Ayrıntılı ultrason yaptırmalı mıyız?

toramini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
186
3
40
Merhaba,19 haftalık hamileyim.ikili testi normal çıktı.Üçlü teste gerek olmadığını söyledi ve yaptırmadık.şimdi 22 haftaya kadar ayrıntılı ultrason yaptırabilirsiniz isterseniz dedi.Bebeğin gelişimi normal gidiyor ama normal ultrasonda herşeyi göremediğini söyledi,ayrıntılıda tüm organların incelenebileceğini söyledi.Bir de 12 haftada ikili test sırasında radyolojide ayrıntılı ultrasona girmiştim,yine bu radyololojide bakılır mı?Yoksa bu ayrıca bir alet mi?Sizler yaptırdınız mı?Ve tavsiye edebileceğiniz hastaneler var mı bunu yapan?Teşekkür ederima.s.

bende 2 hafta sonra yaptircam..gerekliymis cnim bebeginin ic ve dis orgaanlrindaa bi sorun varmi diye bakmalari bence gerekli...

bende 2 hafta sonra yaptircam..gerekliymis cnim bebeginin ic ve dis orgaanlrindaa bi sorun varmi diye bakmalari bence gerekli...

Çok teşekkür ederim canım.umarım bebişlerimiz sağlıklıdır.Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin a.sa.s.

bende düşünüyorum yaptırmayı
ama özel hastanedemi yaptırıyoruz
yoksa devlet hastanesinde yeptırabilme imkanımız varmı

merhaba kızlar ben geçen hafta yaptırdım ayrıntılı ultrasonu doktorum mecidiyeköyde profilonun orda özel biyer var oraya yolladı bütün iç organlara bakılıyor ellerine ayaklarına parmaklarına gözlerine şaşılık varmı diye dudak yarıklığına dil uzunluğuna kemiklerine bakıp sayıyor karşılıklımı diye bir sürü ölçüm yapıyor daha bir sürü şey fiyatı 170ytl 1adet renkli foto istersen ayrıyetten 10ytl birde bütün bu çekimleri cd ye çekmesini istiyorsan 30ytl toplamda 210ytl ye çıktım ordan ama gerekli yani ihmal etmeyin çoğu şey orda çıkıyor annenin bebeğe giden damarlarına ken gidişine falan ya baya çok şeye bakılıyor gidince nedemek istediğimi anlarsınız imkanınız varsa yaptırın arkadaşlar allah sağlıklı iyi haberler almanızı nasip eder inş

kesinlikle yapılmalı.bu ultrasonda bebişin herşeyine bekılıyor.ben yaptırdım 45-50 dakikaya yakın inceledi doktor.ben istanbul medicalparkta yaptırmıştım.200 tl ydi

merhaba kızlar ben geçen hafta yaptırdım ayrıntılı ultrasonu doktorum mecidiyeköyde profilonun orda özel biyer var oraya yolladı bütün iç organlara bakılıyor ellerine ayaklarına parmaklarına gözlerine şaşılık varmı diye dudak yarıklığına dil uzunluğuna kemiklerine bakıp sayıyor karşılıklımı diye bir sürü ölçüm yapıyor daha bir sürü şey fiyatı 170ytl 1adet renkli foto istersen ayrıyetten 10ytl birde bütün bu çekimleri cd ye çekmesini istiyorsan 30ytl toplamda 210ytl ye çıktım ordan ama gerekli yani ihmal etmeyin çoğu şey orda çıkıyor annenin bebeğe giden damarlarına ken gidişine falan ya baya çok şeye bakılıyor gidince nedemek istediğimi anlarsınız imkanınız varsa yaptırın arkadaşlar allah sağlıklı iyi haberler almanızı nasip eder inş

bende söylediğin yere gitmiştim canım çok ii bakıyor o dr gerçekten de.2 li test için gitmiştim oraya. fehmi yazıcoğlu ismi.

ya kizlar doktorum bana yaklasik 6 haftadan beri diyor 20.haftada ayrintili ultrason yapcaz...simdi 2 hafta kaldi gecende doktordaydik ama para konusu acilmadi....para verildigini sizden duydum benim saglik kartim var aceba ondanmi istemedi...

ben dün yaptırdım. hasekide. önce gittim ultrason için bekledim. ultrasondan sonra ayrıntılı için gün verdiler. ilk gittiğimde baya bi sıra bekledim dünde öyle. onun dışında herhangi bi sıkıntım olmadı.birde erkene randevu alıp yine erken gitmekte fayda var. ben saat 10 a doğru gittim ve nerdeyse ultrasonda son sıralardaydım.hatta numara kalmıyo gecikirsen.2buçukta sıra geldi. ayrıntılıda 11 gibi sıra geldi. yaptırdım. özellerde ise ssk'lı yada ssk sız olarak arayıp sor istersen özel hastanelere fikrin olur

bende söylediğin yere gitmiştim canım çok ii bakıyor o dr gerçekten de.2 li test için gitmiştim oraya. fehmi yazıcoğlu ismi.

evet canım ismi aklıma gelmedi yazarken ya gerçekten ii bakıyo anlatış tarzıda iyi ne söylediğini anlıyosun adamın tavsiye edilir yani

bursada ayrıntılı ultrason yaptıran var mı? nerede ve ne kadara yaptırdırnız?

ben hamileyken yaptırmamıştım
aslında doktorum önermişti ama ben yaptırmadım
yasadıgım yerde böyle bi imkanım yoktu
bebeğimde cok sağlıklı dogdu maşallah
ama arkadaşım yaptırmıştı onun bebeğinin böbreğinde su cıkmıştı yani su toplamış
dogduktan sonra geçti

galiba bugün olsa bende yaptırırdım

Merhaba,19 haftalık hamileyim.ikili testi normal çıktı.Üçlü teste gerek olmadığını söyledi ve yaptırmadık.şimdi 22 haftaya kadar ayrıntılı ultrason yaptırabilirsiniz isterseniz dedi.Bebeğin gelişimi normal gidiyor ama normal ultrasonda herşeyi göremediğini söyledi,ayrıntılıda tüm organların incelenebileceğini söyledi.Bir de 12 haftada ikili test sırasında radyolojide ayrıntılı ultrasona girmiştim,yine bu radyololojide bakılır mı?Yoksa bu ayrıca bir alet mi?Sizler yaptırdınız mı?Ve tavsiye edebileceğiniz hastaneler var mı bunu yapan?Teşekkür ederima.s.

cnm bende su an 26 27 haftalık hamıleyım.yaklasık ıkı ay once bende yaptırdım.4 boyutlu ultrason.ben kocaelı gebzede oturuyorum.özel yuzyıl hastanesı ahmet rıza esmere gıdıyorum cok da memnunum.o zaman ssklı muayene 22tl ıdı hamılelere.benden sadece 5o tl aldılar 4 boyutlu ultrason ıcın...detaylı tum organlarını gosterdı dr bebegımın.1 tanede fotograf yolladı babasına goster dıye.suan ssklı hamıle 32 tl olmus muayene.4 boyutlu da olsa olsa 60 70 olmustur.ıst neresınde oturuyorsun bılmem ama eger yakınsa tavsıye ederım.bıraz kalabalık oluyor ama.bn cok memnunum sagolsun drum.bıde dogum ucretını sordum ssklı normal 210 sezeryan 308 dedılr bna.cnm gercekten istanbula gore cok uygun.allah saglıkla bebeklerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın...hoscakal...

cnm bende su an 26 27 haftalık hamıleyım.yaklasık ıkı ay once bende yaptırdım.4 boyutlu ultrason.ben kocaelı gebzede oturuyorum.özel yuzyıl hastanesı ahmet rıza esmere gıdıyorum cok da memnunum.o zaman ssklı muayene 22tl ıdı hamılelere.benden sadece 5o tl aldılar 4 boyutlu ultrason ıcın...detaylı tum organlarını gosterdı dr bebegımın.1 tanede fotograf yolladı babasına goster dıye.suan ssklı hamıle 32 tl olmus muayene.4 boyutlu da olsa olsa 60 70 olmustur.ıst neresınde oturuyorsun bılmem ama eger yakınsa tavsıye ederım.bıraz kalabalık oluyor ama.bn cok memnunum sagolsun drum.bıde dogum ucretını sordum ssklı normal 210 sezeryan 308 dedılr bna.cnm gercekten istanbula gore cok uygun.allah saglıkla bebeklerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın...hoscakal...

Çok teşekkür ederim canım.İstanbulda pek uygun değil fiyatlar.Senin dediğin fiyatlar gerçekten çok makul.Bende haftaya giricem kısmetse.Allah hepimizin miniklerine sağlık versin.a.s.:nazar:

Çok teşekkür ederim canım.İstanbulda pek uygun değil fiyatlar.Senin dediğin fiyatlar gerçekten çok makul.Bende haftaya giricem kısmetse.Allah hepimizin miniklerine sağlık versin.a.s.:nazar:

cnm ınsallah hersey guzel cıkar.sonucunu merakla beklıcem.bu arada oglunmu olcak kızınmı.benım oglusum olcak kısmetse...allah yardımcımız olsun...hoscakal...opuyorumnanaktan

Merhaba,
BURSA da ayrıntılı ultrason yaptıranlar, nereye, ne kadara yaptırdınız acaba?

ıstanbul Medikal Park Bahçelievlerde 280 lira. Ve dışarıdan hamilelere bakılmıyor. Ataköy 110 lira. Herikiside ssklı fiyatı

bu konuda uzman bir doktora muhakkak yaptırılmalı..3lü testimde hiçvbir sorun çıkmadı.değer 8698/1 di..detaylı ultrasonda sol ayakta içe dönüklük oldugunu ve sol böbreğinde genişleme oldugunu öğrendik.hemen pişne bi dünya inceleme ve amniyosentez..neyseki temiz çıktı.yani 1 teste güvenilmemeli kesinlikle..ya bilmeden doğursaydım bbeğimi tepkim ne olurdu acaba?şimdi doğuma kısmetse 2,5 ay var ve kıyafetlerini eşylarını her şeyine ona özel hazırlıyoruz.neyseki tedavsi olan bi durum ama bunu psikolojik olarak kabullenmek bile haftalarımızı aldı..
kesinlikle öneriyorum.hamileliğim boyunca tek bir agrı sızı bile yaşamamış,7. ayında sadece 7 kg almış,bebeğinin gelişimi haftasına göre çok çok uyumlu bir anne adayıyım.ama eğer o ultrasonu yaptırmasaydım bilemeyecektim hiçbir zaman.tabiki allahım kimseye yaşatmasın ama öğrenip buna hazır olmak gerek bence

X