Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Ya birşey daha sorcam ben çalıştığım için mutlaka makyaj yapmak durumundayım ama çok da tepki alıyorum çevremden aman yapma diye.. Bir yan etkisi olabilir mi ki makyajın !
Gerçi varsada yapacak birşey yok makyaj yapmamam mümkün deil...

simdi makyaj yapman sorun degil ancak hangi urunlerı kullandıgın konusunda ekstra dıkkat etmen gerek. Vıchynın urunlerı o anlamda ıyıdır. =) ama asıl onemlı olan gozeneklerın uzun sure tıkalı kalmaması cunku ztn ılactan dolayı cılt baya kuruyor.

O yuzden eger gereklıyse dogal urunlerle makyaj yapmaya devam edeblrsın ama ıyı bır cılt temzleyıcı kullan mutlaka bence. Avene ın olur ama o bıraz pahalı gelebılır. Acnegenın var o da sıvılcelı cıltler ıcın ıyı bır temızleyıcı.ne kullanırsan kullan tonık kullanma bence. Cıldıne cok zarar verırsın.

Agda yuze yapınca yara yara olup cıldı dokuyo ve o yaralar kabuk tutup gec ıyılesyo. Ben de cok ckmaz ztn, ben cmbızla alırdım o donemde. Bazıları makasla kesıyo sanırım.alternatıf onerılerı olanlar paylasırsa ıyı olur.

Merhabalar;

zoretanin tedavisine başlayalı 4 ayı bitirdim 5 aya başladım...20+20 kullanıyorum.

Normalde çok bir sivilce problemim yoktu dönem dönem çıkardı tek tük ama beni rahatsız etmeye yeterdi.en sonunda doktora gittim ve bana zoretanin adlı ilacı önerdi kesin sonuç görürsün filan dedi bende kabul ettim.

İlk aylarda benim yüzümde kusma dönemim çok olmadı tek tük sivilcelerim çıktı.Yalnız gözeneklerimde kapanmalar oldu gözeneklerimin içinden yaglar dışarı çıktı.soyulmalar,dudak kurulugu,burnumda kuruma ve yüzümde kızarıklık yaptı.
herkes yüzümü gördümü cildin çok güzel olmuş gözeneklerin kapanmş diyorlardı.

Ama 3 aydan sonra benim çene bölgemde aşırı derece,yanaklarımda tek tük sivilceler çıkmaya başladı doktora gittigimde bunun dogal oldugunu ve benim cildimin yeni kusmaya başladıgını söyledi ne alakaysa onuda anlamadım ilk ay olması gereken kusma bende son aylara dogru oluyormuş.

şimdi 5 aya girdim ve hala sivilce çıkıyor ve acayip morelim bozuluyor.gece yatarken sivilce yokken yüzümde sabah bi kalkıyorum yüzümde 2 tane sivilce çıkmış.

doktor bana çıkan sivilceler hakkında birşey söylemedi sadece geçer dedi ama benim evde daha önce kulladıgım İMEX adlı antibiyotikli sivilce ilacı vardı
sivilce patladıktan sonra sivilcenin üstüne onu sürüyorum kızarıklıgını,acısını alsın diye ve daha çabuk kabuk baglamsı için.
doktora sormadım kullanayım diye ama bi sakıncasını görmedim sonuçta antibiyotikli krem iltihap kapmasını engelliyor.

Ne yaparsam yapayım sivilcenin kızarıklıgı geçmiyor.kendisi iyileşiyor ama kızarıklıgı hala duruyor.ilacı kestikten sonra geçer diyorlar ama görecez artık inş geçecek.

Kullanan arkadaşlarda oldumu bilmiyorum ama benim yüzümde tüylenme yaptı.
2 tane cilt doktoruna sordum doktorun biri normal dedi bazı bünyelerde yapar ama kullanımı bıraktından sonra tüyler dökülüyor dedi.

diger doktor ise bu ilaç vücuttaki yag oranını azlattıgı için kistlerde bi sorun varsa onu ortaya çıkarabilirmiş(doktor birşeyler söyledi ama ben anlamadım pek)kadın doguma gözükmemi önerdi bende randevu aldım artık aklıma takıldı 15 gün sonra doktora kontrola gidecegim bu tüylenme için ne diyecekler bilmiyorum.şaşırdım kaldım ne yapsam diye.

Zoretanin kullanan arkadaşlar sizdede tüylenme yaptımı?
Ve 3 ve 4 aydada sivilce çıktımı sizde?

Tüylenme yapması acayip morelimi bozdu keşke ilaca hiç başlamasaydım diyorum bu kadar yan etkisi olacagını tahmin etmemiştim.çok sivilcem çıkmazdı ne diye başladıysam artık.bırakmakta istemiyorum 5 aydır kullanıyorum şimdi bırakırsam etkisini ilaç hiç göstermezmiş.bu kadar çektim artık bi 2-3 ay daha dayanıyım diyorum.

milletin artık aaa sivilcelerin çogalmış neden demesinden bıktım.birde onlara açıklama yapıyorum işte şu ilacı kullanıyorum böyle olması normal falan filan off off.

çok sivilcesi olmayan arkadaşlar kullanmanızı tavsiye etmiyorum.boşuna başlamayın cildiniz daha kötü oluyor.
aşırı sivilceli olanlar kullansın ama bir umut sonuçta umutlarını kaybetmelerini istemem.

Bazı arkadaşlar sormuşlar makyaj yapabilirmiyiz diye.Ben doktoruma sormuştum yapabilirsin gözeneklerini filan tıkamaz dedi bu ilaç gözenekte birşey bırakmıyor zaten tıkaması imkansız demişti bana ne kadarı dogru bimiyorum.

Ben makyajımı yapıyorum kızarıklıklarım biraz olsun kaybolsun diye zarar veriyorsada artık ne yapalım kırmızı suratla dışarılarda gezemem dogrusu.

Ben başımdan geçenleri yazmak istedim yeni kullanmaya başlıyacak olan arkadaşlarımız okusun bi bilgileri olsun diye bilmiyorum yardımcı olabildinmi.

arkadaşlar bence makyaj yapmayın.doktorada özelllikle sordum oda yapma dedi.bi kaç ay göz ve dudak makyajıyla yetinin.hem bu şekilde cildinizdeki değişiklikleri daha kolay farkedersiniz.ben de başlayalı 1.5 ay oldu biraz düzelmeye başladı.ilk 3 dün çok fazla baş ağrısı oldu ama sonradan geçti.ilk ay da cilt kuruluğu oldu pul pul soyuldu ama şimdi hiç bi yan etki yok.sadece duddağı kuruyor.günde 30 mg kullanıyorum.son iki haftadır ise aşırı bi bel ağrısı var.bu aralar çok yoruluyorum ondan mı yoksa ilacın yan etkileinden biri mi bilmiyorum.ilacın yan etkisi olmayan bi konu olmadığı için vücudumdaki her olumsuz değişikliği bu ilaca bağlıyorum.sivilcesiz günler :))))))))))

bende 5, ayıma girdim ve hala çıkıo iyleşmio.10 gün oldu 5, ayımın.cildim başlamadan daha iyiidi.evet bende de tüylenme yaptı ama benim tek isteğim sivilceler geçsin çok sıkıldım:KK43:

5-6 aydır kullanan arkadaşlar lütfen olumlu şeyler söyleyin.düzelme olmamasına doktor ne diyor.ben çok umutluyum.birde bu şekilen sıkıntıa değmezse çok kötü olacak :KK43:(((

Ya birşey daha sorcam ben çalıştığım için mutlaka makyaj yapmak durumundayım ama çok da tepki alıyorum çevremden aman yapma diye.. Bir yan etkisi olabilir mi ki makyajın !
Gerçi varsada yapacak birşey yok makyaj yapmamam mümkün deil...

bende hergün makyaj yapıyorum sıkıntı yok.ama ağda kesin ve net yapılmamalı bende 1 hafta kırmızı dudakla gezmişlerdenim zamanında :)iple artık

slm cnm kırpkırmızı olmanın bi çözümünü bende bulamamıştım . aman dikkat et kendine.

slm.benimde bu ilaçta 2.haftam.bnm 2.günde yüzüm kızarmıştı.herkes farkediodu.ama sonradan geçti.nadixa die bi krem kullandım çok ii geldi:21:

5-6 aydır kullanan arkadaşlar lütfen olumlu şeyler söyleyin.düzelme olmamasına doktor ne diyor.ben çok umutluyum.birde bu şekilen sıkıntıa değmezse çok kötü olacak :KK43:(((

Doktoro söylüyorum ben her gidişimde,olacak bunlar normal diyor anca sabır edeceksin geçecek diyor. ama geçtigi filan yok bugün yanagımda 1 tane daha çıkmış kocaman sinirim bozuldu,ilacı bırakmayı düşünüyorum çektigim çileye deyecegini düşünmüyorum berbat oldu yüzüm bundan önce daha iyiydi.
Ne yapacagımı şaşırdım artık.

Merhabalar;

zoretanin tedavisine başlayalı 4 ayı bitirdim 5 aya başladım...20+20 kullanıyorum.

Normalde çok bir sivilce problemim yoktu dönem dönem çıkardı tek tük ama beni rahatsız etmeye yeterdi.en sonunda doktora gittim ve bana zoretanin adlı ilacı önerdi kesin sonuç görürsün filan dedi bende kabul ettim.

İlk aylarda benim yüzümde kusma dönemim çok olmadı tek tük sivilcelerim çıktı.Yalnız gözeneklerimde kapanmalar oldu gözeneklerimin içinden yaglar dışarı çıktı.soyulmalar,dudak kurulugu,burnumda kuruma ve yüzümde kızarıklık yaptı.
herkes yüzümü gördümü cildin çok güzel olmuş gözeneklerin kapanmş diyorlardı.

Ama 3 aydan sonra benim çene bölgemde aşırı derece,yanaklarımda tek tük sivilceler çıkmaya başladı doktora gittigimde bunun dogal oldugunu ve benim cildimin yeni kusmaya başladıgını söyledi ne alakaysa onuda anlamadım ilk ay olması gereken kusma bende son aylara dogru oluyormuş.

şimdi 5 aya girdim ve hala sivilce çıkıyor ve acayip morelim bozuluyor.gece yatarken sivilce yokken yüzümde sabah bi kalkıyorum yüzümde 2 tane sivilce çıkmış.

doktor bana çıkan sivilceler hakkında birşey söylemedi sadece geçer dedi ama benim evde daha önce kulladıgım İMEX adlı antibiyotikli sivilce ilacı vardı
sivilce patladıktan sonra sivilcenin üstüne onu sürüyorum kızarıklıgını,acısını alsın diye ve daha çabuk kabuk baglamsı için.
doktora sormadım kullanayım diye ama bi sakıncasını görmedim sonuçta antibiyotikli krem iltihap kapmasını engelliyor.

Ne yaparsam yapayım sivilcenin kızarıklıgı geçmiyor.kendisi iyileşiyor ama kızarıklıgı hala duruyor.ilacı kestikten sonra geçer diyorlar ama görecez artık inş geçecek.

Kullanan arkadaşlarda oldumu bilmiyorum ama benim yüzümde tüylenme yaptı.
2 tane cilt doktoruna sordum doktorun biri normal dedi bazı bünyelerde yapar ama kullanımı bıraktından sonra tüyler dökülüyor dedi.

diger doktor ise bu ilaç vücuttaki yag oranını azlattıgı için kistlerde bi sorun varsa onu ortaya çıkarabilirmiş(doktor birşeyler söyledi ama ben anlamadım pek)kadın doguma gözükmemi önerdi bende randevu aldım artık aklıma takıldı 15 gün sonra doktora kontrola gidecegim bu tüylenme için ne diyecekler bilmiyorum.şaşırdım kaldım ne yapsam diye.

Zoretanin kullanan arkadaşlar sizdede tüylenme yaptımı?
Ve 3 ve 4 aydada sivilce çıktımı sizde?

Tüylenme yapması acayip morelimi bozdu keşke ilaca hiç başlamasaydım diyorum bu kadar yan etkisi olacagını tahmin etmemiştim.çok sivilcem çıkmazdı ne diye başladıysam artık.bırakmakta istemiyorum 5 aydır kullanıyorum şimdi bırakırsam etkisini ilaç hiç göstermezmiş.bu kadar çektim artık bi 2-3 ay daha dayanıyım diyorum.

milletin artık aaa sivilcelerin çogalmış neden demesinden bıktım.birde onlara açıklama yapıyorum işte şu ilacı kullanıyorum böyle olması normal falan filan off off.

çok sivilcesi olmayan arkadaşlar kullanmanızı tavsiye etmiyorum.boşuna başlamayın cildiniz daha kötü oluyor.
aşırı sivilceli olanlar kullansın ama bir umut sonuçta umutlarını kaybetmelerini istemem.

Bazı arkadaşlar sormuşlar makyaj yapabilirmiyiz diye.Ben doktoruma sormuştum yapabilirsin gözeneklerini filan tıkamaz dedi bu ilaç gözenekte birşey bırakmıyor zaten tıkaması imkansız demişti bana ne kadarı dogru bimiyorum.

Ben makyajımı yapıyorum kızarıklıklarım biraz olsun kaybolsun diye zarar veriyorsada artık ne yapalım kırmızı suratla dışarılarda gezemem dogrusu.

Ben başımdan geçenleri yazmak istedim yeni kullanmaya başlıyacak olan arkadaşlarımız okusun bi bilgileri olsun diye bilmiyorum yardımcı olabildinmi.

benimde öyle kızlar cildim ilk 3 ay boyunca 40 mg kullandım şimdi 4.aydayım ve 50 mg kullanıyorum doktor 5 ay tedavi uygulacak ama 4.ayda olduğuma rağmen yüzümde kızarıklıklar ama aynı zamanda sivilcelerde çıkıyor. Sonuçta tedavinin bitmesine 1 ay kaldı ama hala kızarık var :KK43: ya geçmezse ben naparım onca çabam :26: ayyy aman tanrım düşünmek bile istemiyorum bu kadar umutlu başlamışken
$3.ayın ilk günü.jpg
bu resim 3.ayın ilk gününden
$4.ayın ilk günü.jpg
buda 4.ayın ilk günü

5.ayıma girene kadar tek tükte olsa sivilceler çıkıyordu.neredeyse tüm umudumu yitirmek üzereydim.inanırmısın 1 günde bile yüzüm değişiklik gösterebiliyor.şimdi tek derdim sivilcelerin kırmızı izleri.elimi yüzüme sürdüğümdeki bu pürüzsüzlük çok hoşuma gidiyor.sabredelim umudumuzu yitirmeyelim elbet geçecek...:nazar:

kızlar ben bu ilacı 6 ay kullandım ve 1 hafta oldu biteli. Herkesin dediği gibi yan etkileri fazla ve kişiden kişiye değişiyor. Ben bu ilaca başlamadan çok araştırdım, çevremde kullanan ve bitiren çok kişi vardı onlarla konuştum. Doktorumada çok güveniyordum. Ve o ne dediyse öyle oldu. Açık tenli insanlarda daha fazla leke yapıyormuş ve kusma dönemi daha uzun sürüyormuş. Ben esmer tenliyim çok fazla kusmada olmadı lekede kalmadı. Şu an pürüzsüz ve bebek gibi denilen kadifemsi bi görüntüsü var. Genelde 4. ayın sonunda bitermiş kusma. Ve 4. aydan sonra düzelme olurmuş.Özelliklede beyaz tenlilerde. Bel ağrısı yapıyor, baş ağrısı yapıyor. Bende yaptı bunları. Ben birde son aylarda mide problemi yaşadım. Hazımsızlık var. 1 haftadırda henüz geçmedi. Ama doktorum 1 ay içinde tüm yan etkilerinin geçeceğini söylemişti. Ümitle bekliyorum. Birde makyaj yapabiliyoruz. Hatta ben fondötene varana kadar tam makyajımı yaptım. Doktorda yapabilirsin demişti zaten. Ama nemlendirici çok önemli. Zaten kuruluktan dolayı sürmek gerekiyor. Cildinde leke kalanlarda ise ilaç bittikten sonra cilt dinlendikte leke rengi hafifliyormuş, doktor zamanla geçeceğini söyledi. İnş sizde bu süreci bitirip sağlıklı bir cilde kavuşursunuz.

Bu ialç iyi güzel sivilcelerden kurtarıyo yalnız sivilcler geçtikten sonra kalan izlerde can sıkıyo olabiliyor.. bendede izler kaldı gün geçtikce kızarıklık hafifliyor gibime geliyo umarım bi kaç sonra tamamen geçer. Ben ilaç kullandığım zamanlarda yüzüme bepanthem krem kullaniyodum(merhem değil) o beni rahatlatıyoıdu yoksa yüzüm geriliyorudu.

Yüzde tüylenmeye sebeb oluyormuş canım çok sürme bence.. benim doktorum öyle dedi..

arkadaşım doktoer bana yüzüne kesinlikle kullanma tüylenme yapar dedi.sadece dudaklarına kullan.yüzüne başka bi nemlendiri kullanabilirsin.bana nadixa die bi krem yazdı.hem çok ii gelio hemde sivilcelerin vermiş olduğu kızarıklığı azaltıyo.bence denemeye değer derim.3.haftama başladım ve arkadaşlarım bana fondoten mi kullanıosun dio.bu kreminde etkisi var bunda.:KK9:

merhaba arkadaşlar ben bu siteye daha yeni üye oldum..malesef benimde sivilce problemim var 17 yaşındayım. eskiden (daha geçen seneye kadar) deli gibi cips, çikolata yer her gün mutlaka bir kutu kola içerdim buna rağmen yüzüm bebek cildi gibiydi ufak tefek 1 tane çıksa bile ertesi gün geçerdi.Ancak bu senenin başında okullar yeni açıldığında yüzümün rengi değişmeye (kızarmaya) başlamıştı ve birgün derste elimle yüzüme dokunduğumda canım çok acıdı özellikle yanaklarım sanki altlarında bişi var gibiydi çok iğrenç ve acıverici bi duyguydu kısacası. o zamanlar anlamamıştım sivilce olduğunu sonradan çıkmaya başladılar ama daha önce çıkanlar gibi değil büyük çıkıyordu.ama ben inatla geçmesini bekliyor eskisi gibi olacağını düşünüyordum.Fakat yüzüm gitgide daha kötü bi hal adı ve en sonunda (4 ay sonra) bi cildiyeciye gitmeye karar verdim.Kadın kistik sivilcelerim olduğunu söyledi ve direk zoretanin verelim sana dedi ama babam doktor olduğu için ilacın yan etkilerini çok iyi biliyodu ve bana kullanmamı yasaklamıştı.2 ay kadar tetradox(antibiyotik) kullandım, benzamycn diye bir krem var 3 madde birden karıştırarak yapılıyor onu sürüyordum yatmadan önce ve sabahları da sivex kullanıyordum.Bu 2 aylık tedavinin 2. ayının başında doktorum İmex krem vermişti fondoten gibi bir krem onu sürdüm.Fakat bu tedaviden bir sonuç alamayınca bıraktım hepsini.Ardından bi süre kendi başıma çözüm bulmaya çalıştım, internetten hep bitkisel kürler arayıp uyguladım.marul suyu maskesinden elma sirkesine kadar hiçbiri tam olarak ayda etmedi (elma sirkesinin hakkını yiyemem sivilcelerim çok kötü durumdayken izlerinin biraz azalmasını sağladı).Bi2 ayın sonunda o kadar bıkmış ve yılmıştım ki her gece ağlıyordum resmen depresyona girmiştim arkadaşlarım aa senin yüzün çok güzeldi nolmus sana falan diyorlardı.benden hoşlanan çocuk bile bu lanet şeyler yüzünden benimle konuşmamaya başladı :KK50: Ve en sonunda babamlar bunu çok dert edindiğimi anladılar ve zoretanin tedavisine başlamama izin verdiler. Şu an 40. günümdeyim artık yüzümde 2-3 tane sivilce var fakat ötekilerin izleri kaldı kırmızı kırmızı onlar sivilce olmadığı halde kötü bi görüntü oluşturuyor :KK43: ayrıca geçen gün yüzümü yıkadıktan sonra biri patladı ve iltihabı aktı bende dayanamayıp tüm iltihabını çıkardım ve şimdi çok koyu renk siyaha dönük diyebilirim. çok ufak nokta şeklinde (siyah nokta değil) ama 7/24 yakınlaştırıcı aynaya baktığım için bana kötü görünüyor daha önce sizin yüzünüzde de oldu mu böyle bir iz ? izlerin hepsi büyük ölçüde geçiyor mu ? artık yanağımın delik deşik gibi görünmesinden çok sıkıldım insan içine çıkmak istemiyorum ama lise öğrencisi olduğum için sosyal hayattan uzak durmam imkansız :KK43: umarım hepimiz en yakın zamanda eski cildimize kavuşuruz ..cevaplarsanız sevinirim iyi günler :KK58:

merhaba arkadaşlar ben bu siteye daha yeni üye oldum..malesef benimde sivilce problemim var 17 yaşındayım. eskiden (daha geçen seneye kadar) deli gibi cips, çikolata yer her gün mutlaka bir kutu kola içerdim buna rağmen yüzüm bebek cildi gibiydi ufak tefek 1 tane çıksa bile ertesi gün geçerdi.Ancak bu senenin başında okullar yeni açıldığında yüzümün rengi değişmeye (kızarmaya) başlamıştı ve birgün derste elimle yüzüme dokunduğumda canım çok acıdı özellikle yanaklarım sanki altlarında bişi var gibiydi çok iğrenç ve acıverici bi duyguydu kısacası. o zamanlar anlamamıştım sivilce olduğunu sonradan çıkmaya başladılar ama daha önce çıkanlar gibi değil büyük çıkıyordu.ama ben inatla geçmesini bekliyor eskisi gibi olacağını düşünüyordum.Fakat yüzüm gitgide daha kötü bi hal adı ve en sonunda (4 ay sonra) bi cildiyeciye gitmeye karar verdim.Kadın kistik sivilcelerim olduğunu söyledi ve direk zoretanin verelim sana dedi ama babam doktor olduğu için ilacın yan etkilerini çok iyi biliyodu ve bana kullanmamı yasaklamıştı.2 ay kadar tetradox(antibiyotik) kullandım, benzamycn diye bir krem var 3 madde birden karıştırarak yapılıyor onu sürüyordum yatmadan önce ve sabahları da sivex kullanıyordum.Bu 2 aylık tedavinin 2. ayının başında doktorum İmex krem vermişti fondoten gibi bir krem onu sürdüm.Fakat bu tedaviden bir sonuç alamayınca bıraktım hepsini.Ardından bi süre kendi başıma çözüm bulmaya çalıştım, internetten hep bitkisel kürler arayıp uyguladım.marul suyu maskesinden elma sirkesine kadar hiçbiri tam olarak ayda etmedi (elma sirkesinin hakkını yiyemem sivilcelerim çok kötü durumdayken izlerinin biraz azalmasını sağladı).Bi2 ayın sonunda o kadar bıkmış ve yılmıştım ki her gece ağlıyordum resmen depresyona girmiştim arkadaşlarım aa senin yüzün çok güzeldi nolmus sana falan diyorlardı.benden hoşlanan çocuk bile bu lanet şeyler yüzünden benimle konuşmamaya başladı :KK50: Ve en sonunda babamlar bunu çok dert edindiğimi anladılar ve zoretanin tedavisine başlamama izin verdiler. Şu an 40. günümdeyim artık yüzümde 2-3 tane sivilce var fakat ötekilerin izleri kaldı kırmızı kırmızı onlar sivilce olmadığı halde kötü bi görüntü oluşturuyor :KK43: ayrıca geçen gün yüzümü yıkadıktan sonra biri patladı ve iltihabı aktı bende dayanamayıp tüm iltihabını çıkardım ve şimdi çok koyu renk siyaha dönük diyebilirim. çok ufak nokta şeklinde (siyah nokta değil) ama 7/24 yakınlaştırıcı aynaya baktığım için bana kötü görünüyor daha önce sizin yüzünüzde de oldu mu böyle bir iz ? izlerin hepsi büyük ölçüde geçiyor mu ? artık yanağımın delik deşik gibi görünmesinden çok sıkıldım insan içine çıkmak istemiyorum ama lise öğrencisi olduğum için sosyal hayattan uzak durmam imkansız :KK43: umarım hepimiz en yakın zamanda eski cildimize kavuşuruz ..cevaplarsanız sevinirim iyi günler :KK58:

heh, işte benim anlatmaya çalıştığım o idi. benim lekelerimde siyah. şu an 5. ayımdayım, tedavinin başından beri var. dokununca pürüzsüz ama o siyah leke var hemde elmacık kemiklerimin üzerinde çok kötü duruyo. yan yana 3 tane küçükte değil. tavsiyem: sakın dokunma. tedavinin henüz başındasın zaten senin için daha kolay bu. ben sürekli soyuyordum. 5 aydır o lekeyle yaşıyorum. umarım atlatırız.

heh, işte benim anlatmaya çalıştığım o idi. benim lekelerimde siyah. şu an 5. ayımdayım, tedavinin başından beri var. dokununca pürüzsüz ama o siyah leke var hemde elmacık kemiklerimin üzerinde çok kötü duruyo. yan yana 3 tane küçükte değil. tavsiyem: sakın dokunma. tedavinin henüz başındasın zaten senin için daha kolay bu. ben sürekli soyuyordum. 5 aydır o lekeyle yaşıyorum. umarım atlatırız.

benim sol yanağımda bir tane çok büyük vardı ama kabuk attı 3 gün içinde, kendimi çok zor tuttum soymamak için fakat şu an normal ten rengime döndü üstünde sadece ince bir zar gibi bi kabuk var ve ben inatla soymuyorum :) fakat tam bu geçti derken sağ yanağımda elmacık kemiğimin üstünde oldu seninki gibi , gün geçtikçe küçülüyor ama hala siyah&koyu morumsu bi rengi var umarım geçer hepsi .5. ayında olduğuna göre sana bazı sorular sorabilir miyim ?mesela ilk düzelme belirtileri ne zaman başladı sende? birde yaz geldiği için soruyorum güneşte ne kadar süre kalınca kızarıyor lekeler ? ayrıca ağda olayını nasıl hallediyorsun ? :/ şimdiden teşekkürler cevabın için :KK1:

arkadaslar ben zoratenın kullanıyorum bugun 2 ay oldu cok memnunum gnde 20 sbah 20mg aksam kullanıyorum yan etkılerı var tabıkede ama ne bılım ben cok memnunum cunku yuzumde sıvılceler hıc yok artık sıyah noktalar bıle gectı arada 1 tne falan cıkıo ama cok memnunum yanı ben kullanmanızı tavsıye edıyorum yan etkılerınden korkmayın cok fazla abartıyolar..buda bunyeden bunyeye degıısıyo unutmayın

X