hamilelik ve kilo

merhaba anne adayları ve anneler. sizden ricam anneler halilelikte aldıkları kiloları aşağıdaki formatta yazabilirlermi hamilelerde içinden bulundukları aya kadar yazabilirlerse bizim gibi yolun başında olanlara fikir olur sanırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Hamilelik öncesi kilo:
1-3 ay arası alınan kilo:
4-6 ay arası alınan kilo:
7-9 ay arası alınan kilo:
Doğumdan hemen sonraki kilo:

cnm ben ilk üç ay hiç almadım aksine verdim
hamilelik öncesi kilom
4-6 ay arası elevit vitamininden kabızlık yaşadım ve tam 9 kilo aldım,inan çok da yemiyordum
7-9 arası çoştum 14 kilo aldım ama çok aşırı yemediğim halde.
toplam 23 kilo aldım.doğumdan 1 hafta sonra 10 kilom gitmişti,baktım veremiyorum kalan 13 kiloyu,hırs yaptım sabah akşam 1 saat yürüyüş,spor derken şuan 0ğlum 6 aylık bense 61 kiloyum yani eski kilom.
ŞUNU SÖYLEYEYİM EMZİR KİLO VERİRSİN DİYORLAR DOĞRU AMA EMZİRİYORUM DİYE ÇOK YERSEN ASLA VEREMEZSİN.

58 kiloyla hamile kaldım hamileliğim boyunca 15 kilo aldım ve 73 kiloyla doğuma girdim. doğumdan 1 hafta sonra 66 kiloydum.doğumdan 1 yıl sonrasına kadar 62-63lerde gezindim.kızım 1 yaşını geçtikten sonra( yediklerime dikkat etmiyor olduğum halde )6 kilo daha verdim.emzirmek ve sürekli kızımın peşinde koşuyor olmaktan sanırsam.şimdi 56 kiloyum.

merhaba anne adayları ve anneler. sizden ricam anneler halilelikte aldıkları kiloları aşağıdaki formatta yazabilirlermi hamilelerde içinden bulundukları aya kadar yazabilirlerse bizim gibi yolun başında olanlara fikir olur sanırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Hamilelik öncesi kilo:

Hamilelikten önceki kilom 52
1-3 ay cok mide bulantisindan dolayı hic bir şey yiyememistim o yüzden 47 kg ya düşmüştüm
4-6 ay ise de 54 olmuştum hala mide buluntularım devam ediyordu
7-9 ayın sonunda ise 64 tüm sanırım normal icin ugrastim ama ne yazikki sezeryan oldum dogumdan sonra tarttılar 61 olmuştum.
15 gundede 55 e düştüm su an oğlum 5. Aylik 53 e takılır kaldım. Bu arada hamileliğimde abartisiz 10 kg limon yemiştim her kiz kiz demişti yok ye eksiyi doğur Ayşe'yi ye tatlıyı doğur hakkiyı valla ayse mayse olmadı

Hamilelik öncesi kilo:87
1-3 ay arası alınan kilo:87
4-6 ay arası alınan kilo:88-89
7-9 ay arası alınan kilo:90-93
Doğumdan hemen sonraki kilo:87,5

bebeğim 3,5 aylık...şimdiki kilom : 85

Hamilelik öncesi kilo: 62kg
1-3 ay arası alınan kilo: 0 (62)
4-6 ay arası alınan kilo: 4 kg (66)
7-9 ay arası alınan kilo: 10 kg (76)
Doğumdan hemen sonraki kilo: 70kg

Hamilelik öncesi kilo:45
1-3 ay arası alınan kilo:47
4-6 ay arası alınan kilo:58
7-9 ay arası alınan kilo:65
Doğumdan hemen sonraki kilo:57

benim bebeğim de 3,5 aylık...şimdiki kilom : 50
bki ye göre 52 olmam gerektiğinden kalan kiloyu da takmıyorum.. buna rağmen azıcık göbek oluşumu başladı,sanırım pisboğazlıktan:KK1::KK1: onu da 6.ayımızdan sonra halledeceğim inş.. herkese hayırlı doğumlar diliyorum..

68 le hamile kaldım 90 la dogum yaptım eve geldiğimde hastaneden 83 kiloydum 10 gün sonra 80 oldum şu an kızım 5 aylık 77 kiloyum...
aralıkta spora başlıycam inş. hedef 65 :))

merak ettiğim bi konuydu doğum yapınca kaç kilo gidiyo ortalama merak ettim:18: ben suana kadar
5 kilo aldım da kilolu hamile kalınca dr kilo almamı istemedi vede aldırmadı :KK53::KK53:

merak ettiğim bi konuydu doğum yapınca kaç kilo gidiyo ortalama merak ettim:18: ben suana kadar
5 kilo aldım da kilolu hamile kalınca dr kilo almamı istemedi vede aldırmadı :KK53::KK53:

ne güzel az almışsın canım nasıl beslendin ? hayırlı dogumlar diliyorum bebeğini sağlıkla kucagına al inşallah kaç ile hamile kalmıstın.

ne güzel az almışsın canım nasıl beslendin ? hayırlı dogumlar diliyorum bebeğini sağlıkla kucagına al inşallah kaç ile hamile kalmıstın.

ewet cnm az kilo aldım ilk 4 ay kilo almadım dikkat ettim hamur işi v.b şeyler yemedim cnm cok cektiğinde tadimlık yedim
doyumluk değil dr süt yeşil ve kırmızı mercimek bol yeşillik yememi balık tavuk et yumurta yememi istedi
tabi arada kacamak oldu ama napım :KK56:
sanada hayırlı doğumlar dilerim cnm ve tüm hamilelerrede:KK49:

Öncelikle hayırlı olsun tatlım :)
Hamile kaldığım kilo 69 kg , biraz tombişmişim sanki :)
Doğuma girdiğim kilo 73,5 kg
Doğumdan sonra ( Sezeryan ) 65 kg .

arkadaşlar merhaba,
ben 11.haftadayım ve 1 kilo almısım sızce normal mı bu arada vejeteryan oldugum ıcın doktor vıtamınde verdı aynı zamanda demır ılacıda kullanıyorum sızce bu ılaclar kılo yapar mı?

şimdiden tsklr

57 kiloyla hamile kaldim
ilk 3 ay hic kilo almadim
doguma 73 kiloyla girdim yani toplam 16 kilo aldim.
dogumdan 10 gun sonra 63 kiloydum yani 10 kilo vermistim.
40 imiz ciktiginda 60 kiloydum.
simdiyse kizim 6 aylik ve ben 55,5 kiloyum.
diyet vs yapmadim, eskisi gibi yiyorum ama emziriyorum.

Öncelikle hayırlı olsun tatlım :)
Hamile kaldığım kilo 69 kg , biraz tombişmişim sanki :)
Doğuma girdiğim kilo 73,5 kg
Doğumdan sonra ( Sezeryan ) 65 kg .

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için . bu arada da kilo skorunuz muhteşem:)tebrikler

Hamilelik öncesi kilo:

tam hatırlamıyorum ama

ilk gebeliğimde 50 kilo ile başladım

ilk 3 ay 1-2 kilo aldım

ikinci 3 ay 8-9 kilo aldım

son 3 ay da 4-5 kilo civarı almıştım

toplamda 15 kilo alarak doğuma da 65 kilo ile girdim

41 haftalık normal doğum yaptım

doğumdan hemen sonra 55 kilo idim 1 ay içinde de 50 kiloya geri düştüm

ikinci gebeliğimde de durum neredeyse aynıydı

tek fark toplamda 13 kilo aldım

36 haftalık zorunlu sezaryen oldum

doğumdan hemen sonra 59-60 falandım

yaklaşık olarak 8 ay sonra yine 50 kiloya düştüm

bunda biraz daha uzun sürdü

şimdi ise 49-50 arası değişiyor kilom

ben de diyet spor v.s. hiçbirini yapmadım kendiliğinden verdim

Rabbim size de sağlıklı doğum nasip etsin inşallah

Son düzenleme:
64 ile hamile kaldım.Ay ay olarak hatırlamıyorum ama en fazla kilomu 5-6 ay arasında 1 ayda 5 kilo almıştım:KK53:Doguma 82 ile girdim.Yani 18 kilo aldım.Ogluş 8 aylıkken saglıklı beslenmeye kk ya üye oldum.65 kilodan 52 ye indim hala burdayım ve koruma dönemine geçicem.Bebiş saglıklı olsun kilolar gidiyor ama öyle ama böyle.Ben balık etli oldugum için kendiliginden gitmeyecegi için saglıklı beslenerek ve yeşilçay içerek ve ogluşun peşinden koşarak verdim:KK16:

lm daha önce arkadaşlar da söylemiş ama ben de söölemeden duramıycam boş ver gitsin kiloyu hamilelik çok özel bir dönem kendine dikkay et iyi bak yeter bence bak sana 20 kilo almış hepsini de vermiş biri söylüyo bunu:::: hamile kalmadan önce 44 kiloydum ilk 3 ayı bırak ilk ay 2 kilo aldm toplamda ilk 3 ay6 kiloydu galiba k.doğumcum bana diyet verdi yazın ortasında karpuzu bile yasakladı... 4. ay hiç kilo almadım buseferde buda normal değil seni serbest bırakalım dedi sonuç 2. 3 ayda galba 7 kilo aldım doğuma giderken toplamda 19 oldu ortaya 3.350 gr bir bebek çıktı doğumdan 1hf sonra tartıya çıktığımda 10.5 kilo gitmişti zaten emzirirkende ilk aylar çok hızlı olacak şekilde kilo verdim 1.yılın sonunda ben yine aynı ben ...

55 kiloyla hamile kaldım doğuma 65 kiloyla girdim doğumdan sonra sadece 5 kilo gitmişti oğlum 3610 kg doğmasına rağmen sonra 1 ay olmadan 57ye düştüm malesef sütüm az olunca helvalar tatlılar şunu ye bunu ye diyince kilo aldım 62lere çıkıverdim şuanda 58 kiloyum emzirirken kilo alanlardan oldum yedimde ne oldu sütüm gene artmadı:KK50:

teşekkürler kızlar cevaplarınız için. ben hamile kalmadan 74 kilo idim 2 hafta bağırsak problemi çektim oldum 76 hamile olduğumu öğrendim sonra şuan 8 haftalık hamileyim 77.5 korkuyorum tosun gibi olmaktan bde normalde zaten çabuk kilo veren bir insan değilim. bbeiş sağlıklı olsunda doğumdan sonra bakacağız artık kilo vermeye.

Hamilelik öncesi kilo:

Hamilelik öncesi kilo :56
1-3 ay arası alınan kilo: 56
4-6 ay arası alınan kilo: 58
7-9 ay arası alınan kilo: 62

kısmetse 2-3 hafta sonra doğum yapıcam şu an 63 kiloyum:nazar:
ama her gün yürüyüş yaptım öneririm..

X