Uykuda karabasan

Ya evet bu söyledikleriniz çok mantıklı geldi şimdi. En son yaşadığım şeyi anlatayım.
Geçen perşembe gecesiydi. Eşim perşembeleri işten eve hiç gelmeden direk ingilizce kursuna gidiyor. Ben de işten yorgun geldim yemek yedim. Ve aşkı memnu- yu seyrederken uykuya dalmışım. Saat 8' de. Eşim de 10' da geliyor kurstan ve ben o sırada derin uykudaydım herhalde birden zil çalınca hem korktum hem de birden zıpladım. Eşim gelmişti işte onunla biraz oturduk konuştuk yatmadan önce falan ama benim içim uyuyor. Yani sanki o ben değilmişim gibi. Sonra gece yatınca da böyle bir şey oldu işte. Hem de üst üste iki defa oldu o gece.

bana ilk olduğunda ölüyorum sanmıştım, kime anlatsam karabasan hikayelerine başlıyodu, deli oluyodum, bu dediğim şekilde olduğunu öğrenince rahatladım valla, biliyom geçicek nasılsa, hem o basan şeyler biliyomu ki ne zaman uykusuz olduğumu hep aynı zamanlarda geliyo diye düşünüyorum artık kaydirigubbakcemile3
bu arada öyle cevşen felan taşıyacağınıza duanızı kendiniz okuyun bence, ezbere bilmiyorsanızda bakarak okuyun türkçesinden okuyun, anlamlarını okuyun, içlerinden neler çıkıyor biliyor musunuz hiç?

huulyacığım ben ne sureler ne ateler okudum bir bilsen cevşenim güvenli yerden alındı tanıdık içindede kesin cevşen var canım
ben geldiği zaman insanın bilinci yerinde oluyor bilmiyorum benim bilincim yerinde oluyordu geldiği zaman başlıyordum ayetelkürsi ye salavat getiriyordum felak nas hepsini okuyordum geçmiyordu hatta uyanıyordum tekrar geliyordu yazarken bile ürperiyorum cevşen bana iyi geldi pskolojik olacağınıda sanmıyorum yastığımın altında ayetlerle yattım gene geldi
neyse benim aklıma takıldı bu karabasan yalnız kadınlaramı geliyor yoksa erkeklerede geliyormu hiç duydunuzmu

uyku felci bunun adı.
dua etmek manev olarak rahatlatıyor tabi ama korkmak yerine sakin olup geçmesin beklemek daha doğru

bana birkaç yıldır olmuyordu geçenlerde yine yaşadımm!!:1shok:
ben olanca gücümle bağırmaya çalışıyorum ama sesim çıkmıyorr!!
o kadar zorluyorumm kii çığlık çığlığa uyandığım çok oldu!delikafadulden
hatta bir keresinde eşim çığlığımdan o kadar çok korktu kii eliyle ağzımı kapatmak zorunda kaldı!!!
komşularr birşey var sanacakk diyee!:roflol::roflol:
üstelik eşimin uykusu ağırdırr!!
nedeninii strese bağlıyorum bende!CADIARZU

bende sizler gibi olaylar yasiyorum.
evlenmeden öncede oluyodu ,artik korkumdan annemi cagirip onla yatiyodum :KK43:(
evlendikden sonra gine oluyodu
genelliklede esim ise erken gitigi saatlerde oluyodu
esim gidiyodu bende uykuya dalicam aklima geliyodu birden
ayy ya gelirse diye nese uykuya yenik düsp uyuyodum ee sonuc yine ayni geliyodu ama ben dua okudugumu hisediyodum ve o zamn rahatlama geliyodu bana uyaniyordum ter icinde kalmisim ya tekrar uyuyosam genelikle yine geliyodu yada cok kokrduysam tvyi aciyodum hava karanliksa heryerin isigini aciyodum
offf cok tirsiyorum hala ya keske olmasa su sey aklimi basimdan aliyo
mesela esimede oluyo bazen uyuyoruz birdeb sicriyo askim cagirdim seni duymadinmi diyo bende yoo diyorum ne olduki dedigimde karabasan geldi diyo off o zamn tabi ben korkudan yorganin taa icine kadar giriyorum
ama cok sükür uzunca bi süredir gelmiyo ins dahada gelmez

huulyacığım ben ne sureler ne ateler okudum bir bilsen cevşenim güvenli yerden alındı tanıdık içindede kesin cevşen var canım
ben geldiği zaman insanın bilinci yerinde oluyor bilmiyorum benim bilincim yerinde oluyordu geldiği zaman başlıyordum ayetelkürsi ye salavat getiriyordum felak nas hepsini okuyordum geçmiyordu hatta uyanıyordum tekrar geliyordu yazarken bile ürperiyorum cevşen bana iyi geldi pskolojik olacağınıda sanmıyorum yastığımın altında ayetlerle yattım gene geldi
neyse benim aklıma takıldı bu karabasan yalnız kadınlaramı geliyor yoksa erkeklerede geliyormu hiç duydunuzmu

benim eşime de olurmuş eskiden, sadece bayanlara gelmiyor sanırım, ama bizim daha çok panik yapıp korktuğumuz kesin kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile
kızla banada oluyodu bu hemde çok benim arkadaşımın annemsi bişey söyledi onu okuyorum olunca geçiyo alakasız şeyler biliyorum komik gibi ama oluyo::

ali baştır
kur an yoldaştır
kara kuru biri gelmiş
ağzı bağlı dili taştır

dediğim gibi komik ama bence işe yarıyo

Babannemin de bana küçükken öğrettiği bişey var aynı bunun gibi o da çok saçma ama hala söylerim içimden. Hatta çocuğum olursa ona da öğreticem.

Uykular gelsin, korkular gitsin, Dağlara taşlara, Kuru ağaçlara

kaydirigubbakcemile

Babannemin de bana küçükken öğrettiği bişey var aynı bunun gibi o da çok saçma ama hala söylerim içimden. Hatta çocuğum olursa ona da öğreticem.

Uykular gelsin, korkular gitsin, Dağlara taşlara, Kuru ağaçlara
eskilerin öğrettiği herşey bir başka güzell ve de sıcakk ya!
bunları ben de kızıma öğreteyim!!gamyoncuiremsu

herkesin görme nedenleri farklı farklı.bende mesala gündüzleri uyuduğum zamanlarda,geceleri uyurken görüyorum.o yüzden anlayacağız gündüz uykusu haram bana:)

Ben de bu tip rüyaları sabahları hiç görmem geceleri neden se saat 3 e denk gelir kabuslarım da karabasanlarım da :)) Sonra sabaha kadar uyuyamıyorum.. Benim de buaralar bu karabasan (uyku felci) yle başım dertte ama uykuyla uyanıklık arasın da değil tamamen uyurken oluyor rüyam da biri geliyor göbeğime öyle sıkı bastırıyor ki acısını uyandığım da bile hissediyorum. rüyam da bağırmaya çalışsam da gücüm yetmiyor sanki göbeğime bastırıldığın da bütün gücümü alıp götürüyor kolumu dahi kımıldatamıyorum bu rüyayı görmekten dahi korkmaya başladım artık ama ayetel kürsi gerçekten işe yarıyor. Ayetel kürsi yi bende bilmezdim yatağımın kenarına ayzdım önce hergün telefon ışığın da geceleri noktaya kadar olan yerini ezberlerdim bir sonra ki gün diğer noktaya kadar derken hepsini ezberledim çok şükür şimdi aynı yöntemi yasin için yapıyorum..

Uykuyla uyanıklık arasında ki karabasanı yani uyku felcini de hayatım da bir kere yaşadım gece yine saat 3 uyandım ama kımıldıyamıyorum üzerim de bir sersemlik var ışık kapalı ayak ucumdan beyaz beyaz birşeyler geçtiğini görüyorum bağırcam bağıramıyorum bir hece çıkıyor gerisi gelmiyordu kendi sesimi bile duyuyordum sonra nasılsa kendime gelip koşarak ışığı yaktım..ışin yoksa sabaha kadar uyuma neden 3 e denk gelirki bu rüyalar poff :)))

evet yemek yedıgınızde oluyor banada 1-2 defa oldu dua ıle gecıyor ama gercekten ınanılmaz bır durum ve urkutucu

Ben çok sık yaşıyorum bu olayı sebebini bir türlü bulabilmiş değilim ...Tek çarem dua okumak başka yapcak birşey yok...

Bir de benim o anda kulaklarımda acayip bir uğuldama oluyor. Sanki kafamı bir o yana bir bu yana sallıyorlarmış gibi. Kulaklarımda da çok gürültü oluyor.

ben gençkızlığımdan beri çok sık yaşardım bunu hafta da en az 4-5 kez... artık öyle bir hale gelmiştim ki rüyamda bile dua okumaya başlıyordum gördüğüm şey gitsin ve uyanayım diye... eşim farkederse hemen kaldırıyordu beni.... dua çok önemli... bir arkadaşıma bunu sordum oda dini konularda hocalık yapan bir arkadaşına sordu... özellikle yatak odanızı ve evin diğer bölümlerini sirkeli su ile silin. belki bazılarınız duymuştur sirke nazar vb. durumlar için faydalıdır... birde eşim üzerime 41 fatiha okumuştu... bunları yaptıktan sonra yinede devam etti aslında ama inancımı kırmadım... fakat kızım doğduktan sonra (kimilerimiz inanır kimilerimiz inanmaz tartışma yaratsın istemiyorum ama) albezi diye lohusalara bir bez verirler doğumdan sonra daha çok korkmaya başlayınca o bezi üzerimde taşımaya başladım birdaha hiç o tip rüya görmedimde korkmadımda.... 2buçuk senedir hiç olmuyor allaha şükür. inşallah sizlerde kurtulursunuz yaşayan bilir çünkü...

Son düzenleme:
Bir de benim o anda kulaklarımda acayip bir uğuldama oluyor. Sanki kafamı bir o yana bir bu yana sallıyorlarmış gibi. Kulaklarımda da çok gürültü oluyor.

aynı uğultu bende de oluyor sanki sağır olacakmış gibi hissediyorum kendimi. sanki biri beni tutup silkeliyormuş gibi hissediyorum. birkaç kere böyle olduktan sonra sabah uyandığımda o tutulan yerlerde kızarıklık morluk vardı. sirkeli suyu ben de duydum. sirkeli bezle silinmek dışında banya yaptığınızda son suyunuzu biraz sirkeyle karıştırıp başınızdan aşağı dökecekmişsiniz.

bana da çok sık olur, çok can sıkıcı bır durum. belkı tıpta bir anlamı vardır, belkı bu bır hastalıktır bilemem ama tecrubelerıme dayanarak söyluyorum, besmele çekınce hemen bıtıyor. hemen durumu anlayıp zorlansam da besmele çekıyorum anında kesılıyor, uzmanlara komık gelebılır bu yazdıklarımız ama yaşayan benim.

yatarken 21 kere eüzü besmele çekilirse yanına kötü olan hiç bir varlık yaklaşmazmış allahın izniyle..böle biliyorum.yada biliyorsanız ayetel kürsi okuyun

bana da çok olur, kıpırdayamam ses çıkartamam,
çok korkardım önceleri, sonra biri şöyle anlattı bana, bedenin uykusuyla, beynin uykusu farklı oluyormuş, bazen beden uykudayken beyin uyanıyormuş, yada beden beyinden önce uykuya geçebiliyormuş, işte öyle olduğu zaman beyin bedene söz geçiremiyormuş, yani hareket edemememizin sebebi buymuş, düşündüm zaten ne zaman akşam saatlerinde uyuyup uyanıp gece tekrar uyuduysam böyle olurum, öyle zamanlarda mutlaka kalkarım elimiz yüzümü ayaklarımı yıkar su içer yatarım bi daha olmuyor bana o zaman

çok ilginç gerçektende :1shok:

ben bi senedir bu karabasanla ugrasiyorum....ne pis birseymis...ne zaman streste olsam yada yeme veya uyku düzenim bozulsa, hemen o gece görürüm...gelmeden önce huzursuz olurum genelde...
ilk gördügümde cok ürkütücüydü. rüyamda kardesimi grdüm bana sinirli sinirli bakiyordu..birden uyandim ve hic kimildayamadigimi anladim. sonra biden sirtima sanki biri oturdu..o kadar acidi ki anlatamam. o aci da günler boyu sürdü...
ikinci deneyimimde söyle oldu: uyandim, kimildayamadigimi farkettim...kapimin altindan isik gelyiordu..allah allah bunlar hala uyumadimi dedim kardeslerimi zannettim...sesleri gelyiordu cünki, kahkahalar falan....birden bire biri kafama kulagima basti..öyle sesli bi ugultu idi ki..sanki ucagin motorunun dibindeyim. tüm gün boyunca kulagim acidi sersem gibiydim....ve sonra kalkabildigimde baktim ki odalar bombos. zaten odanin duvari tamirde oldugu icin bi haftadir ora zaten bostu, sonra aklima geldi...ve kimse girmyiordu zaten cünki esyalari tamir nedeniyle ordan cikartmistikk.....
tatilde iken 4 kez arka arkaya basti beni....ve her basitiginda ise bi kizkardesimi bi annemi, bi kizkardesimi bi annemi gördüm yanimda....hepsi de halüsinasyon aslinda cünkii onlar yanimda degillerdi
bugün de yine uyandim...iki kisinin sohbet sesleri gelyiordu kualgima...tanimiyorum sesleri. resmen kulagimin dibinde catir catir tartisma war. besmele cektim kayboldu sesler. 2 saat uyudum. uyaninca heryerimin kilitli oldugunu farkettim. yanimda kocaman bembeyaz bir göktasi gördüm yatagimda...o kadr parlakti ki isik saciyordu....sonra yine kafama kulagima ve bogaz sirtima basti....hala agriyor...
ev doktoruma gitmistim o da yönendirmisti ama gecer vs dedim..bidhaa olursa gidecem mutlaka diye düsündüm...piskologa gidecegim artik biktim delirdim galiba...geceleri sabahlari bu, gündüzleri de ayak anahatar ve aslinda olmayan anahtar sesleri.....

Son düzenleme:
balea çook geçmiş olsun.
peki bunun için bir doktora gitmeyi düşündün mü hiç ??
madem bukadar rahatsız ediyor,bir uzmandan yardım al.

X