Hamilelikte beyaz saç sorunu:(

minikgelin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2011
8.135
2.082
kızlar hamilelikte beyaz saçlarınıza nsl çözüm buldunuz benim çok beyazım var..daha hamile deilken bile her ay boyamam gerekiyor yoksa parıl parıl beyazlarım parlıyor..9 ay boyunca 1 karış saçım çıkcak neyapcam ben o beyaları..bide emzirirkende saç boyanmaz diyorlar.. süte gecermiş saçtaki kimyasall.. eeee ozaman ben 2 sene falan saç boyamıycakmıyım.... deliririm kızlar kesin:KK43: siz nsl çözüm buldunuz..

tam olarak bilmiyorum ama esra erol da saçlarını boyattı sanki bunun bi yolu vardır ya doğal boya dedikleri zımpırtıdan yaptılar yada belli bi ayımı var o aydan önce ve ya sonra yaptırmamak mı gerek bi araştırmak gerek olmadı bant kullanırsınız çok rahatsızlık vericek gibi olursa.bebeğinizle mutluluklar şimdiden.aaa birde rımel gibi boyalar var bikaç renk seçeneği ile satılıyo.yıkanınca geçiyo sanırım flor mar satıyodu onların bi zararı yoktur sonuçta makyajda yapılıyor hamile iken.onlardan denersiniz bi müddet.kafanıza takmayın herşeyin bi çaresi var Allahın izniyle

Son düzenleme:
tam olarak bilmiyorum ama esra erol da saçlarını boyattı sanki bunun bi yolu vardır ya doğal boya dedikleri zımpırtıdan yaptılar yada belli bi ayımı var o aydan önce ve ya sonra yaptırmamak mı gerek bi araştırmak gerek olmadı bant kullanırsınız çok rahatsızlık vericek gibi olursa.bebeğinizle mutluluklar şimdiden.aaa birde rımel gibi boyalar var bikaç renk seçeneği ile satılıyo.yıkanınca geçiyo sanırım flor mar satıyodu onların bi zararı yoktur sonuçta makyajda yapılıyor hamile iken.onlardan denersiniz bi müddet.kafanıza takmayın herşeyin bi çaresi var Allahın izniyle

oyyy cnm daha hamile deilim:)ama qcaip düşnüyorum saç olayını.. inan 1 ay gecmeden hemen boyarım saçımı beyazlar yüüznden.. bandana da bana hiç yakışmıyor ya:)ama takcam mecbur..flormarın cidden varmııı.. rimel gibi olanı mantıklııı..bennn başka bi markanın ruj gibi olanını gördüm ama hiç işe yaramıyor dedi satan kadın bıraktım geri.. eger dedigin gibi rimeller yada spreyler varsaaaa hiç dert etmem valla :)bulundugum şehirde zaten 5-6 tane kuaför var o da mahahlle kuaförleri denir ya o tarz yerler ..dogal boyaları bırakk en adi boya nerde onları alıyorlar:)

Benimde saçlarımda baya beyaz var 4. aya girdiğimde organik ile boyayacağım. Rashell diye bir saç maskarası aldım yıkanınca akıyor onunla idare ediyorum. saç boyasıda phyoto coloru araştırdım eczaneler ve üretici firma kullanabilirsiniz sakıncası yok dediler ama ben tedbirli olmak adına 3 ayın dolmasını bekliyorum bebeklerimiz riske atılıacak varlık değiller Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.:KK69::KK49:

Benimde saçlarımda baya beyaz var 4. aya girdiğimde organik ile boyayacağım. Rashell diye bir saç maskarası aldım yıkanınca akıyor onunla idare ediyorum. saç boyasıda phyoto coloru araştırdım eczaneler ve üretici firma kullanabilirsiniz sakıncası yok dediler ama ben tedbirli olmak adına 3 ayın dolmasını bekliyorum bebeklerimiz riske atılıacak varlık değiller Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.:KK69::KK49:

aaaaaaa Rashell diye bşy varsa bence boyama cnmm riske atılmaz..gecici çözüm istiyorum bende.. sprey gibi bşy heralde dedigin.. evde kulanmam zatenn bandana takarımda dışarıda sprey sıkıp kapamak istiyorumm..saçımı organik boya ile boyasam bileee içime dert olur bşy oldumu diye...ama dedigin banyoda akan boyayı sevdim:)

benimde aynı sorunum var ve gelecek ay hamile kalmayı düşünüyorum ALLAHIN izni ile ama bu düşünce beni çok yoruyo napıcam bilmiyorum bide çalışıyorum ama boyarım heralde organik boya ile inşallah bi şey olmaz.biraz araştırdım pek sakıncası yok gibi görünüyo. ayda bir dip boyası yapıyorum zaten .

günlerdir araştırma yapıyorum..kına dışında hiçbir boya tam doğal değil..ben de kına sevmiyorum..Rashel saç maskarası aldım..benim derdim zaten beyazlarım önlerde çıkıyo bu da sinirimi bozuyodu..dün internetten sipariş verdim..24 saat geçmeden ulaştı elime..sürdüm...anında kapandı beyazlarım..tarıyosun diğer saçlarla karışıp kuruyor..yıkayana kadar duruyo..artık hamileliğim boyunca bunu kullanırım..boyatma riskine girmem..:KK49:

Geçen hafta bir şey yaptım

60 gr lık ceviz yapragı paketleri var aktarda ondan aldım
1 litre suda 1 saat kaynattım
tabi suyun yarısı uçtu
soğuyunca içine azıcık sirke koydum.

Karışımı sprey şişesine koydum.

5 -6 gündür sürüyorum saçıma
fakat güneşte kurutmak lazımmış,
güneş yok bu ara

yine de beyazlar azıcık kırıldı...

ceviz yapragı işe yarıyorsa ben de denemek isterim

Bahsettiğim karışımı sprey şişesine koydum, yaklaşık 10 gündür her gün saçıma sıkıp tarıyorum,
saçımı sertleştiriyor, akşam yıkayınca tekrar yumuşuyor neyse ki ...

Yararına gelince ...
Bembeyaz parlayan saçlarım artık kırık beyaz ve beni o kadar rahatsız etmiyor....
Yakınımdakiler çok işe yaradığını söylediler...

taze ceviz yaprakları ağaçlara tam olarak gelince onlarla yapacağım ve en önemlisi güneşte kurutacağım...
sonuçları bildiririm...

Son düzenleme:
Bahsettiğim karışımı sprey şişesine koydum, yaklaşık 10 gündür her gün saçıma sıkıp tarıyorum,

Yararına gelince ...
Bembeyaz parlayan saçlarım artık kırık beyaz ve beni o kadar rahatsız etmiyor....

taze ceviz yaprakları ağaçlara tam olarak gelince onlarla yapacağım ve en önemlisi güneşte kurutacağım...
sonuçları bildiririm...

Canim ya birsey sorabilir miyim sac ceviz suyunu bende sac rengimi degistirmek icin kullanmak istiyorumda oyle bir etkisini gordun mu yni karamel bir saca sksam bende 1 ay boyunca filan kahve rengi elde edebilir miyim sence?

Yararına gelince ...

sonuçları bildiririm...

Mrb Sentius, ben de hamile kalmayi planliyorum. Saclarimi 13 senedir boyuyorum, birkac tel beyazim vardi diye baslamistim. Ilk birkac aydan sonra dipler nerdeyse komple beyaz olmustu. Cok ilginc, simdi nerdeyse bembeyazim. Her ay boyamak zorundayim. Maskara ile 2. Haftada rotusluyorum. Adetim 1 gun gecikti 1 aylik sac dibimi boyamam gerek. Natural colors kullaniyorum, ama tabii onlar da kimyasal diye- acaba hamile miyim - diye boyamak istemiyorum. Ancak bembeyaz da hayata dahil olmak felaket, insan yuzune cikilmaz.
Senin beyazlarin cok muydu, ve de yikanirken o cevizyapraginin olusturdugu renk akiyor mu? cevizin yesil kabuklari ile de sac boyaniyormus. Hic denedin mi? Ben denemek istiyorum, ancak nereden bulacagimi bilmiyorum? Netten de ceviz yapragi satiliyormus, ancak yesil kabugunu gormedim? Bu konuda bilgin var mi? Sence benim nerdeyse bembeyaz olan diplerim yaprak karisimi ile kapanir mi zamanla?

Hamileliğin saç beyazlamasına etkisi varmıymış.Vayyy bende diyorum niye bu kadar beyazlarım arttı.:KK5: Hiç boyamadım bu zamana kadar aslında yinede düşünmüyorum boyayı ama çözümü varsa deneriz.

Hamile kalmadan önceki ay tesadüfen bırakmıştım boyamayi.benimde beyazların çok aktar hint kinasini önerdi.doğal boya dedikleri birşey var ama kutusu 45lira.

kızlar hamilelikte beyaz saçlarınıza nsl çözüm buldunuz benim çok beyazım var..daha hamile deilken bile her ay boyamam gerekiyor yoksa parıl parıl beyazlarım parlıyor..9 ay boyunca 1 karış saçım çıkcak neyapcam ben o beyaları..bide emzirirkende saç boyanmaz diyorlar.. süte gecermiş saçtaki kimyasall.. eeee ozaman ben 2 sene falan saç boyamıycakmıyım.... deliririm kızlar kesin:KK43: siz nsl çözüm buldunuz..
Bu konuyu açalı çok olmuş minikgelin minikgelin ama gördüğüm kadatıyla yine hamilesin :) Ben de aynı dertten muzdaribim, nasıl bir yol izledin saçlarını boyattın mı yoksa kapaatıcı mı kullandın,bu yöndeki tavsiyelerini gerçekten almak istiyorum. Ben bir de çalışıyorum , bu beyaz daçlarla kendimi çok mutsuz hissetmeye başlayacağım :KK43:

Bu konuyu açalı çok olmuş minikgelin minikgelin ama gördüğüm kadatıyla yine hamilesin :) Ben de aynı dertten muzdaribim, nasıl bir yol izledin saçlarını boyattın mı yoksa kapaatıcı mı kullandın,bu yöndeki tavsiyelerini gerçekten almak istiyorum. Ben bir de çalışıyorum , bu beyaz daçlarla kendimi çok mutsuz hissetmeye başlayacağım :KK43:
Evt cnm yine hamileyim :)
Kızımda iki kez organik boya ile boyattım 4 aylıkken bide 8 aylıkken gerçekten yaşlı teyze gibi oluyordum işe gidince sorun oluyor ..
Gecici sprey maskara falann hiç çözüm olmadı sürünce yağlı yağlı oluyordu ...
Şimdi düşük riskim var raporluyum şimdilik daha beni bu saçım 2 ay idare eder işede gitmiyorum ondan çok sallamıyorum ama işe başla derse doktor boyatırım sanırım işe başlamazsam Doğuma yakın boyarım :)

Evt cnm yine hamileyim :)
Kızımda iki kez organik boya ile boyattım 4 aylıkken bide 8 aylıkken gerçekten yaşlı teyze gibi oluyordum işe gidince sorun oluyor ..
Gecici sprey maskara falann hiç çözüm olmadı sürünce yağlı yağlı oluyordu ...
Şimdi düşük riskim var raporluyum şimdilik daha beni bu saçım 2 ay idare eder işede gitmiyorum ondan çok sallamıyorum ama işe başla derse doktor boyatırım sanırım işe başlamazsam Doğuma yakın boyarım :)
Ayy kabus gibi bişey, eşim de bu kadar dert ediyorsan rapor alalım evde kal diyor :KK70: Ben de şimdilik mascara ile kapatmaya çalışıyorum ama sonrasında zaman ilerleyince neler olur bilemiyorum. Doktoruma önce bir sorup onun görüşünü alayım diyorum. Bir de boyatınca içim de rahat etmeyecek , biraz pinpirikli biriyim de :KK43: Neyse bakalım direnebildiğim kadar direneyim bari ben.

Ayy kabus gibi bişey, eşim de bu kadar dert ediyorsan rapor alalım evde kal diyor :KK70: Ben de şimdilik mascara ile kapatmaya çalışıyorum ama sonrasında zaman ilerleyince neler olur bilemiyorum. Doktoruma önce bir sorup onun görüşünü alayım diyorum. Bir de boyatınca içim de rahat etmeyecek , biraz pinpirikli biriyim de :KK43: Neyse bakalım direnebildiğim kadar direneyim bari ben.
meraba saçınızı ne yaptınız merak ettim benimde 3 ay olmak üzere ama diplerim 2 cm beyaz oldu resmen maskarada fayda etmiyor artık

X