Sinirlerime hakim olamıyorum!!

parlaa

SiL BaŞtAn BaŞLaMaK gErEk
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
415
2
merhabalar..ben aranıza yeni katıldım sayılırım..derdimi birilerine açmak,birilerinden yardım istemek zorundaydım..internette başka bir araştırma yaparken bu siteyle tanıştım ve gerçekten çok güzel bir site..bu yüzden bu derdimi sizlerle paylaşmak istedim..eminim önerileri olan ve bana akıl veren birileri çıkacaktır...benim sorunum oldukça asabi ve çok çabuk sinirlenen,sinirlendiğinde de gözü birşey görmeyen ve ağzından çıknaı kulağı duymayan biri olmam..iş işten geçtikten sonrada pişman olmam cabası..ama inanın bu yaşta bu sinir ve herşeyi kafaya takmam en ufak birşeyde kendimi sinirden harab etmem artık beni hayattan bıktırdı..daha önceleri doktora gittim..bana bir hap verdi..o hapı sadece 1 hafta kullanabildim ama inanın bu hap beni çok daha kötü yaptı ve bıraktım..çözümü haplarda aramak istemiyorum..ne yapmam gerekir..ne olur bana bir akıl verin..

Aynı şekilde bende öleydim aşırı neşeli bir tipken aniden bi kopuodum hemde kıldan tüyden mevzulardan ve taşkınca agrasif davranışlar vs.. bende dr. gittim XXXX verdi ama resmen mumya gibi oldum bende bir ay sonra bıraktım şimdi daha iyiyim çünkü kendi kendimle mücadele etmeye çalışıyorum birşey dene mesela ben sinirlendiğimi anladığım anda ortam kişi farketmez şarkı söylüyorum yada sevdiğim bi eşyayı elime alıyorum yani bi hatırlatıcı gibi kendine gelmeni sağlicak yada fazla kopmadan seni engellicek.. ve hep kendi kendine ben iyiyim ben neşeliyim ben agresif değilim de işe yarayabilir tabi bunların yanında bi uzmanla görüşüp ilaç kullanmak istemediğini söle bir süre düzenli görüşme vs derken rahatlayabilirsin.. Seni kzıdıran şeyleri akşam yatmadan önce bir kağıda yaz ogün içinde nelere kızdın ve tekrar tekrar oku sonrada yırt karar al daha sakin olmak için.. şarkı sölemeyide unutma:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör:
kesinlikle sarkı söyleme işine katılıyorum bende hemen sarkı öylemeye baslarım ben yada mp3 üm yakınlardaysa hemen kulagıma takarım gercekten işe yarıyor rahatlıyosun yani bende böyle bi arkadasımda sayı saydıgını söylemişti içinden sayıyomus siniri gecesiye kadar bide sürekli kendini telkin et ben sakin biriyim yapabilirim bunda kızılcak bisey yok sinirlenirsem kendim üzülcem o yüzden sinirlenmiycem falan yap benim sakinleşme yöntemim bunlar umarım sendede işe yarar bide sinirlendiginde o ortamı terket kızdıgın insanla aynı oratamda bulunma sakinleşesiye kadar

tedavi öyle 1 haftayla olmaz...

yan etkilerini tolere etmen en az 15 gündür

tedavine devam et ve en az 6 ay kullan

geçmiş olsun canım.

bence mutlaka tekrar dr a gitmelisin
o ilaç sana iyi gelmediyse ilacını değiştirecektir
yalnız gideceğin dr terapide yapan bir dr olmalı,

bu terapiler sana iyi gelecektir,

nereden biliyorsun dersen
ablamda senin gibiydi
ama ilaçlarını düzenli kullanarak ve dr na düzenli giderek oldukça rahatladı

bir de bu rahatsızlık tedavi olmazsan ilerleyebilir

bence mutlaka tekrar dr a gitmelisin
o ilaç sana iyi gelmediyse ilacını değiştirecektir
yalnız gideceğin dr terapide yapan bir dr olmalı,

bu terapiler sana iyi gelecektir,

nereden biliyorsun dersen
ablamda senin gibiydi
ama ilaçlarını düzenli kullanarak ve dr na düzenli giderek oldukça rahatladı

bir de bu rahatsızlık tedavi olmazsan ilerleyebilir

kesinlikle katılıyorum ilerlerse ve de kronikleşirse geriye dönüş tam olarak gerçekleşmez.

yol yakınken tedavine devam et, bütün antidepresanların ve ilaçların yan etkileri vardır....sinir yapar, uyku yapar ama bunlar 15 gün sonra bünye tarafından tolere edilir.

hepiize ayrı ayrı teşekkür ederim..okadar güzel önerilrde bulunmuşsunzu ki inanın bir an olsun rahatladım arkadaşlar..doktora gittiğimde bana verdiği ilaç okadar ağır geldi ki inanın artık doktora gitmeye korkuyorum...aslında benim istediğim gidip yanlızca bir doktorla konuşmak yani ilaç vermesin ama konuşarak sakinleştirsin istiyorum..ama elidne sonunda ilaç veriyorlar.aslında daha çok kendi kendimi motive edeyim istiyorum..mesela yazdığınız öneriler çok güzeldi..müzik dinlemek kendini sakinleştirmeye çalışmak gibi..ve inanın çok şükür okadar büyük dertelerim sorunlarım da yok görünüşte ama bana soracaka olursanız sanki dünyanın en dertli insanı benim..en basitinden örnek vereyimm.erkek arkadaşımı arıyorum..telefonu diyelim açmadı meşkule bastı..işte nasıl basar , niye açmadı,halen açmıyorsa ki açmazsa muhakkak önemli bşy vardır ama ben kendimi yiyip bitiriyorum sinirden,ağlamalar herşeyi fırlatmalar..düşünün artık bu en basitiydi..ya ne olurdu şöyle vurdum duymaz biri olsaydım..

paronaya tarzı olmuş ve dediğim gibi ilaç istemediğini dr sölediğinde terapi öneriyorlar bu daha iyi bencede bende böyle yaptım ve bi obje yada davranış biçimi belirle hatırlatıcı o anlarda sana yardımcı olucak.. herşey güzel olur insallah tatlış şu kısa hayatı kendimizi üzerek geçirmeyelim biraz rahatlamak gerek.. bu farkında olmadan etrafımızdakileride üzer bizden soğutur buna izin vermeyelim.. Hayat sevdiklerinle güzel

hepiize ayrı ayrı teşekkür ederim..okadar güzel önerilrde bulunmuşsunzu ki inanın bir an olsun rahatladım arkadaşlar..doktora gittiğimde bana verdiği ilaç okadar ağır geldi ki inanın artık doktora gitmeye korkuyorum...aslında benim istediğim gidip yanlızca bir doktorla konuşmak yani ilaç vermesin ama konuşarak sakinleştirsin istiyorum..ama elidne sonunda ilaç veriyorlar.aslında daha çok kendi kendimi motive edeyim istiyorum..mesela yazdığınız öneriler çok güzeldi..müzik dinlemek kendini sakinleştirmeye çalışmak gibi..ve inanın çok şükür okadar büyük dertelerim sorunlarım da yok görünüşte ama bana soracaka olursanız sanki dünyanın en dertli insanı benim..en basitinden örnek vereyimm.erkek arkadaşımı arıyorum..telefonu diyelim açmadı meşkule bastı..işte nasıl basar , niye açmadı,halen açmıyorsa ki açmazsa muhakkak önemli bşy vardır ama ben kendimi yiyip bitiriyorum sinirden,ağlamalar herşeyi fırlatmalar..düşünün artık bu en basitiydi..ya ne olurdu şöyle vurdum duymaz biri olsaydım..

canım o zaman psikiyatriste değil psikoloğa gideceksin....

bence de psikologa git canım.bu asabiyetten öte bir şey.psikiyatri ilaç veriyo diye biliyorum.psikologlar dediğin gibi dinliyor, ilaç verme yetkisi yok.en azından ben öyle biliyorum.
bi de canım sarı kantoron falan iyi geliyomuş böyle endişeye falan.yani doğal çaylar falan içebilirsin sakinleştirici.

kızlar vallahi ne güzel öneriler yazmışsınız bana da lazım bunlar :)) arada bana da geliyolaruzun sürede gitmiyolar..olan da genelde anneciğime oluyo :KK43:( canım takma herşeyi. inan kişinin ilacı yine kendisi..herşey sende bitiyor bence....bazen okadar küçük şeyleri takıyorum ki sonra başıma daha büyük bir dert biniyor ozaman anlıyorum nekadar basit bşyi taktığımı...değmez canım hiç bşye aslında ama insanoğluyuz işte takıyoruz herşeyi..

cnm en azından sorununun farkındasın.hem psikolog hemde psikiyatris tedavisi gerekebilir bende annemden biliyorum.çok inanmıyordu düzeleceğine ama kullandığı ilaç çok iyi geldi.şimdi kanatsız bir melek gibi dolanıyor ortalıkta.ama ilaca alışması onbeş günü geçti. sabırla tedavini devam ettirmelisin.

kesinlikle dr gitmelisin cnm ilaç iyi gelmediyse değiştirir zaten annemde kulalnıyo ters etki ettiği bile oluyor seni iyi tanıyan iyi analiz eden ilgili bir dr. olmalı iyice araştır kkda hatta bu konuyla ilgili konu açabilirsin dr.önerir belki başka arkdaşlar

:a015:nasıl olacak bunun kontrolü bilmiyorum ama bir çaresi olmalı mutlaka kendimi yıpratıyorum etrafımı kırıyorum offfffffffffffffffaynı beni tarif etin kardeşim
merhabalar..ben aranıza yeni katıldım sayılırım..derdimi birilerine açmak,birilerinden yardım istemek zorundaydım..internette başka bir araştırma yaparken bu siteyle tanıştım ve gerçekten çok güzel bir site..bu yüzden bu derdimi sizlerle paylaşmak istedim..eminim önerileri olan ve bana akıl veren birileri çıkacaktır...benim sorunum oldukça asabi ve çok çabuk sinirlenen,sinirlendiğinde de gözü birşey görmeyen ve ağzından çıknaı kulağı duymayan biri olmam..iş işten geçtikten sonrada pişman olmam cabası..ama inanın bu yaşta bu sinir ve herşeyi kafaya takmam en ufak birşeyde kendimi sinirden harab etmem artık beni hayattan bıktırdı..daha önceleri doktora gittim..bana bir hap verdi..o hapı sadece 1 hafta kullanabildim ama inanın bu hap beni çok daha kötü yaptı ve bıraktım..çözümü haplarda aramak istemiyorum..ne yapmam gerekir..ne olur bana bir akıl verin..

aynen bende öyleyim kendimi tutamıyorum yiğenlerim olsun ablam olsun gözüm bişe görmüyo sinirlendiğim zaman hırsımı yenmek için çığlık atıyorum evin dışına kadar çıkıyo öyleki boğazım şişiyo sora pişman olsamda ne olur
mesela geçen yemek yiyoruz ablam su dolu bardağı yere koymuş bende onu yanlışlıkla döktüm öyle bi çığlık attımki ablam kala kaldı ne oluyo diye bağırdı çekmez seni böyle kimse fln diye söylendi aslında evet ne var döküldüyse silerim basit bişe yani sonra anneme yalvarıyorum beni hastaneye kapatın tedavi olmam lazım diye
keşke bi çözüm olsa bende yapsam her zaman değil bazen abartıyorum farkındayım:mymeka::mymeka:

çokgeçmiş olsun..psikolog yada psikiyatra git tabii ama ondan önce sana tavsiyem hormonlarını kontrol ettir.özellikle trioid ve kan şekeri, üre, bu hormonlar inssanda gel gitlere sebep oluyor yani biyolojik açıdan da kontrol ettir kendini.

bence birileri için birşeyler yapmalısınız yardım etmek her türlü psikolojik sorunun ilacı...ve manevi hayata biraz daha önem vermke tabi bu benim şahsd ifikrim ..hereks başka yollar buluyor..umarım dilediğiniz gibi olur her şey

canım benm inş en kısa zamanda atlatırsın.benim bi kaç tavsiyem olacak inş işine yarar. bende 2 sene önce agresif herkesi kıran ve sonradan çok pişman olan biriydim ama bu durumu kendiliğimden aştım.öncelikle sinirlendiğim an ilk başta ordan uzaklaşıorum ve hemen bi yere gidiorum bi kahve kendime getirio yada hiç bişi demeden ordan uzaklaşıorum.

Bu durum sonradan oluştuysa terapi işe yarar ama hep böyleysen bir yararı olmaz. Ancak kendin halledeceksin. Birden olmaz tabii ki. Önce kararlı olacaksın yavaş yavaş hatalarını terketmek için çaba sarfedeceksin. Sinirlendiğinde karşındakine cevap vermeden içinden ağır ağır 10 a kadar say. keskin sirke küpüne zarar, kalp kırmak kolay tamiri zor gibi bazı sözleri içinden geçir, bana nelere mal olur diye düşün, yapamıyorsan mekanı terket. İnsanlara söyleyeceklerinin aynısını sakin söylediğinde ve sinirli söylediğinde etkilerini dene ve farkını göreceksin. Sen hatalı olduğunu görmekle ilk adımı atmışsın bu da büyük bir adımdır. Gerisi gelir zaten:kahve:

sarı kantaron çayının sinirleri yatıştırıcı özelliği olduğunu biliyorum bende içtim etkisi oldu bende bi dene istersen canım...
bide şöyle düşünmek seni bu sinirden ve kafana herşeyi takmandan uzaklaştırır belki her sinirlendiğinde ve üzüldüğünde bütün organların müthiş zarar gördüğünü biliyomusun şu an iyi olabilirsin ama ilerde hepsinin tek tek çıkacağını unutma mutlu olmaya bak canım o an başka şeylere yönel seni mutlu eden bişeyle uğraş..ben bu şekilde aşıyorum sinirim eskiye nazaran çok çok daha az..

X