bebeğim kakasını yaparken zorlanıyor

fafuel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2009
678
0
43
kızlar merhaba yağmurun bağırsak düzeni bozuldu emziriyorum kakası çok normal katı değil ama yaparken ıkınıyo kıpkırmızı oluyo çok ağlıyo bazen bir saat sürüyor bu durum ne yapacağımı şaşırdım kaç tane gaz damlası kullandık en son sab almıştım onu da bıraktım bazı arkadaşlardan kabız yaptığını duydum ama yine yapamıyor kuzum ne yapmalıyım sizce başına böyle bir durum gelen varmı ne yapsam da kurtarsam yawrumu bu işkenceden :KK14::KK14::KK14:

kızlar merhaba yağmurun bağırsak düzeni bozuldu emziriyorum kakası çok normal katı değil ama yaparken ıkınıyo kıpkırmızı oluyo çok ağlıyo bazen bir saat sürüyor bu durum ne yapacağımı şaşırdım kaç tane gaz damlası kullandık en son sab almıştım onu da bıraktım bazı arkadaşlardan kabız yaptığını duydum ama yine yapamıyor kuzum ne yapmalıyım sizce başına böyle bir durum gelen varmı ne yapsam da kurtarsam yawrumu bu işkenceden :KK14::KK14::KK14:
canım poposunda çatlak gibi birşey olmasın???belkide o yüzden yaparken o kadar ağlıyordur ve de yapmak istemiyordur???????

yeni doğan bebklerde normalmiş benimde bebğim zorlanarak yapıyor dediğin gibi bazen bir saat hatta daha fazla uğraşıyor ama önemli değil diyor büyükler tecrübelerine güvenerek pekte önemsemiyorum kolaylıkla yapsa daha iyi olur tabiki

yeni doğan bebklerde normalmiş benimde bebğim zorlanarak yapıyor dediğin gibi bazen bir saat hatta daha fazla uğraşıyor ama önemli değil diyor büyükler tecrübelerine güvenerek pekte önemsemiyorum kolaylıkla yapsa daha iyi olur tabiki

cnm önemmsememek ne mümkün çatlıcak gibi oluyo yawrum:KK14:

benim kızımda yapamıyordu ıkınmaktan morarıyordu hatta.. sanırım aşırı gazdan dolayı yapamıyorlar ve karınları ağrıdığı için kıvarnıyorlar..hatta sütümü sağıp içine saf zetinyağı koyup verdim ben bi kaç kerede poposunu uyarıp kakasını yaptırmıştım çok zorda kalınca çünkü poposunu uyarmakta alışkanlık yapıyormuş doktorum kendisi ıkınsın yapsın demişti.. bende yeni bi gaz ilacı aldım sab simplex diye ve bize çok iyi geldi şuan gazını daha rahat çıkartıyor ve böylelelikle kakasını daha rahat yapıyor fakat düzenlik kullanmak lazım işe yaramadı diye 2-3 günde kesilmemeli ilaçlar.. tabi her bebekte ilaç aynı etkiyi göstermez doğru ilacı bulmak lazım..

benim kızımda yapamıyordu ıkınmaktan morarıyordu hatta.. sanırım aşırı gazdan dolayı yapamıyorlar ve karınları ağrıdığı için kıvarnıyorlar..hatta sütümü sağıp içine saf zetinyağı koyup verdim ben bi kaç kerede poposunu uyarıp kakasını yaptırmıştım çok zorda kalınca çünkü poposunu uyarmakta alışkanlık yapıyormuş doktorum kendisi ıkınsın yapsın demişti.. bende yeni bi gaz ilacı aldım sab simplex diye ve bize çok iyi geldi şuan gazını daha rahat çıkartıyor ve böylelelikle kakasını daha rahat yapıyor fakat düzenlik kullanmak lazım işe yaramadı diye 2-3 günde kesilmemeli ilaçlar.. tabi her bebekte ilaç aynı etkiyi göstermez doğru ilacı bulmak lazım..

cnm ne olduysa ztn o damladan sonra oldu bende kullandım 1 hafta bıraktım şimdi tmm gaz çıkarırken çok işe yarıyo ama kızımı kabız yaptı hatta forumdaki birkaç kişiyed aynı etkiyi yapmış

cnm ne olduysa ztn o damladan sonra oldu bende kullandım 1 hafta bıraktım şimdi tmm gaz çıkarırken çok işe yarıyo ama kızımı kabız yaptı hatta forumdaki birkaç kişiyed aynı etkiyi yapmış

bnm kızımın kakası sulu kakaydı fakat o damlaya başlamadan 1 hft önceden itibaren zaten kakasını yapamıyordu.. bizimki damlayla ilgili değil yani.. bu sab öncesinde sırayla zinco ve omx kullandım o sırada çıktı kaka problemimiz..doktorun sölediğine kalırsada gazdan dolayı yapamıyormuş.. şimdi sab a başlayalı yine günde 1 kere tam ara ara da az az yapıyor yine..galiba ilaçlarn etkileri bebekten bebeğe değişiyor..

canm benm bebeğim de aynı şekilde çok zorlanıyodu doktora sorduğum da normal olduğunu söyledi sadece anne sütü ile beslenen bebeklrde kabızlık olmazmış gazdan dolayı ıkınıyolar doktor aynen şöyle dedi günde 3 defada yapabilir 3 günde bir de yapabilir her ikiside normal kabul edilir

Oyyy kıyamam canım çok geçmiş olsun..Bende dün kafayı yiyecektim ishal kuzuşum ama onu yaparken bile kıpkırmızı oluyor sıkıyor kendini kasıyor..Netten kakasının rengine varana kadar araştırdım normal herşey gazdan die düşünüyorum ishal olunca da karnı ağrıyormuş..Nişastadan mama yaptı kayınvalidem onu yedirdik şimdi birazcık iyi gibi aslında prinç unundan yapılşıyormuş ama gece bulamadık..Kuzuşuma vermek istemedim ama gece yapabileceğim bişey yoktu :KK43: hamd olsun bugün iyi gibi..Rabbim kolaylık versin inş. hepimize..

benim kızımda da var anı sorun maalesef. ıkınıyor, ıkınmaktan kıpkırmızı oluyor. allahtan ağlamıyor yoksa elim ayağım birbirine dolaşırdı. arada bir zortlatıyor ondan sonra rahatlıyor kuzucum :KK9: ıkınırken de şekilden şekile giriyor, homurdanıyor..

kızlar en sonunda kaka sorunumuzu çözdük şimdilik 2 gün arayla 1 çay kaşığı zeytinyağı veriyorum kızıma eskisi gibi ağlamıyo rahatça yapıyo kakasını:KK52:

X