hamilelik ve kilo

sumak85

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2010
3.287
3.505
merhaba anne adayları ve anneler. sizden ricam anneler halilelikte aldıkları kiloları aşağıdaki formatta yazabilirlermi hamilelerde içinden bulundukları aya kadar yazabilirlerse bizim gibi yolun başında olanlara fikir olur sanırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Hamilelik öncesi kilo:
1-3 ay arası alınan kilo:
4-6 ay arası alınan kilo:
7-9 ay arası alınan kilo:
Doğumdan hemen sonraki kilo:

internette bu bilgiler yazıyor yani kaç kilo alınması gerekir diye. ben aldıgım tüm kiloları verdim, bu bilgi ne işinize yarayacak ki?

ayrıca bebeğinin sağlıklı olup olmayacagına kafa yor bence kilolara değil

Öncelikle bebeğinizi hayırla ve sağıkla kucağınıza almanızı dilerim.
Öyle dönem dönem hatıramıyorum kalımda değil ama şöyle yazayım
Hamile kladığımda 62 kiloydum,ilk 3 ay 57 kiloya indim,6.aya kadar 67 olmuştum,doğma 90 la girdim,hemen sonra 72 oldum, şuan 68 kiloyum :)
Şunu da belirteyim ki her bünye farklıdır,herkesin aldığı verdiği kilo değişir,kıyaslama yapmamak gerekir.

Son düzenleme:
internette bu bilgiler yazıyor yani kaç kilo alınması gerekir diye. ben aldıgım tüm kiloları verdim, bu bilgi ne işinize yarayacak ki?

ayrıca bebeğinin sağlıklı olup olmayacagına kafa yor bence kilolara değil

İnternette yazan verileri elbetteki okudum bebeğimin sağlığını emin olun en az sizin kadar düşünüyorum her anne ve anne adayı gibi. neden bu kadar tepki verdiniz anlamış değilim konuya cevap vermek zorunda değildiniz. internetteki veriler ortalama ben birebir yaşanmış olarak görmek istedim o kadar.

merhaba anne adayları ve anneler. sizden ricam anneler halilelikte aldıkları kiloları aşağıdaki formatta yazabilirlermi hamilelerde içinden bulundukları aya kadar yazabilirlerse bizim gibi yolun başında olanlara fikir olur sanırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Hamilelik öncesi kilo:

önce bebeğinin sağlıklı olması önemli olan ama yinede yazayım hamilelik öncesi kilom 68 1-3 ay arası 3 kilo aldım 4-6 ay arası 3 kilo aldım 7-8 arası 5 kilo aldım 9.ay 1 kilo verdim doğumdan hemen sonra 74 oldum bebeğim 5 aylık 65 kiloyum

Hamile kladığımda 62 kiloydum,ilk 3 ay 57 kiloya indim,6.aya kadar 67 olmuştum,doğma 90 la girdim,hemen sonra 72 oldum, şuan 68 kiloyum :)
Şunu da belirteyim ki her bünye farklıdır,herkesin aldığı verdiği kilo değişir,kıyaslama yapmamak gerekir.
aysel nasıl kilo verdin okadar hamileyken merak ettim

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Yavrunuzu Rabbim size bağışlasın. Her bünyeye göre değişiyor evet ama bi yaklaşım oluşturur sanıyorum anne adaylarına. bence gayet iyi durumdaymışsınız kilo içinde tebrikler:)

67 ile hamile kaldım..1-3 ay arası 70-75 arası oldum..
4-6 ay arası 80lerde gezdim..
7.ayda 89-90 kilo oldm..
ve son 2 ay hiç kilo almadm (daha nereme aliim) doğumdan sonra 80 kiloya düştüm..
2-3 ay sonra 75 flndım..
şimdide emin olmamakla beraber 70 lerde geziyorm..
ama akupunktura başladım..yani kilo veriyorm..
çünkü bn evlendiimde 57 kiloydum..evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım ve 1 ay içinde 10 kilo almışım..yani ne yaptıysa bu evlilik yaptı bna :))
şimdi eski kiloma düşmeye uğraşıyorm

7.ayda 89-90 kilo oldm..
ve son 2 ay hiç kilo almadm (daha nereme aliim) doğumdan sonra 80 kiloya düştüm..
2-3 ay sonra 75 flndım..
çünkü bn evlendiimde 57 kiloydum..evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım ve 1 ay içinde 10 kilo almışım..yani ne yaptıysa bu evlilik yaptı bna :))

Berna ben umudumu kestim eski kilomdan,inş.sen başarılı olursu:KK1:

Hamilelik öncesi kilo:

cnm ben ay ay hatırlamıyorum ama 46 kilo hamile kaldım 68 le doğuma gittim doğumdan bir hafta sonr 60 kilo olmuştum şuan 58,5 7 ayda veremedim desem yeri ama hiç dikkat etmedim bi o kadar fazla yedim hamileyken çok ekmek yemeye başladım ve şuanda devam ediyorum ona bağlıyorum ben

7.ayda 89-90 kilo oldm..
2-3 ay sonra 75 flndım..

canım maşşallah kocanın ekmeği yaramış sana:) inşallah istediğin kiloya ulaşırsın inşallah.

Berna ben umudumu kestim eski kilomdan,inş.sen başarılı olursu:KK1:

kesme kız kesme..o kdr fazlan yok verrsn..ama işte bn kendim beceremiyorm..o tatlı isteini bastırcak bi tedavi yöntemi lazımdı oda akupunktur..eski kiloma ulaşsam dikkat ederm..öbür türlü saldım çayıra mevlam kayıra...nasılsa kiloluyum diye yiorm

7.ayda 89-90 kilo oldm..
2-3 ay sonra 75 flndım..
ana sen daha yenimi evlisin berna biz yaşlandık desene

kesme kız kesme..o kdr fazlan yok verrsn..ama işte bn kendim beceremiyorm..o tatlı isteini bastırcak bi tedavi yöntemi lazımdı oda akupunktur..eski kiloma ulaşsam dikkat ederm..öbür türlü saldım çayıra mevlam kayıra...nasılsa kiloluyum diye yiorm
ben eskikiloma geldimde hatta 3 kilo zayıfım ama hala vermem lazım zaten fazlam vardı hamile kaldığımda

merhaba,

ben hamileliğinin başından itibaren hızla kilo alanlardanım. ay ay ne kadar aldığımı bilmiyorum ama ilk hamileliğimde 20, ikincide 25 kilo aldım. ilkinde 9 ayda eski halime döndüm, ikinci bebeğim de ise, oğlum 8 ayını bitirdi benim de 3 kilo fazlam var.

Allah sana da sorunsuz bir hamilelik ve hayırlı doğum nasip etsin. hamileliğinin tadını çıkar :KK34:

ben 54 le hamile kaldım. 69 kiloyla doğuma gittim.
15 kilo almışım, ideal bu diye düşünüyorum. çünkü aşırı yemedim ama vücut yağ topluyor hamilelikte, süt için.
eve geldiğimde 64 kiloydum
bebişim 4,5 aylık ve ben 53 kiloyum. sütüm de çok şükür iyiydi, bu aralar pek emmek istemese de :KK37:

bence önemli olan abartıya kaçmamak, fazla da kısmamak.
hiç kilo almamaya çalışmak da iyi değil, çevremde az kilo alanlarda gördüğüm sütlerinin de az olması.
herşeyi doğal akışına bırakmak esas olan :KK34:

ana sen daha yenimi evlisin berna biz yaşlandık desene

yok cnm sen daha önce evlenmişsindr bnden..yaşlılık demeyelm :)) veeee içerden Selçuun sesleri gelir..
konu sahibi arkadaşm ilk gebeliinse tadını çıkar şuan yat kalk gez toz istediin saatte uyu istediin saatte kalk..doğumdan sonra bunlar bi lüks olcak..
tabi o mucize için bunlara katlanıyosun o ayrı..yaptıkları herşey çok tatlı geliyo

62 ile basladim, 3. Ayin sonunda 66, 6. Ayin sonunda 74, doguma gittigimde 80 kiloydum,
En cok kiloyu 2. Tremesterda aldim ama su anda 59 kiloyum, bebegim dort aylik

Hamilelik öncesi kilo: 66 kiloyla hamile kaldım
1-3 ay arası alınan kilo: 62 kiloya düştüm
4-6 ay arası alınan kilo: 70 civarındaydım
7-9 ay arası alınan kilo: 85 ile doğuma girdim
Doğumdan hemen sonraki kilo: 74 doğumdan bir hafta sonra ve suan 69-70 kiloyum.

X