Doğuma Hazırlık Kızçeme isim acil..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mcoskun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2009
199
0
arkadaşlar neredeyse 32 haftalık hamileyim kzııma isim bulamadık..benim beğendiğimi babası beğenmiyor onunkini de ben beğenmiyorum..anlamı güzel olan tüürkçe kökenli bi isim istedik bir de çok duyulmamış olan...şimdilik kökenini boşverelim diyoruz malum bulamadık :KK70: nolur yardımcı olun...

RAİHA ,güzel koku anlamına geliyor...
LİNA,
Nesibe,
Erva,
Hafsa,
İlk aklıma gelenler opuyorumnanaktan

Ayy türkçe kökenli demişsiniz o ayrıntıyı kaçırmışım yazmış oldum silemiyorum da neyse kalsın bir köşede kaydirigubbakcemile3

olsun teşekkür ederiz bebişimle :9 köken işini rafa kaldırdık bulamıyoruz nasılsa..yine de açığız fikirlerinize..

iklim
masal
derin
şimdilik bu kadar bulursam eklicem inş Allah saglıcakla kucagına almayı nsp etsin inş

Arkadaşlar bende 18 haftalık hamısım :) ve kızım olacak.. ısme karar verdık irem ilknur iki isim koyacagız yalnız okulda birinci mi ikinci isim mi geçerli oluyor fikri olan var mı ? Ben okulda da irem in kullanılmasını istiyorum bu yüzden ne şekilde yazdırmam gerekiyor

teşekkürler

AYRICA ıSıM KONUSUNDA BENDE KIZIMA BıR SÜRÜ ıSıM CIKARMISTIM.
ADEN : CENNET BAHCESI
ASEL : CENNETTEKI DORT IRMAKTAN BIRI BAL IRMAGI
AYSIMA CEHRESI YUZU AY GIBI PARLAK
AZRA : AYAK DEGMEMIS KUM
BELINAY : CENNETTE PEYGANBER CICEGI
BERFIN : KARDAN YAPILMIS , KAR GIBI BEYAZ
CANSEL : HAYAT VEREN SU
CANSIN : CANIM GIBISIN
CEYLIN : CENNETE ACILAN KAPI
DURU : SAF BERRAK
DEFNE
EBRAR : HAYIR SAHIPLERI
GONCA
ILAYDA : SU PERISI
NEVA : REFAH , ZENGINLIK , GUC , KUDRET
NISANUR : AYDINLIK KADIN
SIMAY : GUMUS GIBI PARLAK AY
SUDEN : PEYGAMBER EFENDIMIZIN CENNETTE EN COK SEVDIGI AGACIN ADI
SUDEM : BOYALI , SURMELI
TUANA : CENNETE DUSEN ILK YAGMUR DAMLASI

UMARIM BU ISIMLERIN BI FAYDASI OLURa.s.

teşekkür ederim..bu arada okulda genelde ilk isim söylenir eğer ilk isim sınıfta varsa sadece 2. ismi kullanılır..bence iki ismi kullanmak zor öğretmenine rica edersiniz ama ilköğretim 2. kademe ve lisede bu mümkün olmayabilir...ikiside i sesi ile başlıor bence söylenmesi zor olur..ama ayrı ayrı isimler çok güzel...

mrb benimde kızım olcak bana önerilen isimleri sana söyliyim.ben ela koymak istiyorum muhtemelen de ela olcak.ama eşim zeynep diyor.ayrıca elisa (anlamını bulamadım) özüm,ilkim,melis ve doğa da hoş isimler.sence nasıllar?

zeynep çok güzel eşim istemiyor..doğa kuzenimin kızı..özüm de sevediğim bi arkadaş diyelim ...ama melis ile iklim çok hoş cidden...

Pelin koycaz biz de.. Duyulmamış bi isim olmaması konusunda özellikle çabaladık çünkü malum yaşlıların dili dönmüyo.. saçmasapan şeyler çıkıyo sonra ortaya.. Kayınvalidem DERıN ismini anlamayıp DELı mi dediniz demişti mesela..

Pelin koycaz biz de.. Duyulmamış bi isim olmaması konusunda özellikle çabaladık çünkü malum yaşlıların dili dönmüyo.. saçmasapan şeyler çıkıyo sonra ortaya.. Kayınvalidem DERİN ismini anlamayıp DELİ mi dediniz demişti mesela..

allahım çok güldüm :KK70: deli mi dedi...öldürcek beni bu yaşlılar anneannem de banu ya buana,behlül e de beytul diyo :roflol:

arkadaşlar yazdığının isimlerin çogunun anlamı yanlış.dikkat edin.arapçadan türkçeye çevrilen isimler çok sakıncalı bence.anlamları bildiğimiz gibi olmayabilir.inanmazsanız araştırın biraz.en çok bilinen günümüzde moda olan 'ecrin ' ismi gerçekte ücret demekmiş.ve nedense genelde ecrin ismindekiler çok aglarlar ve iştahsız olurlar.(istisnalar hariç) isimlerin kişiliğimize etkileri vardır.mesela kızınızın ismini iklim koyarsanız değişken bir ruha sahip olabilir.peygamberimiz de bazı isimleri uygun bulmamış değiştirmiştir.
tuana aleyna gibi birsürü ismin bilinen anlamlarının dışında manası olduğu ispatlanmış.araştırılması gereken bir durum.

kızlar nacizane fikrim bir kız çocuğuna en çok yakışan isim elif.... anlamıda güzel ince uzun ışık saçan güzel kız demekmiş. üstelik dinimizce de kabul görmüş güzel bir isim....

benım onerebılecegım ısımler oyle cok farklı ve degısık degıller...
ıpek (benım melegımın adı olucak kısmetse)
duru
derin
alya
ceren
burçe
serra
bu ısımler hosuma gıdıyor

X