MONUROL Kullanan var mı?gebelıkte idrar yolu enfeksiyonu.

D-GABBANA

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
3.312
34
Herkese merhaba,10-15 gündür idrar yaparken yanma hissedıyordum.h.sonu drumdan bı tahlıl yazmasını istemıştim enfeksıyon şüphesiyle.neyse dun yaptırdım ve bingo idrar yollarında enfeksıyon çıktı.bıraz önce doktorum aradı ve' monurol' diye bi antibiyotık söyledi bı de bol su iç dedi.Merak ettim acaba içinizde benımle aynı durumu paylaşan,bu ilacı ya da başka bi antıbıo.içen varmı.32. haftamdayım acayıp de pimpirikliyımkafamçokkarıştı adam bıldığı için huyumu bişi olmaz rahat rahat iç dedi ama ben önce kızlara bi sorayım dıyemedim tabisırnaşık şey

sevgili arkadaşım!
SAKIN KORKMA; MANDALıN AROMALI GÜZEL BıR ıÇECEK! GECE BÜTÜN YEME ıÇME DURMU BıTECEK BUNU ıÇıP YATACAKSIN O ıÇERDE ÇALIŞIYOR! BENıM HAYLı YÜKSEK MıKTARDA ıDRAR YOLLARI ıLTıHABIM VAR! B,R TEK BUNU KULLANABıLıDıM.. HATTA KAYSER,DEN ''GıREBOLU'' ,SM,NDE B,R MEYVEN,N SUYUNU GEıTRRTıM ıÇECEĞıM.. EĞER GEÇERSE SANADA TAVSıYE EDERıM SEVGıYLE KAL! ALLAH SAĞLIK VERSıN !

Herkese merhaba,10-15 gündür idrar yaparken yanma hissedıyordum.h.sonu drumdan bı tahlıl yazmasını istemıştim enfeksıyon şüphesiyle.neyse dun yaptırdım ve bingo idrar yollarında enfeksıyon çıktı.bıraz önce doktorum aradı ve' monurol' diye bi antibiyotık söyledi bı de bol su iç dedi.Merak ettim acaba içinizde benımle aynı durumu paylaşan,bu ilacı ya da başka bi antıbıo.içen varmı.32. haftamdayım acayıp de pimpirikliyımkafamçokkarıştı adam bıldığı için huyumu bişi olmaz rahat rahat iç dedi ama ben önce kızlara bi sorayım dıyemedim tabisırnaşık şey
canim gecmis olsun senin yine ilac kullanma sansin var ne guzel beterin beteri var tatlim haline sukur et bende idrar yollarindan perisanim 2 bucuk aylik hamileyim 1 aydir cekiyorum dr ilac veremem dedi su ic bol bol dedi bulantim kusmam var si icemiyorum dedim dayanacaksin ozaman dedi anliycan bulantimda gecmedi cekiyorum halen ayagimi sicak tutmaya calisiyorum gece bile corapla yatar oldum su icemiyorum kusmam fazlalasiyo tuvalete gitmeye korkuyorum cunku aci veriyo bak kullanan arkadaslar varmis bi problem olmamis sende kullan Allah in izniyle bisey olmaz kalbine kotu seyler getirme en azindan benim gibi agrilari cekmek zorunda degilsin tatlim gecmis olsun tekrar acil sifalar

ben varim ben delikafadulden merhabalar bende geciriyorum idrar yolu enfeksiyonu ve gece acile gittigimizde nöbetrci olan doktor verdi.bende senin gibi önce cok tereddüt ettim ancak ictim.cünkü enfeksiyonda cok tehlikeli canim.hatta kendi doktorumda enfexia diye bir antibiyotik verdi su an onu iciyorum.benim cok agrim oluyordu.sol kasigim dan yan bosluklarima dogru.sizdede oluyormuydu böyle agrilar??Bugunde ara ara giriyor agri ama biraz hafifledi allaha sükür.:Saruboceq:

yoo ben de ağrı falan yok allahtan.sadece yanma var.ben de üşüttüm herhalde koca kışı geçirdim bişey olmadı:KK43: bi de safakca nıye bunu içince akşam yemeği unut dedin merak ettim.iştahımı kesiyo noluyo?
bu arada hepinize geçmiş olsun.öptüm sizi.

yok D- GABBANA:) Akşam yemeğini unut demedim herhalde yanlış anlatıım canım! Yani yemek yeme işin bitmiş olacak ilatna sonra birşey yemeyeceksin! O yüzden yatmak üzereyken olması daha sağlıklı mesanen de boş olacak ki ilaç içeride çalışma yapaıyor! Prespektüsündede yazıyor zaten... Hepinize acil şifalar yeniden ve ubutmadan o kayseriden getirttiğim suyu içmeyeb aşladım! Bakalım işe yarayacakmı yararsa hepinize tavsiye edeceğim.... sevgiyle..

öf dün gece Allaha emanet diyip içtim ilacı.hadi bakalım hayırlısı.B kategorisindeymiş ilaç.yani hayvanlarda denemiş fakat insanlar da kesin veri yok.bazen dıyorum cahıl cuhela olmak daha mı ıyı.ne guzel hiçbişi bilmeden saf saf gecer gıder herşey.:)

bende 23 haftalık gebeyim doktor banada aynı ilacı verdi henüz daha başlamadım acaba kullanan arkadaşlara soruyorum yan etkisi olmaz değil mi bebekte çok korkuyorum

Monurol ben de kullandım, hatta idrar yolu enfeksiyonum tekrarlayınca daha sonra infex adında bir antibiyotik ve piyeloseptyl adında bir antiseptik de kullanmak zorunda kaldım. B kategorsinde ilaçlar evet. Doktorum kullandığım demir ve vitamin ilacının da kategorisinin B olduğunu söyledi. İlerlemiş idrar yolu enfeksiyonu kasılma ve erken doğuma kadar gidebiliyor. O yüzden kullandım ben de çünkü çok kasılmam oluyordu. Ne monurol ne İnfex'i kafaya takmıyorum ben de ama şu antiseptik olan piyeloseptyl ile ilgili pek hoşuma gitmeyen şeyler okudum. İnşallah bebeğimde bir problem çıkmaz. Ben de bunu çok takıyorum. Var mı arkadaşlar piyeloseptyl kullanan gebeliğinde?

slm arkadaşlar 21 haftalık hamileyim idrar yolu enfeksiyonu çıktı doktorum index adlı antibiotiği verdi kulllanan arkadaşlar varmıı bilgi verirseniz sevinirimm..

merhaba arkadaslar.benımde ıdrar yollarımda e.colı adında 100.000 bakterı uremıs.atesım cıkıyordu ozele gıttım ve bana monurol ve antıbıyotık ıgne yazdı.aklım takılmıstı.aılemde saglıkcı oldugu ıcın kadın dogum uzmanı olan amcamı aradım ve sorunumu anlattım ve dr.mun bana yazdıklarını okudum.cok tedırgın olmustum amcamdan onay aldım ve rahatlıkla kullanmaya basladım...yınede allahım korur ınsallah...bu arada ben 2 aylık gebeyım..allah hepımızın yardımcısı olsun.umarım hepımız saglıklı bebeklerımızı kucagımızı alırız....

bu ilacın kutuda sadece bir poşet var bir poşeti bir gündemi içiyoruz yoksa yarım yarımmı içtiniz kullanan bayanlar

Arkadaşlar ben de bu ilacı iki kez kullandım. 33 haftalık gebeyim. gebelik dönemimde böbreğimde tıkanıklık oldu. bu nedenle üroloji doktorum tel takalım dedi. ancak tel de yerinde durmadı. almak zorunda kaldılar. bu operasyon sonucunda da 2 kez monurol kullandm. bu da ben de diyare(ishal) yaptı. en azından ben böyle bir yan etki yaptı diye düşünüyorum. çünkü kullandığım gece başladı bu durum. sizce diyare olmanın bir zararı var mı gebelikte?

geçmiş olsun cnm aynı dert bende de vardı, 20 haftalık hamileyken böbrek sancısıyla hastanelik oldum, idrar yollarımı tıkamış bebek :KK43:
ilaç da vermedi doktor, bol su iç dedi. geçmezse ameliyat dedi. geçti çok şükür ama sürekli iltihap çıkıyor idrarımda, hamile kaldığımdan beri yani 29 haftadır hep iltihap var, ilaç içtim bi kaç kerei geçio ama yine tekrarlıo :KK43:
bıktımmmm

bu ilacın kutuda sadece bir poşet var bir poşeti bir gündemi içiyoruz yoksa yarım yarımmı içtiniz kullanan bayanlar

ohooo aylar olmuş ben bu başlığı açalı:)) şimdi 11 aylık kızım varopuyorumnanaktan
1 kere de içiyosun canım.gece yatmadan mesaneyi boşaltıosun sonra da içiyosun.

X