Maske Tarifleri Ballı+Tarçınlı Yenileyici Maske

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

vicdan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2006
1.098
25
Malzemeler
1 çay kaşığı süzme bal
1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı ve Uygulaması
Bal ve tarçını cam bir kâsede karıştırın.
Göz altı hariç tüm yüzünüze uygulayın.
1 saat bekleyin.
Sürenin sonunda ılık su ile yüzünüzü durulayın.
Havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın.

Notlar
Bal ve tarçın maskesini her gün uygulayabilirsiniz.
Özellikle gece yatmadan önce uygularsanız daha etkili olacaktır. Sebebi ise cilt hücreleri geceleri kendini yeniler. Bal ve tarçın maskesi sayesinde daha hızlı yenileme olur.

deneyeceğim .. Zahmetsiz ve de evde bulunan malzemeler..
paylaşımın için teşekkürler

ben bunu denemiştim aman bütün yüzüm kabarmıştı :KK43: hassas cildi olanlar küçük bir bölgede denesin lütfen..

kızlar bende yapdım az önce yegenımle kıpkırmızı oldu suratımız ama yumuşacıkda olduuu :d

ama gece yatarken yapılırmı ki yatak yorgan yapış yapış olur en mantıklısı akşam yapmak olur herhalde:)

Yaa ben anlamadım .. Ne işe yarıyo şimdi bu maskee ? bilmiyorumkismile

leke gideriyo gozenek sıkılaşdırıyo daha sağlıklı oluyo cilt arada bı yapacagım bende 2 kez yapdım daha

yıllar once yapmıstım bende bı kac kere kabardı cildim resmen . . cok zor cıkıo yuzden .. ama sıyah noktaları azaltıodu ..

kızlar benim sorum şu:
bal acaba yüzdeki tüyleri besler ve uzatır mı? bende denemiştim bu maskeyi hatta çokta memnun kaldım ama düzenli kullanımda tüylerle ilgili bir problem yaşanır mı acaba?bilmiyorumkismile

sivilcelerime çok iyi geliyor bu maske
artık cildimde sivilcede kalmadıhihoyyyt
süper bi peeling bu:hulya:

Ay bi kere gaza gelip tarçın yapı sürmüştüm dudağıma :KK64: mahvoldum bir ayda anca düzeldi... hele yüzüme sürmek mi aman aman :KK58:
Ama hassas değilse cildiniz olabilir gibime geliyor

bana da arkadaşım önermişti yapmıştım mahvolmuştu yüzüm kıpkırmızı yanmış gibi çok kötü oldu.yapmayın derim riske atmayın 1-1.5 günde falan geçti kızarıklığı.iyi geldiğine inanmıyorum ben.

kızlar benim sorum şu:
bal acaba yüzdeki tüyleri besler ve uzatır mı? bende denemiştim bu maskeyi hatta çokta memnun kaldım ama düzenli kullanımda tüylerle ilgili bir problem yaşanır mı acaba?bilmiyorumkismile

Bende bi süre bu tarifi kullanmıştım siyah nokta azaltıyor , cildi yumuşacık yapıyor benim cildim karma olduğu için bana iyi geldi.Ancak bende bi süre sonra tüylenmeden korktum aşırı bi tüylenme etkisi yapmadı tabiki yine de ben korktum bıraktım bu maskeyi :-( artık kil kullanıyorum tüylenme de yapmıo :-))))

Bende bi süre bu tarifi kullanmıştım siyah nokta azaltıyor , cildi yumuşacık yapıyor benim cildim karma olduğu için bana iyi geldi.Ancak bende bi süre sonra tüylenmeden korktum aşırı bi tüylenme etkisi yapmadı tabiki yine de ben korktum bıraktım bu maskeyi :-( artık kil kullanıyorum tüylenme de yapmıo :-))))

kili nasıl kullanıyosun canım yanı kili neyın ıcıne katıp maske yapıosun benımde cıldım karmada ondan soruyorum

kili nasıl kullanıyosun canım yanı kili neyın ıcıne katıp maske yapıosun benımde cıldım karmada ondan soruyorum

Yeşil kilin içerisine gül suyu katıyorum macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırıyorum yüzüme sürüp bi 15 20 dk bekletiyorum aslında bu bekleme süresi şuna göre ayarlanıyor; maske kuruyup cildi sıkana kadar ....yıkarken de ılık suyla yıkıyorum.Kil içerisinde çok yararlı mineraller var gerçekten işe yarıyor.Bir de maskenin çabuk kurumasını engellemek için 1- 2 damla zeytinyağı katıyorum, dikkat çok değil çünkü tüylenme yapmasını istemeyiz ben bir buçuk senedir kullanıyorum çok da yararını gördüm .Son olarak kil cildi kuruttuğu için haftada 1 kere uygulanmalı fazla değil, maskeden sonra da nemlendiriciyle süpper bi cildin oluyo :-)) umarım sende de işe yarar canım.

Yeşil kilin içerisine gül suyu katıyorum macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırıyorum yüzüme sürüp bi 15 20 dk bekletiyorum aslında bu bekleme süresi şuna göre ayarlanıyor; maske kuruyup cildi sıkana kadar ....yıkarken de ılık suyla yıkıyorum.Kil içerisinde çok yararlı mineraller var gerçekten işe yarıyor.Bir de maskenin çabuk kurumasını engellemek için 1- 2 damla zeytinyağı katıyorum, dikkat çok değil çünkü tüylenme yapmasını istemeyiz ben bir buçuk senedir kullanıyorum çok da yararını gördüm .Son olarak kil cildi kuruttuğu için haftada 1 kere uygulanmalı fazla değil, maskeden sonra da nemlendiriciyle süpper bi cildin oluyo :-)) umarım sende de işe yarar canım.

cok saol cnm bu bılgı işime yarar inş :KK70: gülsuyu ve nemlendırıcının markası ne canım bana özelden mesaj atsan :) hanı sence hangı marka gulsuyu kullanayım

X