Tırnak yatağı ameliyatı(tırnak batması)olanlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Thetisss

~kocasına ve gelecek olan miniğine aşık~
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
238
9
Böyle bir konu varmı diye baktım ama çok detaylı yazılar bulamadım bende açmaya karar verdim..

Ayak baş parmaklarımın ikisindede tırnak batması var ve yarın dokuz eylül üniversite hastanesi-izmir plastik cerrahi bölümünden randevu aldım.Bu sorunun tek çözümünün bu olduğunu araştırmalarım sonucu anladım, sitedede birkaç arkadaşın yorumlarını da okudum bu yönde.Şimdi bu arkadaşlardan rica ediyorum bizimle tecrübelerini paylaşabilirler mi?

1-Ameliyat basit bir operasyon sanırım ama nasıl(kısamı sürdü,yapılırken hissediliyormu) oluyor,
2-Ameliyat sonrası ağrı sızı çok oluyor mu,
3-Üniversite hastanelerinde olan var mı ve doktorlarından memnun kalan,
4-Hangi şehirde hangi hastane ve doktorlara odunuz,
5-Ne kadar sonra çalışmaya başladınız,
6-Ve en önemlisi estetik açıdan ameliyat yeri iyileştikten sonra nasıl gözüküyor çok büyük farklılık oluyor mu?

Bu ameliyatı geçirenler varsa resim ekleyebilir mi kızlarr?
Bir de Op.Dr.Şahin Nami'nin adını çok duydum ama ben izmirde yaşıyorum :KK43:

Bende yarın ve sonraki süreçlerde neler yaşadığımı yazıcam sizlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız çok ama çokk sevinirim benim gibi bu sorunu yaşayan çok insan var biliyorum belki benim gibi birilerine daha faydamız dokunur :KK54: Sevgiler,

Bu arada yazmayı unutmuşum tırnak yatağı ameliyatı tırnağın batan kısmının ameliyatla köküyle beraber alınmasıymış (yani tüm tırnağınız gitmiyormuş sadece incecik bir kısmı alınıyormuş-batan kısım-ve o kısımdan bir daha tırnak çıkmıyormuş)..

Not : Bilmeyenler olabilir diye yazdım :)

Ben oldum canım. Şöyle söyleyeyim tırnağımın yarısı yoktu zaten çekilmişti yarısına kadar uzamıştı çok kötü bi haldeydi tırnağın yanından et çıkmıştı biliyorum iğrenç ama :KK43: doktora gittik baktı ala ala ilk defa görüyorum böyle bişi ya dedi çekilmesi lazım dedi ben 1 kere çektirmiştim o acıyı biliyorum ya çektirmemmmmmmm diye direttim yanında da yardımcısı vardı doktorun doktor bey dedi çekilmez bu tırnak zaten yarısı yok batan yerleri alalım temizleyelim falan... sonra doktor tamam sen yap dedi anlattı o yanında ki adam yaptı ... parmağımı uyuşturdular sonra yaptı işte. uyuştuğu için hissetmedim tabi ama ameliyattan sonra çok kötüydü baya ağrım vardı ilaç falanda vermişti baya ama yinede ağrı oldu. evde ayagımı tepeye kaldırıp yattım baya bi süre kaç gün olduğunu hatırlamıyorum 4-5 sene önce ki olay çünkü. neyse işte şimdi iyileşti falan ama tırnağın yapısı bozuldu tırnak sürekli yeniliyor kendini altta yeni tırnak çıkıyo üsttekine bitişik yavas yavas atıyor üsttekini. şekilsiz sapsarı bişi oldu. açık ayakkabı giymiyorum kolay kolay. canım bence bi sor doktora tırnak neden sürekli kendini yeniliyor neden yeni tırnak çıkıyor diye :KK50: ben bir daha gitmedim doktora sormadım. şimdiden geçmiş olsun canım.

Ben oldum canım. Şöyle söyleyeyim tırnağımın yarısı yoktu zaten çekilmişti yarısına kadar uzamıştı çok kötü bi haldeydi tırnağın yanından et çıkmıştı biliyorum iğrenç ama :KK43: doktora gittik baktı ala ala ilk defa görüyorum böyle bişi ya dedi çekilmesi lazım dedi ben 1 kere çektirmiştim o acıyı biliyorum ya çektirmemmmmmmm diye direttim yanında da yardımcısı vardı doktorun doktor bey dedi çekilmez bu tırnak zaten yarısı yok batan yerleri alalım temizleyelim falan... sonra doktor tamam sen yap dedi anlattı o yanında ki adam yaptı ... parmağımı uyuşturdular sonra yaptı işte. uyuştuğu için hissetmedim tabi ama ameliyattan sonra çok kötüydü baya ağrım vardı ilaç falanda vermişti baya ama yinede ağrı oldu. evde ayagımı tepeye kaldırıp yattım baya bi süre kaç gün olduğunu hatırlamıyorum 4-5 sene önce ki olay çünkü. neyse işte şimdi iyileşti falan ama tırnağın yapısı bozuldu tırnak sürekli yeniliyor kendini altta yeni tırnak çıkıyo üsttekine bitişik yavas yavas atıyor üsttekini. şekilsiz sapsarı bişi oldu. açık ayakkabı giymiyorum kolay kolay. canım bence bi sor doktora tırnak neden sürekli kendini yeniliyor neden yeni tırnak çıkıyor diye :KK50: ben bir daha gitmedim doktora sormadım. şimdiden geçmiş olsun canım.

Teşekkürler canım cevap verdiğin için :)

Sana da çok geçmiş olsun ,doktora sorarım gittiğimde..çok berbat bir illet bu tırnak batması canından can gidiyor sanki :KK43:( bu arada nerde geçirdin operasyonu hangi il hangi hastane?

Kızlar çok fazla cevap gelmemiş malesef bu sorunu yaşyan bu kadar az olamaz sanırım lütfen cevap yazın....=(

Ben bugün hastaneye gittim üniversite hastanelerinde sadece asistanlar bakıyormuş ve ameliyatada orta düzey bir asistan giriyormuş-hatta bize üst düzey uzman asistan bayan baktı (annemle gittik) aşağılarcasına dedi ki düşünün ben bile girmiyorum orta düzey asistan girermiş....

neyse bana dediki tırnak yatağı ameliyatı olcak, annemede fazla deformasyan olduğunu ve çekilmesi gerek dedi ve ameliyat tarihi verelim dedi verdiği tarihte en erken ocak ayı :)) biz istemedik tabikide, asistana ameliyat olmaya hiç niyetim yok sonuçta ayak parmağından bir sürü önemli damar ve sinirler geçiyormuş.

yani üniversite hastanesinden vazgeçtik ve dün araştırmalarım sonucunda dr.şahin nami Op.Dr.ahin NAM - Trnak Batmas Tedavisi - Trnak Batmas zmleri - Trnak Batmasna Kesin zm (net adresi bu arkadaşlar)hakkında çok olumlu yorumlar okudum sitedede kendisine giden hastalar olmuş anladığım kadarıyla hepsi memnun kalmış ben izmirdeyim kendisi istanbulda ama ne yapıp etip kendisine gitmeye karar verdik gibi.doktorla görüştüm telde tırnak resimlerimizide mail attım annemin çekilcek denen tırnağına bile gerek yok ameliyatla tırnak yatağını düzeltiriz dedi.Benimde aynı şekilde batan uçları köküyle beraber alıcak ve estetik açıdan gayet iyi olur sorun olmayacağını söyledi.

Şimdi sizden rica ediyorum dr.şahin nami'ye gidip operasyon geçirenler tecrübelerinize çok ihtiyacım var ne olur benimle paylaşın bide kalkıp izmirden gideceğim dediğim gibi..Şimdiden teşekkür,sevgiler

Merhaba öncelikle gecmis olsun
Ben sahin beye ameliyat oldum oldukça başarılı bir ameliyatti zaten mutlaka yorumlarımı okumussundur

Merhaba öncelikle gecmis olsun
Ben sahin beye ameliyat oldum oldukça başarılı bir ameliyatti zaten mutlaka yorumlarımı okumussundur

Evet okudum ve sorularım var cevaplarsan çok sevinirim canım :)

öncelikle ameliyatı ne zaman oldun ne kadar geçti ve tırnağın şuan nasıl hem batma oldumu bir daha hemde şekil olarak nasıl duruyor düzgünmü ve tırnak çok daralıyormu?
benimkide 2 ayak başparmağımda çift taraflı olcak resimlere bakıp öyle görüştük doktorla..

ameliyat olurken acı olmuyodur sanırım uyuştuğu için mantıken ama yinede sormak istiyorum hissediliyomu?

ameliyat sonrası çok ağrılımı geçti ben bide aynı gün olup uçakla izmire dönmeyi düşünüyorum ?

çalışmaya hemen başlayabilirmiyim kendi işim ve çok fazla evde kalıp dinlenemeyebilirim?

inşallah tam anlamıyla kurtulabilirim biraz çok soru sordum sanırım kusura bakma canım teşekkürler şimdiden (zaten ne zaman sağlıkla ilgili bişey olsa her zaman karşımıza istanbul çıkıyor izmirde büyük şehir olmasına rağmen bu böyle 2 sene öncede eşimde kıl dönmesi çıktı ve izmirdeki birkaç doktora gittik ameliyat dedi istanbulda fenol tedavisi yapanbir hastaneye geldik yine 10 dakkalık bi operasyonla çözüldü :)

Canım Bursa Devlet Hastanesinde oldum. Tırnağımda önceden orda çekilmişti çünkü. Ama dedikleri gibi çok önemli büyük bir ameliyat değil ben muayene olur gibi oturdum uyuşturdular ve yaptılar. Yaptıktan sonrada çıktım eve gittim. (annemin desteğiyle tabi) Tek sorun dediğim gibi estetik açıdan tırnak sürekli yeniliyor kendini :KK43: İnş. sende öyle bişi olmaz

Canım Bursa Devlet Hastanesinde oldum. Tırnağımda önceden orda çekilmişti çünkü. Ama dedikleri gibi çok önemli büyük bir ameliyat değil ben muayene olur gibi oturdum uyuşturdular ve yaptılar. Yaptıktan sonrada çıktım eve gittim. (annemin desteğiyle tabi) Tek sorun dediğim gibi estetik açıdan tırnak sürekli yeniliyor kendini :KK43: İnş. sende öyle bişi olmaz

canım sanada tekrar geçmiş olsun :KK43: zaten bende tedirginim bir arkadaş daha cevap verdi bana manisa celal bayarda olmuş asistan dikişini düzgün atamamış ve ondan sebep görüntüde sıkıntı oluşmuş böyleleride var işte işlerini adam gibi yapmaları gerekirken hemde birde doktor çıkacak...batık sorunun kalmadıysa eğer bence cildiye doktoruna da gözükebilirsin bence onlar ilaçla solüsyonla çözebiliyorlar bu tarz problemleri diye biliyorum ama sabredip tedaviyi sonuna kadar gidebilirsen sanırım,uzun sürermiş bu tarz tedaviler :KK66:) inşallah düzelir tatlım..

canım sanada tekrar geçmiş olsun :KK43: zaten bende tedirginim bir arkadaş daha cevap verdi bana manisa celal bayarda olmuş asistan dikişini düzgün atamamış ve ondan sebep görüntüde sıkıntı oluşmuş böyleleride var işte işlerini adam gibi yapmaları gerekirken hemde birde doktor çıkacak...batık sorunun kalmadıysa eğer bence cildiye doktoruna da gözükebilirsin bence onlar ilaçla solüsyonla çözebiliyorlar bu tarz problemleri diye biliyorum ama sabredip tedaviyi sonuna kadar gidebilirsen sanırım,uzun sürermiş bu tarz tedaviler :KK66:) inşallah düzelir tatlım..

Yok tatlım dediğim gibi 4-5 sene önce olan bişi bu ameliyatı yapan kişi bir daha gel bakalım demişti ama ben bidaha gitmedim devamlı pansumana gitmiştim ama bakalım belki giderim bi gün görüntü açısından gerçi batma geçti o bana yetiyor ya neyse. umarım sende olmaz böyle sorunlar tekrar geçmiş olsun canım

Evet okudum ve sorularım var cevaplarsan çok sevinirim canım :)

öncelikle ameliyatı ne zaman oldun ne kadar geçti ve tırnağın şuan nasıl hem batma oldumu bir daha hemde şekil olarak nasıl duruyor düzgünmü ve tırnak çok daralıyormu?
benimkide 2 ayak başparmağımda çift taraflı olcak resimlere bakıp öyle görüştük doktorla..

ameliyat olurken acı olmuyodur sanırım uyuştuğu için mantıken ama yinede sormak istiyorum hissediliyomu?

ameliyat sonrası çok ağrılımı geçti ben bide aynı gün olup uçakla izmire dönmeyi düşünüyorum ?

çalışmaya hemen başlayabilirmiyim kendi işim ve çok fazla evde kalıp dinlenemeyebilirim?

inşallah tam anlamıyla kurtulabilirim biraz çok soru sordum sanırım kusura bakma canım teşekkürler şimdiden (zaten ne zaman sağlıkla ilgili bişey olsa her zaman karşımıza istanbul çıkıyor izmirde büyük şehir olmasına rağmen bu böyle 2 sene öncede eşimde kıl dönmesi çıktı ve izmirdeki birkaç doktora gittik ameliyat dedi istanbulda fenol tedavisi yapanbir hastaneye geldik yine 10 dakkalık bi operasyonla çözüldü :)
yaklasik1,5 sene oldu . 2 bas parmağımda çift taraflı batık vardı kokleriyle beraber alındığı icin temizlenen yerde bir daha tırnak çıkmıyor
Lokal anestezi acı hissedilmiyor ama 2 ayağa birden uyuşturucuyu yapıyor benim bünyemin narkoza tepkisi olduğu icin 1.ayak yapılırken ötekinin etkisi gecti bidaha iğne oldum bosubosuna oysaki doktoru uyarmıştım (ben sezaryen ameliyatımda 2 kez uyanıp 3 kez narkoz almıştım da)
Bidaha tırnak batması yasamadım çok şükür görüntüde çok güzel ve kibar.
Ameliyat sonrası 2 gün pansuman yaptırmak gerekiyor ben 3 gün yaptırdım 1 hafta sonra dikişleri aldırmaya gittim kontrol etti sorun yok gayet iyi dedi. Sonraki günlerde banyoda biriken suya sokmadan duş alınıyor ben hücre yenileyici ve antibakteriyel antifungal bitkisel organik jel ile yikayip yine aynı ozellikteki kremler kullandım ve sonuc superdi. Çabuk iyileşti mikrop kapmadı sorun cikmadi.
Operasyon sonrası ayaklarının uç kısmını sariyo ayakkabı Yada terlik giyemiyorsun ( ben spor çorabın parmaklarını kesip giymistim)
Antibiyotik ve agrikesici veriyor ve 2 gün mümkünse ilk gunayaginin üzerine tuvaletharic basmıyorsun 3 günden sonra düzeliyor ama hemen kapalı ayakkabı giyinmebence.
Ya telefondan yazıyorum ve çok zor oluyor
Umarım doğru anlatabilmisimdir sen yine sorarsın zaten takıldığın yeri

yaklasik1,5 sene oldu . 2 bas parmağımda çift taraflı batık vardı kokleriyle beraber alındığı icin temizlenen yerde bir daha tırnak çıkmıyor
Lokal anestezi acı hissedilmiyor ama 2 ayağa birden uyuşturucuyu yapıyor benim bünyemin narkoza tepkisi olduğu icin 1.ayak yapılırken ötekinin etkisi gecti bidaha iğne oldum bosubosuna oysaki doktoru uyarmıştım (ben sezaryen ameliyatımda 2 kez uyanıp 3 kez narkoz almıştım da)
Ameliyat sonrası 2 gün pansuman yaptırmak gerekiyor ben 3 gün yaptırdım 1 hafta sonra dikişleri aldırmaya gittim kontrol etti sorun yok gayet iyi dedi. Sonraki günlerde banyoda biriken suya sokmadan duş alınıyor ben hücre yenileyici ve antibakteriyel antifungal bitkisel organik jel ile yikayip yine aynı ozellikteki kremler kullandım ve sonuc superdi. Çabuk iyileşti mikrop kapmadı sorun cikmadi.
Operasyon sonrası ayaklarının uç kısmını sariyo ayakkabı Yada terlik giyemiyorsun ( ben spor çorabın parmaklarını kesip giymistim)
Antibiyotik ve agrikesici veriyor ve 2 gün mümkünse ilk gunayaginin üzerine tuvaletharic basmıyorsun 3 günden sonra düzeliyor ama hemen kapalı ayakkabı giyinmebence.

yok gayet açıklayıcı olmuş canım sağol :)

bünyenin narkoza tepkisi olması çok kötü yaa benim şimdiye kadar herhangi bir narkozluk durumum olmadı henüz çocuğumda yok daha deneyim etmedim, nasıl belli olur ki bünyemin narkoza tepkisi olup olmadığı acaba?

bende ameliyat olup ilk gün uçakla tekrar izmire dönmeyi düşünüyorum ama zor olacak galiba dün dr da demişti 2 gün istanbulda kalırsan iyi olur diye..(acaba daha uyuşukluğun etkisi geçmeden uçağa binip dönersem belki sorun olmaz ist.da kuzenim arabayla alıp havaalanına bırakır izmirdende eşim alır zaten bir tek zorluğu havaalanında uçağa binerken ve inerken olur belki..senin düşüncen ne cnm ameliyattan çıktıntan sonra o şekilde dönebilirmiyim sence acı olursa yürüyebilirmiyimki 2 ayaktan olmam lazım benimde çünkü :44: bu arada şuan işlerim yoğun ekim sonu veya kasım gibi olabileceğim ancak..

Yani yürümek çok zor hastaneden çıkıp arabaya bindim arka koltukta ayağımı uzatıp oturdum.binada asansör yok 5 kat çıktım ama sanki dikişlerin patladığını hissettim tabi öyle bise olmamış ama zorlamadan dolayı baskı sonucu kanama olmuştu.
İlk gün uçağa binmek zor olacak yanında kimse olacak mı ? Uçakta ayağını uzatabilecekmisin çok önemli bir ayrıntı kanama olmaması icin.
Keske 2 gün kalabilme sansin olsa çok iyi olurdu.
Narkoz olayına gelince ben daha önce 2 ameliyat oldum tecrübeyle sabit yani. ama eger vücut çok hassassa kimyasallara karsı çok tepki veriyorsa ve alerjik bir yapın varsa dikkatli olmak gerek!
Umarım hersey yolunda gider.
Herzaman soru sorabilirsin çekinmeden ben dilim dondugunce yardım etmeye çalışırım .
Bilirim çok zor gunlerdi atlattım çok şükür darısı senin basına insaallah..

Yani yürümek çok zor hastaneden çıkıp arabaya bindim arka koltukta ayağımı uzatıp oturdum.binada asansör yok 5 kat çıktım ama sanki dikişlerin patladığını hissettim tabi öyle bise olmamış ama zorlamadan dolayı baskı sonucu kanama olmuştu.
İlk gün uçağa binmek zor olacak yanında kimse olacak mı ? Uçakta ayağını uzatabilecekmisin çok önemli bir ayrıntı kanama olmaması icin.
Keske 2 gün kalabilme sansin olsa çok iyi olurdu.
Narkoz olayına gelince ben daha önce 2 ameliyat oldum tecrübeyle sabit yani. ama eger vücut çok hassassa kimyasallara karsı çok tepki veriyorsa ve alerjik bir yapın varsa dikkatli olmak gerek!
Umarım hersey yolunda gider.
Herzaman soru sorabilirsin çekinmeden ben dilim dondugunce yardım etmeye çalışırım .
Bilirim çok zor gunlerdi atlattım çok şükür darısı senin basına insaallah..

Gunayder çok sağol canım o kadar iyi aydınlattın ki beni inşallah darısı benim başıma olsun..
Yanımda birisi olur kesin olmazsa uçakta ona uzatırım ayaklarımı 1 saatlik yol sonuçta idare ederiz sanırım.zorlamadan kanama oluşursa o zaman nasıl olur bilmiyorum bir daha istanbula dönmem gerekmez sanırım burdaki bir doktorda bakabilir herhalde..
şuan tırnakla etimin arasında pamuk var bir haftadır batmıyor allaha şükür ama onu çıkarırsam yine batçağı kesin bakalım ekim gibi niyetim var ama korkuyorumda tabi tekrar çok teşekkürler bir şey aklıma takılırsa sorarım yine canım :))

Benim 4-5 ay önce ayak baş tırnaklarımın ikiside kökünden çekildi ama yenisi çıktı sana kim söyledi bir daha çıkmayacağnı?

Benim 4-5 ay önce ayak baş tırnaklarımın ikiside kökünden çekildi ama yenisi çıktı sana kim söyledi bir daha çıkmayacağnı?

Canım bizim konuştuğumuz tırnak yatağı ameliyatı kökten tırnak çekimi değilde yanlardaki batan kısmın yatağıyla beraber kökten alınması..bu şekilde tırnak yatak ameliyatı olunursa bir daha batma sorunu olmuyormuş batan yer alındığı için sadece o kısımda tırnak çıkmıyor normal tırnağın duruyor, tırnağı kökten çektirince tekrar mutlaka batıyor çektiren arkadaşlarım var..bu bahsettiğimiz dr şahin nami bey tırnak çekimine karşı ya tırnak yatağı ameliyatı yapıyor ya da çok deforme olan tırnaklarıda kökten kurutuyormuş ama tırnağın komple çekilmesine karşı...

:KK28:
Ben kökünden çektirmedim ki!
Ayrıca hala da cikmadi bilmem anlatabildim mi?
Lütfen doğru okuyup doğru yorumlar yapın ...

:KK28:
Ben kökünden çektirmedim ki!
Ayrıca hala da cikmadi bilmem anlatabildim mi?
Lütfen doğru okuyup doğru yorumlar yapın ...
Ben doğru okuduğumu düşünüyorum. Kökleriyle beraber alındı yazmışsınız.Kökleriyle beraber alındı demek tırnağın başlangıç noktasndan itibaren tüm tırnağı almak demek.Bu arada tırnak hala çıkmadı demişsiniz. Ben de başlarda tırnak çıkmadığını zannediyordum. Geçen ay doktora gittim. Doktor bana sertleşen yapının tırnak olduğunu söyledi. Ben tırnak bu kadr yumuşak olmaz ve bu kadar çabuk uzamaz dedim. Alan boş olduğu için çabucak uzar ve zamanla sertleşir dedi. Ben hala inanmadım doktora. Sonra doktrun tırnak dediği yapı biraz daha sertleşp tekrar batma yapınca gerçekten tırnak olduğunu anladım. Bence sizinde tırnaklarınız çıktı ve fark etmiyorsunuz.!

X