Bebek Erkek Mi Kiz Mi Nasil Anlariz?

ye tatlıyı doğur hakkıyı ye ekşiyi doğur ayşeyi mi?

• Ankete Katılan
    491

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.631
202.417
51
BU İÇERİKLİ YAZILARSA VARSA AÇTIĞIM TOPİC İÇİN ÖZÜR ÇÜNKÜ DETAYLI BAKAMADIM DİĞER SAYFALARA.
12 HAFTALIK GEBEYİM. VE ULTRASONDA CİNSİYET BELİRLENMESİ İÇİN ÇOK ERKEN. BEN MERAKTAN ÇILDIRIORUM. ACABA BELİRTİLER VAR MI CİNSİYETİ ÖNCEDEN ANLAMAK İÇİN.
MESELA YE TATLIYI ÇIKAR HAKKIYI YE EKŞİ ÇIKAR AYŞEYİ DERLER:1rolleyes: AMA TAM TERSİNİ DİYENLERDE VAR. KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİOMU BU? KIZDA ANNENİN KALÇASI BÜYÜR, ERKEKTE KARIN BÜYÜR SADECE FALAN:bbo: YAAAA KIZLAR ALLAH AŞKINA KIZ VEYA ERKEK BEBEĞİ OLANLAR İPUCU VERSENİZE BANA:sm_confused:

Nurcum, benim popom büyüdü, karnım yanlara doğru genişledi sivri değil yani ve ilk üç ay bol bol erik yedim, çok uyudum, aşırı mide bulantım olmadı kızım olacak . Ben en çok karın popo şeklinin ipucu verdiğine inanmaya başladım.
ikili testtte BHCG değeri büyük çıkarsa kız küçük çıkarsa erkek olma ihtimali yüksekmiş diye bişeyler de okudum.
Erkek bebek cinsiyetini daha çabuk belli edermiş iyi bir doktor 12. haftada bile görebilirmiş.Eğer göstermiyor daha erken falan derlerse genelde kız oluyormuş. Bizde de öyle oldu.
Ayrıca yorumcu.com sitesinde bebek cinsiyeti diye bir bölüm var kız çıkmıştı doğru tuttu. Çin takvimi erkek diyordu tutmadı.
Şimdilik bunlar geliyor aklıma. Ben çok eğlenmiştim internetten cinsiyetini araştırırken. Umarım iyi vakit geçirirsin ve çooook sağlıklı ve şanslı bir bebeğin olur.

cnm ben hep ekşi yedım tatlı hastasıydım normalde tatlısız yapamazdım ama şimdi tatlıyı agzıma bıle almıyorum.benım karnım sıvrı gıdıyordu gören erkek dıyordu gercektende erkek bırde ben ıkı aylıktım hıssettım bebegımı erkek çocugu erken hıssedermış

canımcım son regl tarihim 17 nisan ama bebiş yapma girişimim 28 nisandaydı:eek: ben çin takviminde işin içinden çıkamadım. nie diceksin ben nisan ayında hamile kalmış oluomuyum olmuomuum onu çözemedim. bi çok yere giriom otomatik hesaplayıcılar falan 17 nisansa regl tarihi efendim mayısta döllenme olurmuş felam, fisfisfis yani ilişki tarihi önemli değilmi hamile o zaman kalmış olmuomuum. çünkü nisan ise erkek mayıssa kız çıkıoda çin takvimindefisfisfis
sen benim için bi baksana:eek:a.s.

Canım yaşın 32, çin takviminde 32 yaş için nisan ayı erkek görünüyor.Mayıs ayı için kız görünüyor ama bence son adetinin olduğu tarih önemlidir yani gebelik haftasını falan hesaplarkende son adet tarihine bakıyoruz ya o yüzden nisan ayını almalısın bence. Erkek diye tahminde bulunalım:1rolleyes:

bu arada benimde oğlum olucak ve hep tatlı yiyorum bulantım çoktu karnımda basketbol topu gibi, hatta sadece karnım var başka yerden kilo almadım.

benim iki takvimdede kız çıkmıştı ama oğlum olacakmış.ben hep tuzlu yedim tatlıdan nefret ettim.bide karnım ortada var sadece top gibi göğüslerin çok kararırsa erkek basenler büyürse kız diye biliyorum canım.bide göbeğimde tüyler artmıştı. ama hep hayırlısı sağlıklısı diye dua et.az kalmış öğrenmene ben 17.haftada öğrenmiştim.

canlarım benimkini dr 14 haftalıkken söyledi ama herkeste farklı olabilir tabi bebişin duruş şekli de önemli inşallah hayırlısı uğurlusu olsun nurx :)

Semacim bugün doktordaydimya oglan cikti.Ilk hissim malesef yaniltmadi. Hayirlisi yinede ama agladim ya doktorun yaninda ilk oglan dediginde, dur birdaha bakayim iyice dedi ama yinede oglan dedi. Ilk cocugum (10 ) erkek olmasaydi böyle üzülmezdim yanlis anlamayin kizlar. Allah saglik sihhat versin tabi.

Canım benim bir kızım var şimdide hayırlısıyla oğlum olucak. kızıma hamileyken 5 ay hareketlerini hissetmemişdim ama bu sefer çok erken hissettim sanırım 2 aylıkdı erkekler erken hareketlenirmiş ve kızımda mide bulantım pek yokdu. bundada hala her sabah kusuyorum. ve 13. haftada cinsiyetini öğrendim kızım 18 haftalıkdı öğrendiğimde

benimde karnım var başka kilo bile almadım..hem tuzlu yiyorum hem tatalı daha hiç aşermedim.sadece bi yerden burnuma yemek kokusu falan gelirse canım çekiyor.karnım badem yağı sürmediğim halde tüylendi göğüslerimin ucu kapkara ve çok belirgin.hiiç kusmadım...kız bebek anneleri çirkinleşir derler bende hiç değişiklik yok...3,5 aylıkken hissettim bende bebği ama bi kere.çin takvimi ve yorumcuya göre erkek..cinsiyetini sorarsan yarın öğlen öğreneceğiz inşallah...bana herkes erkek diyor bende oğlum olsun çok isterim ama rabbim sağlıklı hayırlı evlat versin inşallah....

ben de kiz annesi oluyorum. belirtiler soyle oldu. mide bulantisi kusma yok. istah yok. aserme yok. tatlidan sogudum canim hic istemedi. eksiye meilim de olmadi ama tatlidan uzaklastigimi soyleyebilririm.hic kilo almadim henuz. karnim da varla yok arasi . eskisine oranla cildimde cok guzel bi ifade ve guzelik var diyebilriirm. sivilcenin s si kalmadi ve engim guzellesti. keske hep boyle kalsam cok dah aguzel bi kadin oldum. maske falan yok. gogus uclarim buyudu ama kararmadi(erkek karatirmis diye duymustum) gobek te falan killanma da yok. hatta kilarimin eskisinden daha gec ciktigini frkettim. ha bi de . dikkat edin. benim bebek karnimin sol tarafinda. bebek soldaysa eger kiz diyorlar . allah herkeisn gonlune gore versin .

Belirtilerim söyle : Ilk üc ay bulantim olmadi diyebilirim ,ücten sonra basladi hareketli olursam ozaman oluyor.kokudan tiksinmedim.
ilk üc ay et cekiyordu canim simdi tiksiniyorum bile diyebilirim. Üc aydan sonra erikci oldum ve meyve yedim yiyorum cok. tatli hic yemiyorum.
Karnimda tüylenme oldu, gögüs uclari karardi, sag tarafimda batma oluyor sanirim sagimda bebek.
Sivilcelenme oldu ,hafif hafifte günes lekeleri görüyorum.

Bende erkek annesi olacakmisim. Ama hala bir dahaki randevuya kadar kiz ümidim var.

ekşi tatlı bunlar bahane herkesin hamileliği farklı en iyisi 16 haftay akadar bekle net cevap alırsın

Kesinlikle kisiye gore degisir diye dusunuyorum.
Benim 4,5 ay midem deli gibi bulandi, kusmalardan hastanelik oldum. cildim cok bozuldu. Hala ara ara mide bulantilarim devam ediyor. Karnimda tuylenme oldu. Eksi agzima surmuyorum. Eskiden oldugundan daha fazla tatli seviyorum. Onume getirsinler her daim yerim. As ermem yok, aklima sokarlarsa tatli yemek istiyorum sadece. Cin takvimi, yorumcu takvimi vs. eglenceli buldugum icin baktim. Baska takvim varsa onlara da bakabilirim. Yorumcu tutmadi, cin takvimi tuttu. Insallah bir KIZIM olacak. :)))
Gordugun gibi yazilanlardan ortak seyler de var ama tutmayanlar da var. Sonucta ihtimaller hep %50 % 50 olduguna gore istatistik kolay oluyor sanirim :Roflol:
Arkadasin da dedigi gibi sen ilk kontrolunu bekle, insallah gosterir. Ama emin ol ilerleyen haftalarda cinsiyetin hic onemli olmadigini farkedeceksin. HEr ikisi de ayni, once saglikli olsun :)

belirtiler herkesde farklı çıkıyor.....ben yazmıştım zaten belirtilerimi bebişim kız.prensesim benimmm

tabi ki mumkun. ama gunumuzde artik ultarsonlar oyle gelismis ki . biraz zor oluyor yanilmak. mesela benim bebek acmis bacaklarini , e en ufak bi cikntisi yok arada, doktorlar 20. haftaya kadar degisebilir dese bile. hic olur mu. 16 haftadir cikmayan pipi hic 4 haftada cikar mi di mi ama? bence cok cok cok nadir oluyor . ama yine de .son gune kadar kiz denilip te dogurunce erkek oldugu anlailan bbekler duydum. ya da tam tersi . kizken erkek sanilan dsaha fazla tabi.

benım 6 aylık olduğu halde hala karnım hamıle karnı gıbı değıl gorenler analamıo bıle hamıle olduğumu benım goğsum popom buyudu karnımda yayıla yayıla buyuyo kız dıyolardı hakkatende tuttu kızım olacak kısmetse.

benim oğlum 12. haftada gösteri pipisini ve 15.haftada tastikledi doktor erkek olduğunu.Kız bebeklere daha düşükünümdür ama içime hep erkek doğuyordu ve şimdi benim bebeğimden kıymetlisi yok içine ne doğuyosa o derim ben.hiç tatlı yemedim hem ekşi aşerdim ama erikten tiksindim sigaradan tiksindim,bulantım az oldu onda da hiç çıkarmadım daha çok hamurişi ve et aşerdima.s sebzeden bi dönem tiksindim şimdi fazla olmamakla beraber yiyorum,göğüs uçlarım kararmadı karnım kıllanmadı 7 kiloyuda heryerime aldım:teytey:

X