Maske Tarifleri Kil ve Gl Suyu maskesi ama hangi Kil?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

liva58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
45
0
34
arkadaslar ahmet marankinin verdigi bi maske var oncelikle onu vereyim:

Kil ve Gülsuyu ile güzelleşin: 1 miktar kili bir kaba koyun üzerine yeteri kadar doğal gülsuyunu dökerek macun kıvamına getirin,ve ciltinize sürerek 1 saat bekletin daha sonra cildinizden ovarak çıkartın ve cildinizi yıkadıktan sonra tekrar gül suyu ile silın 1 hafta boyunca her gün uygulayın ,cildinizdeki siyah nokta ,sivilce ve akneleren kurtulun.

bu maskeyi yapmak icin hangi renk kil kullanacaz? yesil mi beyaz mi? yoksa farketmiyomu?

ya maskeyi yapmak istiyorum hangi kil oldugunu bilmedigim icin yapamiyorum

Siyah nokta sivilce ve aknelerden kurtulun dediğine göre yağlı ya da karma cilt için bi maske ve yağlı ciltler için de yeşil kili öneriyolar arkadaşım a.s

yeşil kil ise deneyeyım bu aksam :) evde sürekli bulunr yesil kil.. aslında beyaz kilide ilk defa duyuyorum

ben bir ara sürekli yapiyordum
cildim yagli oldugu icin yesil kil kullaniyordum
beyaz kil kuru ciltler icindir
dusunmeden yapin derim farki hemen göreceksiniz
isil isil oluyodu benim yuzum bu maske dahada beyzlastiriyo cildi
yalniz ben hafrada bir yapiyordum
maske hergün yapilmaz benim bildigim

bende haftada bir biliyorum hergün olursa cilt yıpranır bence ahmet marankinin tarifi bu sanırım kendiside haftada bir diye yazmış:kahve:
bende yapcam yapcam tenbellikten elim deymiyoki:mymeka:

kızlar birde cildinizi temizlemeniz sivilce oluşumunu engellemeniz için bir maske söylemişlerdi ikbal gürpınarın programında. onda da 4 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı mısır unu, 4 damla lavanta yağı ve 4 tatlı kaşığı su. bunu maske yapıp yüzünüze sürecek ve 7 ile 10 dk bekleteceksiniz.haftada 2-3 kez yapılabilirmiş.ben 2 kere yapıyorum ve memnunum.

kızlar birde cildinizi temizlemeniz sivilce oluşumunu engellemeniz için bir maske söylemişlerdi ikbal gürpınarın programında. onda da 4 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı mısır unu, 4 damla lavanta yağı ve 4 tatlı kaşığı su. bunu maske yapıp yüzünüze sürecek ve 7 ile 10 dk bekleteceksiniz.haftada 2-3 kez yapılabilirmiş.ben 2 kere yapıyorum ve memnunum.

evt haklısın çok temiz tutmak lazım özelikle siyah noktalr sonradan sivilceye dönüşüyor ben bunu fark ettim..:1closedeyes:

benim cildim kuru.1 yıldır beyaz kil,gül suyu.ve jojoba yağı kullanarak yapıyorum haftada bir kez.çok güzel.cildi dirileştiriyor.tavsiye ederim.

ben uc dort aydir yesil kil ve bi kac damla limon bazen limon yerine bi kac damla sutle haftada iki uc defa yapiyprum cok ama cok memnunum siyah noktala kayboldu yuzum gerildi diyebilirim bende tavsiye ederim

sanırım kil sadece bende etkili olmuyo
bende yeşil kile bi iki damla z.yağı ve yoğurt koyup karıştırıyorum yüzüme sürüp kuruyana kadar bekliyorum ovarak çıkarıyorum
fakat ertesi gün yüzümde sivilce çıkıyo yapışımda hata var sanırımmirmirmirmir

bende bu hafta yaptım bu maskeyi yarım saat beklettim sanırım fazla beklettim yüzümü yaktı kıpkırmızı oldu suratım bol bol nemlendiricimi sürüp yattım allhatan sabah kırmızılık gitmişti ama bazı yerlerde kabarıklık olumuştu böyle olmaması için daha azmı tutmalıyım sizceCADIARZU

ben kil, salatalık ve bir iki damla badem yağıyla haftada bir yapıyorum çok memnunum

selam arkadaşlar benim bi sorum var
aktardan beyaz kil istedim bana açıkta yok dedi kutulu bi kil verdi markasını yazabilir miyim bilmiyorum ama doğacı beyaz kil bu diğer aktardan aldığım gibi değil içi böyle pütür pütür ılık su ve gül suyuyla yapmama rağmen bu pütürlük yok olmadı akannehir sanki kil değil de çamura benziyo. bunu kullanayım mı yoksa kullanmayım mı benii bilgilendirirseniz sevinirim. opuyorumnanaktan

bildiğim kadarıyla yağlı ciltler yeşil kil kullanıyo kuru ciltler beyaz.. normalde kil bu şekilde böyle kullanılıyo bu tarif için de böyledir bence..

Benim cildim yagli. kil maskesi kullaniyorum ve cok memnunum. Cilt renginizi aciyor, sivilce ve siyah noktalari yok ediyor hatta lekeleri bile siliyor.

Son düzenleme:
ya bu maske her gün yapılır mı ??kafamçokkarıştı kili bir de ovarak çıkarıyosunuz cilt baya zorlanıyo..kızarıyo filan..her gün değildir bence o..

ben de bi güzellik uzmanının tavsiyesine göre yapıyorum bu kil maskesini..1 çay kaşığı kil,1çay kaşığı mısır unu,biraz su,1 çay kaşığı kadarda normal herhangi bi krem..bu karışımı sürüp 7-8 dk bekletip ovarak çıkarıyorum..etkisi oldu diyebilirim..

X