çamaşırlarımda DETERJAN LEKELERİ KALIYOR NE YAPMALIYIM

ta_nem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
464
0
kızla r4 yıldır vestel kullanıyorum memnun değilim çamaşırlarımda deterjan lekeleri kalıyor beyaz mat bir şekilde ne yapmalıyım özellikle kırmızı saten nevresim takımımda kaldı ne yapsam geçiremedim yardım?

lekeler nasıl geçer bilemiyorum ama bence çamaşırda deterjan izinin kalmasının sebebi makineyi çok doldurmak. yani en azından bende öyle oluyordu, çok doldurduğumda iyi durulamıyordu makinem. bir de ben artık renkliler için sıvı deterjan kullanıyorum artık hiç leke olmuyor bunu da deneyebilirsin

EDIT: sadece durulama yaptırmayı denedin mi o lekeli çamaşırları? çıkarması lazım ya??

Son düzenleme:
deterjanı az koymayı denedinmi?
sende ben gibi konsantre olduğunu unutup tıka basa dolduranlardanmısın yoksa:KK52:

Su soğuk olduğundan deterjan yeterince çözünmüyor olabilir. Biraz daha yüksek ısıda yıka ya da iki kere durulama yaptır. Sorun çözülür tahminimce.

sıvı deterjan öneririm perwoll yeşil deterjanı özellikle 2 kere durulama veyahut makineyi az doldurucaksın

benimde aynı oluyor özellikle siyah pantolonlar beyaz beyaz çizgiler oluyor sanki eskimiş gibi durulamakla da geçmiyor :KK43:

Sıvı konsantre deterjanlardan kullanın, ben genelde koyu renk giyinirim hiç böyle bir şey oluyor.
Çok doldurunca bile leke olmuyor.. Bekarken toz deterjan kullanırdı annem onda hep oluyordu.
Sonra anladım ki sıvı deterjan bu konuda iyi.. :KK34:

kızlar tşkr ederim durulama yaptım olmadı 40 derecede tekrar yıkadım olmadı en sonunda sentetik ayarına getirdim öyle çalıştırdım geçti 1 su bardağına yakın koyuyorum ariel çokmu? birde ben genelde 45 dk. yıkamaya atıyorum kısa programa tek farkı ön yıkama yapmıyor zaten bende günde 2-3 kez makine çalıştıranlardanım:KK1:

kızlar tşkr ederim durulama yaptım olmadı 40 derecede tekrar yıkadım olmadı en sonunda sentetik ayarına getirdim öyle çalıştırdım geçti 1 su bardağına yakın koyuyorum ariel çokmu? birde ben genelde 45 dk. yıkamaya atıyorum kısa programa tek farkı ön yıkama yapmıyor zaten bende günde 2-3 kez makine çalıştıranlardanım:KK1:

ben de senin gibi kısa programcılardanım.her giydiğimi sepete atarım,çok kirlenmyior tabii.ama 45 drecede deterjan tam çözülmüyor o yüzden artıklar kalabiliyor.ben de ariel kullanıyorum ,yalnız dikkat et, eğer konsantre ise yarım su bardağı bile fazla geliyor.

O kadar çok sanki, hani deterjanlarda bedava ölçek çıkıyo ya onu göz önüne getirdim yarım bardak falan eder sanki..Belki çok koyuyo olabilirsin..

Yaa bana kalsa ben de açıcam hergün makine ama benim makinem 1 günde 3. kez açarsam yürüyo:KK53:

O kadar çok sanki, hani deterjanlarda bedava ölçek çıkıyo ya onu göz önüne getirdim yarım bardak falan eder sanki..Belki çok koyuyo olabilirsin..

Yaa bana kalsa ben de açıcam hergün makine ama benim makinem 1 günde 3. kez açarsam yürüyo:KK53:

canım benimki artık yürümüyor koşuyor resmen ama olsun benim cicilerim temizlesinde isterse uçsun makinem:KK1:

canım benimki artık yürümüyor koşuyor resmen ama olsun benim cicilerim temizlesinde isterse uçsun makinem:KK1:

allah iyiliğini versin hiç gülesim yoktu,bizim eski makine öyleydi ama o horon teperdi resmen heh heh he:KK53:

Son düzenleme:
kızla r4 yıldır vestel kullanıyorum memnun değilim çamaşırlarımda deterjan lekeleri kalıyor beyaz mat bir şekilde ne yapmalıyım özellikle kırmızı saten nevresim takımımda kaldı ne yapsam geçiremedim yardım?

makinen değil de deterjanın sebep olur buna konsantre sıvı deterjan kullanırsan iz kalma problemi olmaz aynı sıkıntı bizde de vardı özellikle siyahlarda kalıyordu bu şekilde hallettik :KK9:

ya kızlar ben birde kısa programda yıkıyorum ama sanki iyi temizlenmemiş gibi geliyor bana halbuki hergün kıyafet değiştiririz kirimiz yoktur acaba uzun programa atsam çok fark olurmu suda ve elektrikte

ya kızlar ben birde kısa programda yıkıyorum ama sanki iyi temizlenmemiş gibi geliyor bana halbuki hergün kıyafet değiştiririz kirimiz yoktur acaba uzun programa atsam çok fark olurmu suda ve elektrikte

ben d ehep 30 derecede yıkar yıkar asarım beyazlar hariç.hem çamaşırın ömrü uzun olur hem çabuk biter.zaten sürekli değiştirdiğin için üstünde leke filan yoksa sadece temiz olsun diye yıkıyorsan normal bence ya..

Denemen lazım ama çok fark olmuyor.. Ben de 28 dk.lık bir program var onda yıkıyorum renklileri genelde.
Zaten leke vs. olmuyor 1 en fazla 2 gün giyilmiş şeyler çünkü.. Beyazlar konusunda ben de aynı dürtü ile bir süre 1 saat 15 dk.lık uzun programda yıkadım ama çok bir fark göremedim.. Ama hem daha çok su harcayacak hem de elektrik tabiki de ne kadar etki eder bilemiyorum..

Ama şöyle düşünürsek bir de sen şimdi beğenmeyip 2 kere yıkayınca zaten 1,5 saat yıkamış oluyorsun çamaşırları :KK53:
Bu yüzden uzun program senin için tasarruf olabilir belki:26:

ben d ehep 30 derecede yıkar yıkar asarım beyazlar hariç.hem çamaşırın ömrü uzun olur hem çabuk biter.zaten sürekli değiştirdiğin için üstünde leke filan yoksa sadece temiz olsun diye yıkıyorsan normal bence ya..

yok tatlım leke nedir ben bilmem maaşallah ben çok temiz ve titiz hatunum ama boklu kızın medilleri leke içinde çamaşır suyuda kullanamıyorum ona ben çamaşırlarımı 45 dk yıkıyor hızlı yıkama 30 derecede 90 dk bitiriyor atmıyorum ona beyazlarımı mutlak 90 derecede yıkarım kızalr ya size bir sorumda siz iç çamaşırlarınızı neylerle beraber atıyorsunuz?

yok tatlım leke nedir ben bilmem maaşallah ben çok temiz ve titiz hatunum ama boklu kızın medilleri leke içinde çamaşır suyuda kullanamıyorum ona ben çamaşırlarımı 45 dk yıkıyor hızlı yıkama 30 derecede 90 dk bitiriyor atmıyorum ona beyazlarımı mutlak 90 derecede yıkarım kızalr ya size bir sorumda siz iç çamaşırlarınızı neylerle beraber atıyorsunuz?

valla hayatım beyaz çamaşırsa beyazlarla atıyorum renkliyse renklilerle zaten günlük kullandığım için(alldays) kirlenmesi mümkün olmuyor :KK34: boklu kızın mendillerini ön yıkamalı at madem öyleyse :21:

Ben südyenleri ayrı yıkıyorum sadece yamulmasın diye..:KK52: (süngerli olanlar kayıverio )
Onun dışında alt çamaşırları renklerine normal programlarda yıkıyorum..Zaten günde 2 kere değişiyo onlar da takıntılıyım ben bu konuda :KK9:

valla hayatım beyaz çamaşırsa beyazlarla atıyorum renkliyse renklilerle zaten günlük kullandığım için(alldays) kirlenmesi mümkün olmuyor :KK34: boklu kızın mendillerini ön yıkamalı at madem öyleyse :21:

beyazlarla derken havlularla falanmı atıyoırsun tatlımcım ve ka derecede yıkıyorsun

X