soğan suyu içenler memunlar mı bende başlıcam ama..paylaşımlarınızı bekliyorum lütfen

yelpaz_e

rabbime şükürler olsun
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2010
526
1
soğan suyunun adet söktürücü olduğu söyleniyor.benim adetlerim düzensiz (polikistik overim var)yardımcı olun sizce başlamalımıyım yardımmmmm..:KK42::KK42:

VALLA BEN DE kist yok ama ben de başlayacağım iltihabı söktüğünü duymuştum
hayırlısı bakalım
hatta şimdi kaynıyor :)

ben geçen yıl üç regl dönemimde yaptım ve içtim soğan suyunu ve gerçekten işe yarıyor...hatta idrar söktürücü ve aynı zamanda bu soğuk havalarda hastalıklara karşı koruyucu...reglinizin başladığı ilk gün sabah ve akşam taze hazırlamak şartıyla bir buçuk su bardağı içme suyu (musluk olmasın hazır sulardan klorsuz olması önemli) içine soğanın dökülen kbuklarını alıp ve dörde kesip atıyorum..kaynamaya başladığı andan itibaram 3 - 5 dakika kaynatıp ılıyınca içiorm...gerçek ten düzene getiriyor..bunu on beş gün boyunca içiyorum sonrki kürleri ise diğer regl günümde başlıyorum...

ben de aynı yapıyorum bir bardak su koyup yarım soğan atıyorum içine bütün de atablirsin
parçalayıp.sabah akşam aç karnına
sabah akşam içiyorum aacayipppp su gibi akıntı yapıyor,
üstten içiyorsun alttan çıkıyor bend e sıvı olarak akıyor nedense
o da demekki içi temizliyor

ben geçen yıl üç regl dönemimde yaptım ve içtim soğan suyunu ve gerçekten işe yarıyor...hatta idrar söktürücü ve aynı zamanda bu soğuk havalarda hastalıklara karşı koruyucu...reglinizin başladığı ilk gün sabah ve akşam taze hazırlamak şartıyla bir buçuk su bardağı içme suyu (musluk olmasın hazır sulardan klorsuz olması önemli) içine soğanın dökülen kbuklarını alıp ve dörde kesip atıyorum..kaynamaya başladığı andan itibaram 3 - 5 dakika kaynatıp ılıyınca içiorm...gerçek ten düzene getiriyor..bunu on beş gün boyunca içiyorum sonrki kürleri ise diğer regl günümde başlıyorum...

canım 15 gün demişisn ama ,

bebek isteyenler için tehli,keli olur mu acaba
15. Gün bebek oluşsa mesela zarar veriri mi ya da aşılama yapanlar geneld 12. 13. Gün aşılanıyor
zaralı değil mi

canım 15 gün demişisn ama ,

bebek isteyenler için tehli,keli olur mu acaba
15. Gün bebek oluşsa mesela zarar veriri mi ya da aşılama yapanlar geneld 12. 13. Gün aşılanıyor
zaralı değil mi

canım bunun hakkında kesin bilgim yok ama saraçoğlu da hamilelik öncesi yerdımcı olması acısından bu kürü öneriyor...yumurlamayı düzene soktuğu için kolay hamilelik sağlıyormuş...ben 2009 yılında bu zamanlar yapmıştım bu kürü 2010 ekimde evendim bir ay sonra hamile kalabildim ama benim dış gebelik oluştu son anda...şu tedavi aşamam bitsin başlayacağım soğana tekrar..tabi sen 14 gün olarak içebilirsin ama dönemlerin düzenli değilse yumurtlaman zaten ondördüncü gün olmuyo birkaç gün sarkabiliyormuş...

X