Çalışan anneler devlet yardımı almaya başladı mı ?

Yeliz evet istanbul ama senin dedigin devletin kendi kreşlerinin fiyatları gibi geldi bana

Burada özel kreşler var işte dedigim gibi 475'i öp de basına koy derler fiyatı duyunca çünkü çoook pahalı çok..eve bakıcı tutsan 800 den başlıyorlar sana saymaya..Sanırsın özel eğitim veriyor.

Çalışan bayan olmak hem zor hem de çalıştığın paranın neredeyse yarısının kreşe gitmesi de ayrı zor..

İstanbul işte taşı toprağı altınmış diyorlarda bu nasıl altın ? :))

Ben İstanbul'da yaşamıyorum Mersin'de yaşıyorum burası İstanbul'a oranla daha ucuz bir şehir aylık yarım gün 50ila 70 tl arasındaki kreşler meb'e bağlı özel kreşler canım geçen yıl bir tanıdıgım tek çocuga 400 tl ya bakıyordu daha sonra çocuk kreşe başlayınca bakmamaya başladı.

Ben İstanbul'da yaşamıyorum Mersin'de yaşıyorum burası İstanbul'a oranla daha ucuz bir şehir aylık yarım gün 50ila 70 tl arasındaki kreşler meb'e bağlı özel kreşler canım geçen yıl bir tanıdıgım tek çocuga 400 tl ya bakıyordu daha sonra çocuk kreşe başlayınca bakmamaya başladı.

ahh ahh keşke bizde de öyle olabilse :KK43:(

bildiğim kadarıyla bu para direk anneye verilmeyecek. siz çocuğunuzu kreşe yazdıracaksınız. devlet kreşe ödeyecek.
ama tabi bu uygulama başladı mı işten ondan haberim yok :)
belki de devlet kendi kreşlerini açar bu anneler için. çünkü kreş var kreş var . fiyat farklılıkları var. ya da bi kısmını öder gerisini anne tamamlar.
ihtimaller ihtimaller :)

daha başlamadı uygulama. devlet şöyle yapacak; girişimcileri kreş açmaları için destekleyecek ve neredeyse her mahalleye bir kreş olacak. sonra fiyatlar arasındaki uçurumlar mümkün olduğu kadar azaltılacak, sanırım unicef ti sanırım, bu projeye destek veriyomuş, nette okumuştum bunları...

X