2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

Tebrik ederim, çok güzel bir çalışma düzeni oturtmuşsun canım. :KK19: Böyle devam etmeni dilerim. Soru sayıları yazarsan tabloya eklerim. :KK34: Kitaptan kastın ders kitabı değil, değim mi? Ben de son 4 günüme 3 roman sıkıştırdım, ne yapayım canım çekiyor bayılıyorum kitap okumaya. :KK1:

Ben de bugün ilk genel kültür denememi çözdüm ve 60'ta 54 doğru yaptım çok mutluyum. :KK16:
tebriklerr tatlımmm nice basarılara inşallahh:KK76:

kızlar maşalllah size yahu :)

Benim sorum vardı anlatım bozuklugundan türkçesi iyi olan yardımcı olabilir mi ?

1-Şu cümlede tamlama yanlışlığından kaynaklanan anlatım bozuklugu varmış göremiyorum ben :

Sanatçının, kalıcı olmak için toplumun sorunlarına da duyarlı olması gerekir.

2- Anlatım bozuklugu nedeni yanlış anlamda sözcük kullanılması, bunu da göremedim kapamak olabilir ama emin değilim:

Bazı iş adamları ekonomik kriz yüzünden servet harcadıkları fabrikalarını kapamak zorunda kaldılar.

Tarihten 60, türkçe 30, soru çözdüm

Şimdi sıra açık öğretim derslerin de
1,cide var ama nasıl anlatıcam bilemedim:KK37::KK37: 2,de ise ekeonomk kriz yüzünden servet harcamıolarkii servet harcadıklarıı fabrikalarıı kriz yüzünden kapatıolarr. umarım acıklayabilmişimdirr

Benim sorum vardı anlatım bozuklugundan türkçesi iyi olan yardımcı olabilir mi ?

1-Şu cümlede tamlama yanlışlığından kaynaklanan anlatım bozuklugu varmış göremiyorum ben :

2- Anlatım bozuklugu nedeni yanlış anlamda sözcük kullanılması, bunu da göremedim kapamak olabilir ama emin değilim:

Bazı iş adamları ekonomik kriz yüzünden servet harcadıkları fabrikalarını kapamak zorunda kaldılar.

canım 1 de toplumun sorunlarına değil toplum sorunlarına olacak zannımca :)))
2. için sekeyin dediği gibi servet harcadıkları fabrikaları ekonomik kriz yüzünden kapamak zorunda kaldılar daha mantıklı oluyor da yanlış anlamda sözcük kullanımı mı bu yoksa sözcüğün yanlış yerde kullanımı mı bilemedim :KK43: bide kapamak yerine kapatmak olması gerekir diye düşünüyorum..

bu arada açıköğretimden ne okuyosun bende açıktan kamu yönetimi 2. sınıfım ama hiiiç bakmıyorum derslere hoş daha kitapları bile almadım ya neyse :)))

bidee mat 50 soru çözdüm bugünlük :) herkese kolay gelee...

Son düzenleme:
kapatmak olur demiştim ya yok canım doğrusu kapamakmış zaten tdk dan baktım da şimdi :)

Arkadaşlar bu Kpss lisans için mi? Karışık mı anlamadım.Bende çalışmak istiyorum da.Buradan gaz alırım diye umut ediyorum.

1. de toplum sorunları olacak sanırım tamlama yanlışı başka bir şey bulamadım.
2. bence de kapamak değil kapatmak olmalı. Kapamak başka bir şey bir açığı kapamak gibi. İş yeri için "kapatmak" kullanırız hep kapamak olarak değil.

Supersiniz kizlar herkesin bu haftasonu zamani bereketlenir ins
Matematikten bi bastan konu anlatimi calisayim dedim
Koklu sayilara varabildim.
Toplam 265 soru matematikten

Merhaba kızlaar :KK3: Bugün vatandaşlığın ilk konusunu sindire sindire bitirmiş bulunmaktayım :KK52: 116 vatandaşlık sorusu da çözdüm :KK76: Azcık dinleneyim matematikten soru çözeceğim inş ..

canım 1 de toplumun sorunlarına değil toplum sorunlarına olacak zannımca :)))
2. için sekeyin dediği gibi servet harcadıkları fabrikaları ekonomik kriz yüzünden kapamak zorunda kaldılar daha mantıklı oluyor da yanlış anlamda sözcük kullanımı mı bu yoksa sözcüğün yanlış yerde kullanımı mı bilemedim :KK43: bide kapamak yerine kapatmak olması gerekir diye düşünüyorum..

bu arada açıköğretimden ne okuyosun bende açıktan kamu yönetimi 2. sınıfım ama hiiiç bakmıyorum derslere hoş daha kitapları bile almadım ya neyse :)))

bidee mat 50 soru çözdüm bugünlük :) herkese kolay gelee...

Sağolun kızlar cevaplar için,

açıköğretimden 4 yıllık işletme okuyorum, 2 yıl kayıt yaptırmayı unuttum, sınavları çalışmadan geçtim toplamda 8.yılımdayım :)

Hep pek işime yaramayacak diye söyleniyordum ama , bitirebilirsem eğer şubatta bitiyor 3 dersim var , sonra haziran atamasında gıda müh olarak atanmazsam işletmeden bir yere kesin atanırım diye düşünüyorum..

Umut olsu işte en azından

Sağolun kızlar cevaplar için,

açıköğretimden 4 yıllık işletme okuyorum, 2 yıl kayıt yaptırmayı unuttum, sınavları çalışmadan geçtim toplamda 8.yılımdayım :)

Hep pek işime yaramayacak diye söyleniyordum ama , bitirebilirsem eğer şubatta bitiyor 3 dersim var , sonra haziran atamasında gıda müh olarak atanmazsam işletmeden bir yere kesin atanırım diye düşünüyorum..

Umut olsu işte en azından

Canım bir şey soracağım, ben de mühendisim ve bir yandan açıköğretim okuyorum senin gibi. Yalnız kpss ye başvururken bölüm belirtiyoruz şimdi ben kendi bölümümü belirtip aynı puanla olmazsa aöf deki bölümümden tercih yapamam değil mi? Bir daha girmem gerek.

Canım bir şey soracağım, ben de mühendisim ve bir yandan açıköğretim okuyorum senin gibi. Yalnız kpss ye başvururken bölüm belirtiyoruz şimdi ben kendi bölümümü belirtip aynı puanla olmazsa aöf deki bölümümden tercih yapamam değil mi? Bir daha girmem gerek.

Yok yapabilirsin,

Aslında bu bir ösym açıklıgı, şimdilerde tartışma halinde 2 üniversite okuyan 2 kadrodan da tercih yapabilmesi için çalışmalar var.
Ama şimdilik uygulama, kadrolar açıklandıgında kadrolara bakacaksın hangisi sana uygunsa , mesala mühendislik kadrosu hiç yok ama işletme kadrosu çok , hemen dilekçe yazıyorsun ösym ye bölümü değiştirerek başvuracağım diyorsun, bir hafta içinde hemen değiştirmek zorundalar, 2. haftada sen tercihlerini sadece o kadrodan yapıyorsun.

Ama dört yıllık lisans bitirmişsen 2 yıllık önlisans başvursu yapamıyorsun malasef,

Aöf den hangi bölümü okuyosun ?

Yok yapabilirsin,

Aslında bu bir ösym açıklıgı, şimdilerde tartışma halinde 2 üniversite okuyan 2 kadrodan da tercih yapabilmesi için çalışmalar var.
Ama şimdilik uygulama, kadrolar açıklandıgında kadrolara bakacaksın hangisi sana uygunsa , mesala mühendislik kadrosu hiç yok ama işletme kadrosu çok , hemen dilekçe yazıyorsun ösym ye bölümü değiştirerek başvuracağım diyorsun, bir hafta içinde hemen değiştirmek zorundalar, 2. haftada sen tercihlerini sadece o kadrodan yapıyorsun.

Ama dört yıllık lisans bitirmişsen 2 yıllık önlisans başvursu yapamıyorsun malasef,

Tamam canım sağol. Lisans-önlisans olayını biliyorum zaten. Dilekçe verildiğini bilmiyordum sadece. İktisat benim.

selam kızlar bende bu sene kpssye gireceğim.evliyim ve bir hafta sonra bebeğim olacak.yazın matematikten 2 kitap bitirdim 3. bitirmeye az kaldı ama artık çok oturunca sancılarım çoğalıyor o yüzden doğum sonrasına bıraktım.tarihtende baya baktım ama nankör olduğu için unutacakmışım gibi geliyor.ben uluslararası ilişkiler mezunuyum özelde çalıştım ama evlenince ve çocuk olunca en güzeli devletde çalışmak.bu sene çok azimliyim bu işi bitirmem lazım artık ogluma tarih coğrafya okurum diyorum.malum türkiye şartlarında sınav sistemlerine erken alışsın.

bende aynı şeyi merak ediyorm ya öğrenirseniz burdan bizimlede paylaşın olur mu kızlar :)

Yok yapabilirsin,

:) ben sabırsız bi şekilde hemen mesaj yazdım ama sağol canım zaten cevap vermişsin :) sonradan gördüm :) benim bitirmeme daha çoook var ama dediğin gibi bir umut işte bi de aslında müşavirlik sınavına heves ettim sanki bi girmediğim o kaldı da ona da gireyim tam olsun diyorum :))) evde boş oturmaktansa okul hayatından kopmamak daha evladır bence :))

X