Primolut -n Kullananlar

Kızlar bişey soracağım.

Önümüzdeki hafta ufak bir tatil yapmayı planlıyorum. Lakin adetim de önümüzdeki Salı gününe denk geldiği için yarından itibaren bu ilacı kullanmayı planlamıştım.

Ama bugün çooook az da olsa bir lekelenmem oldu sabah.
Hemen ilaca başladım ama eğer adetim başlamaklı olduysa bile ilaç keser mi acaba kanamayı?

lekelenme şeklindeyse keser
ama bi dahaki sefere adetine 3-4gün kala başla primolut e

selam kızlar. Ben de geçen ay aşılama yaptırmıştım. Aşılamadan kalma 2 yumurtam atılamamış ve kist oluşmuş. adetim 9 gün gecikti ve dr bugün bana primolut verdi. kist tedavisi için.. Ama bu ilacı ilk evlendiğim zamanlarda hiç bir şikayetim yokken kadın doğum dr. na gebelik hazırlığı için kontrole gitmiştim. o zaman bana bu ilacı verdi ve ben dr. verdi kullanmam gerek diye sorgusuz sualsiz bu ilacı içtim. bana yumurtalıklarını gebeliğe hazırlayacak demişti. sonrasında ben aşırı kilo aldım resmen şiştim. 9-10 kg kadar. bu ilacı 1 adetinin yarısı vücuttan 21 günde atılırmış. Düşünün artık 1 kutu 30 adet. bu da 60 yarım ediyor. 60x21gün yan etkisi de var aslında.

günde iki tane kullanmak geciktirmek için yeterli olur mu?yoksa 3 tane mi kullanılmalı?bilgisi olan var mı?

arkadaşlar bu ilacı adet gününü öne çekmek içinde kullanılıyormuş ama adetten kaç gün önce içilmeye başlanması gerekir bilen varmı?

selam kızlar. Ben de geçen ay aşılama yaptırmıştım. Aşılamadan kalma 2 yumurtam atılamamış ve kist oluşmuş. adetim 9 gün gecikti ve dr bugün bana primolut verdi. kist tedavisi için.. Ama bu ilacı ilk evlendiğim zamanlarda hiç bir şikayetim yokken kadın doğum dr. na gebelik hazırlığı için kontrole gitmiştim. o zaman bana bu ilacı verdi ve ben dr. verdi kullanmam gerek diye sorgusuz sualsiz bu ilacı içtim. bana yumurtalıklarını gebeliğe hazırlayacak demişti. sonrasında ben aşırı kilo aldım resmen şiştim. 9-10 kg kadar. bu ilacı 1 adetinin yarısı vücuttan 21 günde atılırmış. Düşünün artık 1 kutu 30 adet. bu da 60 yarım ediyor. 60x21gün yan etkisi de var aslında.
60x21 olmaz ilki 21 .günde ikincisi 22. gün 3. sü 23. gün diye düşüm sen 10. ya geldiğinde 10. hapın 21 günü dolmuş olucak canıma.s

arkadaşlar aciil bna cwp yazrsnz cok sevnrm
kullanan arkdslrn tecrblrnı yazmlrnı rica ediorm
ben bgn hastlndm yani cok az oldu tam hastlnma dnemz bile direk ecz.ye gttm bna primolutu verdi ama hastalndktn sora işe yararmı bilemem dedi acba kesermi kanamamı ve kesrsede ne kdr sürede keser cewplrnıızı bekliorm :))

ertsı gun hapını soran arkadasım pınkpapılon
bu hap hormon sıstemını tamamen alt ust ettıgı ıcın bır acıdan pek ıyı degıl.
ama gebelıgı onluor cıden de. yumurtayı ve eget dollenmısse zıgot halındekı dollenmıs yumurtayı parcalıor.
yanı assında orda ılk bebek olusmus oluor o yuzden bu ılacı almak yerıne beraber oladan korunmak daha mantıklı. bi hucre bıle olsa bebek olmus oluor öldurmemek lasım gıbı gelıo hanı kurtaj mantıgı ıle aynı.

ben prımolut kullandım reglden 2 gun once ama ne yazık kı kesmemıstı ıstedıgın tarıhte.
artık guvenmeyıp tamamen serbest olcagım gunlere tatıllerımı getrmeye calısıorum

ben adetin başladığı gün kullandım arkadaşlar.ne baş agrısı ne karın agrısı ne şişkinlik hiç bişi olmadı bende.içiniz rahat olsun.çok iyi bir hap bence.çok işe yarıyor gerçekten.adeti hemen kesti.bırakana kdr da gelmedi. bıraktıktan bir gün sonra normal bir şekilde geldi.ağrısız sızısız yani
tavsiye ederim gerekli olanlara

ertsı gun hapını soran arkadasım pınkpapılon
bu hap hormon sıstemını tamamen alt ust ettıgı ıcın bır acıdan pek ıyı degıl.
ama gebelıgı onluor cıden de. yumurtayı ve eget dollenmısse zıgot halındekı dollenmıs yumurtayı parcalıor.
yanı assında orda ılk bebek olusmus oluor o yuzden bu ılacı almak yerıne beraber oladan korunmak daha mantıklı. bi hucre bıle olsa bebek olmus oluor öldurmemek lasım gıbı gelıo hanı kurtaj mantıgı ıle aynı.

ben prımolut kullandım reglden 2 gun once ama ne yazık kı kesmemıstı ıstedıgın tarıhte.
artık guvenmeyıp tamamen serbest olcagım gunlere tatıllerımı getrmeye calısıorum

ben adetin başladığı gün kullandım arkadaşlar.ne baş agrısı ne karın agrısı ne şişkinlik hiç bişi olmadı bende.içiniz rahat olsun.çok iyi bir hap bence.çok işe yarıyor gerçekten.adeti hemen kesti.bırakana kdr da gelmedi. bıraktıktan bir gün sonra normal bir şekilde geldi.ağrısız sızısız yani
tavsiye ederim gerekli olanlara

örnek olarak iki arkadaşın mesajından alıntı yaptım. görüldüğü gibi hormonlarımızın mesai saatleri farklı olduğundan, her birimizde farklı etkisi oalbilir. 2 gün önceye güvenip tatil planlamamak lazım :1no2:

adet tarihimi öne almak için 3 gün günde 3 defa içtim, sonra ilacı bıraktım... prospektüste 3. günde kanama başlar diyordu ancak bugün 5. gün oldu...

ne yapsam iki gün sonra tatile gideceğim, gene almaya başlasam mı bugünden itibaren en iyisi tatilden döndükten sonra bırakıp adet olsam... bu şekilde zararı olur mu?

Alkollü bi sorun çıkmıyo çünkü 4gün boyunca konsere gttim ve her gece bi bira içiyodum primolut kullanıyodum bişy olmadı

ben kullandım, bıraktıktan 3 gün sonra normal şekilde adet gördüm ama hap kullandığım süre boyunca sivilce çıkmadık yerim kalmadı ve aşırı şişkinlik yaptı, hatta karnımın şişkinğinden gece sık sık uyandım, bi daha hayatta kullanmam

arkadaslar primolut n kullanirken iliskiye girilebiliyormu acaba acil bilgi verirseniz cok sevinirim...!!!!!

yok hayir korunma amacli degil..tatile gidicem onun icin kullanicam ama bi arkadas yazmis kanama olan yolu daraltarak kanamayi durduyor oyuzden iliskiye girilmiyor sanirim diye..acaba gercekten öyle bisey varmi yoksa iliski icin her hangi bi engel yokmu???

Selam arkadaslar,
Primolut Nor5, bende kullandim, ve tam 66.gündür yine adet görmüyorum, hamile de degilim, bu ilaci almanyada recetesiz alma imkanimiz varmi? veya tr fiyati ne kadar?

Selamlar !!

Selam arkadaslar,
Primolut Nor5, bende kullandim, ve tam 66.gündür yine adet görmüyorum, hamile de degilim, bu ilaci almanyada recetesiz alma imkanimiz varmi? veya tr fiyati ne kadar?

Selamlar !!

tr de 10 lira mı bişeydi canım

Son düzenleme:
yok hayir korunma amacli degil..tatile gidicem onun icin kullanicam ama bi arkadas yazmis kanama olan yolu daraltarak kanamayi durduyor oyuzden iliskiye girilmiyor sanirim diye..acaba gercekten öyle bisey varmi yoksa iliski icin her hangi bi engel yokmu???

yok hayır rahim duvarı yani endometriyum her ay kalınlaşır ve bu duvar adet zamanı dökülür, bu ilaçı kullanırken rahim duvarı dökülmüyo kalınlaşmaya devam ediyo, vajina haznesiyle alakalı bi durumu yok o yüzden ilişkinin sakıncası olmaz bence ama aşırı şişkinlik yaptığı ve kasıklarda basınç hissi yarattığı için ilaç, belki bu hislerden rahatsız olup ilişkiye girmek istemeyebilirsiniz
gerçi belki senin bünyede şişkinlik ve basınç hissi yaratmaz

X