mide bulantısı

agresifcatlak

nazlı kızla narin kız
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
80
15
38
arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve dün öğrendim ikiz gebelikmiş ama çok aşırı derecede mide bulantım var ve sürekli kusuyorum bir haftada 2 kilo vermişim doktorum metpamid diye tablet verdi kullanıyorum ama fayda etmedi lütfen yardım edin:a015:

canım bende 7 hafta 4 günlük hamileyim aynı ilacı doktor bana da vermişti ama bi işe yaramadı benimde çok fazla bulantım var bazen hamile kaldığıma pişman ediyo beni..tavsiyem çubuk kraker, leblebi,ayva ye.. bol bol hava al .

çok zor şu bulantı dönemi ama sabredip bebeklerimize kavuşcaz inşallah

canım ben hiç bulantı yasamadım yalnızca midemi üşüttüğüm için 1 gün kusup 3 gün kendimi toparlayamadım ama cok zor olduğunu biliyorum yoğurt yemeni kraker yemeni tavsiye ediyorum mideni bastırır

canım bende 8 buçuk haftalık hamileyim we aynı şikayetlerle doktora gittim önce bana da metpamid verdi ama aynen bende de işe yaramadı doktorumla tekrar konuştum ve emedur diye bi hap werdi şükrolsun eski halime göre çok çok iiyim Allah yardımcımız olsun:)

ay kızlar aynı şeyden bende muzdarıbım cokk kotuyum sureklı öğ dıye gezıyorum sokaga cıkamıyorum hıçbırsey fayda etmıyor gecmesını beklecegız kendılıgınden ama nasılll

kızlar sabredin 12.haftadan sonra kayboluyor.bulantıyı stres ve yorgunluk tetikliyor.ben yorulunca aynı gün ve ertesi gün daha çok bulanıyorudm.şimdi bitti sadece öksürünce falan midem kalkıyor okadar.banada doktor ilaç verdi ama kullanmadım sık sık az yedim sıvıyı az az yudum yudum içtim faydası olmuştu.

mide buılantısından o kadar kötüyüm ki işe bile zor geliyorum ikizlerim olacaı için daha çok çalışmalıyım ama çok halsizim her gören ruh gibi olmuşsun diye sürekli kilo kaybediyorum ne yapsam fayda etmiyor kraker, leblebi olsun faydasını göremedim emedur fitil kullandım oda ishal yaptı faydasını göremedim

canım 32. haftadayım hala bulantım var.İlk 4 aydaki kadar olmasa da.İlk 4 ay sadece bulantım değil bir de koku hassasiyetim vardı.Çok korkunçtu gerçekten.Tüm sosyal hayatım ölmüştü.Çalışmak zorundaysan akupunktur iyi geliyor diyorlar.Doktoruna sorup bir denesen.Ben bu sea bandlardan almıştım.Pek faydası olmamıştı.Bence akupunkturu dene.

kızlar benımde bulantıkda dolayı emedur verdı doktor 2 tane kullandım ama ıcındw gebelerde emniyetlı degıldır yazıyor ıcım rahat degıl benım gıbı emedur kullanan ve kullanıp dogum yapan varmı noooooolur yardım

Bana doktor dramamine verdi, işe yaradı. Sabah akşam aç karna bir tablet yut dedi. ıçinde de hamilelik kategorisi B zararsız diyor. ıstersen bi danış doktora. Yan etkisi bol bol uyuyorsun.

bana emedur verdı c grubu acaba doktorum neden bana senınkınden vermemıs b grubu bır ılac zaten fayda etmedı ıcmem bı daha 2 tane ıctı bı aksam bı bu sabah umarım zarar vermez

ikiz gebelikte bulantı daha çok olurmuş canım
ben kkızıma hamileyken 4 ay gece gündüz midem bulanmıştı
evimin kokusundan tiksinmiştim ve 4 ay kaynanamda kalmıştım
(inan midenin bulanmasından daha kötü bi durum)
şimdi yine hamileyim kızımdaki gibi olmaması için dua ediyorum
genelde tuzlu şeyler yersen mideni bastırır ama biraz çekiceksin galiba
umarım en kısa zamanda geçer

kızlar benımde bulantıkda dolayı emedur verdı doktor 2 tane kullandım ama ıcındw gebelerde emniyetlı degıldır yazıyor ıcım rahat degıl benım gıbı emedur kullanan ve kullanıp dogum yapan varmı noooooolur yardım

Canım banada dr emedur vermişti ama bende reçeteyi okuyunca çok tedirgin oldum kullandım ama çok az çünkü hiç faydası olmamıştı bana.Ama hamilelere mide bulantısı için genelde verilen ilaçlar arasında.Eğer faydasını görüyorsan kullan bence ama yinede sen bilirsin.

[evimin kokusundan tiksinmiştim ve 4 ay kaynanamda kalmıştım
(inan midenin bulanmasından daha kötü bi durum)
[/QUOTE]

Anlıyorum seni eminim öyledir.Bende annemlerde kalmıştım 2-2,5 ay.Banada kaynanamlar bize gel bizde kal diye çok ısrar etti ama kabul etmedim.Çünkü orada daha kötü olacağımı biliyordum.Tabi sonra serum takılmak zorunda kalınınca bana,sustular çünkü orada takacak hemşire yoktu.Bende 4.ayımdayım ama hala ara sıra bulantılar oluyor ve hala yemek yiyemiyorum.

Canım banada dr emedur vermişti ama bende reçeteyi okuyunca çok tedirgin oldum kullandım ama çok az çünkü hiç faydası olmamıştı bana.Ama hamilelere mide bulantısı için genelde verilen ilaçlar arasında.Eğer faydasını görüyorsan kullan bence ama yinede sen bilirsin.
bende ıkı tane ıctım ve fayda gormedım ıcmem bı daha umarım bu kadarı zarar vermez bıde ben gecen hafta alıs verıs merkesınde guvenlikten gectım bununla ılgılı bılgısı olan varmı allahım coooook pipirikleniyorum nasıl geccek bole 6 ay

X