Göz doktorluğu nasıl bir meslektir?

Siz doktor değil mısınız? Hangi branşı sececeğinizi kadinlarkulubunde mı arıyorsunuz? Çevrenizdeki meslektaslarinizla fikir alışverişi daha sağlıklı olmaz mı? Bu arada arkadasım göz doktoru hem doneri iyi hem de nöbeti rahat bazen göz travması gelebilir ama..

kadın doğum niye kötü ki
ben kadın doğumla göz doktoru arasında gidip geliyorum:KK31:

aile hekimliğide uzmanlık istiyor ki zaten onada TUS şart
bi arkadaş önce aile hekiminden para biriktir sonra uzmanlık okursun demişte ondan kafam karıştı
aile hekimliğide uzmanlığa girmiyor mu:26:
Bilmiyorum ama o kadar riske girmeye deger mi alacağınız para belli ama çalışma koşulları çok çok çok ağır ve riskli her cerrahi branş çünkü elinizi dediğiniz hasta ile evleniyorsunuz gözünü ameliyat edersiniz başı agrıyınca ameliyattan sonra direk sizi arar hele kadın doğum aman aman ağzından cikan ile her hareketine azami dikkat edeceksin valla bence gelecek hayatınızı rahat acilden ikide bir telefon gelmeden gecesi gunduzu olmadan evinize gidilecek bölüm bulun

Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.tıp mezunuyum,uzmanlık zamanı şimdi de İNŞAALLAH
AMA bir belirli hedefim olsun istiyorum
Evli oldugum için ve de çocuğum oldugu için universiteyi bitirsemde daha uzmanlık sınavına çalışmaya başlayamadım.
Ama artık başlamalıyım.once senenin zahmeti uçup gider yoksa,bildiklerimi unuturum.neyse önceden hep çocuk doktoru olmak istiyordum.,ama artık nedense göz doktorluğuna merak sardım.belki de tembelleşiyorum.çünki pediatri hem çok geniş kapsamlı ,hem de ayın yarısı hastanede uzmanlık okuyanlar .aileyle uymuyor.ama göz doktorluğu daha uygun geliyor.bu konuda fikirleriniz nedir

şaka mısın sen? doktorsun ve bunu bize soruyorsun.

şaka mısın sen? doktorsun ve bunu bize soruyorsun.

Burası kadınlar kulübü.
Hekim platformu değil.
Kaldı ki orada bu soruyu sorsan aynen yukarıdaki cevabı alırsın.
Şaka mı bu?
6 yıl ne yaptın fakütede?
Branşını genel kanaate göre mi belirleyeceksin?

İlginç...

Bilmiyorum ama o kadar riske girmeye deger mi alacağınız para belli ama çalışma koşulları çok çok çok ağır ve riskli her cerrahi branş çünkü elinizi dediğiniz hasta ile evleniyorsunuz gözünü ameliyat edersiniz başı agrıyınca ameliyattan sonra direk sizi arar hele kadın doğum aman aman ağzından cikan ile her hareketine azami dikkat edeceksin valla bence gelecek hayatınızı rahat acilden ikide bir telefon gelmeden gecesi gunduzu olmadan evinize gidilecek bölüm bulun
tıbbıda birazcıkta bunun için okumuyormuyuz ama
insanlara yardım etmek için tedavi etmek için
herkes parası için okusaydı doktorluğu (ben yurtdışındayım türkiyedeki doktor maaşlarını bilmiyorum)valla milletin işi yaş o zaman...

söylediklerinize kısmen de olsa katılıyorum türkiyede özellikle evliliklerde kadına düşen pay çok büyük
gece nöbetlerine giden bir eşe çoku koca huzursuzluk yaratır
ama tıbbı seçmişsekte aman kolay birşey olsun diyipte mesleki sorumluluklardanda kaçmak çok hoş gelmez bana...

Ben tıp mezunu olsaydım göz doktorluğu nasıl bir meslek diye burada sormazdım.
Ne bilsin ki buradaki insanlar? Ben de dahil.
En fazla kulaktan dolma şeyleri söylerler o da sizin işinize yaramaz.
Şaşırdım konu başlığını görünce.

Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.tıp mezunuyum,uzmanlık zamanı şimdi de İNŞAALLAH
AMA bir belirli hedefim olsun istiyorum
Evli oldugum için ve de çocuğum oldugu için universiteyi bitirsemde daha uzmanlık sınavına çalışmaya başlayamadım.
Ama artık başlamalıyım.once senenin zahmeti uçup gider yoksa,bildiklerimi unuturum.neyse önceden hep çocuk doktoru olmak istiyordum.,ama artık nedense göz doktorluğuna merak sardım.belki de tembelleşiyorum.çünki pediatri hem çok geniş kapsamlı ,hem de ayın yarısı hastanede uzmanlık okuyanlar .aileyle uymuyor.ama göz doktorluğu daha uygun geliyor.bu konuda fikirleriniz nedir

Cnm burda kaç tane kadının tıp bilgisi vardır sence?Bu soruna cvp verebilmek için,kişinin ya tıp okuması yada çok yakınında birisinin doktor olması lazım.drtus diye bir site var ona bak orada senin gibi sorusuna cvp arayan çok kişi var.Ayrıca senin tus puanlarından haberin yok sanırım,göz doktorluğu dediğin bölüm tus ta 70 puan almakla oluyor o kadar zamanın varmı senin ders çalışmak için evli ve çocuklu olduğunu söylemişsin,eğer zamanın varsa o kadar çalışacaksan git ftr yaz ayda 2 nöbetle başlarsın nöbetlerdede sabaha kadar uyursun cerrahi branş hangisi olursa olsun bayan için zordur.Ayrıca artık uzmanlığın çok bir anlamı kalmadı maddi olarak,bence aile hekimliği yap,sabah 9 akşam 5 riskin az,maaşı iyi daha ne olsun asistan olunca kaç yıl çile çekiceksn doğru düzgün para kazanamicaksın vs.

herkes parası için okusaydı doktorluğu (ben yurtdışındayım türkiyedeki doktor maaşlarını bilmiyorum)valla milletin işi yaş o zaman...

söylediklerinize kısmen de olsa katılıyorum türkiyede özellikle evliliklerde kadına düşen pay çok büyük
ama tıbbı seçmişsekte aman kolay birşey olsun diyipte mesleki sorumluluklardanda kaçmak çok hoş gelmez bana...
Çok yakınım doktor ve cerrahi branş dediğin de haklısın o da bu işi para için yapmıyor ve hastaları o kadar çok seviyorki tayin istetmediler o kadar sevilmesine rağmen mesleğini çok sevmesine rağmen bazen neden tıp diyor ondan daha çok kimse istememistir tıp a girmeyi bak agzinla söylüyorsun Türkiye yi bilmem diye bilmiyorsun burdaki doktorlar hastadan kacar oldu onun dr arkadaşlarından duyduğum da bunun aynısı

benim bi kuzenim ailr hekimi ( ilk kanun çikdiginda olmu$tu, tus kazanmadi )
oteki kuzenimde acil uzman dr
iksiinin ayliklari yakin diye biliyorum ben
goz dr u neder napar onu bulemiycem ama az i$e çok para kazanidigi kesin:)
bi gozluk yazmakla kadin dogurtmak ayni i$ deil sonuçta :)

$imdi goz dr lugu gibi yuksek bi puani olan bolumu siradanla$tiriyorsun demeyin sakin ben dr deilim , ancca bu kadar oluyor tip okumayanin yorumu :)

Çok yakınım doktor ve cerrahi branş dediğin de haklısın o da bu işi para için yapmıyor ve hastaları o kadar çok seviyorki tayin istetmediler o kadar sevilmesine rağmen mesleğini çok sevmesine rağmen bazen neden tıp diyor ondan daha çok kimse istememistir tıp a girmeyi bak agzinla söylüyorsun Türkiye yi bilmem diye bilmiyorsun burdaki doktorlar hastadan kacar oldu onun dr arkadaşlarından duyduğum da bunun aynısı
niye ki .... :44:

Günaydın,

Tusa hazırlanırken hayvanlar gibi hazırlanıyorsun, Türkiye de bilmem kaçıncı oluyorsun, sonra gidiyorsun asistanlığını yapıyorsun 4 sene. Asistanlığın hepsi kötü, istersen 1. ol göz yaz, ister derma, ister pediatri.

Sonra uzman çıkıyorsun, hooop mecburi :)

Benim ev arakdaşım göz uzmanı, kız rahat, ilçedeki tek gözcü, her gün 24 icapçı güyaaa :)

Ama hiç icabı olmuyor, gözün acili de olmaz zaten, burada ameliyathanesi yok.

Üstelik az hasta bakıyor, ve ortalamayı geçemiyor. O yüzden başhekim yardımcısı oldu.

Nitekim ilk sayfadaki arkadaşın dediği gibi

Al 70 puan öyle düşün.
Benim arkadaşım Hacettepe gözden istifa edip tekrar sınava girdi, Türkiye 4. sü oldu. Ulacanlara gitti, şimdi uzman.

Parası için doktorluk yapılmıyor ama para önemli yani şöyle, aldığın sorumluluk büyük, gördüğün eğitim, okuduğun okul büyük.
Aylık 3000 lira alan doktorlar var, ve çok az bir para bu.

Ben en son 7300 lira aldım aylık. Tamam şimdi memnunum paramdan.
Ama iki ay sonra bu çalıştığımın 3 katı kadar çalışıp aylık 3500 lira alacağım. Yazık değil mi emeğime, gecelerime gündüzlerime.

göz doktorlarının artık eskisi gibi kazanmadıklarını biliyorum.aklımda olmamıtı hiç.puanı yüksek evet ama gözle uğraş dur ne bileyim bana doktorluk yaptığımı hissettirmeyecekti.he şimdi hissediyorum da iyi mi oluyor sanki,canım çıkıyor.

göz doktorlarının artık eskisi gibi kazanmadıklarını biliyorum.aklımda olmamıtı hiç.puanı yüksek evet ama gözle uğraş dur ne bileyim bana doktorluk yaptığımı hissettirmeyecekti.he şimdi hissediyorum da iyi mi oluyor sanki,canım çıkıyor.

Yaani.ben fmf hastasiyim ustelik,cok erken yoruluyorum,stres Ve s,beni bitiriyor.o yuzden hem karizmatik ,hem para kazana bilecegim+ cok fazla stresi ,yorgunlugu nobeti olmayan bir brans dusunuyorum ki,bence bu konuda goz doktorlugu ideal.sonucta 1 canimiz var.
Simdiki aklim olsaydi doktor olurmuydum,hayir,cunki gercekten tip okumak cok cok zormus,ama o kadar yil zahmet verdik,sinavlarda canimiz cikti,devam getirmeliyim.varsin doktor gibi hissetmeyeyim,ama meslegimi iyi bileyim Ve seveyim,INSAALLAH.
Ki goz doktorlugunu gercekten seviyorum

Parası için doktorluk yapılmıyor ama para önemli yani şöyle, aldığın sorumluluk büyük, gördüğün eğitim, okuduğun okul büyük.
Aylık 3000 lira alan doktorlar var, ve çok az bir para bu.

Ben en son 7300 lira aldım aylık. Tamam şimdi memnunum paramdan.
Ama iki ay sonra bu çalıştığımın 3 katı kadar çalışıp aylık 3500 lira alacağım. Yazık değil mi emeğime, gecelerime gündüzlerime.
Henüz TUSu kazanıpta uzmanlık okuyan bir doktor 3000 alsa bu iyi bir para değil mi ki...
Ben bu parayı alsam şahsen yadırgamam tabi henüz tabiri caizse yeni yetme bir doktor olarak yanii...

Sonrasında yılların deneyimiyle gelen başarı ve feda edilmiş okadar gece ve gündüzümüzden sonra tabikide 3000 liraya ı ıhh derimm...
Peki ben çok merak ettim şuan 7300 almışsınız 2 ay sonra bu maaş neden yarıya düşecek...
Sistemdeki bu oynamalara aklım ermedi ve... branşınız nedir acaba?

Not:Mezun olduktan sonra Türkiyeye gelme durumum var
Denklik TUS hepsini geçmem gerekecek..
Mesleğimi Türkiyede yapmak zorunda kalıcam
ama duyduklarım karşısında layıkıyla yapamayacağımdan korkmaya başladım desem yalan olmaz..

X