bebekler sağ el mi sol el mi ne zaman kullanmaya başlarlar?

dilemin21

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
244
35
sevgili anneler bildiğiniz gibi benimde 5.5 aylık bi oğlum var.size sorum benim oğlum sürekli sol elini kullanmak istiyo?belki erken bu soru için ama bebekler hangi ellini kullanmak istediklerini ne zaman belli ederler?

canım benimki de sağ elini çok kullanıyor ama sorunun cevabını bende bilmiyorum... benim eşim, bebişimin amcaları, büyük babası hepsi solak, bizde hep sağlakız :)))

...........................................................

Son düzenleme:
kusuruma bakma ben konularınızı takip edemiyorum.doğum yaptıktan sonra bayağı giremedim.tayınımız nedeniyle evi topla çocukla ilgilen batıdan doğuya göç ettik.int şu an bağlı deil.eşim askeri personel.eşim bir aylık göreve gitti ben de şu an annemlerdeyim.onlarda int olduğu için girme imkanı ve kafama takılan soruları ssorma imkanı buldum.dedim ya sizi takıp edemediğim için bende başlık olarak soru soruyorum sizi meşkul ettiysem özür dilerim.

canım asıl sen ksuura bakma ön yargılı davrandıgım için a.s. :kedi:

oyuncakları sağ eline verirsen sağa sol eline verirsen sola alışır.benimki solak sanırım.ama sağ parmağını emiyor.

oyuncakları sağ eline verirsen sağa sol eline verirsen sola alışır.benimki solak sanırım.ama sağ parmağını emiyor.
betülcüm bunun alıştırmayla ilgisi yok hatta zorlamamak lazım ,hangi elini isterse onu kullanmalı.olay tamamen beynin hangi tarafının baskın kullanıldığıyla alakalı.solaklda beynin sağ tarafı,sağlaklarda ise sol tarafı baskın kullanılıyor.bu herhangi bir sorun yaratmıyor.bence bırakın solak olacaksa da olsun...

betülcüm bunun alıştırmayla ilgisi yok hatta zorlamamak lazım ,hangi elini isterse onu kullanmalı.olay tamamen beynin hangi tarafının baskın kullanıldığıyla alakalı.solaklda beynin sağ tarafı,sağlaklarda ise sol tarafı baskın kullanılıyor.bu herhangi bir sorun yaratmıyor.bence bırakın solak olacaksa da olsun...

evet canım haklısın.solak olacaksa da olsun

aslında babamda öyle diyor israr etmeyin hangi elini kullanmak istiyorsa onu kullansın diyor bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak

X