Doum paras st paras ne kadar aldnz

ben yurtdisinda yasiyorum. burada dogum parasi 5.000 $ ve 2 haftada bir 140 $ anneye sut parasi veriliyor. ama turkiyede ki gibi ssk li olanlara degil butun annelere calisip calismamasi fark etmiyor yani

süpermiş valla senin adına çok sevindim.ama kendi adımıza üzüldüm.hangi ülkedesin canım?

Bende 2,5 ay önce 5700 tl aldım. Bunun 70 tl si süt parası gerisi iş görmezlik ödeneği.
Bu paranın az veya çok olması maaşınızın azlığı veya çokluğu ile illgili değil, çalıştığınız işyerinin sizin maaşınızı SSK ya ne kadar gösterdiği ile ilgiliymiş. Yani isterseniz 5000 tl maaş alın işyeriniz sizi SSK ya asgari ücret alıyormuş gibi gösterebiliyomuş. Bu durumda da ödeneğiniz düşük oluyor tabiki
Benim şirketim maaşımı tam gösterdiği için ben biraz yüksek aldım.

[/B]
süpermiş valla senin adına çok sevindim.ama kendi adımıza üzüldüm.hangi ülkedesin canım?

avustralya dayim canim. hem komik bisey soyleyim mi? burada devletin soyle bir siralamasi var
1_cocuklar
2_kadinlar
3_hayvanlar
4_orman bitki cicek vs
5_erkekler

gercekten burda kadin ve cocuk haklari cok gelismis. esim bazen sakayla diyor ki hayvanlarin bile arkasinda kaldik ne bicim memleket! tabi islerine gelmiyor

[/B]

avustralya dayim canim. hem komik bisey soyleyim mi? burada devletin soyle bir siralamasi var
1_cocuklar
2_kadinlar
3_hayvanlar
4_orman bitki cicek vs
5_erkekler

gercekten burda kadin ve cocuk haklari cok gelismis. esim bazen sakayla diyor ki hayvanlarin bile arkasinda kaldik ne bicim memleket! tabi islerine gelmiyor

sırnaşık şey ne güzelmiş ya orayamı taşınsak ne yapsak kaydirigubbakcemile2 türkiyedeki erkekleri oraya yollamak lazım belki biraz akıllanırlar delikafadulden

sırnaşık şey ne güzelmiş ya orayamı taşınsak ne yapsak kaydirigubbakcemile2 türkiyedeki erkekleri oraya yollamak lazım belki biraz akıllanırlar delikafadulden

canim odun her yerde odun ama sartlar biraz korkutuyor gozlerini tabiki inkar etmemek lazim. burada devlet herturlu yardimi yapiyor kadinlara ve cocuklara erkek olmasada yasayabiliyorlar gulluk gulistanlik degil ama kimseyede muhtac olmuyorlar ama yine de bulbulu altin kafese koymuslar yinede vatanim demis ya aynen oyleyiz. havasini bile ozluyor insan.

canim odun her yerde odun ama sartlar biraz korkutuyor gozlerini tabiki inkar etmemek lazim. burada devlet herturlu yardimi yapiyor kadinlara ve cocuklara erkek olmasada yasayabiliyorlar gulluk gulistanlik degil ama kimseyede muhtac olmuyorlar ama yine de bulbulu altin kafese koymuslar yinede vatanim demis ya aynen oyleyiz. havasini bile ozluyor insan.

orası öyle canım,insanın memleketi gibi olamaz ama derlerya karnının doyduğu yer memleketindir diye.işte o yüzden biçok insan memleketinden uzakta yaşamaya çalışıyo.allah kolaylık versiin canım..

kızlar slm..bu 3 milyar 5 milyar alanlar dogum öncesi ve dogum sonrasında normal maaşlarını alamayan anneler içinmi...ben şuan dogum öncesi iznimdeyim ve normal maaşımı alıyorum..emekli sandıgına baglı memurum şimdi benim bebek dogduktan sonra almam gereken para ne kadar ? süt bilmem ne dogum parası fılan kaç lira almam gerek.. beni aydınlatırsanız minnettar kalırım...

kızlar slm..bu 3 milyar 5 milyar alanlar dogum öncesi ve dogum sonrasında normal maaşlarını alamayan anneler içinmi...ben şuan dogum öncesi iznimdeyim ve normal maaşımı alıyorum..emekli sandıgına baglı memurum şimdi benim bebek dogduktan sonra almam gereken para ne kadar ? süt bilmem ne dogum parası fılan kaç lira almam gerek.. beni aydınlatırsanız minnettar kalırım...

canım sen doğum ve süt parası alamazsın.sadece 140 civarında doğum yardım ödeneği alırsın..

canım ben ssk lıyım dogum öncesi 8 hafta dogum sonrası 8 hafta için sana para ödüyorlar yani ben aldım benimki süt parası ve 16 haftalık doğum parası toplam hepsini aynı anda aldım ben 2850 tl aldım bildiğim kadarıyla sizede var

canım hastaneden aldığın belgelerle ki baya evrak istiyorlar bağlı olduğun kuruma baş vuruyorsun ssk müdürlüğüne mesela

ben öğretmenim,ilçeyle görüştüm doğum raporuyla eşimin iş yerinden doğum yardımı almadığına dair belgeyle tahakkuk servisine başvurucaksın dedıler.kaç para alaırm bilmiyorum.yarın gidicem ben de.

kızlar benim maaşım asgari ücretten gözüküyor 15 gün once 37. haftalık gebe iken doğumum gerçekeşti hastane raporları biz ssk ya gönderiyoruz dedi. nerden alıcam nasıl öğrenicem ne kadar alıcam hiç bilmiyorum bilen arkadaşlar bilgilendirimi acaba ???

arkadaşlar benim burada anladığım kadarıyla doğrumu bilmiyorum ssk da çalışanlar doğum öncesi ve sonrası izinlerde maaş almamışlar ve onları mı toplu aldıkları için 3-5 milyar para almışlar.
ben devlet memuruyum sadece 140 mı 150 mi öyle birşey aldım.
eğer yanlış anladıysam niye bizde alamıyoruz ki onu anlamadım

ben sözleşmeli memurum. 4 ay izin döneminde maaş almadım.ssk yhe gittim bana 4 aylık 4000 tl para verdiler. o zamanlar maaşım 750 tl idi. hastaneden alsam 3000 alacaktım yani. sanırım 1000 doğum parası falandı.gerçi o kadar çok olamaz dimi.belki de ssk ödenmediği için öyle bir artış olmuştur verdikleri parada.

doğum raporu bır de eşinin iş yerınden doğum yardımı almadığına dair bı yazı ıle tahakkuk servısıne gıdıceksın ilçenın.ama önce bı sor istersen tel açıp doğumdan sonrakı maaşına yatmış<olabilir bıldırıldıyse.ben gıttım yatmış sızın dedi adam eşim kızıma sağlık< karnesi çıkarmışltı dfoğum yaptığımda kendileri yapmış işlemi biz başvurmadan.

slm kızlar bende temmuz 27 de doğum yaptım ve çalışmıyorum eşimden ssk kullanıyorum eşinden ssklı olupta nerden ne kadar para alındığını bilen varmı yada alan varsa bir zahmet söylermi?

X