2012 Şubat Anneleri

en başından beri günde bir defa üç damla ver dediler bana öyle verdim
sen nasıl verdin
doktor sorda bırak istersen bıngıldak altı aydan önce kapanmamalı diye duydum

devıt mı monovıt mı?? bana monovıt verdı saglık ocagı 3 damla dedi,
doktor da 5 damla kullan bunu hergun dedi..şimdi de hemsıre
3 damla dedii...korkumdan kullanamayacagım veya 4 en ıyısı:))

kızlaaarrrr,
inatçı ,laf dinlemeyen annem az önce biz kızımla odadayken gitmiş evden getirdiği
çamasır suyuyla salonda bazı yerleri siiilmişşşş...camları tamamen acmak zorunda
kaldım..şimdi kokudan salona gırılmıyor..!!!bebege de zararlı degıl mi???butun gunu
minicik odada gecırmek zorundakaldım..çok sinirliyim..!!!biz nasıl buyumusuz
kardeslerımle hala ınanamıyorum yaa..bu nasıl zihniyettır..sımdı ben ne yapayım kızlar
2-3 gun bu koku cıkmaz salonu acıp bebegı odadan mı cıkartmayayım ne yapmalıyım??

kızlaaarrrr,
inatçı ,laf dinlemeyen annem az önce biz kızımla odadayken gitmiş evden getirdiği
çamasır suyuyla salonda bazı yerleri siiilmişşşş...camları tamamen acmak zorunda
kaldım..şimdi kokudan salona gırılmıyor..!!!bebege de zararlı degıl mi???butun gunu
minicik odada gecırmek zorundakaldım..çok sinirliyim..!!!biz nasıl buyumusuz
kardeslerımle hala ınanamıyorum yaa..bu nasıl zihniyettır..sımdı ben ne yapayım kızlar
2-3 gun bu koku cıkmaz salonu acıp bebegı odadan mı cıkartmayayım ne yapmalıyım??

korkma bişeycik olmaz, birkaç saat havalansın yeter. bu kadar evhamlı olma arkadaşım. benim annem doğum yaptım yapalı bir bardağımı yıkamadı, keşke gelse tüm evi kloraklasa da 2-3
gün eve bile girmem. kırma anneciğinin kalbini. havalandır birkaç saat yeter

Canim kafasinin alnina yakin tarafinda bi cukurluk var elini gezdir bulursun. Onun kuculmesi beyin gelisiminin tamamlanmasi diye ogrendim ben. Bizimkide baya kuculmus. Bende deviti bi defa 3 damla veriyorum.

elleyınce bı yumusaklık var orası degıl mı,ama nasıl anlıyor kadın
kapanacagını falan..ben de anlamak ıstıyorum..

benım pompam lansınohun elektrıklısı canım ..Ama hep emdıkten sonra sagmıyorum kı ,
mesela 11de emdıyse 3-4 gıbı hıc emmeden mama verıp sagmaya basladıgım halde hıc 200
göremedım 2 gögsumde cıldırdım ..:KK43:(senın kac cıkıyor bır göguste..toplam kac??

ben hep emzirdikten sonra sağıyorum ki ii boşalıp ii dolsun diye emzirme sonrası 150cc çıkıyo tüm gün sağmıyorum ama tek emzirme sonrası

bu arada kızlar benım kızımın da bıngıldagı kapanmak üzereymıs:KK43:((
saglık ocagındakı gıcık hemsıre yıne bır kötu haber verdı ...
d vıtamınını 3 damla ver dedı ..Siz kac damla verıyorsunuz ,bıngıldagının
kapandıgını falan nasıl anlıyoruz kı ??

canım bunu banada demişlerdi hatırlıyo musun ne ağlamıştım hemen randevu alıp druma götürdüm bıngıldak kapanabilir önemli olan kemiklerin açık olması demişti ve kemikler açık dedi aslada deviti kesip yada azaltma dedi üzülme ve drunuza danış:KK34:

Kizlar beni zor gunler bekliyor. Esimin tayini cikti focaya tasiniyoruz haziranda tasinmis olmamiz gerekiyo. Yardima gelicek kimsede yok napicam ben bilmiyorum:KK50:

allah yardımcın olsun zor olucak yardıma gelecek kimse yok mu?

ya ben bayaga uzun zaman vermedim d vitamini..unuttum hep vermeyi..2 damla ver demişti bana 2 yasından önce kapanmaması lazımmış ...bu aralar vermeye dikkat ediyorum..gecmiş günleri kapatmak içinde 3-4 damla veriyorum....

arkadaşım taşınmak gerçekten çok zor, bende hamileyken taşınmıştım. Ama bilmiyorum gittin mi, foça hartika bir yer. sakin, denizi çok güzel. izmire çok yakın. arabanız da varsa arada bir karşıyakaya gezmeye bile gelirsiniz. oraya daha da yakın çünkü

arkadaşım taşınmak gerçekten çok zor, bende hamileyken taşınmıştım. Ama bilmiyorum gittin mi, foça hartika bir yer. sakin, denizi çok güzel. izmire çok yakın. arabanız da varsa arada bir karşıyakaya gezmeye bile gelirsiniz. oraya daha da yakın çünkü

tatlım süt konusunu nasılda takmışsın kafana üzülme ltfn 3.ayına giren bebeklerin süt ihtiyacı artarmış anlık olarak anne vücudu nında o kdr çoğalamayabilir düzelicek görüceksin:KK34: fos olan göğüste daha çok süt oluyo unutma

Mrb kızlar bugün dr umuza gittik artık ek gıdalara başlıyoruz biz sevinsemmi üzülsemmi bilemedim şimdi ayrı ayrı besinlerle uğraşma vaktiii....

kızlar aranızda bursada yaşayan varmı ben kızıma oda yapmamıştım ama artık zamanı geldi çünkü eşyaları hergeçen gün çoğalıyor ona ait bir yer olsunki bu karışıklıktan kurtulayım eğer varsa bursalı arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum sizler nereden aldınız çocuk mobilyanızı ?

Canım sen bursadamısın bende bursadayım şaşırdım bilmiyordum...

haknur ne dedı dr nasılmıs tospaaaa..
ek gıda konusunda neler verılıyormus

İyi maşaallah tosunum gelmiş falan filan dedi:))Aşılarımızı olduk çok ağladık imdadımıza hemşire ablamız yetişti oğlum onu görünce susuyo erkek işte:)))
Ek gıdayada yoğurt meyve püresi vee sebze çorbalarından tatdır sonra liste vercem dedi de kim takar listeyi ben araştırıyorum oğlum ne yerse vercem yavaş yavaş...

İyi maşaallah tosunum gelmiş falan filan dedi:))Aşılarımızı olduk çok ağladık imdadımıza hemşire ablamız yetişti oğlum onu görünce susuyo erkek işte:)))
Ek gıdayada yoğurt meyve püresi vee sebze çorbalarından tatdır sonra liste vercem dedi de kim takar listeyi ben araştırıyorum oğlum ne yerse vercem yavaş yavaş...
aferım tosunuma. mıdesı ıcın bıse dedımı. kusuyormu yıne
belkıde ek gıdaya baslayınca bıtecek tamamen aslında ek gıda ısı daha zor:KK70:
kızlar emzirenlere bi haberi var cinsel hayatta bi düzen varsa anne sütünde artış oluyomuş:KK9:

hadı cnmm :KK70:

kızlar mrb. yazamasam da her gün okumaya çalışıyorum. topiğe yeni arkadaşlar katılmış. hoşgelmişler. eski arkadaşlardan da arada haber almak istiyoruz. görüşen varsa yazarsa sevinirim.
sinemaksungur sen izmirlisin galiba. kloraklamayı izmirliler kullanıyorda, diğerleri çamaşır suyu der...
qiza canım ben bebeğim tam bir aylıkken taşındım. bizim de şubatta tayin çıkmıştı. bu kışın ne kadar soğuk geçtiğini biliyorsunuz. hem de Afyonun soğunu bilenler hak verir. geçiyor gidiyor ya. 1 hafta çok yorulacaksın. ancak foça çok güzel bir yer. görünce rahatlamış olacaksın. eşin asker galiba. foça da askeriye var. denizi biraz taşlık ama çok sakin

kızlar emzirenlere bi haberi var cinsel hayatta bi düzen varsa anne sütünde artış oluyomuş:KK9:

Hahahah:))))Yalannnnnnnnnnn nedenmi böyle bişey olsaydı heralde benim gögüsler fışkırırdı:)))Ne yazıkki 2 ay zor emzirdim:)))

aferım tosunuma. mıdesı ıcın bıse dedımı. kusuyormu yıne
belkıde ek gıdaya baslayınca bıtecek tamamen aslında ek gıda ısı daha zor:KK70:

hadı cnmm :KK70:

Evet cnm kusuyor ama artık yapısından dedi ilaca falan gerek duymadı inş. ek gıdayla düzene girer...

X