kredi kartı limitleri

youonlyliveonce

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
5.100
201
merhaba.. ben öğrenci kredi kartı çıkartmayı düşünüyorum tercih ettiğim banka 400 tl limit vermiş.benim anlayamadığım şu ; benim alışveriş yapabilmem için kartta 400 tl bulundurmam mı gerekiyor? yoksa harcadığım kadarını mı ödüyorum

merhaba kartının toplam limiti 400
harcadığın kadarını ödeyeceksin ister 400 liralık alısveriş yaparsın
ister 10 tl lik yapıp onu ödersin:KK34:
her an 400 olması gerekmiyor maksimum limitin o:KK34:

Konuyu görmüşken sormak istedim bende geçen gün bi arkadaşım söyledi netliğe varamadım tam bilmiyorum çünkü:26:
Şimdi diyelim arkadaşınki gibi 400tl limiti var 80tl'ye ayakkabı aldı 8 taksit, 50tl'ye de gömlek aldı 5 taksit her ay 20tl mi ödeyecek bankaya ?

Evet.Ama 80+50=130 lirası bloke kalır.Ödediğiniz kadar kısmı açılır.Ayda 20 liraa ödersiniz.Limitinizin 20 lirası serbest kalır.

Evet.Ama 80+50=130 lirası bloke kalır.Ödediğiniz kadar kısmı açılır.Ayda 20 liraa ödersiniz.Limitinizin 20 lirası serbest kalır.

Hımm anladım sanırım yani şöyle mi oluyor aldığım ürünlerin toplamı 400tl yapabilir ben 130tl lik alışveriş yaptığım için 270tl limitim var demektir.

Bi sorum daha olacak benim:26: Diyelim sekiz taksit şeklinde taksitlendirdim ve3. takside kadar yatırdım ama diğer ay elime para geçti benim o beş taksidi bi seferde kapatabiliyo muyum böyle bi sey var mı acaba? :26:

X