Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

Dün banyo wc li bulaşıkmatikli suya bastırmış ardından makine de yıkamış olduğum bardakları gündüz gözüyle kontrol ettim.bardaklarımda kenarında dibinde çay lekesi yoktu yıkamadan öncede.Ama iki tanesinde bir sararma vardı.Sonuçsa tek tek kontrol ettim bardakları yıkamadan önceki sarartısına oranla renk iyice açılmış.Ama ışığa tutunca diğer camlardaki beyaz gri ışıltı gibi değil de yine sarımsı bir parlaklı oluyor.2 tane fincanın birisi bu şekilde.Diğerinin rengi normale dönmüş.Bu iki fincanı domestosla da açmaya çalışmıştım ama bir sonuç alamamıştım.Artık fincanların kalitesiz malzemesine veriyorum sebebi :) şimdi o bastırdığım sularla banyo,tuvalet yıkayacağım :) ekonomik,tasarrufu bayanlar olmak gerek değil mi?bu sayede de aile bütçesine katkı sağlanıyor. Sadece tüketen bir topluluk olmayalım.

Dün banyo wc li bulaşıkmatikli suya bastırmış ardından makine de yıkamış olduğum bardakları gündüz gözüyle kontrol ettim.bardaklarımda kenarında dibinde çay lekesi yoktu yıkamadan öncede.Ama iki tanesinde bir sararma vardı.Sonuçsa tek tek kontrol ettim bardakları yıkamadan önceki sarartısına oranla renk iyice açılmış.Ama ışığa tutunca diğer camlardaki beyaz gri ışıltı gibi değil de yine sarımsı bir parlaklı oluyor.2 tane fincanın birisi bu şekilde.Diğerinin rengi normale dönmüş.Bu iki fincanı domestosla da açmaya çalışmıştım ama bir sonuç alamamıştım.Artık fincanların kalitesiz malzemesine veriyorum sebebi :) şimdi o bastırdığım sularla banyo,tuvalet yıkayacağım :) ekonomik,tasarrufu bayanlar olmak gerek değil mi?bu sayede de aile bütçesine katkı sağlanıyor. Sadece tüketen bir topluluk olmayalım.

ben de lavabo ve wc de kullanmıştım:KK34:, suya koyduğum bardakları zaten raftan alıp koymuştum suya...

ağartıcı içeren domestos da ağartmadıysa fincanların kalitesi konusunda haklı olabilirsin..

haklısın canım, önce kendi cebimiz için sonra da genel ekonomi için tasarruf bilincini taşımalıyız.. kimileri uçan sineğin yağını çıkarmak olarak nitelendirse de birçok şeyin değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

bir şeyleri bastırdığımız ersağlı suları sonra da zemin temizliğinde kullanmak süper fikir :KK16:

günaydııın. ben 150 nin katlarında hep hediye alınıyor diye biliyorum.yani ikinci 150 lik siparişinde yine hediye alabilirsin ,hatta bana sponsorum bir seferde 300 tl lik sipariş verirsem 6 ürün seçebilecğimi öylemişti. umarım seni yanlış yönlendirmem ama ben böyle biliyorum.
Saol canım sipariş verirken bakalım aklımızda bulunsun
arkadaşlar bence hediyeler arasında masaj kremi olduğunda sepete atmanız gerekenlerin başında geliyor, zor anlarda hafifletici bir yardımcı oluyor sağolsun :KK31: ama sürdüğünüzde o bölgeyi bir üşüme alıyor:KK9: özellikle tutulmalarda, yorgunluk kaynaklı ağrılarda bence kullanılması güzel etkiler doğuruyor. içindeki mentolü algılayabiliyorum sadece. geçenlerde ayaklarıma vicks sürdüm, bacaklarıma masaj kremi.. üstüm başım mentol kokusu oldu :KK9:
Kesinlikle masaj kremi süper denenmeli
her 150 tl de 3 hediye alabiliyorsun canım. yalnızca 5li promosyonu ayda 1 kez alabiliyorsun.. yoksa her 100 e 1 150 ye 3... alana kadar idare et bence eski şişenle.. bol sıcak suyla yıka, iyice durulansın.. 15-20 gün böyle kullanmaktan kimseye birşey olmaz herhalde..

üstüne bi de makine temizleyiciyle çalıştırdım, artık falan kalmadı.. ama makine temizleyici yoksa da süzgeci haftada ya da 15 te bir çıkarıp elde yıkamak da olabilir.. öyle de temizleniyor..

Bgn baktım eski marka wc temizleyicim bitmek üzere mecbur ersağa başlıcam domestos çamaşır suyu falan kullanmak istemiyorum hem hamileyim hem küçük kızım var. Eski şişeye bşraz banyo wc koyup sıcak suyla doldurayım bekleteyim diyorum sonra onu döker yenisini koyarım işe yaramazsa birazını feda etcem artıkın :)

Saol canım sipariş verirken bakalım aklımızda bulunsun

Kesinlikle masaj kremi süper denenmeli

Bgn baktım eski marka wc temizleyicim bitmek üzere mecbur ersağa başlıcam domestos çamaşır suyu falan kullanmak istemiyorum hem hamileyim hem küçük kızım var. Eski şişeye bşraz banyo wc koyup sıcak suyla doldurayım bekleteyim diyorum sonra onu döker yenisini koyarım işe yaramazsa birazını feda etcem artıkın :)

hepsini doldurmassın, kullanacağın kadar koyarsın... aldığında da yeni şişeye doldurursun, böylece fazla ziyan olmaz inşallah..

Ben damla konsantresini aldım, o nasıl bir kokudur ya çok pis kokuyo, evde yerleri silmek için katayım dedim püfff yani, suyun içinde o iğrenç kokusu gitti ama dışardan sildiğim odaya girince pis bi koku var odada. Diğer alanlarda kullanmadım

Yeri gelmişken söyleyeyim bunun kozmetik ürünleri de var. Roll-onu, jölesi, duş jeli, saç kremini kullanıyorum gayet memnumum. Ancak toniği ve argan yağlı nemlendiricisi yüzümü mahvetti. Zerre sivilce çıkmayan bende yüzüm de küçük küçük kırmızı kabartılar oluştu. Doktor da kızdı zaten, bana bitkisel demeyin iyice cılkı çıktı dedi. Bitkiselller bile bazı ciltlerde böyle alerji yaabilirmiş. Ben yine bildiğimden şaşmayacağam. Tonik olarak gülsuyu, nemlendirici olarak da Bepantol losyona devam. Oh şimdi cildim eskisi gibi misss :)

Toniiğini alacaklar dikkatli seçsinler belki ben cilt tipini tutturamadım, kuru ciltler içini olanı aldım ama cildimi yağlandırıp böyle sivilci yaptı bilemiyorum.

Ben anlayamıyorum bilinçsiz insanları ... ,içeriğinden bir haber organik zararsız diye neredeyse önlerine ne koysan alacak haldeler yazık... cok yazık .. önce bir araştırın ondan sonra emin olup savunun kullannın.. Ben de kullanıyorum merak etmeyin Lakin... ERSAĞ KREMLİ SAÇ SAMPUANININ İÇİNDE ALS DENEN MADDE VAR NE OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ ??

Ammonium Lauryl sulfate (ALS) : Oto yıkamada, garaj döşemesinin temizliğinde ve makine yağlamasında kullanılır. Köpüklü ürünlerin %90 ında da kullanılır. SLS ve ALS ye maruz kalan hayvanlarda göz hasarı, santral sinir sisteminde depresyon, sık sık ve akıcı bağırsak rahatsızlığı, güçlükle nefes alma, şiddetli cilt tahrişleri ve hatta ölümler gözlenmiştir. Genç gözler, SLS ve ALS ye maruz kalmışlarsa tam manası ile gelişme göstermeyebilir. Çünkü proteinler çözülmüştür. SLS ve ALS, yarılmış ve iltihaplanmış katmanlara neden olmakla,cildin bağışıklık sistemini de tahrip ederler. Maalesef bu ürünler de coconut dan geldikleri açıklaması ile yarı doğal ürün perdesi arkasına gizlenmiştir.

Ben anlayamıyorum bilinçsiz insanları ... ,içeriğinden bir haber organik zararsız diye neredeyse önlerine ne koysan alacak haldeler yazık... cok yazık .. önce bir araştırın ondan sonra emin olup savunun kullannın.. Ben de kullanıyorum merak etmeyin Lakin... ERSAĞ KREMLİ SAÇ SAMPUANININ İÇİNDE ALS DENEN MADDE VAR NE OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ ??

Ammonium Lauryl sulfate (ALS) : Oto yıkamada, garaj döşemesinin temizliğinde ve makine yağlamasında kullanılır. Köpüklü ürünlerin %90 ında da kullanılır. SLS ve ALS ye maruz kalan hayvanlarda göz hasarı, santral sinir sisteminde depresyon, sık sık ve akıcı bağırsak rahatsızlığı, güçlükle nefes alma, şiddetli cilt tahrişleri ve hatta ölümler gözlenmiştir. Genç gözler, SLS ve ALS ye maruz kalmışlarsa tam manası ile gelişme göstermeyebilir. Çünkü proteinler çözülmüştür. SLS ve ALS, yarılmış ve iltihaplanmış katmanlara neden olmakla,cildin bağışıklık sistemini de tahrip ederler. Maalesef bu ürünler de coconut dan geldikleri açıklaması ile yarı doğal ürün perdesi arkasına gizlenmiştir.

Bilinçsizim, cahilim arkadaşım önüme ne koyarlarsa alıyorum. Ha böyle porf havasına bürünüp 2 araştırğı şeyle gelip genellemeler, böyle bir küçümsemeler yapmıyor musunuz. Yani şu usluba ben çok şey söylerdim de neyse...

Şimdii normal kozmetik ürünlere bakıyorum içinde bir dünya madde, çeşit çeşit paraben. Ama ersağ,n içieriğinde bakıyorum, sadece fragrance var diğerleri hep ya argan yağı, yada extractlar. Ben kullandıklarımda ALS maddesi görmedim, ürünün içindeki maddeleri araştırdım pahalı kozmetik markaların iind eolan ürünler.

AYRICA HERKESİN KULLANDIĞI SAÇ KREMLERİN İÇİNDE FREN YAĞI VAR SİZ BUNU BİLİYOR MUSUNUZ?( NTVde Melisa Sözez'in sunduğu bir programda vardı ve Melisa Hanım bunu araştırmış ve söylemişti, b,r daha da hiçbir yerde geçmedi bu mevzu)

Son düzenleme:
Konuyu saptırmışsın ben diger ürünleri kullanın demiyorum ki yani niye diger ürünlerle niye kıyaslama yapma gereği hissettin bilemiyorum neyse cehaletine veriyorum.. Ben %100 organik zararsız zarar vermiyor hiç bir şekilde diyenlere diyorum şahsi olarak algılamanı da çocukluguna veriyorum.. o zaman git ve bak lüten sampuanın içindekilere asl maddesini göreceksin bir yanlışını daha düzelteyim kozmetik harici olan bütün markalarda detaylı içerik yazma zorunluluğu yoktur yani makyaj ürünleri dışında kalan her şey .. Sağlık bakanlığı tarafından kanunen yazılması zorunlu degildir ve eğer içerik az görünüyorsa yanılıyorsun .. hem diger ürünlerin bazılarında bütün detaylar yüzdeleri var fakat ersag da yok tabii olmayan bir çok marka da var

Ayrıca nerenizle okuduysanız bilmiyorum savunmadım sadece memnumum dedim. Mesela roll-onun içindeki maddeler: etil alkol, alantoin,aqua,franrance, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, ribes nigrum extract, islanda yosunu. Burda zararlu bi peg-40 olabilir ama normal roll-onlarda gözenekleri tıkayan ve terlemeyi kesen aliminyum tuzları içeriyor ve pek bi bilirisniz ki bunlar zamanla lenf kanserine sebep olabilir. Bne bu roll-onu kullandığımda şu kışta bile terliyorum ama kokmuyorum. Ama normal roll-onlarda yazın sıcağında damla bir ıslaklık olurdu.

Uyarmak amacı değil sizinki başka birşey, sanal masturbasyon başka birşey değil haa..

Konuyu saptırmışsın ben diger ürünleri kullanın demiyorum ki yani niye diger ürünlerle niye kıyaslama yapma gereği hissettin bilemiyorum neyse cehaletine veriyorum.. Ben %100 organik zararsız zarar vermiyor hiç bir şekilde diyenlere diyorum şahsi olarak algılamanı da çocukluguna veriyorum.. o zaman git ve bak lüten sampuanın içindekilere asl maddesini göreceksin bir yanlışını daha düzelteyim kozmetik harici olan bütün markalarda detaylı içerik yazma zorunluluğu yoktur yani makyaj ürünleri dışında kalan her şey .. Sağlık bakanlığı tarafından kanunen yazılması zorunlu degildir ve eğer içerik az görünüyorsa yanılıyorsun .. hem diger ürünlerin bazılarında bütün detaylar yüzdeleri var fakat ersag da yok tabii olmayan bir çok marka da var

Önce bilinçsiz sonra cahil.. Hakaret gır boyu lan. :KK70: Benim mesajımın altına böyle bilinçsiz insalar bilmem ne yaz sonra kıvır tamam yavrum. İçimde ölüdrmediğim ısrarla yaşatacağım insana yaşama sevinci veren o çocuk var ama bunları yazan büyük kız :KK70: Zaten sevmedim bu ersağyı senin sattığın markayı alacam :KK70: Burnuma öyle bir koku geldi, hafiten esnafım öyle bir algı oluştu bende....

Diğer ürünlerle kıyasladım onlara bakarak bunlar daha az zararlı diye, hani anlamadıysan diye...

Son düzenleme:
Mavicik üslubunuzu çok yanlış ve itici buldum. attığınız başlık "ersağ zararlı maddeler içeriyor", alta yazdığınızda sadece kremli şampuan örneği var. Sizce genellemenin alasını siz yapmamış mısınız ? Kimsenin kandığı yok, biz burda gayet fazla sülfat tartışması yaptık, geçmişe bakmanız yeterli. Cehalet kelimesini de bir daha bu topikte görmek istemiyorum. ersağ kullanan sizin dediğinizi baz alırsak eğer, zaten market ürünlerini reddetmiş, arayışa girmiş insanlardır. Ve diğer bu tarz ürünlere talepte bulunanlar.. yanlış seçimler yapılsa bile arayışa giren, dayatılanı reddeten kişileri cehaletle suçlayamazsınız. Eleştiri yapacaksanız, bize bilinmeyeni gösterecekseniz önce üslubunuzu düzeltin.

Koltu altı ürünleri iki çeşittir birincisi terlemeyi engelleyici ikincisi koku önleyici .. Terlemeyi engelleyici bütün ürünlerinin arasında zararlı maddeler %100 vardır ve olmak zorundadır başka türlü engellenemez ya .. Fakat koku önleyici maddelerin içinde de ersağ içindekilerden bir farkı yok yani çok matah hale getirmenin anlamı yok yani ayrıca merak etme senden fazla ersağ ürünü kullanmışımdır kullanmadıgım hiç bir ürünü yok :) Ayıca tasvirlerinde bilinçaltını ele veriyor kikki :)

Brsnz bence üslubunu bozma. Bakalım ne çıkacak altından bu durumun :) mesajlarda öfke hakim. Hayrolsun bakalım :) acaba ilk defa şikayet hakkımı mı kullanacağım?

Koltu altı ürünleri iki çeşittir birincisi terlemeyi engelleyici ikincisi koku önleyici .. Terlemeyi engelleyici bütün ürünlerinin arasında zararlı maddeler %100 vardır ve olmak zorundadır başka türlü engellenemez ya .. Fakat koku önleyici maddelerin içinde de ersağ içindekilerden bir farkı yok yani çok matah hale getirmenin anlamı yok yani ayrıca merak etme senden fazla ersağ ürünü kullanmışımdır kullanmadıgım hiç bir ürünü yok :) Ayıca tasvirlerinde bilinçaltını ele veriyor kikki :)

Şu an kullanıyor musun ersağ. Baştan seninde mi cahilliğine geldi benim gibi. Sonradan araştırıp vaz mı geçtin. Bilinçaltım erkek benim :KK70: Roll-ondan gidiyoruz koku önleyivi bir marka bulamadım ben bir ara sebamed kullanıyordum o da aliminyumsuz diye ama kokuyu falan önlemedi. Hem leş gibi terledim hemde leş gibi koktum :KK70:

Brsnz bence üslubunu bozma. Bakalım ne çıkacak altından bu durumun :) mesajlarda öfke hakim. Hayrolsun bakalım :) acaba ilk defa şikayet hakkımı mı kullanacağım?

ilk mesajında çok güzel demişsin ersağı kullananlar yeterince market ürünlerinden bıkmış, organik ürün arayışına girmiş ve araştırmış insanlar. Araştırğımda genelde ingilizce çıkıyor ingilizcem yetmediği için Türkçeye çevirip okuyorum.

Şimdi Ersağın bir alternatifi var AMWAY. Annem onun Loc markasını kullanıyordu genel temizlik hem güzel kokuyordu hemde pek çok kirde etkiliydi. Ama Amway'ın kozmetik ürünlerine baktığımda bitkisel, organik vs. tek bir ibare yok yani bildiğin kozmetik.

Ersağın şampuanın kullanmıyorum onun yerine bol kimyasallı elseve kullanıyorum :)

Ama eczaneden aldığım prozinc şampuna dönecem sanırım. O daha i iyi gelmişti saçıma ama sanırım onun içinde de paraben var.

Son düzenleme:
Ersağ da kendisine organik demiyor zaten. O kadar ürün almışsınız, hiç bakmadınız galiba. Ecosert sertifikasının olduğu amblemin altında ne yazıyor? sapindus mukorossi. Yani ritha! Yani bu bitkinin organik sertifikası var, ürünün kendisinin değil. Ve bunu burdaki herkes biliyor, çünkü bilinçli olmaya çalışıyoruz. Herkes kendi tercihleriyle yaşar. İstediğiniz ürünü kullanabilirsiniz, ama burda niyetiniz kötülemek gibi. Sanki bizler ateşli ersağ temsilcileriyiz ve insanların gözünü boyuyoruz. Burda ürünlerle ilgili deneyimler konuşuluyor, ürünler tartışılıyor, kimse kimsenin yakasına yapışıp ersağ kullan demiyor. Resmen ürünleri didikliyoruz sağlıklı mı diye, sizin algılarınız nasıl gözümüzde muhteşem bir firma oluşturduğumuzu düşündürdü? Neyin öfkesi bu anlamadım? birlikte tartışabiliriz, ama bu üslupla değil.
Hoşçakalın.

X