2011 Ekim Anneleri

ayy canım sende bendensın.. ben artık parduse gıymeyı bıraktım kot aldım hamıle uzerıne penye ceket gıyıyorum.. esımın peek gonlu olmuyo ama napıyım bıde kucuk bebıs olunca zor oluyo parduse ahatım sımdılık:)

ya hıc sorma bıde bana gobegın nıye oyle demıyomu sinir oluyorum..mıllet hamılemısın sen dıye soruyor ınanmıyor hamıle olduguma kı gobegım cıdden yok denecek kadar kucuk..benım kocam alıstı fit karıya yıllarca sımdı ınanamıyor..hayır sımdıden boyle yapıyor yarın obur gun ne yapacam bılmıyorum..ben cokmu rahatım boyle ustumde hamılelıkle cıkmaktan ..carsafa gırıcem boyle gıderse kapkara yanacam cayır cayır bu adam yuzunden ..:KK47:

Geçmiş okudum geldim şeyma geçmiş olsun Allah korumuş ya nasıl korkmuşsundur kim bilir :96:

End. Odan çok tatlı bayıldım tam bir prenses odası olmuş gerçekten, halıfleks alma emekleme zamanında yürüteç alırsın canım.. Yatırcağın zaman sağa sola oynasın diye dönmeye başladığı zamanlarda temiz bir şarşaf serersin yayılır :)

Canom eşine söyle sanada o canının çektiği şeyden getirsin kuzum :)

Eda oğluşunu yesinler gazetede okurmuş bilge çozuk olacak belli, göbüşte tam bkıvamına gelmiş artık, yüzündende kilo almışsın sankim biras :)

Leyna bende salavat çekicem sana sayısını söylerim canım sağol :)

Böyle bölük pörçük iş arasında çok zor oluyor topiği takip etmek :KK43: hele bu ara ne işim bitiyor ne sizinle sohpet edebiliyorum...

off kaç gündür tuvalete çıkamıyommm:KK50:karın agrısından kıvranıyorum
bugunde kaynanam geliyor ben tvnin sesini açıyorum istenmeyen sesler duyulmasın diye
kadıncagız tv yi kapatıyo beni dinliyo kötü yakalandık bu seferr :KK59:

afferin benim bilgiç şirinime. okusun okusun. ağaç yaşken eğilir.
lakiiinnnn o göbekte o bilgisayarın ne işi var canım yapma böyle şeyler. çok zararlı.

:KK42: okuyorum ben deniz teyzeeee :KK23: ama uzaktan göremiyorum yakınlaştırıyo annemde bilgisayarı :KK23:
nası çocuun üstüne attım ama tüh bana :KK57: yok yok yakın temas yok resim içindi o kare :KK59:

a şeyma evlilik yıldönümün kutlu olsun benimde ekimde 2.evlilik yıldönümüz belki bebeğin doğumu o güne denk gelir

Eda oğluşunu yesinler gazetede okurmuş bilge çozuk olacak belli, göbüşte tam bkıvamına gelmiş artık, yüzündende kilo almışsın sankim biras :)

teşekkür ederiz hanzadem inşallah öyle olur akıllı hayırlı evlatlar olurlar :nazar:
bugün bende fark ettim sanki öyle olmuş ya :KK1: yada saçımı çok nadir toplarım sanırım sizde ilk defa görüyosunuz ondan da bize öyle gelmiş olabilir :26:

selam arkadaşlar. Toplantıdan geldim ama pek iyi sayılmam. Toplantıda birden başım döndü, elim ayağım halsizleşti nerdeyse bayılıyodum. yanımda hamile bi arkadaş vardı. aldı çıkardı beni dışarı. veli görüşme odasında uzandım tuzlu bi ayran içtim düzeldim biraz ama hala çok halsizim
dün gece de namazda oldum öyle. ayrıca başımın yan kısımları da zonkluyo, ağırıyo.
içinizde bu durumda olan var mı? normal mi bu

yok kızz dedim gidelim ne o öyle mangalı sırtımıza vurup hamallıkmı yapcez didi :KK53:dedim oglanın bi yeri eksik çıkarsa senden bilirim:KK60::KK60::KK60::KK60:
sen gidince benim yerimede yiii bi güzel eglennn:92::92:zatii avucumu yalamaktan bitaf düşecemm:KK60::KK60:

canoooomm bize gel yawwruum ,benim ev bahçelii,kurarız mangalıı....ohhh çok severim:KK56: tam bi et manyağıyım:KK56::KK56:

selam arkadaşlar. Toplantıdan geldim ama pek iyi sayılmam. Toplantıda birden başım döndü, elim ayağım halsizleşti nerdeyse bayılıyodum. yanımda hamile bi arkadaş vardı. aldı çıkardı beni dışarı. veli görüşme odasında uzandım tuzlu bi ayran içtim düzeldim biraz ama hala çok halsizim
dün gece de namazda oldum öyle. ayrıca başımın yan kısımları da zonkluyo, ağırıyo.

çok geçmiş olsun canım bana 2 kere oldu geceleri yakalıyor beni yanında kolonya falan taşı bol bol su iç inşallah bir daha tekrarlamaz dicem ama havalar sıcak oldugu için sık sık olacak galibaa:KK70:

filizim çok geçmiş olsun vucudumuzun denge merkezi değiltiği için dengemizi kaybedebiliyomuşuz bu dönemlerde dikkatli olun diye bilgilendirme msjında gelmişti geçen hoş senin başın dönmüş sanırım sıcak ve yorgunlukta etken olmuştur endişelenme ama doktorunada söyle muhakkak haftasonu kahvaltı hazırlarken benimde gözüm karadı ve sanki o an 300 kilo oldum uzanınca geçti... tekrar geçmiş olsun çok...

ben geldım...:KK31:

ya benım esım gobegımın cıkmasını ıstemıyor..38 beden kot kap gıdıyordum hep son 1 haftaya kadar..sıkıntı yoktu ama sımdı onu kapamıyor halıyle tesetturlu de oldugum ıcın pardesusuz cıkmayada alıskın degılım..ee sımdı onlarda olmayınca el el üstünde el bel üstunde kalakaldım..dıyorum hadı sımdı pek gobegım yok 1 ay sonra nasıl kamufle edecez bu gobegii...offf yaaa dısarı cıkarken acayıp sıkılıyorum yaaa bu konuda..ınanılmaz da sıcak cıplak gezmek ıstıyorum resmen ..bıde o oyle davranınca ıyıce delırıyorum ..:KK52:

Aynı dertten çok fena muzdariptim artık ağlamak istiyordum bir şeyde bulamıyorum hamileliklerde kadın kıyafeti gibi hele ki tesettürlü arıyosan tam kadın tipleri.. En sonunda pazar günü bir sürü şey aldım ama hiç birisi hamilelik değil hamilelikten sonrada daraltılıp giyebileceğim kıyafetler, kap pardesü filan kullanmıyorum ben, gömlek pantolon ve dolama takıyorum buna rağmen su kesiliyorum,sadece sandalet ihtiyacım kaldı onu almam lazı okadar...
bu arada 4 tane pantolon aldım, 2 üst, 2 tane daha üst alsam tamam olucak yazı geçirtir bana... Sonra terziye verip daraltıcam günlük olarakta kullanıcam :)

sevdakes:

hadi insallah ayni günde kizlarimizzz kavusuruz:))) isim buldunuzmu ??[/QUOTE]

Yok canım henüz düşünmedik araştırıyorum ufak ıfak kızlardanda kopy çekicem :)

Evet hanzade, sabah 6'da uyanıyoruz. eşim şehir dışında çalışıyor. ankaranın bir ilçesinde. 6.40'ta servis alıyor, 7.30'da mesaisi başlıyor. öyle olunca gün bir hayli erken başlıyor bizim için. evlenmeden önce kahvaltısız bir gün evden çıkmamış. bana yat, kalkma diyor ama içim rahat etmiyor. hem yattıkça miskinleşiyor, kalkamıyorum bu sefer daha zor oluyor. iyisimi bir anda kalkmak diyor, rahat rahat hazırlanıyorum.
Evet canım tüm hışmıma rağmen anlayışlı davrandı. hatta birara çaydanlığı ben bir yanından çekiştirdim, o bir yanından çekiştirdi, çok komikmişiz yaa şimdi düşünüyorum da :) acıkınca kan şekerin düşüyor, ne dediğini ne yaptığını bilmiyorsun diyor bana. Ders oldu bana, kalkıp iki üç lokma yiyip tekrar yatiim ben bundan sonra.
Evde olacağım zamanı iple çekiyorum. zor geliyorum artık canım çalışmak istemiyor. evde zaman nasıl geçecek onu da bilmiyorum, ya temizliğe vericem kendimi, titizlik hastası olucam, ya da tüm gün burda sizinle çene çalıcam ikisinden biri :)
Doğum sonrasını da, lohusalık sıkıntısı yaşamadan çabucak atlatır mutlu mesut yaşamaya devam ederiz inşallah hepimiz.

İleride çok gülücez bu hallerimize çook.. :) Erken kalkıp kahvaltı hazrılamakla çok iyi yapıyorsun... bende çalışmak istemiyorum artık, ama evde oturuncada hep bir şeyler gözüme batıcak daha çok ağlıcam filan diye korkuyorum... Dün akşam doktorumu (psk.) aradım, çünkü bu duygu dalgalanmalarının üstesinden gelemiyorum... Bir kaç gün sonra gidicem.. Biraz konuştuk iyi geldi... Tam detaylı terapiden sonra sizlerlede paylaşırım faydalanırsınız belki, ağlamak istemiyorum ama sürekli ağlıyorum bunu engelllemem lazım, yoksa kızım, bir ağzı yerde, bir ağzı gökte doğacak annesi yüzünden... Çok sıkıldım bu durumdan, 3 gündür bunalımım. Bir türlü atamadım herşeye ağlamak istiyorum... İçimde birikmiş şeylermi etkiliyor diye görüşücez bakalım.. :)

teşekkür ederiz hanzadem inşallah öyle olur akıllı hayırlı evlatlar olurlar :nazar:
bugün bende fark ettim sanki öyle olmuş ya :KK1: yada saçımı çok nadir toplarım sanırım sizde ilk defa görüyosunuz ondan da bize öyle gelmiş olabilir :26:[/QUOTE

Bırak bu işleri bırak kandırma bizi yanaklar dolmuş işte :))

Bendede buan benzer halsizlikler oldu filiz geçen hafta içi canım, dikkat et uzan.. Bu haftalarda düşme çok oluyormuş bu denge değişiminden dolayı aman diyim dikkat edin kendinize..

Edanın resimleri görünce özendim bende
$DSC01091.JPG

günaydın kızlar geçmişi okucam daha bugünde aşı olucam:2:acayip tırsıyorum ya :KK53:

canım günaydın, aşının ilk dozumu yoksa 2.mi, tetanoz aşısı değilmi? korkma.. ben hafta sonu dr gittim oğlumuz çok şükür iyi, sağlıklı, yatıyodu, 600 gr olmuş, 28 cm boy olmuş, eli yüzü burnu ufak dedi, minyon yüzlü bi çoçuk dedi, dedim annesine babasına çekmiş, :nazar: sen ne yapıyosun, bebiş nasıl ?

selam kızlar nasılsınız
Eda'nın ve Duygunun göbüşlerine maşallahh:nazar:
benimki 2 gündür küçüldü sanki,kocaman göbüşü okadar çok seviyorumki
diğerlerinde çok büyümemişti
benim kızım çok hıçkırıyor neden aceba

birde geçenlerde gazetenin birinde bir röpartaj okumuştum
doğum sonrası lohusalık sendromuna yakalanmamak,kilolu bebek ve erken doğum riskini azaltmak için hamileleikte omeğa3 kullanılmalı kesinlikle diyor doktor

X