Halıdan çay lekesi nasıl çıkar

xixtxixr&buse

Sana ait bütünüm :)))
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
1.183
2
Arkadaşlar açık renk halıma şekerli çay döküldü bende o telaşla hemen LOC lu su yaparak sildim baktım leke çıkmadı Kosla halıyla denedim leke biraz azaldı birazdan da elektirik süpürgesi ile süpüreceğim ama çay öyle bir döküldü ki heryere sıçradı her yerde benek benek çay damlacıklarının izi duruyor ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

canım baştan aşağı o halıyı yıkamalısın benimde yeni evlendiğim zaman halımın üstüne çaydanlık devrilmişti sildim sildim olmuyor aldım bi güzel yıkadım bende önce arap sabunuyla sonra koslayla sürttüm sürttüm bi arındırdım her yer sapsarı su oldu kuruyunca bide baktımki eser yok çaydan eğer bu havada yıkayamam diyorsan halı yıkatmaya ver onlarda çok iyi çıkartıyor.

Benim de düz krem rengi halıma dökülmüştü o an koslayla sildim leke kalmadı.(Ben lekenin üzerine direk dökmüştüm)Beklediğin için çıkarmadı herhalde.Annem halıları arap sabubuyla silerdi,leke kalmazdı,bi de öyle dene istersen...

Son düzenleme:
Benim de düz krem rengi halıma dökülmüştü o an koslayla sildim leke kalmadı.(Ben lekenin üzerine direk dökmüştüm)Beklediğin için çıkarmadı herhalde.Annem halıları arap sabubuyla silerdi,leke kalmazdı,bi de öyle dene istersen...

Yaa ben koslayı beze döktüm ve bekledim acaba tekrar denesem çıkar mı ?

Arkadaşlar açık renk halıma şekerli çay döküldü bende o telaşla hemen LOC lu su yaparak sildim baktım leke çıkmadı Kosla halıyla denedim leke biraz azaldı birazdan da elektirik süpürgesi ile süpüreceğim ama çay öyle bir döküldü ki heryere sıçradı her yerde benek benek çay damlacıklarının izi duruyor ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

canım bende yeni keşfettim ariel professıonal kullan hiç öle bastırmanada gerek yok söküp alıo opuyorumnanaktan lekelerden korkmuyorum artık:eek:

herşeyi denedim çıkmıyor malsef bende aynı dertten muzdaribim güzelim ipek nepal halım mahvoldu

kizlar benim halimda biraz once yandi kizim sac kurutma makinesiyle yakti sizce ne yapmaliyim yanik lekesi icin.acil yardim ustelik halimda krem rengi.cok uzgunum yaaa....

Ben Ankara sodamatik adında bir ürün var onu kullanıyorum halıdaki lekeleri çıkarmak için çok işey yarıyor her lekeyi çıkarıyor.

arkadaşlar benim de ipek krem halıma çay döküldü kolonya döktüm limon la sildim. şimdi de elma sirkesi denedim leke bira açıldı gibi ılık su ile kompres yap dedi aldığım yersuyu üzerinden döküp havluyla fazlalığı aldırdım var mı başka önerisi olan ipek halıda kosla kullanan ?

kaynar su hazırla lekeli olan yere dök suyu,arkasından loc damlat azıcık tekrar sıcak su damlat temiz bir havluyla dağıt locu biraz bekle sonra güzelce sil halıyı tertemiz olucak çok denedim ben varsa halı makinasıylada çekebilirsen daha güzel olur.locu lekeli yere direk uygulayın..

kaynar su hazırla lekeli olan yere dök suyu,arkasından loc damlat azıcık tekrar sıcak su damlat temiz bir havluyla dağıt locu biraz bekle sonra güzelce sil halıyı tertemiz olucak çok denedim ben varsa halı makinasıylada çekebilirsen daha güzel olur.locu lekeli yere direk uygulayın..

teşekkürler loc amway ürünü mü sıkıntı şu halı ipeh leke temizleyiciler le denerseniz halı bozulur dedi satın aldığım adam ondan da korkuyorum ılık suyla yaptım hep işlemleri şimdi elma sirkesi yaptım beklio bakalım inşallah çıkar bugüne kadar hiç gelmemişti başıma ve açık renk halı kahroldum ya..

Eğer halın hakiki yün halıysa (ki benimki koyunlunun yün halısıydı ve kremdi) çay döküldüğü zaman neyle silersen sil ilk etapta çıkmış gibi gözüksede saatler sonra eski halini alıyor.

ne yazıkki 1 hafta önce aynı durum başıma geldi ve yıkamaya verdim.yıkama yapan yer hakiki yün halılarda bu tarz lekelerin çok zor çıkarıldığını söyledi.

Eğer halın hakiki yün halıysa (ki benimki koyunlunun yün halısıydı ve kremdi) çay döküldüğü zaman neyle silersen sil ilk etapta çıkmış gibi gözüksede saatler sonra eski halini alıyor.

ne yazıkki 1 hafta önce aynı durum başıma geldi ve yıkamaya verdim.yıkama yapan yer hakiki yün halılarda bu tarz lekelerin çok zor çıkarıldığını söyledi.

benimkisi all mode ipek halı ben de yıkamaya vericem galiba daha çok yeni elma sirkesi limon birde bol bol su döktüm üzerinden çıktı azaldı ama halının o kısmına su deydiği için değişti tabi mecbur yıkatıcam bana yıkamanın maliyetli olacağını söyledi siz ne kadara yıkkattınız acaba?

X