkleri tercih ederseniz,onlarda kızıllık bulunmaz ama genel olarak piyasa boyaları ile kızıl olmayan kahve elde etmek güçtür..mutlaka karma boya kullanmalısınız.... bu resimdeki saç rengi karma boya ile elde edilmiş...

yansıması 4,5,6 olan tonlardan kaçınacaksınız....fakat 1,2,3,7 olabilir.....nette uzman bir kuaför wella koleston perfectin 7.77 nosu içinde kızıllık barındırmayan bir kahvedir diyordu....7.7 yansıması için bu son derece doğru.... bir de 7 sonrası ana renkleri tercih ederseniz,onlarda kızıllık bulunmaz ama genel olarak piyasa boyaları ile kızıl olmayan kahve elde etmek güçtür..mutlaka karma boya kullanmalısınız.... bu resimdeki saç rengi karma boya ile elde edilmiş...

ben koleston 7.77 ye boyamıstım ama kızıl yansımalar wardı yine de içinde ya :KK53::KK53:

ben koleston 7.77 ye boyamıstım ama kızıl yansımalar wardı yine de içinde ya :KK53::KK53:

7 az da olsa kızıllık barındırır deniyor ama netteki kuaför de barındırmaz diye yazmış....belki içine koyu kumral küllü felan katıp yapıyordur....aklıma bundan başka çözüm gelmiyor,,,,:44: ama tabi kızıllıktan ne anlaşıldığı da önemli burda,,,,bariz ben burdayım diyen kızıl var,b'de ara ara sadece ışıkta belli belirsiz gözüken hafif kızıl yansıma var..,,,ki 7.7 kategorisi bence ikincisine girer....

7 az da olsa kızıllık barındırır deniyor ama netteki kuaför de barındırmaz diye yazmış....belki içine koyu kumral küllü felan katıp yapıyordur....aklıma bundan başka çözüm gelmiyor,,,,:44: ama tabi kızıllıktan ne anlaşıldığı da önemli burda,,,,bariz ben burdayım diyen kızıl var,b'de ara ara sadece ışıkta belli belirsiz gözüken hafif kızıl yansıma var..,,,ki 7.7 kategorisi bence ikincisine girer....

netteki kuaförün dediği yazıyı buldum :KK64: koleston perfect 7/77 de kızıllık barındırmaz demiş ama bunu markette satılan koleston 7/77 ile karıştırmayın demiş.Koleston perfect boyaları profesyoneller içinmiş,kuaförlerin kullandıkları yani.benim boyadıgım markette satılan koleston 7/77 ışıltılı kahveydi.ama bu açıklamaları yapan adamın yazılarını okuyunca netten bi baktım koleston perfect diye de ayrıca var.üstelik de renk skalası markettekilere göre daha geniş geldi bana,en azından kahve olanları falan.iyi ki buldum bu koleston perfect boyaları netten sipariş vermeyi düşünüyorum ama hangi renk boyatmalıyım karar vermem lazım,hoş renkler var:KK66:

X