Hızla kilo verdim, kilomu nasıl koruyabilirim?

dontt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
323
2
Sadece tavuk ve suyla 4 günde 4 kg verdim ama geri almaktan çok korkuyorum, nasıl koruyabilirim kilomu? Diyet 5 günlük yani Perşembe normal hayatıma dönücem, neler yemeliyim ilk günlerde? Her perşembe de koruma amaçlı 3 öğün tavuk yememiz gerekiyormuş, napalım yiyecez artık.. Güzel havalarda yürüyüş yapıyorum 40 dk, evde mekik çekiyorum + hareket yapıyorum bu arada.

senin 1 haftada verdiğin normalde 1 ayda veriliyor. o yüzden sen biraz fazla kaçır hemen kiloya çevirecek.
o yüzden şekerli yağlı gıdalardan uzak dur.
çorba iç salata ye yemekleri az porsiyon tüket hepsi bu

senin 1 haftada verdiğin normalde 1 ayda veriliyor. o yüzden sen biraz fazla kaçır hemen kiloya çevirecek.
o yüzden şekerli yağlı gıdalardan uzak dur.
çorba iç salata ye yemekleri az porsiyon tüket hepsi bu

Ne zamana kadar peki?

verdiğin kilonun kalıcı olması için en az 6 ay onu koruman lazım.
diyelim canım çok çikolata veya benzeri birşey istediğinde haftada 1 gün veya çok az miktarlarda yemen lazım.
yani kısacası oturup bir tabak pasta yemeyeceksin 1 çatal alacaksın çünkü bende yaptım biliyorum.:KK34:

çorba,haşlanmış sebze, 1 porsiyon meyve ye, yoğurt yada süt iç, bol bol su iç( 2,5 litre)
yürüyüşlerinide ihmal etme,kilonu korursun hatta daha çok veririrsin canım.

verdiğin kilonun kalıcı olması için en az 6 ay onu koruman lazım.
diyelim canım çok çikolata veya benzeri birşey istediğinde haftada 1 gün veya çok az miktarlarda yemen lazım.
yani kısacası oturup bir tabak pasta yemeyeceksin 1 çatal alacaksın çünkü bende yaptım biliyorum.:KK34:

Yandım o zaman :2:

çorba,haşlanmış sebze, 1 porsiyon meyve ye, yoğurt yada süt iç, bol bol su iç( 2,5 litre)
yürüyüşlerinide ihmal etme,kilonu korursun hatta daha çok veririrsin canım.

Teşekkürler yemeklerde problemim yok az yer kalkarım da ne kadar abur cubur ve hamur işlerinden uzak durabilirim bilmiyorum ama deneyeceğim gittiği yere kadar :KK43:

Teşekkürler yemeklerde problemim yok az yer kalkarım da ne kadar abur cubur ve hamur işlerinden uzak durabilirim bilmiyorum ama deneyeceğim gittiği yere kadar :KK43:

kaç kiloydun kaç kilo oldun merak ettim.
ayrıca diyet sporla birleştiğinde işe yarıyor.yürüyüşleri ihmal etme.

Bu arada yarın diyetteki son günüm kahvaltıda karbonhidrat almak adına yulaf ezmesi yesem nasıl olur?

:KK1:ya bende 58 kiloydum 4 sene önce diyet yapoı 52 ye düşmüştüm.şimdi 54 kiloyum.
benimde alt karnım var önümüzdeki ay spor aleti alacam eve (uzay yürüyüşü)
alt karnımı ve yanlarımı zayıflatsam tam süper olacak =)

olur...karbonhidrat almazsan bile yumurta ye öğlene kadar tok tutuyor.
dukan diyeti yapıcam bende...

Yumurta protein, tavuk zaten protein bi değişiklik olsun normal hayatıma ilk adımım olsun diye karbonhidrat alayım diyorum tamam o zaman yulaf ezmesi yerim

Diyeti sonlandırdım sabah yulaf ezmesi, öğlen 1 adet yumurta (karnıbaharlı) + 1 dilim tam buğday ekmeği + ayran falan yedim iyi gidiyor az yeme olayı:)

Kilonu koruman icin yaptigin diyet menüsünü sadece persembe günleri aynen uygulaman gerek
Dukandan sanirim ? ben ordan öyle okumustum Su an bende uyguluyorum ama sabah ögle aksam diil sadece aksam et yiyorum
1kg gitti
Bu arada tekrar kilo aldin mi?

Canım yaptığın diyet hakkında bilgi verebilir misin? Merak ettim de =) Bu kadar kiloyu 4 günde nasıl verdin tebrikler inşallah geri almazsın =)

Kilonu koruman icin yaptigin diyet menüsünü sadece persembe günleri aynen uygulaman gerek
Dukandan sanirim ? ben ordan öyle okumustum Su an bende uyguluyorum ama sabah ögle aksam diil sadece aksam et yiyorum
1kg gitti
Bu arada tekrar kilo aldin mi?

Dukan değil internette dolaşıyoken "5 gün boyunca sadece kırmızı veya beyaz et yiyerek 5 kilo verin" başlığını gördüm deneyeyim dedim. 55e çıktım sonra biraz dikkat ederek 52 kiloya düştüm, dikkat dediğimde sofradan doymadan kalkıyorum ve ara öğün olarak istediğim bir abur cuburu yiyorum yemezsem gözüm aç çünkü. Ayrıca haftanın bir günü et yeme olayını yapmadım :KK34:

Son düzenleme:
Canım yaptığın diyet hakkında bilgi verebilir misin? Merak ettim de =) Bu kadar kiloyu 4 günde nasıl verdin tebrikler inşallah geri almazsın =)

Teşekkürler almadım hatta verdim 52yim şuanda, ama yemeyi biraz abartırsam sabah tartıda 1 kg fazla görüyorum dikkat etmek lazım :KK54: Sadece 3 öğün yağsız tuzsuz haşlanmış tavuk butu yedim 1 tane, hiç kaçamak falan yapmadım 2.5 lt su içtim ama önermem gözüm kararıyordu ve sürekli üşüyordum bi kaç gün daha yapsaydım hastanelik olma ihtimalim yüksekti..

X