dogum belirtileri nelerdir arkadaslar

brgnrft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2011
197
1
arkadaslar dogum belirtileri nelerdir dogumun yaklastigini nasil anlariz ben 38.haftanin icindeym adet olacakmis gbi hissediyorum hafif hafif belli belirsiz agriyo sanki karnim,canimda cok sikildi artik sabirszlanmaya basladim bu hafta dogururmuyum acaba,bunlar belirtimi:26:

cnm son iki haftadasın öle ufak ağrılar olabiliyo ama ztn kontrolünde nstye bağlaniyosundur artık orda çıkar ama şiddetlenirse drunu ara hmn

yarin kontrolum var bakalim nst de bisey cikicakmi,son gunler gecmek bilmiyo ya:emir_bebek:

sanırım ben yavaş yvaş normal dogumdan korkuyorum:KK59:

canim bende biara korkmaya baslamistim ama doktorum bana korkulcak bisey yok dedi zaten 3-4 cm acilma olsun hemen epidural yaparz hicbisey anlamicaksin dedi bana bi rahatlama geldi,sende bi konus doktorunla,,epiduralle normal dogum rahat oluyomus.ben bugun 37+4 oldum dogsun istiyom artik,bi degisiklik olsun hayatimda,

dogumu kolaylastirma icin yas hurma yenmeliymis, bizim ramazanlarda yediklerimiz kurumu oluyo:26: izmirde yas hurma nerde satilir bilen varmi

yas hurma derken belkı şu domatese benzeyen meyveyı kastedıyolardır ama benım bıldıgım hurma ramazanda yedıgımız hurma dogumu kolaylastıran ...

kizlar ya,bugun nst ye girdim hersey normal cikti.sonra doktor bide alttan muayene ediyim hem catina bakarz dedi,daha once hic alttan muayene olmamis biri olarak catala ciktim,3-4 saniyelik biseydi ama biraz korktum ben:KK14: acilma yok dedi ama ben hic sewmedim bu catali:18: oraya oturunca benm butun cesaret gidiwerdi normal yapamicam galiba demeye basladim:KK50: bebisimde daha asagi inmemis

kizlar ya,bugun nst ye girdim hersey normal cikti.sonra doktor bide alttan muayene ediyim hem catina bakarz dedi,daha once hic alttan muayene olmamis biri olarak catala ciktim,3-4 saniyelik biseydi ama biraz korktum ben:KK14: acilma yok dedi ama ben hic sewmedim bu catali:18: oraya oturunca benm butun cesaret gidiwerdi normal yapamicam galiba demeye basladim:KK50: bebisimde daha asagi inmemis

ben de 2 hafta sonra çatala oturcam ve çok korkuyorum:KK50:

Bende de adet sancısı gibi sancılar ve yoğun bel ağrısı var ama açılma felan yok çok korkuyorum her an bişey olacakmış gibi

hiç normal doğum belirtisi yaşamadan 38+3 te 26 nisanda isteğe bağlı sezeryanla doğum yaptım. Problem yaşamadım ama keşke normal doğum yapsaydım diyorum.

benim genital bölgemde bölee batma gibi bi his var buda dogum belirtisi olabilirmi acaba:KK61:

kızlar bende 32 haftalık hamileyim..ikiz olduğu için 39 yada 40 haftayı göremeyeceğim büyük ihtimal...doktor sezeryanla doğumun olur dedi..

taş çatlasın 1 ay kaldı..ama erkende olabilirmiş..bende çok merak ediyorum bunun belirtileri nelerdir..kasılmalarım filan olmuyor ama çevremden duyduğuma göre doğuma yakın göbek yavaş yavaş aşağıya iniyormuş..doğrumudur

hiç normal doğum belirtisi yaşamadan 38+3 te 26 nisanda isteğe bağlı sezeryanla doğum yaptım. Problem yaşamadım ama keşke normal doğum yapsaydım diyorum.

canim problem yasamadim demissin ama neden pisman oldun sezeryan oldugua,ben simdilik epidural normal dusunuyorm ama catala oturdum ilk kez gecen gun cati muayenesi icin,korktum biraz.nerdeyse sezeryan isticem normal yapamicam galiba ben baya korkakmisim meger:KK43::KK43: bugun 38+0 olduk.yada diorum gelsin sanci hadi olsun bitsin bian once dogurayimda gecsin.dusundukce daha cok strese giriyom korkuyom

Son düzenleme:
benim genital bölgemde bölee batma gibi bi his var buda dogum belirtisi olabilirmi acaba:KK61:

aşağıdan batma hissini bende yaşadım canım. ilk yaşadığımda doktora gittim kasılmaların başlamış erken doğum riskin var dedi tedavi oldum. dün yine aynı şikayetten gittim başka bir doktora o da aynı şeyi söledi kasılmaların başlamış erkenden gelme riski var bebeğin dedi. yani o batmalar doğum belirtisi olabilir diye düşünüyorum

bende geçen gün çatala çıktım alttan baktılar orası hakikaten ürkütücü ama annelerimiz bizi nasıl dogurmuş korkma bence bende korktum ama yine cesaretliyim.hem düşününce o agrılar sancıları çekince insan anne olmanın kıymetini daha ii bilecek daha bi düşeceksin bebeginin üstüne inş. normal dogurursun bu arada bol hurma ye.

zaten erken dogablilir dediler hayırlısı olsun bakalım içerde bi sıkıntısı olmasa kızım acele etmez kanımca:KK1:hakkkımızda hayırlısı

canim problem yasamadim demissin ama neden pisman oldun sezeryan oldugua,ben simdilik epidural normal dusunuyorm ama catala oturdum ilk kez gecen gun cati muayenesi icin,korktum biraz.nerdeyse sezeryan isticem normal yapamicam galiba ben baya korkakmisim meger:KK43::KK43: bugun 38+0 olduk.yada diorum gelsin sanci hadi olsun bitsin bian once dogurayimda gecsin.dusundukce daha cok strese giriyom korkuyom

Sezeryanın bir ameliyat şekli olduğunu çok geç algıladım. Ben ameliyat fikrinden korktum, ağlayarak girdim sezeryana, beni sedye ile taşıyanlar falan zor sakinleştirdi bir de ben epidural istiyordum ama doktorum genel anesteziyi uygun gördü. Bayılıpta tekrar uyanamamaktan çok korktum. Hatta doktorum o panik halimi görünce hızlı hızlı uyutalım dedi. Sonra uyan, gözünü aç diye sesler duydum ve uyandım. Ameliyat sonrası olumsuz durum yaşamadım sadece 8 saat susuz kalmak biraz zor oldu.

Eğer ameliyat olacak olmak fikrinden kokmuyorsan bence sezeryan rahat bir doğum yöntemi ama başka bebek sahibi olmak istersem tekrar ameliyat olmak zorunda olma düşüncesi kötü. Bir de normal doğum yapanlar gezerken sen iki büklüm iki adım atabildiğine seviniyorsun.

Çatal olayına gelince ben de aslında o korku ile sezeryan istedim ama pek farkı yokmuş, sonda, lavman, kanama kontrolu derken normal doğum kadar gerildim. Pedimi bile ilk gün hemşireler değiştirdi.

Sezeryanın bir ameliyat şekli olduğunu çok geç algıladım. Ben ameliyat fikrinden korktum, ağlayarak girdim sezeryana, beni sedye ile taşıyanlar falan zor sakinleştirdi bir de ben epidural istiyordum ama doktorum genel anesteziyi uygun gördü. Bayılıpta tekrar uyanamamaktan çok korktum. Hatta doktorum o panik halimi görünce hızlı hızlı uyutalım dedi. Sonra uyan, gözünü aç diye sesler duydum ve uyandım. Ameliyat sonrası olumsuz durum yaşamadım sadece 8 saat susuz kalmak biraz zor oldu.

Eğer ameliyat olacak olmak fikrinden kokmuyorsan bence sezeryan rahat bir doğum yöntemi ama başka bebek sahibi olmak istersem tekrar ameliyat olmak zorunda olma düşüncesi kötü. Bir de normal doğum yapanlar gezerken sen iki büklüm iki adım atabildiğine seviniyorsun.

Çatal olayına gelince ben de aslında o korku ile sezeryan istedim ama pek farkı yokmuş, sonda, lavman, kanama kontrolu derken normal doğum kadar gerildim. Pedimi bile ilk gün hemşireler değiştirdi.

anladim canim,en iyisi ben kendimi skip normal dogurmaya calisayim allah insallah yardim eder guc verir

X