Miyomlu Hatunlar Kulübü

Çoook geçmiş olsun arkadaşım :) İnşallah bebek haberini de buradan paylaşmak bizlere nasip olur!Allah herdaim iyilerle karşılaştırsın.Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlarımın sosyal sorumluluk anlayışıyla hassasiyetli olmalarını rica ediyorum.Ben o kadar çok Dr.a gittim ki inanın aslında burada olumsuz olanlarıda isim soyisimle paylaşmayı gerçekten çook isterdim!Okul mesleğin eğitimini verir ama siz yaptığınız işe kişiliğinizle artı değer katarsınız,bunu gördüm,yaşadım!Bu süreçte şoke eden türde Doktorlarda tanıdım malesef!!Onlarıda Allaha havale ediyorum!

çok teşekkür ederim canım inşallah nasip olur hamiş haberi vermek
kesinlikle çok haklısın canım herkesin çok daha duyarlı olması gerekmekte bu konularda
ah ah okadar çok isim varki söyliyebileceğim ama olmuyo işte .şu 10 yıllık süreçte hayallerimle oynayan okadar çok doktor olduki .
neyse dediğin gibi hepsini ALLAHIMA HAVALE ETTİM .
dilerim birgün bütün bu sıkıntılar biter ..herşey gönlümüzce olur

arkadaşlar bişey sormak istiyorum.miyom ameliyatı olanlara gelecek bu sorum. ameliyat sonrası yapışıklık oldu mu sizde? kontrollere gittiğinizde böyle bişey gözlendi mi? ve adetleriniz düzgün mü?

miyom ameliyatı olan ve olacak arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum.ben 4 kasımda rahim içindeki sürekli ara kanama yapan miyomumu aldırdım.10 gün sonra kanamalarım kesildi fakat adetime yine 13 gün kala ara kanmalar yani kahverengi akıntılarım başladı şimdi ise adet oldum.ve adetim küçük küçük pıhtılı geliyor.ameliyatı olan arkadaşlarım sizinde ameliyat olduktan sonra yine adet döneminize kadar kahverengi akıntılarınız geldi mi?ameliyattan sonraki ilk adetiniz nasıldı ?pıhtılı yani küçük kanlı et parçacıkları gibi mi geldi adetiniz?çok korkuyorum alınamadı mı diye?doktorum adetten temizlendikten sonra gel dediği için kontrole gidemedim.acil deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim...

miyom ameliyatı olan ve olacak arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum.ben 4 kasımda rahim içindeki sürekli ara kanama yapan miyomumu aldırdım.10 gün sonra kanamalarım kesildi fakat adetime yine 13 gün kala ara kanmalar yani kahverengi akıntılarım başladı şimdi ise adet oldum.ve adetim küçük küçük pıhtılı geliyor.ameliyatı olan arkadaşlarım sizinde ameliyat olduktan sonra yine adet döneminize kadar kahverengi akıntılarınız geldi mi?ameliyattan sonraki ilk adetiniz nasıldı ?pıhtılı yani küçük kanlı et parçacıkları gibi mi geldi adetiniz?çok korkuyorum alınamadı mı diye?doktorum adetten temizlendikten sonra gel dediği için kontrole gidemedim.acil deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim...
Bendeki miyomlar rahim içinde değildi,o nedenle bilemiyorum ama tabiiki ameliyattan sonra adet kanaması şeklinde 1 hafta 10 güne yakın kanamam oldu.Yapışıklık riskine gelincede batın ameliyatlarının hepsinde bu risk varmış.Mesela sezeryanla doğumdada bu riskin olduğu yazılıydı nette.Yani arkadaşlar Allahın takdiri artık,hiçbirşeyi öngörme yetisi yok ki insanoğlunda :) Allah çocuk vermeyecekse herşey yolunda da olsa vermeyebilir.Allahım isteyen herkese hayırlısıyla anne olmayı nasip etsin İnşallah!!

herşeyin takdiri Allahtan benimde myomla ilgili sorunlarım var , doktorum banada myom ameliyatı olmam gerektiğini söyledi ameliyat olan arkadaşlar hamile kaldınızmı 6 ay sonrasında ne kadar sürede iyileşiliyo 1 hafta izinli olmak yetiyomu ben çalıştığım için hemen düzelirmiyimki diye telaşlanıyorum olan arkadaşlar bilgi verebilirmi acaba hepinize acil şifalar diliyorum...:KK54::KK39:

Miyom ameliyatı veya sezeryanla doğum yapan arkadaşlara bir sorum var.Kızlar ameliyat sonrası cinsel ilişkinizde kanamanız oldu mu?Anlamadığım bugün adetimin son günüydü ve tüm gün boyunca lekelenmem olmadı(zaten son günü çok az olurdu normalde)Cinsel birleşme sonrasıda kanamam oldu.Yani hemen sonrası bile değil aslında.Duş aldım,arkasından baktım ped kirlenmiş.Tabii miyomektomi ameliyatı olduğum içinde çook korktum.Şimdide karnım ağrıyor.Stresten mi nedir bilmiyorum artık.Halbuki ameliyattan sonraki ilk ilişki değil bu.İkinci. Diğerlerinde kanamam olmamıştı.Amaan ne zor bayan olmak yaa!!

ben olduktan sonra 3. adetimi gördüm.3.adetimi görene kadar hep ara ara kahvelikler oldu.bakalım 3. adetimde bitti bitecek bu ay umarım ara ara kanamlar olmasss...:KK43:(

Bu siteye uzun zamandır üyeyim ama sanırım ilk defa mesaj yazıyorum. Başıma gelenleri bilirseniz belki birinize faydam dokunur diye ilk mesajımı atıyorum.

23 Kasım 2011'de kontrole gittiğimde rahimimin arka duvarında 6 cm civarında bir miyom tespit edildi. Henüz evli olmadığım ve dolayısıyla çocuk sahibi olmadığım için hem 30 yaşıma girme krizi hem de bu miyom yüzünden psikolojim alt üst oldu.

Miyomu tespit eden Özel Huzur Hastanesi'ndeki bayan doktor, "alınması şart, kapalı olmaz sezaryenle yani karnını keserek almalıyız çünkü çok büyük" dedi.
Tabii tek doktorla olur mu? Başka doktorlara gitmem gerektiğini düşündüm.
Sonra JFK hastanesine gittim. Oradaki doktor da "ameliyat olman şart, kapalı olmaz çünkü büyümüş, kesilmen lazım" dedi.

Artık ameliyat olmam gerektiğini, ilaçla tedavisinin olmadığını anlamıştım. Madem ameliyat şart o zaman işinin ehli bir cerrah bulmalıyım diye düşünerek bir arkadaşımın tavsiyesiyle Mecidiyeköy'de bu konuda uzman olduğu söylenen bir doktorun özel polikliniğe gittim. O da "ameliyat şart, kapalı kesinlikle olmaz, kesilmen lazım" dedi.

3 doktor ağız birliği yapmışçasına açık ameliyat olman lazım deyince madem dedim ameliyat olacağım, SGK'dan yararlanıp Cerrahpaşa'da olayım dedim. Cerrahpaşa'da bir profesöre muayene oldum, o da "miyom var, kapalı olmaz, kesilmen lazım" dedi... Kaçınılmaz son olduğunu anladım. 16 Ocak tarihine gün aldım, her şey hazırdı, ameliyat öncesi kan testleri, EKG vs. hepsi hazırdı. Çaresiz, kurbanlık koyun gibi kesilmeyi bekliyordum...Tek derdim açık ameliyat sonrası 2 gün hastanede, daha sonra günlerce evde yatacak olmamdı. Ameliyat sonrası oluşabilecek risklerle ilgili hiçbir bilgim yoktu çünkü kimse bana asıl önemli olan bu risklerden bahsetmedi. Gittiğim doktorlardan bir tanesi "en kötüsü tüp bebek yaparsın" demişti ama bunun açık ameliyata bağlı olduğunu söylememişti.

Bu arada sürekli olarak internette miyom ile ilgili araştırmalar yapmaya devam ediyordum. Sonra öğrendim ki "açık ameliyatlarda operasyon sonrası yapışıklık riski %93 iken kapalı operasyonlarda bu risk %45 civarında". Tabii bir makalede okuduğum bu cümlede geçen "yapışıklık" kelimesinin ne olduğunu ilk önce anlamadım. Sonra öğrendim ki "yapışıklık", kısırlığa davetiyeymiş. Bunu öğrenince saatlerce ağladım, ne yapacağımı şaşırdım... Cerrahpaşa'daki hocaya sordum, böyle bir risk varmış dedim, yok sen merak etme, kafanı karıştırma vs. laflar etti.

Ve 13 Ocak'ta Allah benim acımı gördü ve resmen o ilahi gücünü gösterdi. Facebook'ta ameliyat olacağımı bir arkadaşımın yorumundan gören (ki o yorumu da insanlar görmesin, bilmesin diye silmiştim, kız o 5 dakikalık zaman zarfında görmüş) bir arkadaşım (bu arkadaşımda listemde var ama belki 3-4 senedir yüzyüze görüşmüyoruz) bana mesaj attı, hayrola ne ameliyatı olacaksın diye, ben de ona miyom ameliyatı olacağımı yazınca kocaman harflerle SAKIN KENDİNİ KESTİRME diye bana cevap yazdı ve sonrasında onda da miyom olduğunu, benim gibi 3-4 doktor gezdiğini, hepsinin açık ameliyat önerdiğini, ancak bir profesörün kapalı olarak miyomu hem de 13 Ocak'ta (tesadüfe bakın!) aldığını söyledi. Ben ilk başta önemsemedim, çünkü her duyan farklı farklı isimler öneriyordu, bazıları ameliyat olma boşver diyordu..

Kafam iyice karışmasın diye ilgilenmedim. Daha sonra arkadaşımın kendini kestirme mesajlarını işyerinde arkadaşlarıma okurken bir de baktım ki Haziran ayında bana seni rüyanda gördüm diye mesaj atmış, ben de ona aa hayır olsun, suya anlat demişim. Unuttuğum bu detay beni şok etti. Bu dedim herhalde bir işaret.

İçim rahatlasın diye hadi dedim Yücel Karaman'a da gideyim. Özel sağlık sigortam olmadığı için muayene ücreti fazla geldi ama gitmeliyim dedim ve işten çıkıp apar topar gittim...Zar zor beni araya sıkıştırdılar o gün 2 saat kapısında bekledim ve muayeneden sonra Yücel Hoca bana kendinden emin bir şekilde "sen daha kaç yaşındasın, çocuğun yok, nasıl kendini kestirebilirsin, ben bunu alırım sen rahat ol" dedi. Ben bir anda hüngür hüngür ağlamaya başladım, 16 Ocak'ta olacağım ameliyatımı iptal ettim. Borç harç para buldum ve 25 Ocak'ta laparoskopik myomektomi (kapalı miyom ameliyatı) oldum... Başarılı bir operasyon sonrası akşama taburcu oldum..4-5 gün evde dinlendim ve şu an gayet zinde bir şekilde işyerimden bunları yazıyorum..Her gün ameliyat videomu izleyip, 4 doktorun aksi görüşüne rağmen beni kesmeden ameliyat eden Yücel Hoca'nın hünerli elleri için dua ediyorum. Ve şunu anladım, doktorların kapalı ameliyat olmaz demelerinin nedeni bu konuda ya eğitim almamış olmaları (ki bu eğitim uzun ve zorlu bir süreçmiş) ya da tecrübelerinin olmaması nedeniyle kendilerine güvenmemeleri.

Arkadaşlar, eğer çocuk sahibi değilseniz lütfen en son çare olarak açık ameliyat düşünün. Bu kesinlikle bir reklam mesajı değildir. Ben şanslıydım. Bu mesaj ile benim durumumda olanlar varsa, bana Yücel hocayı tavsiye eden arkadaşıma dua ettiğim gibi belki siz de bana bir dua edersiniz..Hele özel sağlık sigortanız varsa zaten hiç düşünmeyin..

Bu siteye uzun zamandır üyeyim ama sanırım ilk defa mesaj yazıyorum. Başıma gelenleri bilirseniz belki birinize faydam dokunur diye ilk mesajımı atıyorum.

23 Kasım 2011'de kontrole gittiğimde rahimimin arka duvarında 6 cm civarında bir miyom tespit edildi. Henüz evli olmadığım ve dolayısıyla çocuk sahibi olmadığım için hem 30 yaşıma girme krizi hem de bu miyom yüzünden psikolojim alt üst oldu.

Miyomu tespit eden Özel Huzur Hastanesi'ndeki bayan doktor, "alınması şart, kapalı olmaz sezaryenle yani karnını keserek almalıyız çünkü çok büyük" dedi.
Sonra JFK hastanesine gittim. Oradaki doktor da "ameliyat olman şart, kapalı olmaz çünkü büyümüş, kesilmen lazım" dedi.

Artık ameliyat olmam gerektiğini, ilaçla tedavisinin olmadığını anlamıştım. Madem ameliyat şart o zaman işinin ehli bir cerrah bulmalıyım diye düşünerek bir arkadaşımın tavsiyesiyle Mecidiyeköy'de bu konuda uzman olduğu söylenen bir doktorun özel polikliniğe gittim. O da "ameliyat şart, kapalı kesinlikle olmaz, kesilmen lazım" dedi.

3 doktor ağız birliği yapmışçasına açık ameliyat olman lazım deyince madem dedim ameliyat olacağım, SGK'dan yararlanıp Cerrahpaşa'da olayım dedim. Cerrahpaşa'da bir profesöre muayene oldum, o da "miyom var, kapalı olmaz, kesilmen lazım" dedi... Kaçınılmaz son olduğunu anladım. 16 Ocak tarihine gün aldım, her şey hazırdı, ameliyat öncesi kan testleri, EKG vs. hepsi hazırdı. Çaresiz, kurbanlık koyun gibi kesilmeyi bekliyordum...Tek derdim açık ameliyat sonrası 2 gün hastanede, daha sonra günlerce evde yatacak olmamdı. Ameliyat sonrası oluşabilecek risklerle ilgili hiçbir bilgim yoktu çünkü kimse bana asıl önemli olan bu risklerden bahsetmedi. Gittiğim doktorlardan bir tanesi "en kötüsü tüp bebek yaparsın" demişti ama bunun açık ameliyata bağlı olduğunu söylememişti.

Bu arada sürekli olarak internette miyom ile ilgili araştırmalar yapmaya devam ediyordum. Sonra öğrendim ki "açık ameliyatlarda operasyon sonrası yapışıklık riski %93 iken kapalı operasyonlarda bu risk %45 civarında". Tabii bir makalede okuduğum bu cümlede geçen "yapışıklık" kelimesinin ne olduğunu ilk önce anlamadım. Sonra öğrendim ki "yapışıklık", kısırlığa davetiyeymiş. Bunu öğrenince saatlerce ağladım, ne yapacağımı şaşırdım... Cerrahpaşa'daki hocaya sordum, böyle bir risk varmış dedim, yok sen merak etme, kafanı karıştırma vs. laflar etti.

Ve 13 Ocak'ta Allah benim acımı gördü ve resmen o ilahi gücünü gösterdi. Facebook'ta ameliyat olacağımı bir arkadaşımın yorumundan gören (ki o yorumu da insanlar görmesin, bilmesin diye silmiştim, kız o 5 dakikalık zaman zarfında görmüş) bir arkadaşım (bu arkadaşımda listemde var ama belki 3-4 senedir yüzyüze görüşmüyoruz) bana mesaj attı, hayrola ne ameliyatı olacaksın diye, ben de ona miyom ameliyatı olacağımı yazınca kocaman harflerle SAKIN KENDİNİ KESTİRME diye bana cevap yazdı ve sonrasında onda da miyom olduğunu, benim gibi 3-4 doktor gezdiğini, hepsinin açık ameliyat önerdiğini, ancak bir profesörün kapalı olarak miyomu hem de 13 Ocak'ta (tesadüfe bakın!) aldığını söyledi. Ben ilk başta önemsemedim, çünkü her duyan farklı farklı isimler öneriyordu, bazıları ameliyat olma boşver diyordu..

Kafam iyice karışmasın diye ilgilenmedim. Daha sonra arkadaşımın kendini kestirme mesajlarını işyerinde arkadaşlarıma okurken bir de baktım ki Haziran ayında bana seni rüyanda gördüm diye mesaj atmış, ben de ona aa hayır olsun, suya anlat demişim. Unuttuğum bu detay beni şok etti. Bu dedim herhalde bir işaret.

İçim rahatlasın diye hadi dedim Yücel Karaman'a da gideyim. Özel sağlık sigortam olmadığı için muayene ücreti fazla geldi ama gitmeliyim dedim ve işten çıkıp apar topar gittim...Zar zor beni araya sıkıştırdılar o gün 2 saat kapısında bekledim ve muayeneden sonra Yücel Hoca bana kendinden emin bir şekilde "sen daha kaç yaşındasın, çocuğun yok, nasıl kendini kestirebilirsin, ben bunu alırım sen rahat ol" dedi. Ben bir anda hüngür hüngür ağlamaya başladım, 16 Ocak'ta olacağım ameliyatımı iptal ettim. Borç harç para buldum ve 25 Ocak'ta laparoskopik myomektomi (kapalı miyom ameliyatı) oldum... Başarılı bir operasyon sonrası akşama taburcu oldum..4-5 gün evde dinlendim ve şu an gayet zinde bir şekilde işyerimden bunları yazıyorum..Her gün ameliyat videomu izleyip, 4 doktorun aksi görüşüne rağmen beni kesmeden ameliyat eden Yücel Hoca'nın hünerli elleri için dua ediyorum. Ve şunu anladım, doktorların kapalı ameliyat olmaz demelerinin nedeni bu konuda ya eğitim almamış olmaları (ki bu eğitim uzun ve zorlu bir süreçmiş) ya da tecrübelerinin olmaması nedeniyle kendilerine güvenmemeleri.

Arkadaşlar, eğer çocuk sahibi değilseniz lütfen en son çare olarak açık ameliyat düşünün. Bu kesinlikle bir reklam mesajı değildir. Ben şanslıydım. Bu mesaj ile benim durumumda olanlar varsa, bana Yücel hocayı tavsiye eden arkadaşıma dua ettiğim gibi belki siz de bana bir dua edersiniz..Hele özel sağlık sigortanız varsa zaten hiç düşünmeyin..

cok cok gemis olsun

suanda kafam karismadi degil hani banada hepsi acik dedi simdi supheye dustujm yuceli bende arastirdim ama dedigin gibi pahali oldugu icin gitmedim ve artik gercekten doktorlara gozukmekten sIKILMISTIM acik olsun bari demistim ama hala ameliyat olmaya cesaretim olmadi

6 santim için açık ameliyat gerçekten tuhafmış.ama mesela benmki 10 cm*15 cm idi ve açık yaptırmak durumunda kaldım. yani insanları zorla kapalıya da yönlendirmeyin,onun da riskleri var.çok büyük myomlarda doktorların myomun etrafını görmesi lazım yoksa allah korusun bi damarı kesse ölüm bile olabilir. ayrıca açık olanın çocuğu olmayacak diye bişey de yok, allahın işi belli olmaz :))

6 santim için açık ameliyat gerçekten tuhafmış.ama mesela benmki 10 cm*15 cm idi ve açık yaptırmak durumunda kaldım. yani insanları zorla kapalıya da yönlendirmeyin,onun da riskleri var.çok büyük myomlarda doktorların myomun etrafını görmesi lazım yoksa allah korusun bi damarı kesse ölüm bile olabilir. ayrıca açık olanın çocuğu olmayacak diye bişey de yok, allahın işi belli olmaz :))
Yücel hocanın 15cme kadar olan miyomlarda laparoskopik operasyonları var. Ölçüsünden çok bulunduğu yer önemli bu operasyon için. Ve evet insanlar kapalıya yönlenmeli, gelişmiş dünya ülkelerinde önüne geleni kesmiyor doktorlar artık Bizim doktorlarımız da bir zahmet kaldırsınlar bir taraflarını gidip eğitimini alsınlar, önüne geleni yok kesmem lazım demesinler kendi cehaletleri yüzünden.

kızlar ben bu ameliyatı 5mayıs 2011 tarihinde oldum.. yalnız benimki laparoskopi ile alındı.. konunun ilk sayfasında da yazmıştım.. 10cm büyüklüğündeydi rahim duvarından içeri doğru büyümüş benimkisi.. dr bu şekilde hamile kalamazsın demişti, zaten aşırı derecede kanamalarım arttığı için bi hafta içinde ameliyata aldılar beni.. ben ege ünv. hastanesinde oldum ameliyatı. ege ünv hastanesi kadın hastalıkları konusunda oldukca tecrübeli dr.lara sahip. 2hafta önce de kontrole gittim, rahim tertemiz dedi dr. ve 1yıl boyunca çocuk yapmamamam gerektiğini söyledi, çünkü rahimdeki dikişlerin iyleşmesi uzun sürüyormuş. Eğer dr, dalında iyiyse ve buna benzer ameliyatları çok yaptıysa 10cmlik miyomları da kapalı ameliyatla alabiliyor. ve şunu söyleyim kızlar, ben çok çok korkuyordum ameliyattan, ayaklarım titreyerek girdim :) ve gözlerimi bi açtım her şey bitmiş :KK70: laparoskopide çok çok çabuk iyileşiliyor, bn bir hafta sonra eski yaşantıma dönmüştüm.. hiç korkmanıza gerek yok kzlar, ben hastanede 2gün içinde o kdr çok bayan gördüm ki miyomdan ameliyat olacak olan.. bi çok kadın bu durumdan muzdarip yani, ve doktrlar da bi o kdr alışmış durumda miyom ameliyatlarına =)

pamuksekerii,lütfen drunun adını yazar mısın ,ben de laparoskopiyle olmak istiyorum

Arkadaşlar benimde tam 5,5 cm myomum vardı il doktora gidişimde , elimde ultrason görüntüsü bile var adetten sonra sabah akşam sogan suyu kürünü yaptım 2 ay boyunca , tekrar kontrole gittigimde myomdan eser yoktu doktorum şok oldu gözlerine inanamadı ben deneyin derim :KK34:

soğan suyu kürünü nasıl uyguladın cnm tarif edebilirmisin rica etsem.

Öncelikle Annene Geçmiş olsun.Arkadaşlarımın söylediklerine göre Adetimizin olmasına 1 hafta kala soğan kürünü uygulamayı bırakıyoruz çünkü kanamayı arttırıyor diyorlardı.Benim rahmim de 3 cm. kist vardı, ben ameliyat oldum.kist alınmadan önce geçmeyen kasık ağrısı sonra bele yayılan ağrılar daha sonra da düzensiz kanamalarım olmuştu.

Merhaba arkadaslar,
Benimde 3 cm büyüklüğünde,rahim dış duvarında bi miyomum var ve cok agri yopıyor,üstelik 3 ay önce kadar kürtaj oldum.
şimdi miyomu aldirmak için doktor arayışındayım,lütfen doktorlarınızın ismini yazarmisiniz?çok önemli bi konu.
Teşekkürler, herkese geçmiş olsun!

kızlar bendede 6.5 cm miyom var.2çcocugum var yaşım 27..kendi drum vardı o farkeetti zaten miyomu.4 cmm likten beri takip ediyordu benim ameliyattan korktugumuda biliyrodu..ocak ayından beri takipteyiyim sübserüzz miyom benimkide..kesin ameliyat dedi..bende cerrahpaşada bi prof.dr buldum haluk ışıloglu diye oda aynı seyi söyledi bana..ama ben hala kararszım..ne yapacagımı bilmiyorum..bide doç dr gazi yıldırımı duymuştum yeditepe üniv.bide ona gözükmek isitorum ondan sonra kararımı vermem gerekiyor artık..burdan yasadıklarımı paylaşırım siziznle..ameliyatlarınızı proflarmı yaptı yada kendi drlarınızmı biraz paylaşırmısınız

Uzunca bir aradan sonra mrb,forumda yapılan yorumlara şöyle bir baktım ve bir hususu belirtmekte fayda gördüm.Arkadaşlar miyomun boyutu dışında önemli bir hususta yeri,türü.Elbette bunuda en sağlıklı profesyonel bir hekim değerlendirebilir.Ameliyat açık mı,kapalı mı buna karar vermek tercihi gibi birşey mümkün değil aslında.Sonuçta riskse,hepsinde risk var.Yaşamak başlı başına bir risk değil mi zaten.Diğer olaysa çocuk olur mu olmaz mı tamamen kısmet işi.Yani burada kaderci olmak gerekiyor aslında.Ameliyat korkusuna gelincede bilinmezliğin yarattığı bir korku olduğunu anlıyorsunuz ameliyattan sonra.Yani düşünün insanlar çatır çatır estetik ameliyat oluyor.O kadar ürkütücü olsa olurlar mı?Albüm bölümünde burun operasyonları ve revizyonlarına baktım da epeyce yaygın :)Kaldı ki en zor operasyonlardan denir çünkü yüzde yapılan işlem ve kemiğe uygulanan işlem.Özetle ben miyom ameliyatı öncesi çook korktum inanın,uzunca süre bekledim,araştırdım.Birkaç iletişim özürlü bayan dr yüzünden kabuslar gördüm kiii onlarıda Allaha havale ediyorum!! Faydası olacağına inanarak bu formu açmak ve bir nebze olsun katkı sağlamak istedim.Öncelikle;
Allaha ve onun sizin için yazdığı kaderi yaşayacağınıza inanın(Hayatta çabamızla değişteremeyeceğimiz pek çok şey var.Hepimiz düşününce hayatımızdan çook örnek buluruz)
Hekiminizi iyi araştırın,ona inanın,
Korkmanın korkuyu büyütüp psikolojiyi bozmaktan başka bir işe yaramadığına inanın
Allah hiçkimseye,hiçbirimize çaresiz dert hatta dert vermesin.Sevgiyle ve Sağlıkla kalın..

selam.Herkese geçmiş olsun kader arkadaşlarım. Siz de olmasanız kimlerle dertleşecektik. ben de 6 gün önce laparoskopi ile miyomumu aldırdım. Dr.lar hep 5 cm ye yakın diyorlardı ama 7-8 cm olduğu ameliyatta ortaya çıktı. Dr. um çok iyiydi. M.Ali Vardar Acıbademde. Özel olduğu için 7500 TL. saydık . Ama iyi ki orada oldum. 1,5 saatte çıkar dediler söylediğim nedenden dolayı tam 4,5 saat kaldım ameliyatta . Rahmime 8 dikiş atılmış. Belki başka bir dr. altından kalkamayabilirdi.
Dr 1 güm dedi ama kendi isteğimle 2 gün hastanede kaldım. nefes alıyorsa insan her şey geçiyor merak etmeyin. Önemli olan ameliyatın sağlıklı geçmesi.

Beni düşündüren şimdi ameliyat sonrası yapışıklık olurda hamile kalamazsam... imdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaattt!!!!

laparoskopi ile ameliyatta olsa çok korkuyordum. Ama korkulacak kadar değilmiş. Belki eskiden olsa epey acı çekerdim. Hiç ağrılarım olmadı desem yeridir.

Verdikleri gazın ağrısını da hissetmedim. Çünkü ağrı kesici veriyorlardı. Ertesi günde zaten onun ağrısı kalmıyor. Ben kalkarken

otururken ağrı olacağını zannediyordum. Sadece canım çok kıymetli olduğu için kısıtlı hareket ediyordum. Ameliyattan sonra gayet rahat yürüyüşlerimi yptım.

2. 3. gün yemeğimi bile yaptım. Şimdi 10 gün geçti anneme bile gezmeye gittim.

korkmayın ameliyata girerken "Hasbünallahi ve ni' mel vekil" (Allah'ım sen güzel vekilsin, her işimi sana havale ediyorum) duasını okudum bol bol...

4 yıl kadar önce bende de myom yoktu, hormon bozukluğu nedenıyle arada kontrole gıdıyordum. bu yıl myom cıktı, 4 cm kadar. Doktor bana myomun hemen her kadında oldugunu söyledı, ilaç vs hiçbir şey vermedı, 6 ay sonra kontrole gıtmemi ıstedı. devlet hastanesıydı. Ben de dogrudur dıyıp uzerınde durmadım, ama hemşire arkadasıma sorunca öyle şey mı olur, git bir doktora, özel muayene ol dedi. 27 yaşında ve bekarım bu arada.
Myom için Ankarada önerebılecegınız kadın doğum uzmanı, kadın doktor var mı acaba?

X