Saç Rengi ve Saç Boyama Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

ok.canım hürrem bakırı istiyosan 7.44 numaralı boyanın yarısı kadar 9 numaralı boyaları karıştır uygula.yani saçına ne kadar yeteceğine sen karar vericeksin.dikkat etmen gereken husus misal saçının tamamına yetecek olan 3 tüp boya ise 2 tüp 7.44 bir tüp 9 numara ile hazırlicaksın karışımı.öptüm

canım evet hürremin şuanki rengini istiyorum.
ama anlıyamadım bi 7 44 ü ayrım koy demişsin birde dier boyadan daha çok koy demişsin
ben sana şöyle söyliyim şimdi saç boyum omuzuma yakın yani toplamda 1 tane boya bile yeterli gelir en fazla 2 tüp kullanabilrim buna oranla nasıl karışım yapmalıyım?:26:

Merhaba canım. Avatarındaki saç rengine bayılıyorum. Benim de saçlarım belime kadar. Nevacolor ve exicolor ile 1,5 kutuya yakın 7.3 ( koyu altın sarısı ) ve nevacolor yarım kutu 8.44 tarçın bakır karıştırıp uyguluyorum. Hatta içine azıcık ta 8.34 katıyorum. Evet senin saçına yakın bir ton çıkıyor ama senin saçların çok daha parlak görünüyor.. Ve ne yazık ki kısa sürede bakırı akıp, yerine koyu sarı-açık kumral arası bir renk geliyor.. Sen bu rengi nasıl elde ettin ? Şimdiden çook teşekkürler :)

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar benim saçlarım siyah boya ama artık çok sıkıldım koyu karamel istiyorum, kuaförede gitmek istemiyorum evde kendim nasıl açabilirimm?

Merhaba _zeyN_ bana saç rengin hakkında biraz bilgi verebilirmisin avatarındaki sensin sanırım saçlarının rengi çok güzel ve oldukça bakımlı duruyor.Bu zamana kadar koyu renkten açık renge bir türlü dönemedim.Saçlarım işlem gördü evet ama çok fazla yıpranma yok bakım yapıyorum şu anda yağ bakımı maske vs.bir hafta sonra boyayacağım kesin kararlıyım bu konuda ama evde mi boyasam yoksa kuafördemi ona karar veremedim.En son kuaförde bakır tonları istedim saçımda her renk vardı sonuç hüsrandı yani bakırda bana pek yakışmamıştı orası ayrı yada ben alışamamıştım.Ten rengim buğday gözlerim ela ne renk gider onuda bilmiyorum açık renk istediğim kesin.Yaşım 19.Biraz havam olsun istiyorum ne yalan söyliyim.Değişmekte istiyorum saç rengi konusunda kararszım bu konuda bana yardımcı olursan çok sevineceğim.Demet akalının saç rengni düşündüm.Karamel yada bal köpüğü tonları düşünüyorum birde kaşlarımı açmamda gerekirmi?

peki hangi acıcıyı önerirsin canım? actıktn sonra sadece cikolata kahvemi olur;?tatlım öptüm

canım neva color süper açıcı 11.10 tavsiye ederim.saçında kızıllık olduğu için bu açıcı küllü tonda bi açıcıdır.yani kızıllığını kırar biraz.bununla açtıktan sonra 6.3 fındık kabuğuda deneyebilirsin.yada yine nevadan 7.7 kapuçino olabilir.seçim senin.öptüm

Saçlarım kestane siyah nerdeyse simsiyah resimdeki Jessica Simpsonın Eki Görüntüle 337503 (kalpli olan resim) rengini nasıl elde ederim bu saçta?

canım bu renk neva colorda resimden görüldüğü kadarıyla 7.7 kapuçinoya tekabul ediyo.saçların boyada olsa doğalda olsa yinede açman gerek.nevanın açıcısını al 10.00 yeterli senin için.açtıktan sonra 7.7 ile boya.yalnız eğer beğenmezsen önerdiğim rengi,bu tondaki başka boyalarada bakabilirsin karar senin.öptüm

cnm igora toz oryal dediğin siyahı açarkende kızıl yapıp bırakan oryallerden değil dimi saçın heryerini aynı şekilde açan sarı yapan oryal?

canım çok kötü bi marka olmadıkça hiç bi oriel saçı kızıl yapıp bırakmaz.çünkü saç bekleme süresine göre sırayla siyahtan kızıla,turuncuya,sarıya ve en son platine çıkar.tabi bu aşamada saç siyahtan kumrala yada sarıya direkt çevirilirse zorlanır yanar.saç açmada en önemli şey uygulamadır.oriel tüm saça eşit şekilde sürülmezse,alacalı açılır.yani kötü saç açmalarda suç orielin diil uygulamanındır.o nedenle çok ciddi bi işlemdir ve çok çok dikkat gerektirir.öptüm

cnm ben de neva colour alıyorum genelde.. ama bişi sorcm cnm ben karamel yapmak istyorum saçlarımı... şu an da karşk bi renk karamele benzio zaten ama her yeri aynı değil..bugüne kadar saçmdan çok boyalar geldi geçti:KK9: biraz yıprank hergün taramayınaca çok kötü oluyo dolaşıo:2: cnm karamel yapmak için neva da renk göremedmdii sanki ben acaba renkleri karştrp mı yapıoruz??? karştrıosak hanngi renkleri krştrnca karemel oluo o 2 rengi alayım cnm.. bide saçm birz yıprank ya bişi olur mu boyasam nerdeyse 1 yılı geçk saçıma boya değdrmiyorum.. ama gerçek saçım koyu kahve dipler geldkçe wella nın lila rengi açıcısı varya perokst onla açıyorum saçımn dipleri geldkçe.. onunda bi zararı var mı ayrıca cnm %9 luk olanını kullanıodum:44:

canım saçların ciddi bi renk karmaşası yaşamış o nedenle gün ışığında çekilmiş bi resmini eklersen yardımcı olabilirim.nevaya gelince neva şimdilerde kataloğuna yanılmıyosam 23 yeni renk ekledi.o nedenle direkt rengi bulabilirsin.ama benim tavsiyem bu kadar yıpranmış bi saça hiç dokunma Allah muhafaza elinde kalır.bırak dinlensin.1 senedir boya kullanmadım diyosun.ne güzel bırak temiz kendi saçın gelmiş uzadıkça kestir yıprananları kurtul.sonra tertemiz saçlarına istediğin rengi yap pırıl pırıl bi saç olsun.ne dalganma ne yıpranma olmaz o zaman.yinede nevada istediğin numarayı söyliyim.neva color premium serisindeki 7.3 istediğin karamel rengi.yalnız normal tüp boyada diil dediğim gibi premium serisinde ok.öptüm

Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz. Ben tarçın- bakırı bir dahakine yarım tüp bakırla karıştırmayı düşünüyorum :KK70: Sizce şampuanların gerçekten boya korum vs gibi etkileri oluyor mu ?

evet canım ben koruma etkisi olduğuna inanıyorum.neticede boyanın sabit kalması şampuanın içinde sülfür asitle ilgili.boya koruyan şampuanlarda sülfür miktarını ya çok düşük tutuyolar yada içinde hiç sülfür bulundurmayan şampuanlar var.bunlar boyanı korur.bakıra gelince,tarçın bakıra ekleyeceğin bakırın tonu çok önemli.tonuna dikkat edersen istediğin gibi devam eder.öptüm

merhaba kızlar.bende çoğunuz gibi saçlarımda değişikliği seven bi kadınım.nitekim 4 yıl önce platin uğruna belime kadar uzanan saçlarım kuaför kurbanı olup omuzlarıma kadar yandı.sonrasında ne renk yaparsam yapayım tutmayıp,saçlarımda aşırı dökülme yaşayınca baktım bu iş olmuyo en sonunda 2 yıl kuaförlük kursuna gittim.şimdi açma-boyama dahil kendi saçlarımı,kardeşim,arkadaşım vs. saçlarını boyuyorum.
Sormak istediğiniz her türlü soruyu bilgim dahilinde cevaplayabilirim.zira kadınlar kulübü çatısı altında hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.sizlerde hiç çekinmeden istediğiniz soruları sorabilirsiniz.cevaplar ve duanızı alırsam ne mutlu bana :KK34:

kızlar bu arada hem size hemde bana kolaylık sağlaması açısından buraya bazı temel uygulamaları yazmak istedim.

BEYAZ KAPAMA YÖNTEMİ:
bu aşamada boyayı normal kıvamından 2 kat daha kıvamlı hazırlamak gerekir.(boya setleri için) yani normalde 1 tüp boyaya bir şişe oksidan eklenir ama beyaz kapamak için boyanın yarısı kadar oksidan ekleyip katı kıvamlı bi karışım hazırlanır.sadece beyaz olan yerlere sürülüp 15 dk bekletilir.ardından boya normal kıvamda hazırlanır (yani 1 tüpe 1 şişe oksidan) boyalı yerlerle birlikte saçın boyanmak istenen taraflarınada sürülüp 40 dk bekletilip yıkanır.

bu işlem dipleri açık kalmış uçları koyu olan boyalı saçlar içinde uygulanabilir.

PİGMENTASYON:
orielle açılmış,boya tutmayan saçların kaybettiği pigmenti geri yükleme işlemidir.sarı ve yüksek tonlardaki renklere koyu tonlara geçişlerde uygulanır.1 parmak uzunluğundaki bakır renkli boyalı ılık su ile karıştırıp çok cıvık bi kıvam elde edilir.karışım çok iyi yapılmalıdır.yani su ve boya tamamen birbirine geçmelidir.oksidan kullanılmaz.eğer uygulama sonrası saçın azlığı veya kısalığı nedeniyle karışım fazla geldiyse tarakla fazlası aşağı çekilir.bu cıvık kıvamlı karışım saça sürülür 15 dk bekletilip yıkanmadan saç kurutma mak. kurutulur.sonra istenen koyu renk boya normal şekliyle hazırlanıp saça sürülür.40 dk bekletilip yıkanır.

bu arada soran tüm kızlara tek cevap olsun diye yazıyorum ben kendi saçıma ve uygulama yaptığım herkese neva color boya kullanıyorum.neva color katalogta hangi rengi gösteriyorsa,o rengi verir.asla koyuluk yada gereğinden fazla açılma yaşamazsınız.o nedenle kuaförlerinde tercih ettiği bi markadır.şunu da belirteyim,ben reklam yada rant amaçlı tavsiye etmiyorum bu markayı.bu topiği açmamdaki sebep nasıl iyi niyetse,bu markayı tavsiye etmemin amacıda odur.her hangi bir yanlış anlamaya sebebiyet vermeyelim.hepinizi öptüm :)

sizin şuanda resimdeki saç renginiz nedir acaba bend ebu renklerde istiyorum

ZeyN tekrar mrblar :) Canım ben 3 4 gün tavsiyeni uyguladım.Bugün dayanamadım bu saç rengi farklılıgıyla ortada gezmek istemiyorum artık diyerek kozmetikciye gidip calısan kıza durumumu anlattım acıcı kullanmadan saçlarımı kahve tonuna nasıl getirebilirim diye sordum oda 'loreal excellence 7.1 kumral küllü' tavsiye etti 2 kutu aldım sonra aklıma sen geldin danışmadan almıs bulundum ama sence iyi mi yaptım diplerimdeki hafif turunculuk ve uçlardaki siyahlıgı kapatırmı?Yardım ve tavsiyene ihtiyacım var:44:

canım benim illaki boyucam diyosun yani :) valla günah benden gitti şimdiden söyliyim.saçların üç renk olmuş ve hala bi renk daha ekliceksin olmazki.yinede yardımcı olayım lorealden uzak dur.asla istediğin rengi vermez çünkü kutudaki renkten koyusu çıkıo hep.o nedenle değiştir ya neva al ya syoss.ama boyama sonrası diplere sürüp 30 dk bekledikten sonra saçlarını tara boyayı aşağıya çek bi 15 dk öyle bekle yıka.inş kullanılabilir bişey olur.öptüm

tamam melegim :KK16:
en azindan bilince adama mudahale edebilirim..
20 volume aliyorum..
lorealin luocolor diye bir boyasi var imis..kendi sitesinde tanitmis..
Eki Görüntüle 337622

bak bitanem, platinium ve luo dan bir ton kullanmis bunda...ve transparent bir boya imis...
acicinin oksidanini 20 alicam ok...
Eki Görüntüle 337633
ins.yukaridakine benzer olur.. sac rengini braz daha platine kaydirdim..

iyi ki varsin...
insallah bebecigini hayirlisiyla kucagina almayi nasip eder Allah...:KK49:

sağol canım hayırlısı olur inş.öptüm

merhaba kızlar.bende çoğunuz gibi saçlarımda değişikliği seven bi kadınım.nitekim 4 yıl önce platin uğruna belime kadar uzanan saçlarım kuaför kurbanı olup omuzlarıma kadar yandı.sonrasında ne renk yaparsam yapayım tutmayıp,saçlarımda aşırı dökülme yaşayınca baktım bu iş olmuyo en sonunda 2 yıl kuaförlük kursuna gittim.şimdi açma-boyama dahil kendi saçlarımı,kardeşim,arkadaşım vs. saçlarını boyuyorum.
Sormak istediğiniz her türlü soruyu bilgim dahilinde cevaplayabilirim.zira kadınlar kulübü çatısı altında hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.sizlerde hiç çekinmeden istediğiniz soruları sorabilirsiniz.cevaplar ve duanızı alırsam ne mutlu bana :KK34:

kızlar bu arada hem size hemde bana kolaylık sağlaması açısından buraya bazı temel uygulamaları yazmak istedim.

BEYAZ KAPAMA YÖNTEMİ:
bu aşamada boyayı normal kıvamından 2 kat daha kıvamlı hazırlamak gerekir.(boya setleri için) yani normalde 1 tüp boyaya bir şişe oksidan eklenir ama beyaz kapamak için boyanın yarısı kadar oksidan ekleyip katı kıvamlı bi karışım hazırlanır.sadece beyaz olan yerlere sürülüp 15 dk bekletilir.ardından boya normal kıvamda hazırlanır (yani 1 tüpe 1 şişe oksidan) boyalı yerlerle birlikte saçın boyanmak istenen taraflarınada sürülüp 40 dk bekletilip yıkanır.

bu işlem dipleri açık kalmış uçları koyu olan boyalı saçlar içinde uygulanabilir.

PİGMENTASYON:
orielle açılmış,boya tutmayan saçların kaybettiği pigmenti geri yükleme işlemidir.sarı ve yüksek tonlardaki renklere koyu tonlara geçişlerde uygulanır.1 parmak uzunluğundaki bakır renkli boyalı ılık su ile karıştırıp çok cıvık bi kıvam elde edilir.karışım çok iyi yapılmalıdır.yani su ve boya tamamen birbirine geçmelidir.oksidan kullanılmaz.eğer uygulama sonrası saçın azlığı veya kısalığı nedeniyle karışım fazla geldiyse tarakla fazlası aşağı çekilir.bu cıvık kıvamlı karışım saça sürülür 15 dk bekletilip yıkanmadan saç kurutma mak. kurutulur.sonra istenen koyu renk boya normal şekliyle hazırlanıp saça sürülür.40 dk bekletilip yıkanır.

bu arada soran tüm kızlara tek cevap olsun diye yazıyorum ben kendi saçıma ve uygulama yaptığım herkese neva color boya kullanıyorum.neva color katalogta hangi rengi gösteriyorsa,o rengi verir.asla koyuluk yada gereğinden fazla açılma yaşamazsınız.o nedenle kuaförlerinde tercih ettiği bi markadır.şunu da belirteyim,ben reklam yada rant amaçlı tavsiye etmiyorum bu markayı.bu topiği açmamdaki sebep nasıl iyi niyetse,bu markayı tavsiye etmemin amacıda odur.her hangi bir yanlış anlamaya sebebiyet vermeyelim.hepinizi öptüm :)

bana yardımcı olursanız sevinirim öncelikle mavi tişört olan kendi saç rengim orda biraz koyu çıkmış diğeri sıcak çikolata ve sonradan 0.9luk açıcı sürdüm o renk oldu ama ben diğer fotodaki rengi istiyorum nasıl elde edebilirim acaba

merhaba, bir soru sormak istiyorum temmuzda viyole üstüne(açılmadan koyu kestane zemin üstüne boyandığından sadece güneşte mor-kızıl yansımalı siyahımsı bir renk oldu) kırmızı balyajlar attırdım. ondan öncede yine 2011 martta saçlarımı çok koyu bir kızıldan (4 tonlarındaydı) baya yüksek volümle saçlarım orielle açılmıştı hayatım boyunca tüm saçımı sadece 1 kere açtırmış bulundum yani balyajları saymazsak önceden yazmıştım aynı şeylerin benzerini ama bu sefer sorum farklı :KK43: ben bu balyajlı saçıma çok kötü bir bakır sarıya döndüğünden eylül ayında 3 tonlarında palette kızıl kestaneye boyadım ondan sonra hiç boyamadım ve yaklaşık 1 hafta önce yani 4,5 ay sonra palette 6.888 sonbahar kızılına boyadım içinde %9 luk oksidan vardı balyajlar açık kızıl oldu taban rengi ise yine koyu bir kızıl oldu 4 tonlarında yani... sonuca geleyim ben bu saçı bakır kızıl yapmak istiyorum saçlarım kalın telli ama yanarmı diye korkuyorum açıkcası..

boya silicinin orielden ne farkı vardır?
ya da bu kopkoyu siyaha yakın kızıldan bakır kızıla dönerken zorluk yaşarmıyım? yani çok mu kötü yaptım boyamakla?

aynen bu rengi istiyorum;

Eki Görüntüle 337639

benim saçlarım ise hemen hemen bu tonlarda uçları gibi

Eki Görüntüle 337640

canım istediğin renk açık olduğundan,açıcı uygulamadan o renge dönmen mümkün diil.bide bu kadar kızıl yapmaktansa keşke çikolata kahve gibi güçlü ve saçı tek tona çevirebilecek bi renk kullansaydın.şimdi elbette açılır saçın yıpranır ama yanmaz diye düşünüyorum.çünükü sarı gibi bi tona diil,açıcı uygulamasında istenen zemin tonu turuncu.o nedenle neva color 10.03 extra doğal altın platin açıcıyı al saçlarına bol bol ve her yerine yetecek kadar eşit şekilde uygula.sonra neva color 8.66 yada 6.45 yada 7.43 renklerinden alırken bi bak istediğin tonu seç uygula.bide sana tavsiyem açıcıyı uyguladığunda ilk 15 dk sonra saçını iki parmağına dola 15-20 tel kadar ,bak eğer az esneme varsa ve istediğin tona kadar açılmadıysa bekle.eğer saç normal şekilde esniyosa daha fazla bekleme yıka.bu testle saçının yanıp yanmadığını anlarsın.saçında yıpranma yoksa bu tarifi uygula.eğer açıcıya dayanabileceğine inanmıyosan biraz daha bekle saç toparlasın kendini,sonra aç.uygularsan eğer bana sonrasında mutlaka haber ver.öptüm

hee unutmadan diğer sorunun cevabı,boya siliciler saçtaki rengi kusturur belli oranda da açar.ama ben çok tavsiye etmiyorum.çünkü zaten oriel kadar olmasada saçı yıpratıyo ve çoğu kuaför boya silici adı altında oriel kullanıyo.o yüzden bence hiç gerek yok.normal bi boya markasının açıcısı ham oriel kadar zarar vermiyo zaten.

Eki Görüntüle 334069
merhaba benim saç rengim bu renk.
aşağıdaki 4 numaralı resimdeki gibi olsun istiyorum. kuaförüme ne demeliyim ? bu arada benim saçım röfleliydi üstüne 3 kere boya gördü bu akmış hali.
teşekkürler şimdiden. fotoğraftaki kız ultra açık sarı ve açık kumralı boyayarak bu rengi elde ettiğini söylemiş.
Eki Görüntüle 334070

5. numaradaki saç renginiz ne acaba

iyi ki varsin...
bir de bakim icin;
badem,sussam yağı, E ve B vitamini ile

keratin
protein bakimi yapan urunlerden alicam...

meshur unlulerin kuaforu vardi bir sitede tavsiye etmisti..

iste boyle insallah yukaridaki tonu elde eder kuafor ve diplerindeki turunculuk da gider...:emir_bebek:
Actirinca haber verecegim zeynocum...:nazar:

iyiki varsin..:nazar:

ok canım bunu tavsiye eden kuaförü bilmiyorum ama bende genelde bu bakımı tavsiye ediyorum.geçmiş cevaplarda vardı ilgilenler uygulasın mutlaka.seninde uygulama sonrası mutlaka haberini bekliyorum canım.inş istediğin gibi olur öptüm

canım evet hürremin şuanki rengini istiyorum.
ama anlıyamadım bi 7 44 ü ayrım koy demişsin birde dier boyadan daha çok koy demişsin
ben sana şöyle söyliyim şimdi saç boyum omuzuma yakın yani toplamda 1 tane boya bile yeterli gelir en fazla 2 tüp kullanabilrim buna oranla nasıl karışım yapmalıyım?:26:

canım net şekilde tarif ettim zaten 7.44' ne kadar uygulayacaksan yarısı kadar 9'dan ekle dedim.karışım hazırlayacaksın.eğer 2 tüp boya kullanacaksan,1,5 tüp 7.44 yarım tüp 9 ekle hepsini karıştır.ama ben omzuna kadar olan bi saça 2 tüpün yeteceğinden asla emin diilim.tüm saçını boyuyosun çünkü.hep söylüyorum az boya kötü sonuç verir.boyanın saça bol bol yetmesi gerekir ki boyanmadık yer kalmasın.sonra kötü sonuçlar alıp üzülüyosunuz.hee çok çok seyrekse saçın evet yeter 2 tüp.ama bence 2 tüp 7.44 al bi tüp 9.üç tüpü karıştırıp uygula ok.öptüm

Merhaba canım. Avatarındaki saç rengine bayılıyorum. Benim de saçlarım belime kadar. Nevacolor ve exicolor ile 1,5 kutuya yakın 7.3 ( koyu altın sarısı ) ve nevacolor yarım kutu 8.44 tarçın bakır karıştırıp uyguluyorum. Hatta içine azıcık ta 8.34 katıyorum. Evet senin saçına yakın bir ton çıkıyor ama senin saçların çok daha parlak görünüyor.. Ve ne yazık ki kısa sürede bakırı akıp, yerine koyu sarı-açık kumral arası bir renk geliyor.. Sen bu rengi nasıl elde ettin ? Şimdiden çook teşekkürler :)

canım konun içerisinide bi kaç kez nasıl yaptığımı anlattım oradan bakabilirsin.yalnız göz ardı edilmemesi gereken şey zemin rengidir.çünkü ne renk uygularsan uygula zemindeki renk belirler tonu.eğer bakır ton akıyosa biraz daha fazla kullan.yani miktar olarak yükselt.yarım kutu yerine 4/3 kadar ekle tarçın bakırı.

parlak olmasının sebebi ise,saçlarıma bakım uygulamam.yani sağlıksız saç parlaklığını kaybeder.mutlaka haftada bir bakım uygulaki saçların parlaklık kazansın.bide şu ürünü kullanıyorum tavsiye ederim.öptüm

$pr_01_1986_max.jpg

X