Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

merhaba arkadaşlar... ben de 2 kezz tüp bebek denemesinde bulundum maalesefki mutlu sona ulaşamadım .. tedaviye belli bir süre ara vermek istiyorum kendimi toparlayabilmek adına. acaba bana ne önerirsiniz bu süreçte? hangi kürden başlamayalım ?

merhaba arkadaşlar... ben de 2 kezz tüp bebek denemesinde bulundum maalesefki mutlu sona ulaşamadım .. tedaviye belli bir süre ara vermek istiyorum kendimi toparlayabilmek adına. acaba bana ne önerirsiniz bu süreçte? hangi kürden başlamayalım ?

gayem öncelikle probleminiz nedir onu belirmen lazım :)

semramus slm nasıl gidiyor bakalım benim az kaldı ya 8 gün filan
bugün sogana başlıyacagım hayırlısıyla
adetin ikinci günüde evde duruyor karışımımı yiyecegim tadı igrenç ama ne yapayım

midem yanıyor ekşiyor dhea mahvetti ya yinede sabır diliyorum

söylebnecek bir söz yok tatlım kürlere gelince kimine faydalı kimisne faydası oluyor kuzum

kaç yumurta toplandı döllenen varmıydı fsh kaçla başladın
5 yumurta toplandı 3 yumurtam döllendi. siz de tüp bebek tedavisi gördünüz mü? siz hangi kürleri uyguladınız?

Evet cnm aç karnınaaa..1,5-2 bardak içme suyuna klorsuzz yanii kaynatıpp içine soğanı 4e bölüp atıyorsun 5 dk ağzı kapalı kaynatıp ılıyınca içiyorsunn..Aminnn cnmmmm..

soğanı aksam yaptım ac karna ama 1 defa ıçtım.bırde arkadasın annesı umreden bı ot getırmıs adet ıcın ıltahaplar ıcın felan ıyı geldogono soyledı aksam onu almaya gıdecegım allah ım sıfa verır ınş. bu arada dun dhea bıesteron aldım 80 lıraya 60 tane var ıcınde 2 ayda devam edecegım ınş hepsının faydası olur.

5 yumurta toplandı 3 yumurtam döllendi. siz de tüp bebek tedavisi gördünüz mü? siz hangi kürleri uyguladınız?[/
formda takip edersen kim ne kullanmış öğrenebilirsin canım.1 kere mi denendi.ayrıca yaş kaç? biz genelde kürler var onları deniyoruz.yardımcı olmak isterim ben ama neresindesin en son ne yaptın.doktorun ne öneriyor? yazarsan iyi olur?

semramus slm nasıl gidiyor bakalım benim az kaldı ya 8 gün filan
bugün sogana başlıyacagım hayırlısıyla
adetin ikinci günüde evde duruyor karışımımı yiyecegim tadı igrenç ama ne yapayım

midem yanıyor ekşiyor dhea mahvetti ya yinede sabır diliyorum

soğana ne zaman başlamak lazım bide.bende haziran gibi tekrar denemek istiyorum.bahsedilen kürler 3-4 ay sürer.nen sırasıyla ne yapayım anlayamadım.giz1978 sen haberdar et bizi ha.tedavi öncesimi soğan deniyon birlikytemi merak ettim?

soğana ne zaman başlamak lazım bide.bende haziran gibi tekrar denemek istiyorum.bahsedilen kürler 3-4 ay sürer.nen sırasıyla ne yapayım anlayamadım.giz1978 sen haberdar et bizi ha.tedavi öncesimi soğan deniyon birlikytemi merak ettim?

canım ben kendimden çrnek vereyim dhea 3 tane folbiol corasprim bunları tedaviye kadar kullanacagım taki yumurtalar toplanana kadar sonra bunlrın hepsi bırakılacak

ballı karışım var bunu adetin ikinci günü başlıyorum 12 gün ( adetin ikinci günmü tedaviye ignelere başaldım diyelim ben en fazla bunu 7 gün uygulayacagım zararı olmasın kendi fikrim canım )

sogana saraçoglu diyorki bir ay adetinize 15 gün kala bir ay 10 kala deneyin diyor ona göre hesapla tatlım

benim 22 adet diyelim 9 gün var ben bugün sogana başlıyorum

yumurta sayısı için incir bunu soganın arkasından deniyeceksin ben bunu bu ay başlarsam yapmıyacagım zaten dhea ballı karışım var ama dr bir dahaki ay başlıyalım derse adetimle birlikte tam 21 gün yapacagım yani soganın hemen arkassından tabi davul oldum iyice olurum

ARKADAŞLAR DR SORMADAN İLAÇ KULLANMAYIN KÜRLERE GELİNCE HERKESE AYNI ETKİ YAPACAK DİYE BİRŞEY YOK İYİCE ARAŞTIRIN AAAAAAAAAAA ARKADAŞ ŞUNU YEMİŞ BENDE YEYİM DEMEYİN LÜTFEN

SİZE ÖRNEK İNCİR SAYIYI ARTTIRIYOR DEGİLMİ AMAAAAA PROLAKTİNİ YÜKSEK OLAN SAKINAAAAAA ASLA KULLANMASIN TEHLİKE

5 yumurta toplandı 3 yumurtam döllendi. siz de tüp bebek tedavisi gördünüz mü? siz hangi kürleri uyguladınız?

EVET GÖRDÜM SENİN NE GÜZEL DÖLLENME OLMUŞ

işte bunu diyorum sen ne kullandın bende kullanayım demeyin bende kalitesiz yumurta oluyor ballı karışım

sizde başka sorun oluyor mesela kist sizede sogan

anlatabildimmi yan,iiiiii

Jaste,

Tatlım fsh ın çok yuksek. Aşılama gibi saçmalıklarla boşa vakit harcamak yerine acil bir şekilde bir tup bebek merkezine git. Universite hastanesine gideceksen hocalar git . Artık muayene ucreti de yok. Prof olmaması tercihen. Bir kez profluk alınca zaten gidecek yol yok diyen bazı hocalar var. Tabiki hepsi boyle degil.
neyse asıl konuya gelince aşılama boşa vakit kaybı. var olan azıcık yumurta sayınla şansını acil dene. aşılama için erkek ve kadın şartları iyi olmalı. Erkeğin ileri hızlı sayısı çok olmalı. Bizde ileri hızlı sıfır. kadın iin yaş onemli. heleki sana erken menepoz denmişse yumurtalar kalınlaşıyor. sperm çok guçlu olmalıki yumurtayı delebilsin. tupte yumurtayı inceltiyorlar gerekirseç rahme tutunsun diye çizebiliyorlarmış da. bunlar doktorunla konuş. şansa bırakmayın. bu arada acil bir AMH testi yaptır. labaratuarlarda yaptırırsan daha ucuz oluyor. tup bebek merkezleri 2 kat ucret alıyor. sonuçta hepsi Ankara'daki bir merkeze gonderiyorlar.
AMH yumurtalık rezervin hakkında daha kesin bir bilgi verir. ayrıca adetin 2. ya da 3. gunu doktora git ve folukul sayımı yaptır. AMH testini istediğin gun yaptırabilirsin. adetliyken ya da adetsizken yaptırabilirsin. Lutfen vakit kaybetme.
AMH testinin sonucu buyuk ihtimal kotu çıkacak. Sonucunu al ve bir universite hastanesine git. tup bebek raporu çıkarabilirsin. 3 yıllık evlilik şartı kotü ovaryen rezervi olan kadınlar için geçerli değil.
Bunların hepsini hemen şimdi yaptır. Başka şansın olmayabilir.
Bak tatlım acı soyluyorum ama hızlı davranman lazım. Her geçen saniyen kayıp. Doktorlar bazen işlerine geldiğinden bazen dikkatsizlik ve umursamazlıklarından dolayı vakit kaybettiriyorlar. Bana çok zaman kaybettirdiler. Anlaşılıyorki sana da aşılamayla kaybettirmişler.
Soğan kuru için iyi konuşuyorlar. deniyelim .ben bu ay denedim. yarın ege uni. gidecegim . bakalım gorecegiz ama sogan kuru yapayım derken 1 ay daha zaman kaybetme.
DHEA ya gelince ben gunde 3 tane alıyorum. işe yarayıp yaramayacagını gorecegiz. tup bebek yaptırana kadar da almaya devam edecegim.

Benim yaş 1 gun sonra 38 oluyor. AMH 0.25 çıktı . Ege universitesi tup beben raporu çıkartabilecegimi soyledi. fsh da 29 olunca bakalım deneyecegiz. rapor olsun olmasın mayısta yani bir sonraki adetimde tup bebek yaptırıyorum. vakit kaybı yapma.
haberlerini bekliyorum.

jaste artık seni bir tup bebek merkezi kontrole alsın. kadın dogumculara gitme. bu arada dhea ben 3 tane alıyorum. sen niye 1 tane. etkisi konuusnda doktora danış. tup bebege kadar etkisini gostermeli. 1 az geldi bana

EVET GÖRDÜM SENİN NE GÜZEL DÖLLENME OLMUŞ

işte bunu diyorum sen ne kullandın bende kullanayım demeyin bende kalitesiz yumurta oluyor ballı karışım

sizde başka sorun oluyor mesela kist sizede sogan

anlatabildimmi yan,iiiiii

merhaba Giz...teşekkürler mesajın için... yeni tedaviden çıktığım için açıkcası kürleri denemeye hiç niyetim yok .. zaten doktorum da uygun görmüyor bu bekleme sürecinde.. ben de sadece kuru incir yiyorum.. sen kaç kez tedavi gördün sakıncası yoksa tabii...

canım sana bi kaç gün önce de sormuştum gözünden kaçtı sanırım...(2.etap gelince yazarnısın demiştim yazmışın teşekkürler.)
saraçoğlunun ilk etabını ben de kullanmıştım,incir dahil...
şimdi yeniden başladım,ama kendim alıyorum malzemeleri...
ama şunu farkettim aslanpençesine 30 gün günde 1 kez içmiştim o zamanlar yanlış yapmışım sanırım...bu sefer bende 2 kez içeyim,çok sağol..
bide saraçoğlunun gönderdiği civanperçeminde 28 yada 30 tane vardı,bu tek tek içilecek değilmiaslanpençesi gibi 2 sefer değil yani,dimi...
bide cnm çok soru sordum ama bu yeni gelenlerde süzen poşetler karışıkmı senmi karıştırıyosun hazırsa miktarları ne kdr...
bunlar bitince ara dedimi saraçoğlu???
allah hepimizin yardımcısı olsun...emeklerimiz boşa çıkmasın inşallah hayırlısıylaa :KK50:

Canım ben ilk iki etabı yaptın anlamıştımm 3. etabı sordun zannetmişi herhalde kusura bakmaa..
evet cnm aslanpençesi günde iki kere..
civanperçeminde 15 taen vardı canım günde 1 bardak idi.
Karışımlarr değişik vakumlu poşetlerde geldii.tatlı kaşığı koyup 10 dk kaynatıp içilecek günde iki keree..
Evet ara dedi tabii..bana 8 ay ver bana demiştii.Fshımın 30 a düşmesini çok iyi karşıladılarr.Düştükçe merak etme kendiliğinden adetde göreceksin dedilerr..İnşş şifa olsun hepimizeee..

merhaba... FSH değerini düşürmek için hangi karışımı denediğini bir kez daha yazabilir misin lütfen ?

Canım ilk olarak şöyle yaptımm..Saraçoğlu yönlendiriyor beni tabii kendiliğimden yapmıyorum cnmm..
ilk etap
1.kür 15 gün soğan kürü
2. kür aslanpençesi 15 gün günde iki bardak sabah akşam
3. kür soğan
4.kür 15 gün gece yatmadan civanperçemi.
5. kür 21 gün incir kürü
o arada arısütü balpolen karışı yedimm her sabah akşamm.Birde deha folik asit tabii.

ikinci etap

1. kür soğan 15 gün (şu anda buradayımm)
2. kür birki karışımı sarı kantaron+aslanpençesii
3. kür soğan
4. kür bitki karışımı civanperçemi+aslanpençesi kürü..
Şimdilik böyle cnmm..
Akupunktura gidiyorum aynı zamanda.. en son marttaki deneme faciasından sonra ara verdimm ama haftaya gene başlıcamm..Ben cyclo ile adet görüyorumm bu arada maalesef..işte büülee..Yaşım 27..

merhaba... FSH değerini düşürmek için hangi karışımı denediğini bir kez daha yazabilir misin lütfen ?

Canım yukarıdakini paylaşmıştımm..ilk etabı bitirdimm değerim böyle idi..Şimdi ikinci etabın ilk küründeyim dahaa..

Canım ben ilk iki etabı yaptın anlamıştımm 3. etabı sordun zannetmişi herhalde kusura bakmaa..
evet cnm aslanpençesi günde iki kere..
civanperçeminde 15 taen vardı canım günde 1 bardak idi.
Karışımlarr değişik vakumlu poşetlerde geldii.tatlı kaşığı koyup 10 dk kaynatıp içilecek günde iki keree..
Evet ara dedi tabii..bana 8 ay ver bana demiştii.Fshımın 30 a düşmesini çok iyi karşıladılarr.Düştükçe merak etme kendiliğinden adetde göreceksin dedilerr..İnşş şifa olsun hepimizeee..

yok canım ne demek kusura bakmak....gözünden de kaçabilirdi,suçlamak için demedim sakın yanlış anlama...ztn bi çok soruma cvp verdin allah razı olsun...
ya ben o zamanlar bırakmasaydım saraçoğlunu belki şimdiye sonuç almış olacaktım ama işte :KK43: küstüm herşeye o sıra sanırım...
vakumlu poşette gelenler 10 dk kaynatılacakmı,kaynamış suda demlendirilecekmi cnm...
canım saraçoğlu nun önerilerini burda paylaşmaya devam et olurmu :KK25:

Canım yukarıdakini paylaşmıştımm..ilk etabı bitirdimm değerim böyle idi..Şimdi ikinci etabın ilk küründeyim dahaa..

teşekkür ederim arkadaşım . hemencik not ettim . umarım sen de kürlerin sonucunda hayırlısıyla güzel haberlerini alırız...

yok canım ne demek kusura bakmak....gözünden de kaçabilirdi,suçlamak için demedim sakın yanlış anlama...ztn bi çok soruma cvp verdin allah razı olsun...
ya ben o zamanlar bırakmasaydım saraçoğlunu belki şimdiye sonuç almış olacaktım ama işte :KK43: küstüm herşeye o sıra sanırım...
vakumlu poşette gelenler 10 dk kaynatılacakmı,kaynamış suda demlendirilecekmi cnm...
canım saraçoğlu nun önerilerini burda paylaşmaya devam et olurmu :KK25:
Tamam ederim canımm..Tedavi zaten pahalıı kürler dahada pahalıııı..Kaynaşım suyun içine 1 tatlı kaşığı atılıp kısık ateşte 10 dk kaynatılıp ılıyınca süzülecekk cnmm.Akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra içilecekmiş mişşş..

teşekkür ederim arkadaşım . hemencik not ettim . umarım sen de kürlerin sonucunda hayırlısıyla güzel haberlerini alırız...

Amin canımm hepimiz şifa buluruz inş..

X