Spermde Ileri Hareketlilik Sorunu

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar bazı erkeklerde sperm sayısı yeterli olsa bile ileri hareketlilikte azlık oluyor. ya da hiç ileri hareketli sperm olmuyor. bu durum gebeliği engelliyor. bizde biraz var. doktor bunun artışını sağlamanın hiç bir yolu olmadığını söyledi. arkadaşlar tecrübeleriniz, kullandığınız ilaçlar, şifalı otlar varsa yazar mısınız?

canım bizimde ileri ve morfoloji bazen bozuk çıkıyor.bazen iyi çıkıyor.hiç bişey anlayamıyoruz.ama biz bu konuda kendimizce bişeyler yapıyoruz.klomen kullanıyo eşim.zink-c diye çinko içeren tablet.(kaliteli sperm oluşumu için)sonra e vitamini elevit adında.bu ilacın içinde folik asit c vit ve e vit var.sonra keçi boynuzu pekmezi yiyor.arı sütü krem bal şeklinde karışım var.ondan yiyor.işte böyle canım bu tedavinin ilk ayında çok güzel sonuçlar aldık.ama ikinci ayda yine düşüş vardı.gerçi o ay biraz güneşte kalmış bu da zararlı tabi biliyosun.az da soğuk algınlığı gibi oldu.işte bu canım.bu ay 3.aşılamam olcak.inşallah bu sefer iyi sonuçlar alırız da bebişimize tüm isteyenlerle birlikte kavuşuruz.dualarımız bütün dert ortaklarımıza...

slm benımde eşımde ılerı hızlı sperm azlığı var doktor klomen verdı ama cokta etkısı olmıcanı soledı kecıboynuzu pekmezı yıyo bakalım zaten bendede yumurtlama sorunu var sanırım aşılama yaptırıcaz.ınsanın yaşamını cok ama cok etkıleyen bır sorun bu allah hepımızın yardımcısı olsun

keçi boynuzu ben her gece yediriyorum sonucu görcez amma faydasını görenler varrrrr.....

kızlar keçiboynuzu ve havuç suyundan sonra bizde sonuç süper oldu eşimin ileri hareketli 0 dı şimdi %20 benim umudum var herşey Allah tan ama elden çabayı bırakmamalı

kızlar keçiboynuzu ve havuç suyundan sonra bizde sonuç süper oldu eşimin ileri hareketli 0 dı şimdi %20 benim umudum var herşey Allah tan ama elden çabayı bırakmamalı

arkadaşım süper bu ya. %0 dan %20 ye ha. maaşallah

şimdi doktor ve hemşireler hiç bir şekilde yükselmeyeceği konusunda hem fikirler bende onlardan daha inatçıyım. herşeyin bir çaresi (hastalık olarak) varsa bi gün bulunabilir. bu yüzden fikirlerinizi almak istedim. çooook teşekkürler
biz apar topar microya geçtik bu yüzden.
ilk duyduğumda ağladım ama sonra bi ferahlık geldi. Rabbim mutlaka bi yerlere şifasını koymuştur ama dimi?

ANNEMANNEM havuç suyunu nasıl haırlıyor ve ne şekilde kullanıyorsunuz? tarif eder misin?

canım bızımde ılerı harekt 0 yapısal bozukluk var klomen kullanıyo bırde kecı boynuzun içine polen katıp yıyor aktarcı polen cok ıyı dedı bakalım 1 ay sonra bıdaha yaptırcaz sonucu yazarım

canım benim eşimde çift taraflı varikosel var bizim ileri hareketlilikte sınırda o yüzden burdaki arkadaşlardan keçiboynuzu kürünü duymuştum (normalde böyle şeylere pek inancım yoktur ama) iki hafta onu uyguladım eşime ama kilo aldırıyo diye bıraktı maalesef normaldede biraz kilo sorunu vardı zaten diyetisyene gitti bide spor yaparak baya bi kilo verdi bunlardan hangisinin etkisi daha ağır bastı bilmiyorum ama ilk iki aşılamada sperm yıkama sonuçları çok kötüyken bu 3. aşılamamdakinde çok çok düzelme vardı 28 mayısta oldu aşılamam henüz tutup tutmadığını bilmiyorum ama umarım işe yaramıştır.
eğer eşinin kilo sorunu yoksa muhakkak keçi boynuzu kürünü uygula derim mutlaka memnun kalırsınız tecrübeyle sabittir..

Günaydin Arkadaşlar... Benim Eşimde 3 Ay önce Varikosel Ameliyati Olmuştu.... Ameliyattan önceki Değerleri Oldukça Düşüktü Sayi 8 Milyon Ileri Hareket %10 Morfoloji %5 çikmişti.... Eşime 3 Ay Boyunca Keçi Boynuzu Yedirdim. 4 Gün önce Tekrar Test Yaptirdik Eşime Ve Sonuçlar Harika :)))
Sayi 81 Milyon Ileri Hareket %30 Morfoloji %35 Olmuş.... Bizede Doktorumuz Eşinin Değerleri Düzelmezse Aşilama Yapariz Demişti Ama Bakalim şimdi Ne Diyecek...

Günaydin Arkadaşlar... Benim Eşimde 3 Ay önce Varikosel Ameliyati Olmuştu.... Ameliyattan önceki Değerleri Oldukça Düşüktü Sayi 8 Milyon Ileri Hareket %10 Morfoloji %5 çikmişti.... Eşime 3 Ay Boyunca Keçi Boynuzu Yedirdim. 4 Gün önce Tekrar Test Yaptirdik Eşime Ve Sonuçlar Harika :)))
Sayi 81 Milyon Ileri Hareket %30 Morfoloji %35 Olmuş.... Bizede Doktorumuz Eşinin Değerleri Düzelmezse Aşilama Yapariz Demişti Ama Bakalim şimdi Ne Diyecek...

sayı ve hareket bu kadar artabilir ama Morfoloji Çok ilginç...
kimi labratuarlar Kruger yontemi ile Spermiyogramda Morfolojiye bakıyorlar kimileri de Normal yontemle.. Eşinizin her iki tahlilininde hangi yontemle bakıldığını biliyormusunuz??
mesela Biz 2ayrı labratuarda spermiyogram verdik biri krugere gore baktı morfoloji %9 çıktı diğerlabratuar Normal yontemle baktı morfoloji %40 çıktı
Dikkat edelim !! hangi yontemle bakıldığını bilmek lazım??
yanlış anlaşılmasın bundan kastım buradaki arkadaşlarımızıda yanlış bilgilendirmeyelim..

Morfolojik yapı: Dünya sağlık örgütüne göre spermlerin yarısı normal yapıda olmalıdır. Son yıllarda birçok merkez ”Kruger” değerlendirmesini benimsemiştir. Kruger bu alanda uzun yıllar çalışan bir bilim adamıdır ve spermlerin yapısını daha hassas bir şekilde değerlendirmekte, belirli ölçülerin dışında kalanlar anormal olarak kabul etmektedir. Bu çok hassas kriterlere göre alt sınır %4’ünün normal yapıda olmasıdır. Kruger'e göre %12’si normal olan bir meni fertil kabul edilir.

sayı ve hareket bu kadar artabilir ama Morfoloji Çok ilginç...
kimi labratuarlar Kruger yontemi ile Spermiyogramda Morfolojiye bakıyorlar kimileri de Normal yontemle.. Eşinizin her iki tahlilininde hangi yontemle bakıldığını biliyormusunuz??
mesela Biz 2ayrı labratuarda spermiyogram verdik biri krugere gore baktı morfoloji %9 çıktı diğerlabratuar Normal yontemle baktı morfoloji %40 çıktı
Dikkat edelim !! hangi yontemle bakıldığını bilmek lazım??
yanlış anlaşılmasın bundan kastım buradaki arkadaşlarımızıda yanlış bilgilendirmeyelim..

Morfolojik yapı: Dünya sağlık örgütüne göre spermlerin yarısı normal yapıda olmalıdır. Son yıllarda birçok merkez ”Kruger” değerlendirmesini benimsemiştir. Kruger bu alanda uzun yıllar çalışan bir bilim adamıdır ve spermlerin yapısını daha hassas bir şekilde değerlendirmekte, belirli ölçülerin dışında kalanlar anormal olarak kabul etmektedir. Bu çok hassas kriterlere göre alt sınır %4’ünün normal yapıda olmasıdır. Kruger'e göre %12’si normal olan bir meni fertil kabul edilir.

EŞİMİN İKİ SPERM TAHLİLİNİ DE AYNI LABARATUVARDA VE NORMAL YÖNTEMLERE GÖRE YAPTIRDIK... BEN BU KONUYU ÇOK ARAŞTIRDIM VE YETERİNCE BİLGİM VAR KİMSEYE YALNIŞ BİLGİ VEREREK BOŞUNA UMUTLANDIRMAK İSTEMEM AMA DOĞRU OLDUĞUNDAN EMİN OLMADIĞIM BİR BİLGİYİDE BURAYA YAZMAM.... a.s.

EŞİMİN İKİ SPERM TAHLİLİNİ DE AYNI LABARATUVARDA VE NORMAL YÖNTEMLERE GÖRE YAPTIRDIK... BEN BU KONUYU ÇOK ARAŞTIRDIM VE YETERİNCE BİLGİM VAR KİMSEYE YALNIŞ BİLGİ VEREREK BOŞUNA UMUTLANDIRMAK İSTEMEM AMA DOĞRU OLDUĞUNDAN EMİN OLMADIĞIM BİR BİLGİYİDE BURAYA YAZMAM.... a.s.

bilginiz olduğudan şüphem yok onu tartışmak için yazmadım
akıl alacak durumdayken akıl vercek halim olamaz gülerim kendime sırnaşık şey
ama bence hakikaten keçiboynuzu kürü ile baya yol katetmişsiniz Süpermiş Walla
ama tabi ameliyatında Etkisi vardır...
boşuna dememişler doğada herşeye ii gelen bir bitki var die..
Gözünaydın en kısa zamanda anne olabilmen dileği ile... :asigim:

bilginiz olduğudan şüphem yok onu tartışmak için yazmadım
akıl alacak durumdayken akıl vercek halim olamaz gülerim kendime sırnaşık şey
ama bence hakikaten keçiboynuzu kürü ile baya yol katetmişsiniz Süpermiş Walla
ama tabi ameliyatında Etkisi vardır...
boşuna dememişler doğada herşeye ii gelen bir bitki var die..
Gözünaydın en kısa zamanda anne olabilmen dileği ile... :asigim:

SAĞOL CANIM İYİ DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.....
AMELİYATINDA ETKİSİ VAR TABİKİ... ZATEN DOKTORUMUZ SÖYLEMİŞTİ BİZE SPERMLERİN DÜŞÜKLÜĞÜNE DAMAR GENİŞLEMESİ ( VARİKOSEL ) SEBEP OLDUYSA İYİ BİR DÜZELME OLUR.... AMA VARİKOSEL SEBEP OLMADIYSA KENDİLİĞİNDEN KALITSAL BİŞEYSE, YA AZ FAYDASI OLUR YA HİÇ OLMAZ YADA DAHA KÖTÜYE GİDER DEMİŞTİ.

KEÇİBOYNUZU DA TABİKİ ÇOK BÜYÜK FAYDASI OLDU BİZE.....

HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN :1hug:

keçi boynuzunun bir mucize olduğunu bende gördüm ama bayan açısından çünkü tedavim öncesi 2 kğ kadar yedim ve yumurtalarımın kalitesine etkisi oldu

kızlar bazı erkeklerde sperm sayısı yeterli olsa bile ileri hareketlilikte azlık oluyor. ya da hiç ileri hareketli sperm olmuyor. bu durum gebeliği engelliyor. bizde biraz var. doktor bunun artışını sağlamanın hiç bir yolu olmadığını söyledi. arkadaşlar tecrübeleriniz, kullandığınız ilaçlar, şifalı otlar varsa yazar mısınız?

Aynı sorun benim eşimdede vardı aşılama önerdiler o arada benimde fsh değerim yükselince tüp bebeğe geçtik. Keçiiboynuzu küründen bilmediğimiz otlara kadar denedik hiç bir yardımı olmadı o yüzden tek çaren dr nun önerilerine uymak canım.

ANNEMANNEM havuç suyunu nasıl haırlıyor ve ne şekilde kullanıyorsunuz? tarif eder misin?

canım ben akşamları yatmadan önce 1 bardak verdim içine evde ne meyve varsa onuda kattım meyve posasınıda havuçlu kek ,havUÇLU PİLAV,havuç salatası gibi tüketmeye çalıştık birde keçiboynuzu pekmezi surekli masadaydı her yemekle içti birkaç yudum kısa surede değerlerimiz arttı haa unutmadan şunuda söyleyeyim doktor bol su iç dedi eşim şişeyle gezdi valla umarım faydası olur

eşim aylardır hergün 4-5 tane keçiboynuzu yiyor. bizde sperm sayısı az, iyi morfoloji düşük ama hızlı. ilk aşılama 5 milyon sperm ile yapıldı. eşim keçiboynuzuna başladı ve 2. aşılamada 35 milyon, 3. aşılamada 60 milyon sperm vardı. eşim keçiboynuzunu doğal yiyor. pekmez veya suyu değil. ve hiç kilo almadı. iştah açtığı kesin ama spor ve dikkatli beslenirse kilo alınmıyor. aşılamalar tutmayınca tüpe geçtik. ptesi transferim yapıldı. spermlerimiz çok iyiymiş, sayı yeterliymiş. 10 yumurta toplandı, 6 tane kaliteli embriyomuz oldu.

eşim aylardır hergün 4-5 tane keçiboynuzu yiyor. bizde sperm sayısı az, iyi morfoloji düşük ama hızlı. ilk aşılama 5 milyon sperm ile yapıldı. eşim keçiboynuzuna başladı ve 2. aşılamada 35 milyon, 3. aşılamada 60 milyon sperm vardı. eşim keçiboynuzunu doğal yiyor. pekmez veya suyu değil. ve hiç kilo almadı. iştah açtığı kesin ama spor ve dikkatli beslenirse kilo alınmıyor. aşılamalar tutmayınca tüpe geçtik. ptesi transferim yapıldı. spermlerimiz çok iyiymiş, sayı yeterliymiş. 10 yumurta toplandı, 6 tane kaliteli embriyomuz oldu.

canım eşinin dğerleri düzelmiş sanırım neden tüp bebek yapıyorsunuz peki normal yolla olma şansınız yokmu canım.....

X