Saç Rengi ve Saç Boyama Sari sac kimlere yakisir?

Slania

♪♫
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2010
5.765
281
Sari sac genelde acik tenli renkli gözlülere yakisiyor, dogal duruyor. Dogal saci kumral ve acik kumral olanlar da saclarini sari yaptiginda yakisiyor. Ben sizlerin düsüncelerini merak ediyorum, size göre sari sac kimlere yakisir?
Koyu kahve gözlü, beyaz tenli, acik kumralim. Saclarimi dogal tonlarda sari renge boyatmak istiyorum. Sizce gözlerim fazla siritir mi? Ben koyu kahve göze cok acik sarilari pek yakistiramiyorum, dogal durmuyor siz ne düsünüyorsunuz? Koyu kahve gözlü beyaz tenli birine hangi tonlarda sari yakisir?
Fikirlerinizi alayim... :87:

Edit:

Arkadaslar saclarimin rengine karar verdim. Ten rengim sari alt tonlu beyaz ve sac rengim dore yansimali kumral oldugu icin dore sarilari daha iyi tasiyabilecegimi düsünüyorum. Ama tamamini boyamak yerine aralara dogal sari gölgeler atacagim. Istedigim rengin resmini ekledim, zemin rengimde o kizinki gibi.

Sari sac rengi ten rengine uyduktan sonra ve cok acik olmadiktan sonra koyu kahverengi gözlere de yakisabilecegini düsünüyorum artik. Bakalim iyice uzasin dogal saclarim, balyaji yapip sonucu sizlerle paylasirim burada. Ama daha cok var dogal saclarimin uzamasina. Diplerim ancak 4 parmak geldi... :KK31:

Konuya begendigim sari sac renklerini paylasarak devam edecegim.

Son düzenleme:
ben öğretmenim ve öğrencim var bir kız gözleri kahverengi saçları da açık külü kumral doğal rengi .
Hiç sırıtmıyor gözleri

sarının tonunu yakaladığında herkese yakışıyor aslında ama sarının tonu önemli..genelde buğday ve esmer tenlere sarının daha sıcak tonları uygun düşüyor..ben açık buğday tenli ve siyah gözlüyüm ama sıcak sarı tonlarından ziyade soğuk (küllü) sarı tonlarını daha doğal buluyorum ..direk belki düz sarı yapmak riskli ve yaşça büyük gösteriyor sarı, ama küllü kumral -kumral üzerine uygun tonda sarık balyajlar (krepe) atılabilir.. tenin beyaz olduğu için bence sorun etme aksine açık ten ve koyu gözler süper olur benim sana önerim soğuk sarı tonları..şahsen bende öyle düşünüyorum..küllü orta kumral zemine ,küllü çok açık sarı balyajlar:)

bu ton soğuk sarılar müthiş mesela,yandaki sıcak tonlu bir ton..
25s8jmc.jpg

Son düzenleme:
Yorumlar icin tesekkürler kizlar. :82:

sarının tonunu yakaladığında herkese yakışıyor aslında ama sarının tonu önemli..genelde buğday ve esmer tenlere sarının daha sıcak tonları uygun düşüyor..ben açık buğday tenli ve siyah gözlüyüm ama sıcak sarı tonlarından ziyade soğuk (küllü) sarı tonlarını daha doğal buluyorum ..direk belki düz sarı yapmak riskli ve yaşça büyük gösteriyor sarı, ama küllü kumral -kumral üzerine uygun tonda sarık balyajlar (krepe) atılabilir.. tenin beyaz olduğu için bence sorun etme aksine açık ten ve koyu gözler süper olur benim sana önerim soğuk sarı tonları..şahsen bende öyle düşünüyorum..küllü orta kumral zemine ,küllü çok açık sarı balyajlar:)

25s8jmc.jpg

Evet kesinlikle katiliyorum. Sarinin o kadar cok tonu var ki herkese yakisacak bir sari vardir mutlaka. Ben de küllü tonlarda istiyorum. Emma Watson'un sac rengi harika, o kizi andiriyorum o yüzden onun sac renginin bana yakisacagini düsünüyorum.
Sariyi yakistirdigim koyu renk gözlüler;

Emma Watson

emma_watson.jpg

Mia Wasikowska

l-mia-wasikowska-3a393778.jpg

Asli Enver

Asli-Enver-7.jpg

Ten koyulaştıkça sarının tonu da koyulaşırsa herkese yakışır.
Göz açısından bakma önemli olan ten zaten canım.

kim-kardashian-sari-sac2.jpg

Kim kardashian'a bile yakışmış baksana esmer kadın...

Beyaz tenlisin korkuosun yahu.
Hiç durma yaptır hemen biz de göreliim :KK70:
Ama biraz dur saçların kendine gelsin.
Ya da bekleme hemen yap toptan bakımını yaparsın sonra :KK1:

25s8jmc.jpg
ton ayarlandıktan sonra yakışmayan yok bencede ablam eski kuafördür bende hep sarı istemişimdir kara kaş kara göz bir bayanım oda sende güzel durmaz derdi şimdi saçlarım açık kumral uçlar daha sarı kendim yaptım :KK9: valla gençleştin diyor şimdi oda saçlarının rengini açmaya başladı:KK34:ki o açık tenlidir kumral bir bayan onda daha süper durur zenci sanatçılarda sarı saçlar çok güzel duruyordu onlara olmuşta bana niye olmasın dedim ee fenada olmadı:KK64: bencede isteyen yapsın:KK16:

ton ayarlandıktan sonra yakışmayan yok bencede ablam eski kuafördür bende hep sarı istemişimdir kara kaş kara göz bir bayanım oda sende güzel durmaz derdi şimdi saçlarım açık kumral uçlar daha sarı kendim yaptım :KK9: valla gençleştin diyor şimdi oda saçlarının rengini açmaya başladı:KK34:ki o açık tenlidir kumral bir bayan onda daha süper durur zenci sanatçılarda sarı saçlar çok güzel duruyordu onlara olmuşta bana niye olmasın dedim ee fenada olmadı:KK64: bencede isteyen yapsın:KK16:

bende saçımın rengini açmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum.senin gibi kara kaş kara gözüm.peki saçlarını boyayınca kaşlarının renginide açtın mı?:KK34:

koyu kahve gözlerin varsa bence küllü tonlar yerine altın tonlar daha çok gider. benim de tenim beyaz gözlerim bal rengi. çok açık sarı yakışmıyor ama normal altın renginde sarı güzel oluyor

ben beyaz tenlilere çok yakıştırıyorum sarı saçı,bende beyaz tenli ve yeşil gözlüyüm ama saçlarım kumral.bence beyaz tenli olduktan sonra göz renginin bir önemi yok,
birde sarı saç kullananlar bakımlı olunca daha belli ediyor saçı.şekil vererek kullanıldığı zaman daha çok hoşuma gidiyor..

$jessica-simpson-013168989-içeri.jpg

çok esmer tenli olanlara yakışmıyor ama beyaz tenli kahverengi gözlü birçok insana yakışıyor

beyaz tenlilere ve hafif bronz tenlilere çok yakışıyor ve birazda yüzü güzel olanlara burnu dudakları çenesi orantılı olup güzel olanlara yakışıyor şöyle düşünün beyaz tenli ama yüzü güzel değil sarı yakışmıyor ama yüzü güzel olana sarı yakışıyor :79:

evet yüz şekliyle de çok ilgisi var.
asimetrik bir yüze bakır saç daha çok gider.
eğer altın oran dediğimiz gibi bir yüz varsa sarı saç çok güzel oluyor

Kizlar tesekkür ederim yorumlariniz icin, icim rahatladi hatta fikrim degisti diyebilirim. :KK66: Simdi aklima geldi; mezun oldugum lisede bi kiz vardi beyaz tenli, kahverengi gözlü. Kizin saclari sariydi, boyamiydi tam hatirlamiyorum ama cok yakisiyordu. Gecenlerde markette gördüm kizi, saclari uzamis iyice bi güzel olmus, sari sac o kadar cok yakisiyor ki.. :KK16: Yalniz allik ve ruj sart, yoksa gercekten soluk görünüyor insan sari sacla.
Yavas yavas aciyorum saclarimi, simdilik acik küllü kumral yapacagim. Zamanla acip sari yaparim. Hem gözüm alisir, hem de saclarim fazla yipranmaz.

evet yüz şekliyle de çok ilgisi var.
asimetrik bir yüze bakır saç daha çok gider.
eğer altın oran dediğimiz gibi bir yüz varsa sarı saç çok güzel oluyor

Aa evet, Gülcin Santircioglu mesela..
Yüzümüzün altin oranli olup olmadigini nasil anlariz? :44:

yüzümüzü yukardan aşağıya alın burun ve çene arası 3 e ayrılır bunlar eşitse altın oranları iyi demektir :87:

X