Üniversiteden Mezun Olana Kadar Neler Yapılmalı?

kendini geliştirme konusund baya istekli gördüm seni:KK9: bunu isteyen başarır eminim:KK16:
Teşekkür ederim ortak:KK16: Gerçekten çok istekliyim, hevesle bekliyorum. Hayırlısı:KK16:

toefl'a gir belgeni kap.bunu mezun olmadan önce kesinlikle yap :KK31:
Ben TOEFL'a mezun olduktan sonra girmeyi düşünüyordum canım. Geçerliliği 2 sene olduğu için en azından iş ararken göstermek adına..:KK31:

sertifika programlarını tavsiye ederim. yapmayı düşündüğün mesleğe yönelik.
ancak güvenilir bir kurs olmalı tabi ki :)
bilişim eğitim merkezini öneririm bu konuda :)

sınavsız 2. ünv ve staj programları + ehliyet kesinlikle :KK52::KK52::KK52::KK52:
Sınavsız 2. üniversite nasıl oluyor canım? Ehliyeti bende düşünüyorum ama zamanı var. Arabam yok çünkü nasılsa:KK9:

sertifika programlarını tavsiye ederim. yapmayı düşündüğün mesleğe yönelik.
ancak güvenilir bir kurs olmalı tabi ki :)
bilişim eğitim merkezini öneririm bu konuda :)
Teşekkürler araştıracağım canım. Benim aklımda da vardı bu konu:KK12:

"Work and travel" ile Amerika'yı ve "Interreal" ile İtalya-İspanya'yı gezmek için para biriktirmeye başladım kızlaaar!!!:KK15::KK15::KK15:

İnşallah istediklerini yaparsın. 2. dil ispanyolcayı öğreniyorum, aldım sertifikamı. Seneye de erasmusla gidiyorum. Bence erasmusa gir dene şansını.

Son düzenleme:
İnşallah istediklerini yaparsın. 2. dil ispanyolcayı öğreniyorum, aldım sertifikamı. Seneye de erasmusla gidiyorum. Bence erasmusa gir dene şansını.
İngilizce ve İspanyolca öğreneceğim inşallah bu sene canım. Erasmus'da düşünüyorum aslında ama istediğim bir ülkeye yollamazlarsa falan diye korkuyorum..:KK31:

İngilizce ve İspanyolca öğreneceğim inşallah bu sene canım. Erasmus'da düşünüyorum aslında ama istediğim bir ülkeye yollamazlarsa falan diye korkuyorum..:KK31:

Canım eğer iyi puan alırsan kendin tercih yapıyorsun. İlla gitmek zorunda olmuyorsun ki. İptal edersin. Bizden 75 kişi gidiyo bizim bölümden belki de o yüzden bize seçtirtiyolar, diğer ünileri bilemiyorum. İng. Öğr böyle bizim ünide.

Canım eğer iyi puan alırsan kendin tercih yapıyorsun. İlla gitmek zorunda olmuyorsun ki. İptal edersin. Bizden 75 kişi gidiyo bizim bölümden belki de o yüzden bize seçtirtiyolar, diğer ünileri bilemiyorum. İng. Öğr böyle bizim ünide.
Anladım canım süpermiş aslında.. Ben iyice bir araştırayım ozaman ya. Yakın arkadaşlarımdan biri bu sene erasmusa katılıcak onun da tecrübelerinden faydalanırım. Sende burada tecrübelerini paylaşırsın inşallah canım ya.:KK31::KK31:

Anladım canım süpermiş aslında.. Ben iyice bir araştırayım ozaman ya. Yakın arkadaşlarımdan biri bu sene erasmusa katılıcak onun da tecrübelerinden faydalanırım. Sende burada tecrübelerini paylaşırsın inşallah canım ya.:KK31::KK31:

Tabi paylaşırım :KK34::KK34:

Okulun tiyatro kursuna kayıt oldum.:KK51: Bütün sene çalışmalara katılarak amatör bir tiyatro oyuncusu olmayı hedefliyorum.:KK12: Aslında salsa kursuna da yazılacaktım ama geç kaldım.:KK31: Belki sonradan kayıt olurum, olmazsa gelecek dönem gideceğim artık ona da..:nazar:

Herkese merhabaaa! :KK16:Öncelikle kısaca kendimden bahsedeyim. :KK68:20 yaşındayım. Türkiye'nin en iyi devlet üniversitelerinden birinde okuyorum. Aynı zamanda mesleğimle ilgili staj da yapıyorum. (Şuan birinci sınıfın ikinci dönemindeyim.) Mezun olana kadar kendimi nasıl geliştirebilirim, neler yapabilirim öğrenmek istiyorum? :KK15:Meslek ve kariyer sahibi arkadaşlardan öneriler bekliyorum.İlk hedefim 25 yaşına geldiğimde İngilizce, İspanyolca ve Rusça biliyor olmak. :116:Ayrıca üniversite hayatım boyunca yurt dışında yaz okulu, Erasmus, yurt dışında dil eğitimi, Work And Travel vb. programlara katılmak, çok iyi yerlerde staj yapmak istiyorum.:KK31: Nasıl bir yol izlemeliyim, nasıl bir hazırlık yapmalıyım? Deneyimlerinizi, önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum:KK42:Sevgileeer! :KK16:
bence okulunu kesinlikle uzatma bu sadece senenı uzatmaktan başka bişi yaramaz bir an önce üniversiteni bitirmeye bak cnm bu ara öğrenmek istediğin diilerin kursuna git öğrenmeye çalış yabanci ülkeye gitmek istiyorum demişsin git öğrenmek istediğin dileri öğren staj yap bilgisayar kullanımı konusunda programları konusunda kendini geliştir sonra üniversiten bitince eğerki lisans okuyorsan yükseklisans yap bence bunların sana devlette özeldede çok fayda sağlayacağına eminim bu arada hangi bölümde okuyorsun merak ettim cnm üniversiteyi herzaman erken bitirmek avantajdır cnm bn şuan 25 yaşındayım ikinci üniversitemi okucam nasip olursa ilki önlisanstı şimdi lisans okuyacağım

bence okulunu kesinlikle uzatma bu sadece senenı uzatmaktan başka bişi yaramaz bir an önce üniversiteni bitirmeye bak cnm bu ara öğrenmek istediğin diilerin kursuna git öğrenmeye çalış yabanci ülkeye gitmek istiyorum demişsin git öğrenmek istediğin dileri öğren staj yap bilgisayar kullanımı konusunda programları konusunda kendini geliştir sonra üniversiten bitince eğerki lisans okuyorsan yükseklisans yap bence bunların sana devlette özeldede çok fayda sağlayacağına eminim bu arada hangi bölümde okuyorsun merak ettim cnm üniversiteyi herzaman erken bitirmek avantajdır cnm bn şuan 25 yaşındayım ikinci üniversitemi okucam nasip olursa ilki önlisanstı şimdi lisans okuyacağım
Evet canım uzatmamak için elimden geleni yapacağım. Ama okurken insanın hevesi kaçıyor açıkcası.:44: Bölümü mü söylemiyim.:26: Dil için yurt dışına çıkacağım. İngilizce ve Rusçayı yerinde öğreneceğim inşallah.:KK16: İspanyolcayı da kendim çözeceğim Türkiye'de. Yüksek lisans zaman kaybıymış gibi geliyor bilmiyorum. Ama şu bilgisayar konusunda kendimi baya geliştirmeyi hedefliyorum.:KK31: Bu yıl İngilizce işini halledeceğim. Ayrıca kendimle ilgili büyük planlarım var o yüzden diğer planlarımı gelecek seneye bıraktım. Senin de lisans okuman çok iyi olur. İyi şirketler önlisans mezunlarına pek sıcak bakmıyor. (Kişinin kendi birikimini yok sayarsak tabii):KK31:

Evet canım uzatmamak için elimden geleni yapacağım. Ama okurken insanın hevesi kaçıyor açıkcası.:44: Bölümü mü söylemiyim.:26: Dil için yurt dışına çıkacağım. İngilizce ve Rusçayı yerinde öğreneceğim inşallah.:KK16: İspanyolcayı da kendim çözeceğim Türkiye'de. Yüksek lisans zaman kaybıymış gibi geliyor bilmiyorum. Ama şu bilgisayar konusunda kendimi baya geliştirmeyi hedefliyorum.:KK31: Bu yıl İngilizce işini halledeceğim. Ayrıca kendimle ilgili büyük planlarım var o yüzden diğer planlarımı gelecek seneye bıraktım. Senin de lisans okuman çok iyi olur. İyi şirketler önlisans mezunlarına pek sıcak bakmıyor. (Kişinin kendi birikimini yok sayarsak tabii):KK31:
aynen cnm sana katılıyorum lisans okuyacağım bende ama merak ettiğim şu var uluslarası ilişkiler mezunu devlete atandıktan sonra görevi ne oluyor ne iş yapıyor biliyormusun:)

aynen cnm sana katılıyorum lisans okuyacağım bende ama merak ettiğim şu var uluslarası ilişkiler mezunu devlete atandıktan sonra görevi ne oluyor ne iş yapıyor biliyormusun:)
​Diplomat oluyor canım. Konsolosluklarda çalışıyor.

unıversitenizi söylememenizi anlıyorumda bölümünüzü söylememenızın gerekcesı ne acaba ? hayır ona göre yardımlaşılır daha faydalı olunur sonuçta bi tıp öğrencisiyle bir işletme öğrencisnin kendını geliştirme alanları farklı olabılır

unıversitenizi söylememenizi anlıyorumda bölümünüzü söylememenızın gerekcesı ne acaba ? hayır ona göre yardımlaşılır daha faydalı olunur sonuçta bi tıp öğrencisiyle bir işletme öğrencisnin kendını geliştirme alanları farklı olabılır
Üniversite içerisinde bütün fakülteler birbirileri ile iletişim içinde oluyor.Eğer sen söylersen bölümünü ve okulunu yardımcı olabileceğim bir şey varsa olurum canım. :)

Son düzenleme:
Geçtiğimiz günlerde asistanlık yaptığım şirketin genel müdürü ile öğle yemeği yedik. Kendisine bir üniversite öğrencisi olarak kendimi nasıl geliştirebileceğimi sordum.
O da "planladığın şeyleri HEMEN yapmaya başlamak" ilk adımın olsun dedi.
Yabancı dil öğrenmen şart. HEMEN çalışmalara başla, planını yap.
Bilgisayar öğrenmen şart. HEMEN araştırmanı yap, bir sertifika programına başla.
Kendini geliştirmen şart. HEMEN oku, izle, dinle, gez. Tüm boş zamanını kendini geliştirmeye harca dedi.
Bu konuşma beni çok etkiledi kendime küçük küçük programlar yapmaya başladım.

1. ADIM
Her gün 2 saat İngilizce etüd,
Ayda bir Gelişim Oxford Ansiklopedisi
Haftada 2 kitap,
Ayda 8 kitap
Haftada 4 film,
Ayda toplam 16 film.
Her gün NTV radyo, CNN, Radikal, BBC
İngiltere'de Erasmus veya yaz okulu araştırması
Amerika'da Work and Travel araştıması
Rusya'da dil kursu araştırması

Son düzenleme: