Kürtajdan hemen sonra hamile kalan var mı?

SUDENAZXXX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
192
6
41
Merhaba arkadaşlar bende tam 10.haftaya girmiştim ve bir hevesle mutlulukla gittğim konrtolümde bebeğimin kalp atışlarını duyamadık ve doktorum birde alattan muayene etti yine yok insanoğlu işte umudumu yitirmedim ve hemen araştırma hastanesi(izmirde oturanlar bilir)tepeciğe gittik ama malesef sonuç aynı bebeğim ölmüş ilaçla düşürmemi sağladılar ve taburcu edilirken doktorum 3 aydan önce hamile kalmamamı söyledi şaşırdım kürtaj olup hemen hamile kalan arkadaşımda var ama yine kararsız kaldım.sizlerin de fikirlerini düşüncelerini bekliyorum arkadaşlar

canım geçmiş olsun..rabbim bir daha yaşatmasın.
kürtajdan 2 ay sonra hamiş kalan arkadaşım var.bir problem yaşamadı.tabiki herkezin bünyesi farklı ama daha erken hamiş kalırsan rahim henüz toplanmadığı için tekrardan düşük olma ihtimali çok yüksek.3 aydan önce gebe kalma demelerinin sebebi bu.rahim toparlanmalı yoksa tekrar düşükle sonuçlanabilir.sende bekle cnm yaa ay dediğin denir hemencecik geliyor işte.

Sudenaz geçmiş olsun. Hikayelerimiz çok benziyor. Ben de 9+1 günlükken çok hafif bir lekelenme sonrası ne olur ne olmaz diye doktora gittim ve bebeğimin kalbinin atmadığını söyledi doktor. Önce karından baktı sonra alttan. Yine ne olur ne olmaz diye belki yanılma olmuştur diye tıp fakültesinin aciline de gittik. Hatta orada doktor bu şekilde gelen çok oluyor sonuçta biz görüyoruz kalp atışını ümitsizliğe kapılmayın hemen dedi ama ne yazık ki sonuç değişmedi. Yalnız ben kürtaj oldum. ılaç falan vermediler mutlaka kürtaj olmalısın dediler.

Bu kürtaj sonrası hamile kalma durumunda doktorlar arasında da büyük ihtilaf var ben o yüzden ilk adetten sonra başlayacağım çalışmalara. Sonuçta düşükten bir yıl sonra hamile kalıp yine düşürenlerde var hemen sonra hamile kalıp sağlıklı bir şekilde doğum yapanlarda.
Bir de ben çok araştırdım ama bu konuda yapılmış bir bilimsel çalışmada yok sanırım. Bazı verilere göre yalnız kürtajdan hemen sonra hamile kalınınca düşük ihtimali biraz artıyormuş.

canım bence kendını psıkolojık yonden ne zaman hazır ıstersen basla calısmalara,drlar ıcın bekle demesı kolay tabı

Peluse canım sanada çok geçmiş lsun benimde 9+2günlüktü bebeğim ve 1,5 ay önce hafif leke şeklinde kahverengi kanamam olmultu ve bunun için doktorum bana jel verdi kor aspirirn ve folik asit kullanıyordum jek sayesinde ve istirahet ettiğim için kanamam kesilmişti ama malesef hayırlısı böyleymiş demekki Yüce Rabbim herşeyin hayırlsını verir kullarına.En kısa zamanda işallah hamilelik haberlerimizi paylaşacağız burada hep beraber

canım benimde aynen seninki gibi oldu benimki 8 haftalıktı.bebeğimin kalbi durmuştu.ve kürtajla alındı. doktor bana üç ay beklemelisin dedi.bende o üç ayın dolmasını bekliyorum.allahın izniyle inşallah ikinci bebeklerde böyle bi problemle karşılaşmayız canım.tekrar geçmiş olsun.hihoyyyt

canım cok gecmiş olsun...bende ılk bebgımde yasadım bu olayı.henuz 8haftalıktıkı kalbı durdu...
kurtaj oldum ilaç falan vermedıler dusuun dıye kendılıgınden.kurtajdan sora drum 6ay dedı korunun.bızde korunduk.sebebıde rahmın kendını toplaması...eger korunmassan tekrar etme olasılıgı yuksekmiş canım...ve 6ay sonra tekarar dr a gıtıık korunmayı bıraktık...ve hiç ummadıım anda daha ılk ayda oglusum surprız yaptı ve geldı bıze:)))darısı tum ıtıyenlere...Rabbım herkeze bır topan evlat nasıp etsın...hersey gonlunuzce olsun....sewgıler

süprizzzzzsüprizzzzz
canım cok gecmiş olsun...bende ılk bebgımde yasadım bu olayı.henuz 8haftalıktıkı kalbı durdu...
kurtaj oldum ilaç falan vermedıler dusuun dıye kendılıgınden.kurtajdan sora drum 6ay dedı korunun.bızde korunduk.sebebıde rahmın kendını toplaması...eger korunmassan tekrar etme olasılıgı yuksekmiş canım...ve 6ay sonra tekarar dr a gıtıık korunmayı bıraktık...ve hiç ummadıım anda daha ılk ayda oglusum surprız yaptı ve geldı bıze:)))darısı tum ıtıyenlere...Rabbım herkeze bır topan evlat nasıp etsın...hersey gonlunuzce olsun....sewgıler

merhaba canım kalb durmasıyla ilgili sana bişey söyledimi doktor.neden kaynaklandığı konusunda.şimdi ben korunuyorum.fakat üç ay sonra tekrar bebek düşünüyorum.yani bu durumla karşılaşmamak için doktor sana test falan yaptırmalısın demişmiydi. benim gittiğim doktor bişey söylemedi.bakalım hayırlısı inşallah bidaha böyle bir durumla karşılaşmayız

Sudenaz geçmiş olsun. Hikayelerimiz çok benziyor. Ben de 9+1 günlükken çok hafif bir lekelenme sonrası ne olur ne olmaz diye doktora gittim ve bebeğimin kalbinin atmadığını söyledi doktor. Önce karından baktı sonra alttan. Yine ne olur ne olmaz diye belki yanılma olmuştur diye tıp fakültesinin aciline de gittik. Hatta orada doktor bu şekilde gelen çok oluyor sonuçta biz görüyoruz kalp atışını ümitsizliğe kapılmayın hemen dedi ama ne yazık ki sonuç değişmedi. Yalnız ben kürtaj oldum. İlaç falan vermediler mutlaka kürtaj olmalısın dediler.

Bu kürtaj sonrası hamile kalma durumunda doktorlar arasında da büyük ihtilaf var ben o yüzden ilk adetten sonra başlayacağım çalışmalara. Sonuçta düşükten bir yıl sonra hamile kalıp yine düşürenlerde var hemen sonra hamile kalıp sağlıklı bir şekilde doğum yapanlarda.
Bir de ben çok araştırdım ama bu konuda yapılmış bir bilimsel çalışmada yok sanırım. Bazı verilere göre yalnız kürtajdan hemen sonra hamile kalınınca düşük ihtimali biraz artıyormuş.
benim 1 ay kadar önce 11 haftalık bebeğimin kalbi durdu.doktorum kürtajdan 1 hafta sonra kontrol etti ve 1 ay korunman yeterli dedi.kürtajım çok iyi geçti rahmim tertemizdi. sanırım bu birazda kişiye göre ve hamilelik haftasına göre değişiyor.bebeğim 11 haftalıktı ama 9 haftalık gelişmişti.birde ben düşük yapmadım düşüklerde rahim daha çok deforme oluyor galiba.zaten hemen olcak diye birşeyde yok keşke olsa sağlıkla kucağıma alsam benneyaptımki

benim 1 ay kadar önce 11 haftalık bebeğimin kalbi durdu.doktorum kürtajdan 1 hafta sonra kontrol etti ve 1 ay korunman yeterli dedi.kürtajım çok iyi geçti rahmim tertemizdi. sanırım bu birazda kişiye göre ve hamilelik haftasına göre değişiyor.bebeğim 11 haftalıktı ama 9 haftalık gelişmişti.birde ben düşük yapmadım düşüklerde rahim daha çok deforme oluyor galiba.zaten hemen olcak diye birşeyde yok keşke olsa sağlıkla kucağıma alsam benneyaptımki

canım bende 5 haftalıkken düşük yaptım ama rahim termemiz dedi doktorum ve kürtakja gerek görmedi.. çok deforme olmuyor aslında..düşük esnasında sadece sancı ve kanama oluyor o kadar ...hatta doktorum bana kendini ne zaman hazır hissedersen hamile kalabilirsin demişti,düşükten sonra öyle çokta yasak felan koymadı..düşükten sonra
5.ayda hamile kaldım allahım herkese nasip etsin

Canım mevlam kısmet ederse ıster ılk ayda hamıle kal ıster ara ver hamıle kal zamnla alakalı bısey degı cunku benım 4 kaybım oldu hepsının arasında 9 ay ara verdım bosa zamn kaybıymıs yıne dustu sen kendını psıkolojık olarak hazır hıssetıgınde calısmalara basla derım rabbım saglıklısını ve hayırlısını nasıp etsın ısteyen herkese amınnnnnnnnnnnnnnn.........

benim sonuçlarda 15 gün sonra çıkacak kızlar bakalım doktorum o zaman ne diyecek sabırsızlıkla merakla bekliyorum.Belki de banada 1 ay korunmamım yeterli olacağını söyler ümitle bekliyoruz .Allahım hepimize hayırlı evlatla nasip etsin bozmayalım morallerimizi arkadaşlar

çok haklısın aslında umutcum seninle aynı düşünüyorum çünkü zamanda versen yaşatacak olanda Allahım alacak olanda Allahım yine onu verende zamanı aslında biz kendimiz değil Allahım ne zman nasip ederse o zamn olur.

sevgili arkadaşım .benimde senin başından geçen gibi bir hikayem var ben aşılama yolu ile hamile kaldıktan sonra 2 aylık gibi kalbi durdu kürtaj ile alındı bir adet gördükten sonra diğer ay kendiliğinden tekrar hamile kaldım.oda 1.5 aylık kanama başlıyarak düştü.dr bana 1 adet sonrasında rahim zaten hazır olmassa hamilelik olmaz demişti.ve bu çok doğru hamile kalırsan sen hazırsındır.sonradan olanlar tamamem allah kalmış genlerde problem olabilir v.s. gibi yeterki sen kendini hazırla

Ccanım arkadaşım sanada çok geçmiş olsun teşekkür ederim ben inanılmaz istiyorum ama doktor öyle deyince kararsız kaldık eşimde bende söylediklerinde çok haklısın eğer nasipse onu kucağıma almak Allahım nasip eder bedne adetimi bekleyecğim bakalım işallah kısa zamanda hepimiz hamileliklerimizden bahsederiz

canım çok geçmiş olsun ama bak asla moralini bozma yine daha sağlıklı bebeklerimiz olacak Allahın izniyle

Ben de adeti bekliyorum ama ne gelen var ne giden. 34. gün bugün. Kürtajdan sonra gecikebilirmiş ama işte stres yaratıyor bu durum.

Ben de aşılamayla hamile kalmıştım dört sene sonra. Cerrahpaşa'da yaptırmıştım. Tekrar tedaviye ne zaman başlayabilirim diye sordum geçen gün gidip yaptırdığım yere, adet olunca üçüncü günü gel dedi doktor. Şimdi kararsız kaldım acaba ilk adetten sonra hemen gideyim mi yoksa bir adet dönemi daha mı bekleyeyim aşılama için. Yaşımda 33 zaman kaybetmek istemiyorum. Şimdi Mustafa Bahçeci konuşuyor televizyonda 35 yaşından sonra başarı oranı çok düşüyor diye ah ah tam kavuşmuşken kaybetmek çok zor yaa. Yine aynı stres ilaç, iğne, beklemeler tuttu tutmadı. Allah yardımcımız olsun.

Canım bak moralini bozup kendini yıpratma devamlı olumlu düşün kendini rahatlat ki herşey rahat ve güzel olsun biliyrosun vüzüdumuzu yönlendiren beynimiz çünküsen ne kadar olumlu düşünür rahat olursan o kadar herşey yolunda gider Allaha inanaıyoruz hepimiz bebeklerimizi kucağımza alacağız ben inanaıyorum

X