İşletme mezunları kaç puanla atanabiliyor?

GMI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2010
8
0
arkadaşlar hayırlısıyla lisans mezunu olacağım.yalnız kaç puanla atama olduğunu bilmiyorum.yurtlar kurumuna girmeyi çok istiyorum ama kaç puanla alım oldu hiç haberim yok.bilenlerinizden ricam beni aydınlatabilir mi??bu sene arkadaş mezun olarak kpss 2010 işletme mezunu olarak 90 net bırakmış bu net yeterli oluyor mu sanırım bu netle 85 puan filan geliyor.yardımcı olursanız sevinirim :enbuyukkk:

ortaöğretim mezunu olarak çok şansımı denedim ne yazıkki çalışmadığım için 85i geçemedim şimdi seneye lisans mezunu olunca ne yapacam bilmiyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum evlenmem geleceğim her şeyim buna bağlı nişanlımda kpssye gircek o kadar sıkıntıdayım ki anlatamam

bu konuyu güncellemek lazım. arkadaşlar ben öğretmenim aslında ama nişanlım işletme mezunu. özel bir yerde çalışıyor ama ben devlet memuru olmasını istiyorum özel yerlerde çalışmak çok yorucu ve stresli.. memur olabilmesi için kaç puan alması gerekir bide alan soruları oluyo mu onlardan da sorumlu olacak mı ? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.:KK71:

bu konuyu güncellemek lazım. arkadaşlar ben öğretmenim aslında ama nişanlım işletme mezunu. özel bir yerde çalışıyor ama ben devlet memuru olmasını istiyorum özel yerlerde çalışmak çok yorucu ve stresli.. memur olabilmesi için kaç puan alması gerekir bide alan soruları oluyo mu onlardan da sorumlu olacak mı ? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.:KK71:

eğer müfettiş yardımcısı,kontrol yrd olmak istiyosa gk gy ing ve alan sınavlarına girmesi gerekiyo en az yine 80 alması lazım.eğer 4001 den yani herhangi bir lisans meznu kadrosunda atanamak isterse gk gy ist pttde 98le kapadı bu sene.ama kendi alan koduyla atanmak isterse ist için yine iyi biyer için 85 yapması lazım 75e kadar düşüyo bu puan

eğer müfettiş yardımcısı,kontrol yrd olmak istiyosa gk gy ing ve alan sınavlarına girmesi gerekiyo en az yine 80 alması lazım.eğer 4001 den yani herhangi bir lisans meznu kadrosunda atanamak isterse gk gy ist pttde 98le kapadı bu sene.ama kendi alan koduyla atanmak isterse ist için yine iyi biyer için 85 yapması lazım 75e kadar düşüyo bu puan

teşekkür ederim arkadaşım.. ptt ne yüksek puanmış öyle inanamıyorum:85: çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

kızlar ben işletme 3 e geçtim bu yıl kpss aklımda yok aslında ama ilk etapta kamuda çalışsam mı bilmiyorum çok kararsızım çalışırsamda denetleme müfettişlik filan istiyorum ne yapmam lazım bilgilendirir misiniz?

kızlar ben işletme 3 e geçtim bu yıl kpss aklımda yok aslında ama ilk etapta kamuda çalışsam mı bilmiyorum çok kararsızım çalışırsamda denetleme müfettişlik filan istiyorum ne yapmam lazım bilgilendirir misiniz?

kpss 2 yıl geçerli olduğu için 3. sınıfta girebilirsin en azından kendini denersin
söylediğin sınavlar A grubundan yapılıyor yani okulda gördüğümüz alan dersleri önce kpss A dan belli puan alıyorsun.sonra kurumlar kendi sınavlarını açıklıyor.belli puanı alanlar başvurabiliyor.sonra mülakat
e sonra bu kadar çalışmanın üzerine iyi bi maaş:)

arkadaşlar hayırlısıyla lisans mezunu olacağım.yalnız kaç puanla atama olduğunu bilmiyorum.yurtlar kurumuna girmeyi çok istiyorum ama kaç puanla alım oldu hiç haberim yok.bilenlerinizden ricam beni aydınlatabilir mi??bu sene arkadaş mezun olarak kpss 2010 işletme mezunu olarak 90 net bırakmış bu net yeterli oluyor mu sanırım bu netle 85 puan filan geliyor.yardımcı olursanız sevinirim :enbuyukkk:

en yüksek tercih edenden en düşük puana göre
her sene aldığı puanlar değişiyor ama yurtların puanı düşük diye biliyorum bi çok atama yapılıyor da ilk atama da girmek istiyorsanız alabildiğiniz en yüksek puanı almanız en mantıklısı istediğiniz kuruma girersiniz:)
elinizden gelenin en iyisini yapın
netlere takılmayın fazlaa

bu sene bende alandan girdim ve 1 senede alanı unutmuşum :KK43:
2 ay sadece mikro iktisatı bitirdim gk gy çalıştım 70 almışım.benim için iyi çünkü çalıınca yapabilirim :21:
şöle bi imkandan haberin varmı bimiyorum.seneye kpss ye girip gk gyden puanın iyi gelirse okuduğun şehirde tercih yap ve atanırsa çalışmaya başla.okulunda belgelerini ve ders saatlerini götürdüğünde izinli sayılıyorusun.hem maaş hem okul :KK34:

bu sene bende alandan girdim ve 1 senede alanı unutmuşum :KK43:
2 ay sadece mikro iktisatı bitirdim gk gy çalıştım 70 almışım.benim için iyi çünkü çalıınca yapabilirim :21:
şöle bi imkandan haberin varmı bimiyorum.seneye kpss ye girip gk gyden puanın iyi gelirse okuduğun şehirde tercih yap ve atanırsa çalışmaya başla.okulunda belgelerini ve ders saatlerini götürdüğünde izinli sayılıyorusun.hem maaş hem okul :KK34:

ilk seferde 70 bence çok iyi canım çalışırsan neler yaparsın:nazar:

ilk seferde 70 bence çok iyi canım çalışırsan neler yaparsın:nazar:

saol canım :KK71:
tarih coğrafyayıda halletsem bu sene rahatlıkla atanırım.4001 den değil kendi kodumdan tercih yapıcam çünkü.istanbul 80 yetiyo :KK8: ben istte istemyiorum o yüzden umutluyum yani :KK34:
aldığım kitapların toplamı 700 sayfa hergün 2 sayfa okusam bile yeter :KK8::KK8:

saol canım :KK71:
tarih coğrafyayıda halletsem bu sene rahatlıkla atanırım.4001 den değil kendi kodumdan tercih yapıcam çünkü.istanbul 80 yetiyo :KK8: ben istte istemyiorum o yüzden umutluyum yani :KK34:
aldığım kitapların toplamı 700 sayfa hergün 2 sayfa okusam bile yeter :KK8::KK8:

ben sayfa olarak değil de konu konu bitirmeyi daha mantıklı görüyorum seninde mat iyi anlaşılan.
bölüm nedir

ben işletme mezunuyum en son atamada 78 le kapattı benim puanım 75 inşallah kasım atmasında ya da mayıs atamasında atanırım... tabi bu arada atanamama ihtimalimde var o yüzden yarında itibaren yani 1 ağustostan itibaren 2012 kpss ye çalışmaya başlıcam... hepimizin hakkında hayırlısı olsun.. kızlar şu kadar ne yapmam lazım diye düşünmeyin her sene net sayısıyla gelen puan farklı oluyor...

mat türkçe çok iyi :nazar:
bölüm iktisat :21:

bende iibf deyim canım bu sene mezunum inşallah kazanalımmm mat türkçe benimde senin gibi tarih problemlii ona da başladım hayırlısıylaa kendimeee çiçekli böcekli defter bilem aldım
ünv de bu zamana kadar hiç defterim olmadı bi özendim işteee:))

ben işletme mezunuyum en son atamada 78 le kapattı benim puanım 75 inşallah kasım atmasında ya da mayıs atamasında atanırım... tabi bu arada atanamama ihtimalimde var o yüzden yarında itibaren yani 1 ağustostan itibaren 2012 kpss ye çalışmaya başlıcam... hepimizin hakkında hayırlısı olsun.. kızlar şu kadar ne yapmam lazım diye düşünmeyin her sene net sayısıyla gelen puan farklı oluyor...

75 alan puanınmı yoksa gk gy mi.B grubu ataması yok diye biliyorum bu sene :26:

Son düzenleme:
75 alan puanınmı yoksa gk gy mi.B grubu ataması yok diye biliyorum bu sene :26:

gy gk puanı yani b grubu kadrolar için 2010 puanıyla 4 defa atama yapılıyor 2 tane atama yapıldı diğer ikiside kasım ve mayıs ataması olacak. bu sene b gurubu kadrolar için sınav olmadı.

Son düzenleme:

evet canım haklısın her sene puanlar değişiyor elimizden gelenin en iyisini yapmak lazım
bu sene olmadı seneye belki daha iyi yer olur iyiki olmamış dersin:)tercihlerini yap yine de seneye de başlayalım hep beraber bismillah

b grubu atamada var cnm hemde 77 giresun üniv. bile vardı..

tamamda 2010 kpss puanıyla atama yapılabiliyo.2011 kpss sınavı puanıyla Bgrubu ataması yerine Agrubub var bu sene.çift yıllarda B atama oluyo diye biliyorum lisans için

X