2013 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam fıstıklar

ilk kv vakamı yaşamış bulunmaktayım kayıtlara geçsin :KK52:

eltimlere gittik kv, diğer eltim, yeğenler falan cümbürcemaat ordayız. biz yemek geç yenir diye düşündüğümüz için tok gitmiştik sofraya oturmadık. yenildi içildi güzel, çay vakti çay ve tatlıya eşlik ettik. o ara emzirmiştim ben, emzirmemin üzerinden 2 saat geçti barış gene acıktı. kv geldi yanıma usulca "yemek yemedin ya sütün kesilmiş demek ki çocuk doymamış" dedi :KK53:
çok iyi sessiz sakin bir insandır nasıl böyle bişey söyledi anlamadım. iyi niyetle söyledi muhtemelen ama beynimden vurulmuşa döndüm çıldırdım. zor tuttum kendimi. yooo sütüm çok var benim gayet iyiyim dedim sadece.

2. vaka da oğlumun penye battaniyesini istedi eşimden bişey denicem diye. (barış da eşimin kucağında) eşim gene ne denicen al bakalım dedi ben de merakla izliyorum uzaktan. koltuğa serdi, ucundan tutturdu eşime, barışı da alıp üzerine yatırıverdi başladı sallamaya :KK53: eşim düşer anne dur diye durdurmaya çalışıyo ben hem düşecek diye öldüm dirildim hem sallamıyorum özellikle, alışmadı şimdiye kadar huyu bozulacak tam da 3 aylık kritik zaman :KK53:

offffffffffffffff

çok işim var benim gelmesin bize yaaaaaaaaa

sinirden gazdan çatladım bütün gece :KK53:

hayırlı olsun vatana millete

Hosgeldin kayınvalide ile sorun yaşayan gelinler arasına tatlım o zaman :)

İyi niyetli biri ise ilk söylediği şeyi kötülükten soylememistir takılma ona. Sut hakkında konuşmayani dövüyorlar biliyorsun . Esım şimdiden uyardı bir kulağından girsin ötekinden çıksın gerilme diye bana :)

İkinci olaya bende kıl oldum . Senin yapmak istemediğin bir seyi neden yapar ki . Birşey deniycem ne ya neyi neden deniyor . Olmamış bu .

Agustos bebekleri cok seker.. masallah hepsine. Benimki ne eldiven ne sapka takmayi sevmiyor. Gecen size ozendim sapkali cekim benim cimcimeyi dedim. Bas bas bagirdi. Istiyor ki hic birsey giymesin ciplak dursun. Daha elbise bile giymedi:KK43:Eki Görüntüle 830089

Ah kıyamam sıkıntılı bebiş :KK70: İda da tutmuyo aslında var ya örüyorum işte yine de :KK70:

selam fıstıklar

eltimlere gittik kv, diğer eltim, yeğenler falan cümbürcemaat ordayız. biz yemek geç yenir diye düşündüğümüz için tok gitmiştik sofraya oturmadık. yenildi içildi güzel, çay vakti çay ve tatlıya eşlik ettik. o ara emzirmiştim ben, emzirmemin üzerinden 2 saat geçti barış gene acıktı. kv geldi yanıma usulca "yemek yemedin ya sütün kesilmiş demek ki çocuk doymamış" dedi :KK53:
çok iyi sessiz sakin bir insandır nasıl böyle bişey söyledi anlamadım. iyi niyetle söyledi muhtemelen ama beynimden vurulmuşa döndüm çıldırdım. zor tuttum kendimi. yooo sütüm çok var benim gayet iyiyim dedim sadece.

2. vaka da oğlumun penye battaniyesini istedi eşimden bişey denicem diye. (barış da eşimin kucağında) eşim gene ne denicen al bakalım dedi ben de merakla izliyorum uzaktan. koltuğa serdi, ucundan tutturdu eşime, barışı da alıp üzerine yatırıverdi başladı sallamaya :KK53: eşim düşer anne dur diye durdurmaya çalışıyo ben hem düşecek diye öldüm dirildim hem sallamıyorum özellikle, alışmadı şimdiye kadar huyu bozulacak tam da 3 aylık kritik zaman :KK53:

offffffffffffffff

çok işim var benim gelmesin bize yaaaaaaaaa

sinirden gazdan çatladım bütün gece :KK53:

hayırlı olsun vatana millete

Kedicik kv şişe takıp bişey deniycem :KK6::KK47:

ya arkadaşlar bende lisede öğretmenim.2 ağustosta doğum yaptım. ama benim izinim 27 eylülde bitti.milli eğitimdeki muşmula suratlı memur 2 ağustos yaz tatili bile olsa,izinli olarak sayılırsın dedi.sinir oldum şimdi ben raporla idare etmeye çalışıyorum ya:KK5: acaba şu dakikadan sonra yapabileceğim bişey varmı.offffff

canım raporu 5+5 gün olarak mı alıyosun 10+10 olarak mı?
bi de hastalık olarak ne yazıyolar?

nefis olmuşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

afferin güzelim ya tebrik ederim
o kuyruğu da yerim :KK1:

Agustos bebekleri cok seker.. masallah hepsine. Benimki ne eldiven ne sapka takmayi sevmiyor. Gecen size ozendim sapkali cekim benim cimcimeyi dedim. Bas bas bagirdi. Istiyor ki hic birsey giymesin ciplak dursun. Daha elbise bile giymedi:KK43:Eki Görüntüle 830089

Ah Canim cok sekermiş şapka takmak bizde de imkansız . Ortalığı yıkıyor .

Hosgeldin kayınvalide ile sorun yaşayan gelinler arasına tatlım o zaman :)

İyi niyetli biri ise ilk söylediği şeyi kötülükten soylememistir takılma ona. Sut hakkında konuşmayani dövüyorlar biliyorsun . Esım şimdiden uyardı bir kulağından girsin ötekinden çıksın gerilme diye bana :)

İkinci olaya bende kıl oldum . Senin yapmak istemediğin bir seyi neden yapar ki . Birşey deniycem ne ya neyi neden deniyor . Olmamış bu .

Yaaa bi de parmaklarında romatizma var ellerini tam kullanamıyo bi kaysa elinden 6 kilo çocuk yani kuş gibi hafif de değil ki :KK50::KK50::KK50:

2 saat geçmiş aradan, gayet normal acıkması. Yorum "sütün kesilmiş demek ki" pifff sinir oluyorum hatırladıkça :KK50:
kimbilir ne maceralar yaşicaz bizde kalmaya başladığında :KK53:

Ah kıyamam sıkıntılı bebiş :KK70: İda da tutmuyo aslında var ya örüyorum işte yine de :KK70:

Kedicik kv şişe takıp bişey deniycem :KK6::KK47:

Hahahaha iyiydi :KK37:

kızlar moralim sıfır...bebeğimm hastaa..dünden beri öksürük war hemde balgamlı gibi böyle boğazı göğsü dolu dolu öksürüyor öksürürken kuscak gibi oluo sinirlenio bağırıo ağlıo :KK43:(( hatta inlio uyuyamıo gece her saat uyandı az az emdi..sabah gittik dr a...şurup werdi 3 tane...umarım geçer..yoksa hatsaneye bile yatırılır bronşite çewirebilir iyileşmezse dedi:KK43:( nolur dua edin iyileşsin bebeğimm..onu öyle üzgün hasta görünce mafoluyorum elimden hiçbişey gelmio :KK43:

dr grip aşısı olun..bebekler hassas hemen mikrobu alır dedi..

Yaaa bi de parmaklarında romatizma var ellerini tam kullanamıyo bi kaysa elinden 6 kilo çocuk yani kuş gibi hafif de değil ki :KK50::KK50::KK50:

2 saat geçmiş aradan, gayet normal acıkması. Yorum "sütün kesilmiş demek ki" pifff sinir oluyorum hatırladıkça :KK50:
kimbilir ne maceralar yaşicaz bizde kalmaya başladığında :KK53:

Hahahaha iyiydi :KK37:

Ay birde sizde kalacaktı dımı . Şimdiden Allah sabır versin kedicik sinirlendikte kendini buraya atarsın Canim biz sana terapi yaparız

canım raporu 5+5 gün olarak mı alıyosun 10+10 olarak mı?
bi de hastalık olarak ne yazıyolar?

nefis olmuşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

afferin güzelim ya tebrik ederim
o kuyruğu da yerim :KK1:

5+5 alıyorum şimdilik.bayraamdan sonra heyet raporu almayı denicem.hastalık olarak ne yazıyorlar valla hiç bilmiyorum.rastgele alıyoruz bakalım sonu neye varacak:KK5:

kızlar moralim sıfır...bebeğimm hastaa..dünden beri öksürük war hemde balgamlı gibi böyle boğazı göğsü dolu dolu öksürüyor öksürürken kuscak gibi oluo sinirlenio bağırıo ağlıo :KK43:(( hatta inlio uyuyamıo gece her saat uyandı az az emdi..sabah gittik dr a...şurup werdi 3 tane...umarım geçer..yoksa hatsaneye bile yatırılır bronşite çewirebilir iyileşmezse dedi:KK43:( nolur dua edin iyileşsin bebeğimm..onu öyle üzgün hasta görünce mafoluyorum elimden hiçbişey gelmio :KK43:

Geçmiş olsun ah bu mevsimler yaa. İnş. en kısa zamandasağlığına kavuşur kuzucuk :KK43:

Geçmiş olsun ah bu mevsimler yaa. İnş. en kısa zamandasağlığına kavuşur kuzucuk :KK43:

Allah korusun hepimizin bebişlerini..hastalık çok kötü :KK43:( umarım iyileşir...2 aylıkken başladık ilaçlara ya...

arasta bu arada örgüler harika olmş...maşallah sanada...ben daha yeni yalnız kaldım alışamadm zor gelio bide hastalık olunca iyice kötü oldu...tek yaptığım yemek...buna şükür diyorum...zamanla alışırım heralde..

canım bence paylaştıkları süre önemli değil ama rutin oluştur...bebekler için yaptığın herşeyin rutin olması gelişimleri için çok önemli...mesela sabah uyandığında 5-10 dk babasının günaydın demesi, yada akşam uykusuna geçmeye hazırlanırken 10 dk onunla vakit geçirmesi..
doktorların genel olarak söylediği bebek nezaman ne olacağını bilsin..örneğin uyku alışkanlığını oluştururken önce babayla kısa bir vakit geçirilecek, karın doyurulacak, masaj yapılacak, uyunacak şeklinde...siz evinizin koşullarına göre programı şekillendirebilirsiniz. biz daha 2 aylık ama şimdiden uyku düzeni oturttuk gibi, akşam 7buçuk 8 gibi uyuyor sabah 10 gibi kalkıyor. ama akşam uyuturken aman uyusun yeterki diyip her seferinde başka bişey yapmıyorum. 15 gündür yaptıklarımız hep aynı...bazen saat 10 nu bile bulsa aynı yöntemle uykuya dalmasına özen gösteriyorum
Canim nasil yani senin bebis gece 13-14 saat araliksiz mi uyuyor.isine karismak istemem ama bu kadar ac kalmamasi lazim acliktan kan sekeri duser ve bu yuzden de cok uyur bunu doktoruna sor bence.rutin konusuna gelince sana katiliyorum hatta tracy hogg adli bir yazar var onun kitabi var elimde bebek bakimiyla ilgili o da rutinden bahsediyor cok faydali bilgiler var.bizim de rutinimiz olustu sayilir.

bayıldımmmmmm ellerine sağlık canımcım :KK9: :KK9: Arduş İdoşunu bunların içinde görmek için sabırsızlanıyorr :KK52: :KK1:

bir kızı bin kişi ister bi kişi alır ben şansımı sonuna kadar zorlarım ya nassib

cık cık cıkkk Zerrecim azıcık kertiğe saygı canım yaaa :KK19: :)))

HerKese günaydın,

Bugun sacımı boyatmaya ve kıl tüy gibi istenmeyen maddelerden uzaklaşmaya kuaföre gidicem . Bir nevi Bayram temizliği yani .

Daha once esimle kızım hic yalnız kalmadı basarabilirmiyiz bilmiyorum bize şans dileyin :)

ohh miss valla sıhhatler olsun şekerimm yeni saçların da hayırlı olsun :KK34:

yerim ben seniiii güzel melekkk :nazar: :KK16:

Şimdiden herkese iyi bayramlar kızlar , arabada yoldayiz . Bayramda kalabalıkta fazla giremeyebilirim ama kalbim sizinle .
Sorunsuz guzel bi Bayram geçirelim hepimiz insallah :)

kuzucuklarınla sana da iyi bayramlar süper annecik meltowski :))

selam fıstıklar

eyvah eyvahh hakikaten yandın sen kedicik ön sinyalleri vermiş senin kv.
valla istedikleri kadar iyi niyetli olsunlar konu torunları olunca hiç anlamadığım bir şekilde gayet güzel saçmalamayı biliyolar tabiatları bozuluyo resmen yaa :KK37:

canım çok çok geçmiş olsun inşallah ilaçlar bir an önce etkisini gösterir de rahatlar kuzucuğun :/

Şapka kalfalık eserimdi, etek ustalık :KK1: Ahaha 2 tane şey ördüm diye Mimar Sinan sandım kendimi :KK70: Sağol canım benim Heleniko büyüyünce annem benim için bişeyler yapmış desin, mutlu olsun istiyorum:)

2.5 aylık canım ellerinden öper:)

Delü :KK1:

Ör valla nette neler var. O değil de millet ne yaratıcı yav gezerken neler buluyorum.

Silmişim resimleri kaçıncı sayfada bilmiyorum ama senin için en güncel haliyle çekip paylaşıcam. O zaman duvar rafı, kapı süsü eksikti şimdi onlar da var :))

Anam yıldızlar 10 lar havada uçuşuyor eyv. arzular şelale :))

Canım ben Helene şapkalar örücem malum önümüz kış sen de renk renk desen desen örebilirsin hatta eldivenli kaşkollu takım düşünüyorum. Büyük parçalar beni sıkıyor biraz büyüsün öremem de şimdi minik olunca çabucak bitiyor :))

Ahey nasıl da övmüş beni canımsın :KK54:

valla paylaşırsan mutlu olurum kuzum, parme merakımı zirve yaptı :))

Canim nasil yani senin bebis gece 13-14 saat araliksiz mi uyuyor.isine karismak istemem ama bu kadar ac kalmamasi lazim acliktan kan sekeri duser ve bu yuzden de cok uyur bunu doktoruna sor bence.rutin konusuna gelince sana katiliyorum hatta tracy hogg adli bir yazar var onun kitabi var elimde bebek bakimiyla ilgili o da rutinden bahsediyor cok faydali bilgiler var.bizim de rutinimiz olustu sayilir.

yok canım uyuyor dediysem 2-3 saatte bir emiyor...ama uykusunun arasında emip tekrar dalıyor, bezi falan da öyle uyku arasında değiştiriyorum. sabah 7 ile 10 arası bazen sık emiyor saat başı gibi. sanırım o ara sütüm azalıyor :KK43:
bende hogg un kitaplarını takip ediyorum, gerçekten beğendim bende

Cok gecmis olsun canim...

Kizlar benimde oglum hasta bugun doktora gittik doktor cok salgin var kucaga vermeyin opturmeyin dedi aman bayramdq geliyor dikkat edin kizlar bu kadar kuciklerken hastalik cok zor bütün düzenleri bozuluyor

X