Çocuk Hastalıkları 6. hastalık

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

tebessum77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
2.523
30
pazartesi kızım ateşlendi ilaç ve duş ile düşürdüm sabahda ateşlendi sağlık ocağına götürdüm dr. boğazları kırmızı gibi antibiyotik vee ateş düşürücü önerdi
salı ve çarşamba kızım ateşlerle yandı en düşük 37.5 e kadar düşütor 5 dakkada 39 a çıkıyordu. düşmüyordu çarşamda gece 11 de ateş 40 a çıktı hastaneye gittik yatırdılar bizi duş ateş düşürücü ve 1000mg lık antibiyotik verdiler serum takamadık durmuyor sürekli ağlıyor debeleniyordu serum çıkar dedik
sabah 5 de hastaneden çıktık hergün hastaneye gidip 1000mg lık antibiyotik olacaksınız dedi dr. ateş düştü akşam yine ateş çıktı ama düşürdük. cuma sabah 38 e çıktı hemen düştü. öğleden sonra vucudunda döküntüler başladı. kırmızı küçük noktalar dantel gibi sardı hemen vucudunu. ve gözleri şişti
annem bu 5-6 . hastalık olabilir dedi hemen dr. a gittik dr. ya antibiyotik allerjisi yada 6. hastalık dedi. her ihtimale karşı antibiyotiğide değiştirdi. ve allerji damlksı verdi.

bebeğiniz ateşlenirse aklınızda olsun 6. hastalık olabilir bir virüs neden oluyor hava yoluyla bulaşıyor ilacı aşısı yok bir kez geçirince bağışıklık oluyor.
3gün 39-40 arası ateş hızlı yükselen ateş sonrası gözlerde şişlik ve minik kırmızı döküntü belirtileri

çok geçmiş olsun canım..
hiç duymamıştım bu hastalığı ...
aklımıazda bulunsun ...
birde bu hastalık sadece bebekkenmi oluyor..

çok geçmiş olsun ilk defa duydum bu hastalığı
demek tedavisi yokmuş
çocuğun aldıı okadar antibiotik zarar verirmi acaba
çocuğunuz kaç yaşinda tekrar geçmiş olsun

geçmiş olsun okadar kitap okumama rağmen hiç duymamıştım
bildiğimiz iyi oldu
teşekkürler

pazartesi kızım ateşlendi ilaç ve duş ile düşürdüm sabahda ateşlendi sağlık ocağına götürdüm dr. boğazları kırmızı gibi antibiyotik vee ateş düşürücü önerdi
salı ve çarşamba kızım ateşlerle yandı en düşük 37.5 e kadar düşütor 5 dakkada 39 a çıkıyordu. düşmüyordu çarşamda gece 11 de ateş 40 a çıktı hastaneye gittik yatırdılar bizi duş ateş düşürücü ve 1000mg lık antibiyotik verdiler serum takamadık durmuyor sürekli ağlıyor debeleniyordu serum çıkar dedik
sabah 5 de hastaneden çıktık hergün hastaneye gidip 1000mg lık antibiyotik olacaksınız dedi dr. ateş düştü akşam yine ateş çıktı ama düşürdük. cuma sabah 38 e çıktı hemen düştü. öğleden sonra vucudunda döküntüler başladı. kırmızı küçük noktalar dantel gibi sardı hemen vucudunu. ve gözleri şişti
annem bu 5-6 . hastalık olabilir dedi hemen dr. a gittik dr. ya antibiyotik allerjisi yada 6. hastalık dedi. her ihtimale karşı antibiyotiğide değiştirdi. ve allerji damlksı verdi.

bebeğiniz ateşlenirse aklınızda olsun 6. hastalık olabilir bir virüs neden oluyor hava yoluyla bulaşıyor ilacı aşısı yok bir kez geçirince bağışıklık oluyor.
3gün 39-40 arası ateş hızlı yükselen ateş sonrası gözlerde şişlik ve minik kırmızı döküntü belirtileri

benim oğlumda 3 aylık ken geçirdi bu hastalığı
yanlız bağışıklık yapar dediğin sözden bişiy anlamadım
yani 6. hastalığı geçiren bebeklerde bu hastalık tekrar mı olur demek istedin
keza ben 6. hastalık geçiren bebeklerin bağışıklık sistemlerinin
dahada güçlendiğini dumuştum
acaba bunumu demek istedin
birde bu hastalıkla ilgili ilerisinde vericeği zararlar vs bildiğin diğer şeyleride paylaşırsan sevinirim canım

benim oğlumda 3 aylık ken geçirdi bu hastalığı
yanlız bağışıklık yapar dediğin sözden bişiy anlamadım
yani 6. hastalığı geçiren bebeklerde bu hastalık tekrar mı olur demek istedin
keza ben 6. hastalık geçiren bebeklerin bağışıklık sistemlerinin
dahada güçlendiğini dumuştum
acaba bunumu demek istedin
birde bu hastalıkla ilgili ilerisinde vericeği zararlar vs bildiğin diğer şeyleride paylaşırsan sevinirim canım

bağışıklık kazanır yani bu hastalığı bir daha geçirmez demek istedim canım ateş sırasında havale geçirme riski dışında risk yok sanırım
sanada geçmiş olsun canım

çok geçmiş olsun ilk defa duydum bu hastalığı
demek tedavisi yokmuş
çocuğun aldıı okadar antibiotik zarar verirmi acaba
çocuğunuz kaç yaşinda tekrar geçmiş olsun

valla kan değerleri çok kötüydü mecburen kullandık dr. verdiğine göre bir bildiği vardır sanırım

X