Adeti kesen bir neden daha aklinizda bulunsun

YESIMMM24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
488
5
Dr gittim ben ilacsiz adet olamiyorum diye normalde kadin dogum drlari hicbirsey yok hersey normal diyorlardi anlayamdilar yani benim sorunum kadin dogum ile ilgili degilmisti meger karacigerimde evet cok sasirdim kucukken 2 kez sarilik gecirmistim dr um demistiki bir kez daha olursa kaybederiz demis benim icin sanirim karaciger cok hasarlandi hormon salgiliyormus normalde karaciger boyle oluncada adeti kesiyor ayni menopoz gibi karaciger rahatsizliklarina dikkat edin ben zannettim ki pkos um yada erken menopoz ama degil kadin dogum la ilgili pek problem olmadigini soyledi bagirsak mide ve karaciger problemli 3 ay korunacaksiniz dedi ve bana keten yagi verdi unutm,ayin keten yagi kisirlikta etkili olan bir yagmis ben diger dr lar ikide bir dogum kontrol hapi verince burda cok iyi denilen herbelist te yani bitki dr una gittim turkiyede varmi bilmiyorum ama asil sorun karacigerdeymis yuksek teknolojileri var keski turkiyedede olsaydi hicbir kadin dogumcu buna anlam vermediya tuh yani

çok enteresan karacaigerden böle bişeyin kaynaklanması
ben pkoluyum
dr önce troid rahatsızlıgın varmı dedi
ailede ırsi var ama tahlillerim temiz çıktı
sonra şeker hastalıgı varmı dedi
yok dedim
sonra sen pkolusun dedi ve diana 35 adında bi doğum kontrol ilacı verdi
adet olabilmek için mecbur kullanıyorum

ama aklımda olsun kontrole gidince karaciğerime baktırayım

Keten yağimi iyi yeşimmm cim aktarlardanmi alicaz benim fsh yüksek adet olamiyorum aliyimmi keten yağini o zaman sence

Keten yağimi iyi yeşimmm cim aktarlardanmi alicaz benim fsh yüksek adet olamiyorum aliyimmi keten yağini o zaman sence

canim ne desem yalan olur bilmiyorum keten yagini ole duydum arastirmalarim sayesinde fsh a etki edermi bilmiyorum hayit tohumu bir usre sonra hormonlari yerine getiriyormus onu biliyorumda hatta bu dr da verdi bana onu tiroid bendede varmis drlar anlamadi ama karacigermis sebep

ben 17 yaşlarındayken bronşit olmuştum keten tohumu tavsiye etmişti bir tanıdık ve çiğ yumurtayı sabahları içmemi 2 ay kulanmıştım ve bronşitti atlatmıştım karaciğerlere faydası var gerçekten söylemek istedim

aybaşı kanaması yokluğu
Genç bir kız buluğ çağına geldiği halde, aybaşı görmeye başlamamışsa, aybaşı yokluğundan söz edilir. Bu durum karaciğer hastalıklarından, kansızlıktan veya tiroit bezi bozukluğundan kaynaklanabilir. Öncelikle nedeni bulmak gerekir. Normal aybaşı gören kadının da; kansızlık, karaciğer rahatsızlıkları, beslenme bozuklukları, veya tiroid bezi hastalıkları sonucu aybaşı kanamaları kesilebilir. Öte yandan aybaşı yokluğu, gebeliğin veya menapozun işareti olabilir.

aybaşı kanamasının gecikmesi
Normal olarak zamanı geldiği halde aybaşı kanaması başlamazsa; gebelik, kansızlık, tiroid veya karaciğer hastalıkları akla gelebilir. Ayrıca yorgunluk, sinirlilik veya adetten kesilme de düşünülebilir

bu bilgiler var kizlar karacigerle ilgili dr unuza bunuda soyleyebilirsiniz

merhabalar, benim de ilk gittiğim dr. direk pko var dedi. ilaç kullandım adet oldum ama sonra yine aynı şeklide devam etti farklı bir dr. gittim o da tahliller eksik yapılmış tekrar yapalım dedi ve yaptık.
sonuçta böbrek üstü bezlerimin fazla çalıştığı ve bu yüzden yumurtalarımı atamadığım ortaya çıktı. ne olrsa olsun bir dr. a güvenmemek gerekiyor bence sadece bunda değil tüm hastalıklar için geçerli. Bence imkan varsa bir dr. daha gidilmeli. Çünkü bilimde doğru tektir denilse de maalesef öyle değil. Bende 1.5 yıldır bebiş içim uğraşıyorum ama hayırlısı inşallah. Allah hepimize bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

X