Çocuk Hastalıkları Gaz sorunu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ali_ye

RABBİME ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
1.794
11
41
arakadaslar tesadüfen gördüm yazdıklarınızı benim kızımda gazlıydı denemedigimiz yöntem kalmamıştı iyi bilirim 4ay cektik ensonunda muskat hintcevizi var bir tanıdık tavsiye etmişti hem uyku verıyor hem gazı için az bısey rendeleyip sutunuzle veya suyla karıştırıp verin bebişlerinize cok faydasını goreceksiniz Allah kolaylı versin:ecrin_bebek:

kizlar bebişlerinize gaz problemi için ne kullaniyorsunuz bize dr colinox damla verdi kullanan varmi? Ama yinede çekiyor sancisini hafifletiyor sadece kesin çozumu yokmu bunun?

bende aynısını kullanıyorum ve gayet iyi çözüm oldu ama ne kadar devam edecez bilmiyorum ben mamasına katıyorum sen nasıl veriyorsun?

sub simplex verdi doktorumuz ithal bir damla diğer ilaçlar kana karışıo bu gazla birlikte kana karışmadan vücuttan atılıor dedi her eczanede yok bize ii geldi hatta ilk verdiğimde melek gibi uyudu oğlum şimdi gazı azaldı vermiorum pek ama 3-4hafta kullandık iyi geldi bide sıcak su torbası koy karnına demişti onu yapmadım rezene çayı veriodum humananın o da ii geldi ama en iisi zaman büyüdükçe geçio herakşam 5-8 arası ağlıodu şimdi azaldı o susmak bilmeyen ağlamalar

hepinize kolay gelsin

ben kızıma metsil kullandım hiçbir faydasını görmedim çörek otu kaynatıp içyorum 1 çay kaşığı kimyonu suyla karıştırıp içyorum sıcak su torbası masaj herşeyi deniyorum ama kızım sanki gaz balonu gibi

ahhhhhhh ahhhhhhhhh dün gece sabahı sabah ettik.gece 10 dan sabah 10 buçuğa kadar ağladı.zombi gibiyim o uyurken ben de uyudum daha yeni yedim.metsil, zinko kullandım yok hiç banamısın demedi.sab simplex kullanıyoz ondan önceki gece hep uyumuştu.sanki 1 gece etki etti dün gece iflahımızı söktü.bağırdım ona sonra da bağırdığım için oturup hüngür hüngür ağladım.oooooooofffffffff ne zormuş anne olmak.......

merhabalar .dr bıze ZINKO damla verdı .ama ben sureklı vermıyorum sadece sancısı oldugunda verıyorum.deneyımlı anneler sureklı verıldımı bagımlılık yapıyor faydası olmuyor dedıler.sımdılık boyle devam edıyoruz

arkadaşlar NURSE HARVEY'S isminde bır surup tavsıye edıyorum.bunu bıze doktorumuz yazmıştı ama devlet odemıyor ilaç olmadığından.14,50 ye aldık eczaneden..
bu bır ılac değil tamamen bitkisel .iniglterede uretılıyor ve 22 yıldır tum dunyada 1 numaralı satış..
kımyon ve dereotu yağından oluşuyor. %1 oranında sodyum bi carbonat içeriyor.
özellıklerını yazıcam şimdi gerçekten mucize gıbı.kızım bıraz mızıklamaya baladımı verıyorum hemen.daha gaz sanncısı dıye birşey yasamıyoruz sukur..
yatıştırıcı,hazmettırıcı ve iştah acıcı,ağız kokusunu gıderıcı,anne kullandığında sutu arttıcı,soğuk algnlığından koruyucu,balgam sokturucu,hızlı deri iyileştiricisi,diş etı hastalıklarına(diş cıkarma ağrıları, pamukcuk).spazm sokturucu,sakınleştıcı...
kolık ağlamalarınıda sonlandırıyormuş...
tadıda guzel olduğu için vermekte zorlanmıyorum.
gunde 1-6 aylar arasında 6 kez verebılıyrosunuz. 5 ml(1 kapak) 6. aydan sonra 2 kapak...
gun içinde verılme sıklığıda sıze kalmış..6 ölçeği gecmeyın yeter.
buyukçe bır sısesı var 1 ay kadar gıder.. zaten 1 ay ıcınde tuketılmesı gerekıyor..
alıp bir deneyın bakalımm

bende aynısını kullanıyorum ve gayet iyi çözüm oldu ama ne kadar devam edecez bilmiyorum ben mamasına katıyorum sen nasıl veriyorsun?

canım bende mamaya katıyorum mamaya koyunca hemen mamasındakı baloncuklar gidiyor dımı? ama anne sutude verıyorum o zamanda çay kaşığına 4 damla damlatıyorum sonra sutumu sıkıyorum ustune o sekılde verıyorum

kızlar aynı sorun bendede var oğlum gaz bombası yaaa ne denediysem olmadı hele metsil hiç işe yaramadı önceleri 1 2 gün faydasını gördüm sonra eski haline döndü,şimdi milupanın rezene çaynı aldım onu kullanıyorum inş işe yarar...

evet rezene işe yarıyor ama her gaz sorunundada rezene içiremezsınkı bende kullanıyorum rezeneyı ama gunde bır kere verıyorum

kızlr ben neo baby kullanıyortum genelde mii sonuç weriyor ama günde 3 defadan fazla werilmiyor bazen bize yetmiyor günde 3 defa
ama önerimbebeğim anaında uyuyordiyebilirim karın ağrısına ii geliyor we çoğu zaman hemen uyuyor tamemen bitkisel
zinco diy bi ilaç kullandım kızım istemedi onu öğürdü midesini bulandırdı yutamadı bile

Ben nurse harveys kullanıyorum ama kullansam da kullanmasam da aynı.sadece beni rahatlatıyo sanırım psikolojik olarak.bence tek çözüm zaman bakalım ne kadar sürecek...

arakadaslar tesadüfen gördüm yazdıklarınızı benim kızımda gazlıydı denemedigimiz yöntem kalmamıştı iyi bilirim 4ay cektik ensonunda muskat hintcevizi var bir tanıdık tavsiye etmişti hem uyku verıyor hem gazı için az bısey rendeleyip sutunuzle veya suyla karıştırıp verin bebişlerinize cok faydasını goreceksiniz Allah kolaylı versin:ecrin_bebek:

Bi arkadaşım getirdi bana minicik bişey fındık kadar ama ceviz görünümünde kabuğunu soy azıcık rendele sütünde eritip içir dei.. yarı kırkı çıkana kadar anne sütü duşında hiçbirşey vermedim... ama gaz porblemimiz var haliyle.. denesem mi acaba yaa???

ßız dun Gece Bebegımı AcıLe KaLdırdık SaatLerce AgLadı Artık Umudumu kesmıstım ondan onunla beraber agLadım o AgLadıkca benım cıgerım paramparca oLdu Cok Kotuyum Suan dada Gaz bırıkıntısı olMus melegımde gazını Cıkarmıor:KK43: MetsıL DamLa verdı Zaten Daha once de kullanmıstım Cok yararını goruyorum hem uyku yapıo Hemde gazını Cıkarabılıyor mınık Kuzum bu Arada Esım Eczacı O ıyı bılır yenı bı Surup Cıkmıs OM-X BıtkıseL bır Surup Onuda Tavsıye Ederım Ucretı 11.00 YtL Burun Akıntısı Icınde BenıcaL Surup verdı Ins ıyı geLecektır kızıma...

kızlar bazı arkadaşlar nurse harveys diye bir ilaçtan bahsetmiş doktora sormadan kullanabilirmiyiz ben rezene içine sab damlatıp veriyorum işe yarıyordu ama sanırım bağoşıklık kazandı şimdi muskat cevizi deniyoruz oda habire çocuğu uyutuyor uyanınca yine gaz nurse harveysi kullananlar doktora sorupta mı aldılar acaba;?

kızlar benim meleğimde sabahlara kadar ağlıyodu sab simplexsi kullanıyoz 1 haftadır.inlemeleri devam ediyo geceleri ama o çığırarak ağlamaları kesildi.en azından metsil ve zinkodan çok daha iyi.günde 4 kez 7-8 damla kullanıyorum.deneyin bence

canım nurse harveys i doktor yazdı bana.ama ilaç değil zaten oyuzden eczaneden alabılırsın.tamamen bıtkısel bır surup.ama aklına takılıyorsa doktoruna danış oyle al canım.

kızlar oncelıkle allah kolaylık versın gaz cok zordur yasadım.bebegım 4 aylık ve 2 bucuk aylıkken azalıyor 3 bıtıp 4 e gırınce bıtıyor.gazın tam cozumu yok sadece hafıfletır.nurse harveysı tavsıye ederım doktora sormaya gerek yok zaten bıtkısel.ayrıca bıberon kullanıyorsanız dr browns markalı bıberon alın gaz yapmaz cunku cocuk hava yutmuyor.bu cok onemlı.ayrıca cook agladıgında sac kurutma makınasını calıstırın ıse yarar.hepınızın bebıslerıne hayırlı ve uzun omurler dılıyorum

arkadaşlar NURSE HARVEY'S isminde bır surup tavsıye edıyorum.bunu bıze doktorumuz yazmıştı ama devlet odemıyor ilaç olmadığından.14,50 ye aldık eczaneden..
bu bır ılac değil tamamen bitkisel .iniglterede uretılıyor ve 22 yıldır tum dunyada 1 numaralı satış..
kımyon ve dereotu yağından oluşuyor. %1 oranında sodyum bi carbonat içeriyor.
özellıklerını yazıcam şimdi gerçekten mucize gıbı.kızım bıraz mızıklamaya baladımı verıyorum hemen.daha gaz sanncısı dıye birşey yasamıyoruz sukur..
yatıştırıcı,hazmettırıcı ve iştah acıcı,ağız kokusunu gıderıcı,anne kullandığında sutu arttıcı,soğuk algnlığından koruyucu,balgam sokturucu,hızlı deri iyileştiricisi,diş etı hastalıklarına(diş cıkarma ağrıları, pamukcuk).spazm sokturucu,sakınleştıcı...
kolık ağlamalarınıda sonlandırıyormuş...
tadıda guzel olduğu için vermekte zorlanmıyorum.
gunde 1-6 aylar arasında 6 kez verebılıyrosunuz. 5 ml(1 kapak) 6. aydan sonra 2 kapak...
gun içinde verılme sıklığıda sıze kalmış..6 ölçeği gecmeyın yeter.
buyukçe bır sısesı var 1 ay kadar gıder.. zaten 1 ay ıcınde tuketılmesı gerekıyor..
alıp bir deneyın bakalımm

bende kullandım bunu büyükoğluma şimdi ufaklığa da aldım gerçekten faydalı sürekli vermiyorum bende mızıklanmaya başladımı 2 çay kaşığı veriyorum mucize gibitavsiye ederim

X