hamilelikte tetanoz aşısı

mabelnu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2009
52
1
Arkadaşlar,25 haftalık hamileyim sağlık ocağından tetanoz aşısı için gün verdiler,kendi doktoruma sordum yaptırsanda olur,yaptırmasanda olur dedi,bende hiç istemiyorum yaptırmak,iğneden bıktım artık,tetanoz aşısı olan varmı,fikirlerinizi bekliyorum

sağlık ocakları mutlaka istiyor bu aşıyı. doktorlar fazla önemsemiyor ama önemli bence. hem de aşının ne zararı olacak hatta yararı var ki ömür boyu koruma sağlıyor bu tetanoz aşısı. ben 27.haftadayım iki doz şeklinde vuruldum. 21 ve 25.haftalarda.

Benim doktorum da kararı bana bıraktığını, aşıyı gereksiz bulduğunu söyledi. Ben de hiç emin olamıyorum.

benım bıldıgım tetenos asırı dogum esnasında olasabılecek anne,bebek hastalıkları komplıkasyonlarını onlemek amacıyla vuruluyor. bı kaybın olmaz kı arkadasım. doktorun dedıgı gıbı bu tamamen sana kalmıs aslında. ben zamanı geldıgınde kesınlıkle yaptırmayı dusunuyorum. yınede sen bılırsın tabı karar senın :ecrin_bebek: saglıklı bebısın olsun ınsallah opuyorumnanaktan

banada dr yaptırmana gerek yok dedi
ne yapacağımı bilemedim

bana da kesinlikle yaptırmalısın bir kaza anında falan allah korusun
büyük tehlikeye girersin dedi yani doğumu geçti bile...
bu aşıyı herkesin olması gerekiyormuş bizim dr eşlere de yapıyor....

benım dr yaptır dedı.burdakı ebe ablda hatta doğumdan sonra 3 doz daha yaptrıp 5e tamamla dedı.ilk dozumu gecen hafta oldum 2cide bayram sonunda bence yaptrın ne kaybetceksınızzzz ki...karsı komsum dr ona sordum bebege bişey yaparmı dıye hayır dedı o ölü asıymıs o ne demekse.bence olun ne olur ne olmazzz

benide sağlık ocağından çağırdılar. 3. ayda yapıcaz dediler. ben yaptırıcam. aşının bi zararı olacağını sanmıyorum.

sezeryan yada normal doğumda kullanılan kesici aletlerden gelen herhangi bir enfeksiyon ve bebeğin dış dünyasına rahatlıkla alışabilmesi açısından tetanoz aşısı çok önemli olduğu bilinmiştir..
bence yaptırmalısınız zararı yok faydası var..

dr gerek yok demişti
ama ben bugün sağlık ocağına gidip yaptrıdım
hatta çok ilgilendiler
tansiyon kalp atışı kilo
iyikide gitmişim
herkes yaptırıyo garantiye almak şarttı

Arkadaşlar,25 haftalık hamileyim sağlık ocağından tetanoz aşısı için gün verdiler,kendi doktoruma sordum yaptırsanda olur,yaptırmasanda olur dedi,bende hiç istemiyorum yaptırmak,iğneden bıktım artık,tetanoz aşısı olan varmı,fikirlerinizi bekliyorum

canım ben tetenoz aşısı vuruldum. hem de özel hastanenin doktoruna gittiğim halde beni sağlıkocağına yönlendirdi ve yaptırmam gerektiğini söyledi. bende 2 doz yaptırdım 1 tanesi 18. hafatda 1 tanesi 24. haftada diye hatırlıyorum. bildiğim kadarıyla ilki 3 ay koruyo 2. doz doğumdan sonrasına kadar ve doğumudan 3 ay sonra 1 doz daha var onu da yaptırınca bildiğim kadarıyla hayatının sonuna kadar seni koruyo. ama ilk 2 dozun önemli olduğunu düşünüyorum artık bugünün şartlarında belki olmaz ama tutki doğumda bişey oldu... yada hamileyken bi yerine bişey oldu en azından tedirgin olmazsın...

bende oldum aşımı doğumdan sonra 2 dozum kaldı bi zararı yok daha faydası var

BEN DE PAZARTESİ YAPTIRICAM inş.iyi olur zaten artık çok incelememeye karar verdim herşeyi bi işe yaramıo çünkü...........

aşıyı yaptıran arkadaşlar, bende bu hafta yaptırmayı düşünüyorum, ama uzun yıllardır aşı olmadım, her hangi bir yanma şişme vs etkisi oluyor mu?

vallahi ben 8 yıl önce kızıma hamile iken tetonoz aşısı oldum ki keşke olmasaydım tam 8 yıldır ara ara kolumda aşı olana kolumda hep ağrım oluyor şu an yine hamileyim ama asla yaptırmayacağım keşke o zaman da yaptırtmasaydım hatta doktoro sordum aşı olduktan sonra bu ağrılarım başladı diye söledim kendisi de bazı bayanlarda bu tarz şikayetlerinin olabileçeğini ve o ağürıyı hep yaşayacaklarını söledi yeni o kişilerden biri benim bilmiyorum eskiden aşı olup da o kolunda ağrısı olan var mı içinizde

X