Bebek Beslenmesi bebekler için çaylar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

akxixnay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
21
0
43
tecrübeli anneler benim bebeğim 27 günlük biraz gaz sorunumuz var ve geceleri uykumuz rahat değil. humana nın gaz giderici ve rahat uyku için çayları var. aranızda deneyen varmı. ve rezene çayı bebeğim için erkenmi.

benim bebeğimin de gaz problemi vardı allah yardımcın olsun çok zor bana bitki çayları pek fayda etmedi gaz damlalası iyi geldi 6 aya girdik daha yeni yeni geçiyo gazı

canım benımde 27 gunluk bı oğluum var herhalde 6 subatta dogum yaptın :)
ve oglumun gazı hıc bır bebekte yoktur herhalde bugun gıttım eczaneden milupanın rezene cayını aldım ve dr muzu aradım kullanmam da sakınca olmadıgını ama gunde 1 kereden fazla vermeme gerektıgını soledı ve bebegım cok rahatladı allahıma sukur ve bıde metsil gaz damlası var oda cok ıse yarıyo tavsıye ederım cnm allah yardımcın olsun cok zor bı durumn cok ıyı anlıyorum senı geceler sabahlara kadar karnını sırtını ovuyorum yavrumun sıkına sıkına bı hal oluyo bıde yıyıp ıctıklerıne dıkkat et gaz yapıcı seyler yeme sakın senın gazın bebısınede gecer tekrar gecmıs olsun saglıkla buyut bebısını

Cnm öncelikle geçmiş olsun.
gaz sorunu bebişlerin kabusu.
benim bebişte6 buçuk aylık şükür kalmadı bizde artık
ben bitki çayı kullanmadım.(anne sütünün etkisini azaltmasın diye) metsil damla kullandım.faydasını gördüm
ve gazı olduğu zaman bebişimi sırtüstü yatırıp bacaklarını hafif çe yukarı doğru ittiriyordum. çok işe yarıyor.

tecrübeli anneler benim bebeğim 27 günlük biraz gaz sorunumuz var ve geceleri uykumuz rahat değil. humana nın gaz giderici ve rahat uyku için çayları var. aranızda deneyen varmı. ve rezene çayı bebeğim için erkenmi.

canım benimde kızımda sorun vardı ve uzun süredir milupa rezene kullanıyorum çok rahatlıyor yavrum...humana rezene çayının içinde kimyonda var hiç kullamadım bebeğinde içermi bilmem...

öncelikle geçmiş olsun bizde kızımda yaşamıştık gaz sorununu bebişimşimdi 5. ayına girdi
3, ayından sonra geçti gaz problemimiz bebeğe göre değişiyor süreleri
ben sana yaptıklarımızı anlatayım öncelikle kendim dikkat ettim gaz yapıçak şeyleri yememeye ben ne kadar dikkat etsemde oluyordu o da ayrı bir sorun
Bebişin için;
Bacaklarını karnına doğru itiyorsun bebeğinin bu hareteti bir kaç kez tekrarlıyorsun
Karnına bebek yağlarıyla saat yönünde masaj yapabilirsin çok yapma kusabilir karnına yaptığın basınçtan
Ayaklarının altına elma yağıyla masaj yapabilirsin
Bize en iyi gelen zinco damla oldu metsil damla için banamısın demedi zinco bitkisel yan etkiside yok rahatlıkla kullanabilirsin
Bu durum geçici biraz uykusuz kalıyoruz ama ben ve bebişim şimdi rahatız
Umarım bir an önce geçer bebişini öpüyorum...

X